Skocz do zawartości

Killzone 2


filipekcipek

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. mnie z beta nie bedzie tak jak napisales, bedzie natomiast tak, ze beta bedzie dostepna za pomoca qore

 

Słuchaj, ale co ty się ze mną kłócisz? :huh: Ty wypisujesz jakieś farmazony, mrzonki i własne przypuszczenia, a ja piszę co ludzie z oznaczeniem "Killzone VIP" piszą na oficjalnym forum. To nie są moje wymysły, bo ja jak już, to zawsze staram się czegoś dowiedzieć, na temat o którym piszę, a nie piszę "według mnie".

 

Nie wspomnę, że Beta KZ2 była zapowiedziana (i miała też być) jeszcze przed wymyśleniem tego całego Qore. Miała być jeszcze w 2007, co w lipcu zeszłego roku napisał, Seb Downie.

Dzieki za potraktowanie mine downem :P Ja tylko napisalem co o tym sadze patrzac na dzisiejsza polityke sony ( Resistance 2 i beta na qore ). Na taka bete by bylo w (pipi)a chetnych, wiec poco odmawiac sobie zysku? Moze bedzie tak jak piszesz, a moze nie, ale to nie jest powod aby sie tak goraczkowac i wyzywac ludzi od downow, farmazonami tego co napisalem rowniez bym nie nazwal. A tak wogole, co gdzie ty w moim poscie zobaczyles klocenie sie z toba :o ? "To nie są moje wymysły, bo ja jak już, to zawsze staram się czegoś dowiedzieć, na temat o którym piszę, a nie piszę "według mnie"." A czy ja powiedzialem, ze to sa twoje domysly? Ja tylko napisalem co sadze. Ja nie napisalem : beta bedzie na qore i juz!, tylko napisalem, ze sadze, ze bedzie. Byc moze powiniennem byl napisac : "byc moze, bedzie inaczej, mozliwe ze beta bedzie na qore", ale poco sie czepiac takich szczegolow? A pozatym co ma do rzeczy to, ze beta zostala zapowiedziana wczesniej? To nic nie znaczy, tak jest w wieloma rzeczami ( patrz : gry takie jak assassins creed, ktore byly na poczatku zapowiedziane jako exclusivy ).

Człowieku, ty chyba masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Po 1. Nie nazwałem cię nigdzie downem :o Po 2. No i co mnie z polityki Sony? Beta Warhawk była bezpłatna. Po 3. Jakoś Microsoft odmówił sobie zysku, bo beta Halo 3 była w pełni darmowa, podobnie jak Call of Duty 4. Prawdopodobnie beta KZ2 ma wyjść w dniu premiery GOW2, żeby odciągnąć potencjalnych klientów od X360. Po 4. Ja się nie gorączkuję. Po 5. Nie napisałeś, że sądzisz, tylko "wg. mnie". Po 6. Nie chodzi mi, ze beta była zapowiedziana przed, tylko że miała być przed. Ponadto VIPy obiecują, że beta będzie nawet dla europejczyków, a u nas o ile wiem qore nie ma.

 

Ja nie zaprzeczam, że beta może być w qore. Tyle, że wszystko wskazuje na to, że nie będzie.

 

Edit: Haha, teraz zauważyłem, czemu on tak pomyślał. Seb Downie to były Lead Tester w Guerilla Games, a obecnie Community manager.

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza
Po 5. Nie napisałeś, że sądzisz, tylko "wg. mnie". Po 6. Nie chodzi mi, ze beta była zapowiedziana przed, tylko że miała być przed. Ponadto VIPy obiecują, że beta będzie nawet dla europejczyków, a u nas o ile wiem qore nie ma.

 

Ja nie zaprzeczam, że beta może być w qore. Tyle, że wszystko wskazuje na to, że nie będzie.

 

Nom, masz racje, zle skonstruowalem pierwsze zdanie mojej pierwszej wypowiedzi, chodzilo mi o to, ze sadze :P Z tym downem to tez zle zrozumialem ( myslalem, ze Seb Downie to jakis nowo stworzony tekst ). Jesli VIPy robia takie obietnice, to bardzo sie ciesze ;] A co do tego, ze u nas qore nie ma, to nigdy nie wiadomo, moze wprowadza je do europy i beta bedzie za jego posrednictwem, ale mam nadzieje, ze masz racje, bo te cale qore to zdzierstwo : placi sie za rzeczy, ktore powinny byc za free ( dema, bety, trailery i nie wiem co tam jeszcze jest ), przeciez to sa materialy promocyjne ffs. Przepraszam za cale nieporozumienie. Peace

Odnośnik do komentarza

Jeżeli się zacznie, to wezwiemy moderatora, żeby sprzątnął fanbojów X360 i po kłopocie :). Ja jak wam wiadomo, oczywiście się zgadzam z opinią gametrailers.

 

Chociaż RES 5 i GOW 2 też prezentują fenomenalny poziom i może tylko minimalnie GOW 2 odstaje (tekstury), ale RES 5 trzyma poziom KZ2. A to świadczy o tym, że PS3 nie ma jakiś większych pokładów mocy od X360, bo skoro Guerilla wycisnęła na PS3 podobny poziom, co Capcom na X360, to cóż, ale PS3 nie jest aż tyle lepsze od X360 :). Ale zresztą co to kogo obchodzi, bo czy mnie ubędzie jak X360 i PS3 są na podobnym poziomie? Ważne, że jest konkurencja, a my gramy w dobre gry i to się liczy.

Odnośnik do komentarza

Mnie RE5 mocno rozczarował, takie RE4 na sterydach, aniamcja taka sama, słabo prezentujący się przeciwnicy, rozgrywka identyczna jak w RE4, jedynie niesamowity trailer pokazał że to powinna byc wielka gra.

 

A co do KZ2

"It wasn't long ago that Killzone 2 was a video game punch line, the sort of thing you talked about when referencing a game that could never live up to the hype. The first title in the series failed to be the "Halo killer" many believed it could become, and an ambitious "visual target" trailer shown at E3 a couple years back nearly doomed the project from the start, when it couldn't replicate the same details in-game. All of that is about to change though, as Guerrilla Games has Killzone 2 primed and ready to fight, and the joke will soon be on all those who dismissed this title too soon."

http://www.thegamereviews.com/article-666-...ger-a-Joke.html

Odnośnik do komentarza

Panowie w RE5 tez ma być zniszczalne otoczenie ,,o ile animacja faktycznie w KZ2 jest bardziej nexgenowa tak o grafikę można by się po kłócić .IMO obie gry wyglądają rewelacyjnie (czyt. tak samo dobrze) weźmy pod uwagę też fakt że z RE5 widzieliśmy nie co mniej materiału niż z KZ2 , a kto widział trailer z E3 RE5 wie że jeszcze sporo nie widzieliśmy !!!

 

.....ograniczona interakcje z otoczeniem oraz oswietlenie, ktore w RE5 nie dorasta do piet temu z KZ2.

 

Przesadzasz.

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza
chooj w grafikę, re4 był grą o niebo lepszą od killzone, patrząc na staż developerski guerilla to "średniaki" - tylko shellshock i kz... swoją drogą racja, KZ zamiata graficznie, oby dopracowali multiplayer (anyway halo3 było , jest i będzie lepsze w multi)

 

dlatego zostalo do nich poslane sporo osob z Sony LIVERPOOL (seria WipeOut) i jak sie nie myle z Sony SantaMonica (seria God of War), wiec o mozliwosci ludzi pracujacych nad KZ2 bym sie nie martwil

 

BTW: KZ to moje inicjaly ;)

Edytowane przez konrado0905
Odnośnik do komentarza
chooj w grafikę, re4 był grą o niebo lepszą od killzone, patrząc na staż developerski guerilla to "średniaki" - tylko shellshock i kz... swoją drogą racja, KZ zamiata graficznie, oby dopracowali multiplayer (anyway halo3 było , jest i będzie lepsze w multi)

Nie znasz, to się nie odzywaj. Tyle w tym temacie. Powtarzasz bzdury, który już tłumaczyliśmy milion razy. Ale widzę, że pewnym "mondrym" głowom to nigdy nie wejdzie.

 

W ogóle jak przeczytałem to zdanie "re4 był grą o niebo lepszą od killzone" to padłem ze śmiechu :lol: Wiesz, w sumie Gran Turismo 4 było lepsze od Gears of War (porównanie tego samego typu). :rotfl:

 

Edycja: dzięki konrado0905 że chciało ci się mu to wytłumaczyć, bo mnie się już to znudziło.

 

W ogóle to ta Guerilla Games ma niewiele wspólnego z tamtym studiem. Sony mogło zmienić nazwę, ale tego nie zrobili po kupnie studia.

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza
chooj w grafikę, re4 był grą o niebo lepszą od killzone, patrząc na staż developerski guerilla to "średniaki" - tylko shellshock i kz... swoją drogą racja, KZ zamiata graficznie, oby dopracowali multiplayer (anyway halo3 było , jest i będzie lepsze w multi)

Nie znasz, to się nie odzywaj. Tyle w tym temacie. Powtarzasz bzdury, który już tłumaczyliśmy milion razy. Ale widzę, że pewnym "mondrym" głowom to nigdy nie wejdzie.

 

W ogóle jak przeczytałem to zdanie "re4 był grą o niebo lepszą od killzone" to padłem ze śmiechu :lol: Wiesz, w sumie Gran Turismo 4 było lepsze od Gears of War (porównanie tego samego typu). :rotfl:

 

Edycja: dzięki konrado0905 że chciało ci się mu to wytłumaczyć, bo mnie się już to znudziło.

 

W ogóle to ta Guerilla Games ma niewiele wspólnego z tamtym studiem. Sony mogło zmienić nazwę, ale tego nie zrobili po kupnie studia.

 

Owszem RE4 był grą lepszą od killzone, patrząc na gameplay, pomysły, innowacyjność i wierność serii (gamerankings- 95,8%). Killzone1 jeśli dobrze pamiętam nawet w PE był przed premierą wychwalany jako halo-killer rzucający nowe światło na gatunek fpsów a w praktyce wyszedł kolejny szuterek ze z***anym multi (gamerankings - 73,3%). Killzone na psp również nie jest grą na 10 . Nie chcę offtopować ale uważam że sony za wysoko sobie postawiło poprzeczkę z tym uniwersum, już przymykam oko na "dokupowanie" developerów, gameplay z trailerów nie zabija, pomijając zajedwabistą grafę

Odnośnik do komentarza
chooj w grafikę, re4 był grą o niebo lepszą od killzone, patrząc na staż developerski guerilla to "średniaki" - tylko shellshock i kz... swoją drogą racja, KZ zamiata graficznie, oby dopracowali multiplayer (anyway halo3 było , jest i będzie lepsze w multi)

Nie znasz, to się nie odzywaj. Tyle w tym temacie. Powtarzasz bzdury, który już tłumaczyliśmy milion razy. Ale widzę, że pewnym "mondrym" głowom to nigdy nie wejdzie.

 

W ogóle jak przeczytałem to zdanie "re4 był grą o niebo lepszą od killzone" to padłem ze śmiechu :lol: Wiesz, w sumie Gran Turismo 4 było lepsze od Gears of War (porównanie tego samego typu). :rotfl:

 

Edycja: dzięki konrado0905 że chciało ci się mu to wytłumaczyć, bo mnie się już to znudziło.

 

W ogóle to ta Guerilla Games ma niewiele wspólnego z tamtym studiem. Sony mogło zmienić nazwę, ale tego nie zrobili po kupnie studia.

 

Owszem RE4 był grą lepszą od killzone, patrząc na gameplay, pomysły, innowacyjność i wierność serii (gamerankings- 95,8%). Killzone1 jeśli dobrze pamiętam nawet w PE był przed premierą wychwalany jako halo-killer rzucający nowe światło na gatunek fpsów a w praktyce wyszedł kolejny szuterek ze z***anym multi (gamerankings - 73,3%). Killzone na psp również nie jest grą na 10 . Nie chcę offtopować ale uważam że sony za wysoko sobie postawiło poprzeczkę z tym uniwersum, już przymykam oko na "dokupowanie" developerów, gameplay z trailerów nie zabija, pomijając zajedwabistą grafę

Jak mozesz porownywac tak dwie rozne gry?

ok Killzone nie byl za(pipi)isty, ale nie byl tez slaby, Sony postawilo na to universum i zopbaczymy co im wyjdzie,

To teraz ja pojade Re4 nie byl za(pipi)isty, grafike mial lepasza GoW2 a game play GT4, A fabule MGS3 a pomysly i innowacyjnosc ICO i Shadow, Stary porwownuj gry z tego samego gatunku bo mozna tak wyliczasc w nieskonczonosc

 

a pozatym to ze 1 czesc nie byla rewelacyjna nie znaczy ze druga taka nie bedzie( nie oceniam)

Odnośnik do komentarza

GRIZZ

 

Chcesz, żebym cię po raz kolejny ośmieszył? Proszę bardzo (już dałeś du.py z tym porównaniem RE4 do KZ2).

 

Owszem RE4 był grą lepszą od killzone, patrząc na gameplay,pomysły, innowacyjność i wierność serii (gamerankings- 95,8%).

 

I co? E-penisek urósł ze średniej? Nikt tu nie zaprzecza, że KZ1 nie był jakimś rewolucyjnym shooterem, ale był bardzo niedoceniony to raz, a dwa że dwójka jest robiona przez zupełnie inną grupę ludzi (została nazwa i kilku starych pracowników). Akurat KZ1 miał przynajmniej fabułę, kilku dróg do przechodzenia levelu, czy też kilka grywalnych postaci, a multi było bardzo dobre. Poza Black, nie ma lepszego shootera na PS2. Natomiast porównanie KZ do RE4 jest nietrafne, bo to zupełnie inny rodzaj gier. Jeszcze jak dowaliłeś z tym, że RE4 jest wierny serii RE to skonałem ze śmiechu. Napisz to w temacie o Resident Evil, a ludzie cie tam zjedza za ten tekst. Z innowacyjnością jest podobnie. Pomysły? No Regenerator to fajny pomysł był.

 

Killzone1 jeśli dobrze pamiętam nawet w PE był przed premierą wychwalany jako halo-killer rzucający nowe światło na gatunek fpsów a w praktyce wyszedł kolejny szuterek ze z***anym multi (gamerankings - 73,3%). Killzone na psp również nie jest grą na 10 .

No i co to kogo obchodzi?

Nie chcę offtopować

Ale to robisz...

ale uważam że sony za wysoko sobie postawiło poprzeczkę z tym uniwersum, już przymykam oko na "dokupowanie" developerów, gameplay z trailerów nie zabija, pomijając zajedwabistą grafę

Świetnie. A teraz idź już się zatrudnij w Sony od "ustanawiania poprzeczek" i zarabiaj miliony buhaha :lol: Jakbyśmy mieli takich ludzi jak ty od działu PR, to już dawno temu cała ta branża by się rozpadła. Prawda jest taka, że KZ2 osiągnął świetny hype, jest świetnie zrobiony (multi, grafika, single), opinie są pochlebne, oczekiwania bardzo duże. A właśnie dzięki zagraniom Sony (a właściwie dzięki Jackowi Trettonowi, który jednym zdaniem sprawił, że KZ2 stał się killerem) KZ2 stał się tym, czym nie miał być. Ten tytuł miał być prawdopodobnie zwykłym średniakiem, ale jako że Sony postanowiło w 2005 roku zrobić z niego killera (wykupienie GG, przeznaczenie milionów, robienie tajemnicy, budowanie bazy fanów) to cóż, stał się innym tytułem.

 

Wiesz dlaczego mam z ciebie ubaw? Ano dlatego, że już w tym temacie były dziesiątki takich postów jak twoje. Od 1,5 roku próbuję wbić ludziom do głowy, że KZ2 nie będzie byle jaką grą (o dziwo, z biegiem czasu okazuje się że mam rację, i coraz więcej ludzi mi ją przyznaje), ale widzę że sceptycy jak ty zawsze pozostaną.

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza

Czemu zawsze jak zagladam do tego tematu to widze tylko bezsensowne spory.Czy naprawde tak wam sie nudzi i porownywujecie gry ktore maja tyle wspolnego ze pojawia sie na ps3.Juz predzej mozna dyskutowac tutaj o Res'ie,bo to konkurencyjy fps.

 

Sony stawia na Killzone 2.Pierwsza czesc zawiodla i wiele graczy podchodzi do dwojki z dystansem,ale sadze ze bedzie to najlepszy fps na ps3...i nie tylko.

Resident 5 stanie sie hitem,czy bedzie mial lepsza fizyke , grafike czy nie.Czworka miala megamiodny gameplay,tutaj musi byc tak samo, o ile nie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Jak mozesz porownywac tak dwie rozne gry?

ok Killzone nie byl za(pipi)isty, ale nie byl tez slaby, Sony postawilo na to universum i zopbaczymy co im wyjdzie,

To teraz ja pojade Re4 nie byl za(pipi)isty, grafike mial lepasza GoW2 a game play GT4, A fabule MGS3 a pomysly i innowacyjnosc ICO i Shadow, Stary porwownuj gry z tego samego gatunku bo mozna tak wyliczasc w nieskonczonosc

 

a pozatym to ze 1 czesc nie byla rewelacyjna nie znaczy ze druga taka nie bedzie( nie oceniam)

 

Trzymam kciuki za Killzone2, chciałbym żeby użytkownicy ps3 mieli wreszcie ekskluzywnego killera który oprócz kampanii zaoferuje rewelacyjny online. Niestety po pierwszej części przejechałem się na maxa, porównałem re4 do jedynki ponieważ ktoś w tym topicu nawiązał do re5 gdzie dostaniemy sprawdzony gameplay który przyciąga miliony, natomiast killzone tak jak w przypadku jedynki jedzie na grafice i klimacie, gra wiEElka dla casuali taplających się z rozkoszą w grafice. Tak wyglądało to w 2005 roku, po trailerach z e3 widzę że niewiele się zmieniło.

 

Natomiast UT3 i CoD4 są skillowe, tylko że w wersji na PC, zauważcie że na konsolowym WCG jest tylko halo3, owszem powychodziły na konsole porty z pcta ale nie są przeznaczone do pro grania na konsolach, w tym aspekcie killzone2 nie zagrozi h3, obawiam sie ze nawet MAG nie jest w stanie...

 

@jacobss nie napinaj się, resident4 był innowacyjny i zarazem wierny serii, polecam separate ways i misje Ady, ciekawe czy grałeś w re1/2...

Edytowane przez GRIZZ
Odnośnik do komentarza
Jak mozesz porownywac tak dwie rozne gry?

ok Killzone nie byl za(pipi)isty, ale nie byl tez slaby, Sony postawilo na to universum i zopbaczymy co im wyjdzie,

To teraz ja pojade Re4 nie byl za(pipi)isty, grafike mial lepasza GoW2 a game play GT4, A fabule MGS3 a pomysly i innowacyjnosc ICO i Shadow, Stary porwownuj gry z tego samego gatunku bo mozna tak wyliczasc w nieskonczonosc

 

a pozatym to ze 1 czesc nie byla rewelacyjna nie znaczy ze druga taka nie bedzie( nie oceniam)

 

Trzymam kciuki za Killzone2, chciałbym żeby użytkownicy ps3 mieli wreszcie ekskluzywnego killera który oprócz kampanii zaoferuje rewelacyjny online. Niestety po pierwszej części przejechałem się na maxa, porównałem re4 do jedynki ponieważ ktoś w tym topicu nawiązał do re5 gdzie dostaniemy sprawdzony gameplay który przyciąga miliony, natomiast killzone tak jak w przypadku jedynki jedzie na grafice i klimacie, gra wiEElka dla casuali taplających się z rozkoszą w grafice. Tak wyglądało to w 2005 roku, po trailerach z e3 widzę że niewiele się zmieniło.

 

Natomiast UT3 i CoD4 są skillowe, tylko że w wersji na PC, zauważcie że na konsolowym WCG jest tylko halo3, owszem powychodziły na konsole porty z pcta ale nie są przeznaczone do pro grania na konsolach, w tym aspekcie killzone2 nie zagrozi h3, obawiam sie ze nawet MAG nie jest w stanie...

To se h3 jest na WCG bardziej zalezy od kasy M$ niz od wielkosci gry (H3 jest bardzo popularne to fakt) ale to nie znaczy ze jest skillowe (nawet wiecej nie jest skillowe i dla Pro bo mniej ludzi by to kupilo i tym bedrdziej nie byl;o by tego na WCG)

Wszsytko na tym swicie rozchodzi sie o $$ wiec WCG z postawiniem na H3 tez,

Tak samo jak UT3 - bardzo wymagajaca gra i niedzielni gracze sie zniechecaja-dlatego mimo switnego multi malo osob w to gra. Wiec nie gadaj ze H3 jest najlepsze bo mozna w nie zagrac na WCG

 

 

Killzone 2 - wszyscy mowia ze swietne , kazdy redaktor z kazdego czsopisma na swiecie mowi ze wyglada najlepiej , ze gra sie bardzo dobrze (multi porownywalny do COD4 a to oznacza ze jest swietny ) wiec po co jakies herezje o tym ze tytul ten bedzie zwykly??

 

W haype jaki w tj chwili jet wytworzony na ta gre sprzeda sie ich miliony, a to oznacza zapelnione serwery , a to w dalszej kolejnosci oznacza sukces gry w rozumieniu $$$$$

Edytowane przez karol885
Odnośnik do komentarza
To se h3 jest na WCG bardziej zalezy od kasy M$ niz od wielkosci gry (H3 jest bardzo popularne to fakt) ale to nie znaczy ze jest skillowe (nawet wiecej nie jest skillowe i dla Pro bo mniej ludzi by to kupilo i tym bedrdziej nie byl;o by tego na WCG)

Wszsytko na tym swicie rozchodzi sie o $$ wiec WCG z postawiniem na H3 tez,

Tak samo jak UT3 - bardzo wymagajaca gra i niedzielni gracze sie zniechecaja-dlatego mimo switnego multi malo osob w to gra. Wiec nie gadaj ze H3 jest najlepsze bo mozna w nie zagrac na WCG

 

 

Killzone 2 - wszyscy mowia ze swietne , kazdy redaktor z kazdego czsopisma na swiecie mowi ze wyglada najlepiej , ze gra sie bardzo dobrze (multi porownywalny do COD4 a to oznacza ze jest swietny ) wiec po co jakies herezje o tym ze tytul ten bedzie zwykly??

 

W haype jaki w tj chwili jet wytworzony na ta gre sprzeda sie ich miliony, a to oznacza zapelnione serwery , a to w dalszej kolejnosci oznacza sukces gry w rozumieniu $$$$$

 

Sprawa z h3 ma się mniej więcej tak, gra jest przystępna dla nooba (matchmaking który dobiera przeciwników wg "skilla") i zaawansowana taktycznie, niekiedy hardcoreowo frustrująca w przeciwieństwie do UT gdzie liczy się małpia zręczność (nie neguję grywalności), pro gracze ze sceny h3 wiedzą o co kaman... Zapełnione serwery to akurat nie jest atut, posiadacze ps3 na bank nie dostaną otwartej bety do testów (znów h3 sie kłania). Owszem KZ2 będzie grą niezwykłą, pokaże nieodkrytą do tej pory moc obliczeniową konsoli + solidną kampanię = sukces gwarantowany

 

Odnośnik do komentarza
posiadacze ps3 na bank nie dostaną otwartej bety do testów (znów h3 sie kłania)

 

During a behind closed doors presentation at E3 today, it has been confirmed that the Killzone 2 Public beta will take place this year. Along with this news, Guerilla Games' also confirmed that they will closely monitoring for exploits and vulnerabilities for the Online, which is great news for those who hate having to play agaisnt cheaters.

http://www.psbeyond.com/news/Killzone-2-Pu...s-year.749.html

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...