Skocz do zawartości

Killzone 2


filipekcipek

Rekomendowane odpowiedzi

Siarex, Dark AlexX, Martinezzz

 

Lekki auto-aim jest na easy i normalu.

 

Na veteranie i elite brak auto-aima (tak samo jak na elite brak HUDa).

 

 

Paliodor, skończ już prawić herezje :rolleyes::)

 

 

Co do oprawy graficznej to jest bardzo dobrze, ja tam kosmosu nie oczekiwałem po tej grze i z tego co zaoferowało mi demo jestem zadowolony, co prawda są pewne minusy jeśli chodzi o oprawę graficzną jak np. ząbki na falującej wodzie, słabsze tekstury ale ogólnie grafika jest znakomita . Crisis to co prawda nie jest ale jak na zamkniętą architekturę konsoli i pierwszą grę Guerilla na PS3 jest znakomicie.

Jaka pierwsza gra? Jaki Crysis? Jakie co w ogóle? :)

 

Ocenić ci przyjdzie grafikę dopiero po pełnej wersji tj. po innych levelach. Poczytaj najpierw i poczekaj ew. pooglądaj. Crysisa nijak da się porównać do KZ2. Inny design, inna gra, inny sprzęt.

pierwszą grę Guerilla na PS3 jest znakomicie.

Dobre! Niestety, trzeba już wyjść z podziemi. Studio GG to już tylko formalność, które wspólnego ze starą Guerilla ma tyle co ja z Helghastem.

 

Widzę, że nie masz pojęcia jakim projektem był KZ2. GG należy do Sony, wspierana przez inne studia oraz Sony z całego świata (setki pracowników) z olbrzymią kasą (mówi się o 60 milionach) nijak można porównać do - pierwsza gra. Nie ma czegoś takiego. KZ2 był swoistą kartą przetargową od Sony, a więc jakość tego tytułu jest tak duża, że bez tej całej szopki nikt by tego tytułu tak nie zrobił. A stare GG to by mogło zrobić tylko w spodnie, bez Sony i budżetu, bo ze swoimi kiepskimi umiejętnościami (KZ1 to był jeden wielki bug techniczny) mogliby zrobić co najwyżej KZ1 w HD.

 

Z rzeczy które mi się nie podobają to te linie które pojawiają się przy rzucaniu granatów, wygląda to żałośnie i strasznie dziecinnie.

 

A wiesz dlaczego to zrobiono? Ano po to, aby nikt się nie dziwił skąd nadlatuje granat. Było to już wyjaśniane i jest to celowe zagranie.

Nieograniczona amunicja do rewolweru to kolejny minus,

Widzisz, kolejny błąd przez to, że oceniasz przez pryzmat demka. To plus. Ano dlatego, aby ci nigdy nie zabrakło amunicji, kiedy ją potrzebujesz do dalszego przejścia. Kiedy walczysz z bossem i kończy ci się ammo - co wybierasz, nieskończony rewolwer czy respawnujące się skrzynki z amuniacją?

ale największą porażką jest ten ,,alien blaster" który służy do leczenia swoich kompanów,wygląda to strasznie kiczowato i w pewnym stopniu niszczy klimat ten gry, a wystarczyło dać jakąś futurystycznie wyglądającą strzykawkę, ale nie takie coś ...

 

Zgadzam się.

 

Mam nadzieję, że w pełnej wersji niektóre te złe elementy o których wspomniałem zostaną poprawione, ale póki co wyraziłem swoją opinię o demie, więc możliwe, że zmieni się ona wraz z przejściem pełnej wersji.

 

Oczywiście, że się zmieni, bo to demko nie prezentuje nic. A ludzie i tak piszą poematy na ten temat :P. To co będą pisać o pełnej wersji?

 

Ja się powtórzę - nie widzę sensu w ocenianiu wersji demo. Można oceniać sterowanie, nie wiem, w sumie bardzo mało rzeczy, ale dawaniu ocen zawsze będę przeciwny i będę to uważał po prostu za głupotę. :diablo: :baby:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie ma sensu porownywac K2 do Crysisa (sorry za brak polskich fontow, ale ze tak powiem jestem na wyjezdzie i musze to pisac z kibla na netbooku bo tylko tu mam zasieg wifi, lol). W kazdym razie - Crysis wcale tak lepiej od K2 nie wyglada, powiedzialbym wrecz, ze K2 zmiata Crysisa. I nie jest to tylko moje wrazenie - pokazywalem gre PeCeciarzom (wersje full) kilka wybranych leveli i sami przyznali, ze wyglada to cn. rownie dobrze jak Crysis, o ile nie lepiej. Bo tak powaznie - co Crysis ma lepszego? Owszem, mozna rozwalic kazde drzewko, ale na dobra sprawe na tym i paru efektach sie konczy. Natomiast kazdy budynek, to sklejka z paru takich samych kawalkow blachy - ogolnie graficzna monotonia (z paroma wyjatkami). Natomiast K2, to olbrzymie zroznicowanie graficzne - praktycznie nie ma identycznych budynkow, czy elementow otoczenia. Kazdy level, to zupelnie inne doznania wizualne, inna architektura, inny klimat, itp. - w Crysisie mamy tylko dzungle i ew. statki obcych, czy np. lotniskowiec, jak w pierwszej czesci. Niemniej z grubsza rozmachu pod tym wzgledem tam nie ma. Do tego AI przeciwnikow w Crysisie jest beznadziejne (niestety), nie wspominam o ich mocno ograniczonych zachowaniach (gdzie tam do K2 i tej animacji). Grafika ogolnie, to nie tylko efekty graficzne. W kazdym razie K2 na pewno Crysisowi nie odstaje, nawet jesli czasem GG musieli uciekac sie do sztuczek graficznych i paru drobych "oszustw", to efekt koncowy jest przynajmniej na porownywalnym poziomie. W kazdym razie pora skonczyc z magia Crysisa - obie czesci produkcji Cryteka przechodzilem na najwyzszych detalach i mam je u siebie w domu (mozna nawet zobaczyc filmiki na moim profilu na youtube:

, wiec wiem co mowie, bo mam bezposrednie porownanie. Szczerze? Crysis to majstersztyk graficzny, ale wole K2.
Odnośnik do komentarza

Wybacz jacobss ale czasem czytając twoje posty odczuwam, że robisz z tej gry jakiś kosmiczny, niewyobrażalny projekt, który ma być zbawcą dla konsoli PS3. Po części jest to wina samych twórców, że zaserwowali nam ten pamiętny render, a po części wina fanów i zwykłych graczy, którzy napędzają sztuczny hype i tworzą jakieś niewyobrażalne teorie i oczekiwania względem tej gry.

Sorry ale ja jestem tylko zwykłym graczem, grałem w ogromną ilość gier fpp na różnych platformach, a zwłaszcza pc i grafa na mnie już nie robi takiego wrażenia jak kiedyś. Jeśli chodzi o Crisis vs KZ2 to dla mnie produkt Guerilla jest o wiele lepszy jako całokształt, co do tego nie mam wątpliwości. A w mojej poprzedniej odpowiedzi chodziło mi o poziom dema KZ2 względem Crisis'a, ot co i za te niedopowiedzenie przepraszam.

Po KZ2 oczekiwałem tylko godnej kontynuacji pierwszej części i to dostałem. A to że niektóre elementy w demie mi się nie podobały to już moja osobista sprawa. Tak jak mówisz demo a pełna wersja to dwa inne światy i myślę, że z pewnością jeszcze miło się zaskoczę grając w finalny produkt.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
Nie ma sensu porownywac K2 do Crysisa (sorry za brak polskich fontow, ale ze tak powiem jestem na wyjezdzie i musze to pisac z kibla na netbooku bo tylko tu mam zasieg wifi, lol). W kazdym razie - Crysis wcale tak lepiej od K2 nie wyglada, powiedzialbym wrecz, ze K2 zmiata Crysisa. I nie jest to tylko moje wrazenie - pokazywalem gre PeCeciarzom (wersje full) kilka wybranych leveli i sami przyznali, ze wyglada to cn. rownie dobrze jak Crysis, o ile nie lepiej. Bo tak powaznie - co Crysis ma lepszego? Owszem, mozna rozwalic kazde drzewko, ale na dobra sprawe na tym i paru efektach sie konczy. Natomiast kazdy budynek, to sklejka z paru takich samych kawalkow blachy - ogolnie graficzna monotonia (z paroma wyjatkami). Natomiast K2, to olbrzymie zroznicowanie graficzne - praktycznie nie ma identycznych budynkow, czy elementow otoczenia. Kazdy level, to zupelnie inne doznania wizualne, inna architektura, inny klimat, itp. - w Crysisie mamy tylko dzungle i ew. statki obcych, czy np. lotniskowiec, jak w pierwszej czesci. Niemniej z grubsza rozmachu pod tym wzgledem tam nie ma. Do tego AI przeciwnikow w Crysisie jest beznadziejne (niestety), nie wspominam o ich mocno ograniczonych zachowaniach (gdzie tam do K2 i tej animacji). Grafika ogolnie, to nie tylko efekty graficzne. W kazdym razie K2 na pewno Crysisowi nie odstaje, nawet jesli czasem GG musieli uciekac sie do sztuczek graficznych i paru drobych "oszustw", to efekt koncowy jest przynajmniej na porownywalnym poziomie. W kazdym razie pora skonczyc z magia Crysisa - obie czesci produkcji Cryteka przechodzilem na najwyzszych detalach i mam je u siebie w domu (mozna nawet zobaczyc filmiki na moim profilu na youtube:
, wiec wiem co mowie, bo mam bezposrednie porownanie. Szczerze? Crysis to majstersztyk graficzny, ale wole K2.

 

URAL JAK MOGŁEŚ!!!

 

uralus (2 mies. temu) Wyświetl Ukryj Oznaczono jako spam Odpowiedz Maybe I wasn't totally precise :). Well I must admit that Crysis: Warhead looks better on this laptop than all PS3 games

 

URAL, WHYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY!!!!

Odnośnik do komentarza
Wybacz jacobss ale czasem czytając twoje posty odczuwam, że robisz z tej gry jakiś kosmiczny, niewyobrażalny projekt, który ma być zbawcą dla konsoli PS3. Po części jest to wina samych twórców, że zaserwowali nam ten pamiętny render, a po części wina fanów i zwykłych graczy, którzy napędzają sztuczny hype i tworzą jakieś niewyobrażalne teorie i oczekiwania względem tej gry.

Sorry ale ja jestem tylko zwykłym graczem, grałem w ogromną ilość gier fpp na różnych platformach, a zwłaszcza pc i grafa na mnie już nie robi takiego wrażenia jak kiedyś. Jeśli chodzi o Crisis vs KZ2 to dla mnie produkt Guerilla jest o wiele lepszy jako całokształt, co do tego nie mam wątpliwości. A w mojej poprzedniej odpowiedzi chodziło mi o poziom dema KZ2 względem Crisis'a, ot co i za te niedopowiedzenie przepraszam.

Po KZ2 oczekiwałem tylko godnej kontynuacji pierwszej części i to dostałem. A to że niektóre elementy w demie mi się nie podobały to już moja osobista sprawa. Tak jak mówisz demo a pełna wersja to dwa inne światy i myślę, że z pewnością jeszcze miło się zaskoczę grając w finalny produkt.

To w takim razie nie czytasz wszystkich moich postów :).

 

Po części masz rację, a po części uważam, że PS3 potrzebowało "zbawcy", bo jakbyś nie zauważył, poza MGS4, żaden tytuł nie potrafił odnieść jakiegoś spektakularnego sukcesu. LBP - taki hype, a tutaj po po prostu klapka.

 

A co najśmieszniejsze, KZ2 ma więcej preorderów, niż tyle co prawie każda gra sprzedała się na PS3 :). Tylko GTA IV i MGS4 mają więcej egzemplarzy.

 

No ale nic, wyczekujmy pełnej wersji :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Killzone 2 w porównaniu do Crysisa poraża naturalnością. Ten świat jest namacalny. Składają się na to animacje, oświetlenie i blur. Może i Crysis ma lepsze tekstury i wodę, ale nie o to chodzi prawda? Liczy się całokształt, a ten jest porażający. Jak już wspominałem świetnie też jest oddana atmosfera wojny. Wszystko dookoła huczy, błyska i strzela. To jest właśnie ta intensywność której szukałem w grach wojennych, CoD4 wymięka.

Odnośnik do komentarza
Nie ma sensu porownywac K2 do Crysisa (sorry za brak polskich fontow, ale ze tak powiem jestem na wyjezdzie i musze to pisac z kibla na netbooku bo tylko tu mam zasieg wifi, lol). W kazdym razie - Crysis wcale tak lepiej od K2 nie wyglada, powiedzialbym wrecz, ze K2 zmiata Crysisa. I nie jest to tylko moje wrazenie - pokazywalem gre PeCeciarzom (wersje full) kilka wybranych leveli i sami przyznali, ze wyglada to cn. rownie dobrze jak Crysis, o ile nie lepiej. Bo tak powaznie - co Crysis ma lepszego? Owszem, mozna rozwalic kazde drzewko, ale na dobra sprawe na tym i paru efektach sie konczy. Natomiast kazdy budynek, to sklejka z paru takich samych kawalkow blachy - ogolnie graficzna monotonia (z paroma wyjatkami). Natomiast K2, to olbrzymie zroznicowanie graficzne - praktycznie nie ma identycznych budynkow, czy elementow otoczenia. Kazdy level, to zupelnie inne doznania wizualne, inna architektura, inny klimat, itp. - w Crysisie mamy tylko dzungle i ew. statki obcych, czy np. lotniskowiec, jak w pierwszej czesci. Niemniej z grubsza rozmachu pod tym wzgledem tam nie ma. Do tego AI przeciwnikow w Crysisie jest beznadziejne (niestety), nie wspominam o ich mocno ograniczonych zachowaniach (gdzie tam do K2 i tej animacji). Grafika ogolnie, to nie tylko efekty graficzne. W kazdym razie K2 na pewno Crysisowi nie odstaje, nawet jesli czasem GG musieli uciekac sie do sztuczek graficznych i paru drobych "oszustw", to efekt koncowy jest przynajmniej na porownywalnym poziomie. W kazdym razie pora skonczyc z magia Crysisa - obie czesci produkcji Cryteka przechodzilem na najwyzszych detalach i mam je u siebie w domu (mozna nawet zobaczyc filmiki na moim profilu na youtube:
, wiec wiem co mowie, bo mam bezposrednie porownanie. Szczerze? Crysis to majstersztyk graficzny, ale wole K2.

 

URAL JAK MOGŁEŚ!!!

 

uralus (2 mies. temu) Wyświetl Ukryj Oznaczono jako spam Odpowiedz Maybe I wasn't totally precise :). Well I must admit that Crysis: Warhead looks better on this laptop than all PS3 games

 

URAL, WHYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY!!!!

Tylko,że jeśli to Ural pisał to było to 2 miesiące temu,a jeszcze wtedy Ural chyba nie miał ostatecznej wersji K2. :)

Odnośnik do komentarza
Czy widział już ktoś pre-ordery w Empiku? Bo premiera tuż tuż, a nie sądzę, żeby pre-order sprzedawali po niej :-).

Byłem dzisiaj w empiku i gość powiedział mi, że ostatnio mają krucho z premierami gier, zazwyczaj mają dwu, trzydniowe opóźnienia... No, ale nie wiedział jak będzie w przypadku KZ2. Też miałem zamiar kupić w empiku, ale przejadę się do MM.

Odnośnik do komentarza

Grafika i grafika... a dźwięk?? Jest DTS!, który zmiata mnie z fotela po prostu! Wiem wiem, że gra obsługuje nawet LPCM 7.1 ale w sytuacji gdy nie mamy odpowiedniego sprzętu, który obsługuje LPCM 7.1, dźwięk jest najczęściej dekodowany do DD5.1. A tu DTSik - mhmm po prostu miód dla uszu! Szkoda że tak mało filmów i gier ma DTS. Bo taki Uncharted czy Underworld brzmią po prostu fenomenalnie w DTSie. A już totalnie nie rozumiem dlaczego np. pierwszy Bourne jest w DTS a pozostałe części już "tylko" w DD5.1.

 

PS: Sorry za mały offtopic :)

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że Sony tego nie zrobiło we Frankfurcie, bo bym sobie chętnie cyknął fotkę z Helghastem :). Mimo wszystko, gratuluję Sony Deutschland tak oryginalnego pomysłu :).

 

Edit:

 

Klip reklamowy KZ2 zrobiony przez zwykłego człowieka (nie Sony) i wygląda o wiele lepiej, niż te "oryginalne" popierdółki.

 

http://www.youtube.com/watch?v=_MBIunzcxY4

 

Czemu zwykli ludzie w kilka godzin robią lepsze filmiki, niż korporacje z olbrzymią kasę i czasem? :/

 

 

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...