Skocz do zawartości

Lost Odyssey


Yaxa

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie rozwaliłem ostatniego bossa z areny.

Oczywiście na 3 gwiazdki.

 

Kilka rad:

Każda postać _musi_ mieć Persistance.

 

Do tego:

Absorb Magick

Absorb Attack

Lucky 0 Magick Damage

Boost Defense up

Boost Magick Defense Up

Auto Shell

Auto Barier

Auto HP recovery

Auto MP recovery.

Dual Cast.

White Magick lvl8

Reduce Casting Time 1, 2 (i 3 jeśli mamy).

Możliwie dużo HP.

 

 

Na początek trzeba wiedzieć, że boss kontratakuje czarem przy każdym ataku. Należy więc skupić się na najsilniejszych atakach.

Double Cast z Divide się świetnie sprawdza. Nawet jeśli rzucenie czaru zajmuje dwie tury, to ciągle tylko jeden kontratak dostajemy.

 

 

Warto na każdą postać rzucić Heal Up, by czary lecznice więcej energii odnawiały.

Dwie postacie niech skupią się na Dual Divine, a dwie pozostałe na leczeniu.

Nawet jak mamy całą energię, to rzucajmy najsilniejsze czary lecznice.

Trzeba zakładać, że po każdym naszym ataku dostaniemy silny kontratak.

 

 

I to w sumie tyle.

Ja osobiście Kaimem robiłem najzwyklejsze ataki fizyczne, ale boss ma okrutnie wysoki def i nawet na perfekcie trzeba było mieć fuksa, by mieć ponad 10 000 dmg.No i jak zmienia element, to trzeba pierścienie zmieniać.

Dual Divine daje do 20 000. Lepiej i łatwiej.

 

 

Za wygraną walkę dostajemy średni pierścień, akcesorium ze zdolnością absorbcji każdego elementu i Katanę dla Kaima.

Przy 95 poziomie doświadczenia różnica w obrażeniach jest malutka względem mieczy Toltena. 5-10%. No i ja mam słabość do katany.

Miecz króli trzyma Seth u mnie.

Odnośnik do komentarza
Ta katan jest słabsza nawet od ostatniej broni dla Kaima :( nagroda za tego zioma powinna być lepsza .

W moim przypadku to najsilniejsza broń dla Kaima, bo u dziada zamówiłem broń dla Seth. Lepszy pierścień dostała.

No i lubię katany.

 

 

Za rozwalenie bossa ma się 10 do achievmenta + brakujący skill na akcesorium, który daje po 20 dla każdej postaci za wymasterowanie.

Bez pokonania tego bossa będzie nam brakowało 90 punktów do calaka.

Odnośnik do komentarza

Niech mi ktoś wytłumaczy jak to jest możliwe, że gra która jest na 4 płytach w wersji PAL sprzedawana jest w takim standardowym pudełku

 

http://www.allegro.pl/item338296121_lost_o..._i_a.html#photo

 

Wersje NTSC region free są w takim

 

http://www.allegro.pl/item337071901_lost_o...zja_.html#photo

 

Czy w tej pierwszej wersji płyty sa dodane luzem w opakowaniach zastępczych czy co?

Odnośnik do komentarza

Siemka!

Hm mam pewien problem, otóż zebrałem właśnie Composite Magic Book potrzebną do użycia Composite Magic Lv.4. Mój problem polega na tym - nie mogę dać żadnej ze swoich postaci tego przedmiotu, ponieważ w Equip go nie ma :D Nie wiem co muszę zrobić, aby móc używać Composite Magic Lv.4? Bardzo bym był wdzięczny za pomoc i z góry wielkie dzięki :)

Pozdro 4 ALL!!

Odnośnik do komentarza

panowie powiedzcie mi jak to jest z tymi loadingami i ogolnie roznicami miedzy NTSC/J a PAL. Z tego co wyczytalem w palowskiej wersji loadingi trwaja 20 sec w japoncu jest roznie? Ogolnie nie wiem w ktora wersje zainwestowac. Wydanie NTSC/J jest o niebo ladniejsze i wlasnie sklanialbym sie ku "japonczykowi", ale juz sam do konca nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Porownujecie LO do Finala 7 i X...

Lost Odyssey mial byc moim spelnieniem jrpg marzen na x360-tke, kupilem go w zeszlym tygodniu, odpalilem i... poczatek mnie zmiotl, to bylo naprawde mocne, a pozniej, coz, pozniej bylo juz tylko gorzej.

Pierwsza rzecza jaka mnie wkurzyla to sterylnosc miast, sa wykonane ladnie, ale wszystko jest tam zbyt cukierkowo i sztucznie. Nastepnir to co jest jak dla mnie nie do zniesienia to postac Jansena( za wyjatkiem kilku udanych rzarcikow ma naprawde debilne poczocie humoru), murzyna ktory jest glownym generalem( i ochroniarzem?) krolowej za jego przedebilne wlosy oraz jakkolwiek nazywa sie koles na okladce palowskiej wersji po lewej stronie za wyglad.... nie pasuje mi na maga calkowicie.

O ile system walki jest swietny, Kaim, Seth, Cuce i Max sa genialni( reszty nie znam bo siedze jeszcze na pierwszej plycie- mam wlasnie lekka zwieszke przy obronie kwiatkow)

tak jest w tej grze klika opcji ktore mnie po prostu odrzucaja... chcialbym wiedziec co was sklonilo do oceny tej gry tak wysoko i czy cos ma sie tam zamiar zmienic na leprze?? Czy warto to kontynuowac??

Jak narazie uwarzam, ze jestem 70 ojro w tyl a moglem kupic Beautiful Katamari albo Gta4( niebawem)...

 

PS Muzyka na mapie rzadzi ponad wszystkim.

I kto porownal to do 7 i X fajnala?? Bo to zdecydowanie jeszcze nie ten poziom

Odnośnik do komentarza

Na pewno inne gusta, bo np. Jansen i jego poczucie humoru jest dla mnie mistrzowskie.

Ja pisałem co mi się w grze podoba. Zdecydowanie nie jest to gra, o której szybko zapomnę.

 

 

Zdecydowanie jeden z ciekawszych RPG w jakie w życiu grałem (a grałem w większość RPG na psxa)

Odnośnik do komentarza

Naturalnie rzecz siedzi w gustach, nie szydze przeciez z nikogo ale czy to co mi przeszkadza jest (pipi)ka?

Szukam na 360 jrpg na miare finala 7 i X( na ktorym zdazylo mi sie az lezke uronic- achhh moc fabuly) i doszukac sie nie potrafie(ani w gotowcach ani w zapowiedziach) i strasznie mnie to cisnie. A nie mam zamiaru zapelniac grami( ktore kostuja nielicho) polki dla jednego tytolu... arzeby moc sobie pozniej powiedziec, ze zanim go znalazlem przegryzlem 4 crapy po 60/70 ojro za sztuke

PS. Czy ktos moze choc ciut powiedziec czy Eternal sonata jest warta czegokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Naturalnie rzecz siedzi w gustach, nie szydze przeciez z nikogo ale czy to co mi przeszkadza jest (pipi)ka?

Szukam na 360 jrpg na miare finala 7 i X( na ktorym zdazylo mi sie az lezke uronic- achhh moc fabuly) i doszukac sie nie potrafie(ani w gotowcach ani w zapowiedziach) i strasznie mnie to cisnie. A nie mam zamiaru zapelniac grami( ktore kostuja nielicho) polki dla jednego tytolu... arzeby moc sobie pozniej powiedziec, ze zanim go znalazlem przegryzlem 4 crapy po 60/70 ojro za sztuke

PS. Czy ktos moze choc ciut powiedziec czy Eternal sonata jest warta czegokolwiek?

 

IMO ES to jeden z najlepszych jRPG w jakie gralem, ale ja stawiam LO na rowni z FFX wiec nie wiem czy bedzieszmial takie samo zdanie o ES.

Odnośnik do komentarza

E Sonata wypada zdecydowanie lepiej przynajamniej dla mnie, zacząłem tą grę przedwczoraj i gra się zaj... może tylko design ubrań [nie postaci] może odrzuca ale cóż:) zapomina się o tym po 5 minutach, szczerze polecam każemu kto lubi prawdziwie bajkowe klimaty.System walki podobny do Grandii więc łatwo pokumać co i jak i czy się lubi:) Zaś co do Lost Odyssey to przemęczyłem przez pierwszą płytę i dziś zacznę drugą...oby była lepsza...rozczarowanie roku jak dla mnie zaraz po Army of Two megacrapie

Pozdrawiam RPGomaniaków

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...