Skocz do zawartości

Lost Odyssey


Yaxa

Rekomendowane odpowiedzi

Ta gra mnie nienawidzi i chce żebym umarł, ja to wiem :). Przeszedłem wczoraj cały Backyard, Temple of Enlightement (nie wiem czy dobrze pisze), mam wszystkie skarby podwodne, z Treasure Hunta i innych bonusowych questów. I nie mam dalej achieve'a za zdobycie wszystkich przedmiotów. Pochlastam się. Nie wiem co mnie podkusiło do zdobycia calaka, ale zdobęde go, choćby to miała być ostatnia rzecz jaką zrobię w życiu.

Odnośnik do komentarza
Ta gra mnie nienawidzi i chce żebym umarł, ja to wiem :). Przeszedłem wczoraj cały Backyard, Temple of Enlightement (nie wiem czy dobrze pisze), mam wszystkie skarby podwodne, z Treasure Hunta i innych bonusowych questów. I nie mam dalej achieve'a za zdobycie wszystkich przedmiotów. Pochlastam się. Nie wiem co mnie podkusiło do zdobycia calaka, ale zdobęde go, choćby to miała być ostatnia rzecz jaką zrobię w życiu.

 

A niewidzialne skrzynki też zebrałeś ?? Wszystko z aukcji wykupiłeś??

 

Odnośnik do komentarza
Ta gra mnie nienawidzi i chce żebym umarł, ja to wiem :). Przeszedłem wczoraj cały Backyard, Temple of Enlightement (nie wiem czy dobrze pisze), mam wszystkie skarby podwodne, z Treasure Hunta i innych bonusowych questów. I nie mam dalej achieve'a za zdobycie wszystkich przedmiotów. Pochlastam się. Nie wiem co mnie podkusiło do zdobycia calaka, ale zdobęde go, choćby to miała być ostatnia rzecz jaką zrobię w życiu.

 

A niewidzialne skrzynki też zebrałeś ?? Wszystko z aukcji wykupiłeś??

 

Mam i jedno i drugie. Wczoraj zauważyłem ze ominąłem kilka skrzynek w forgotten cave. Po zebraniu dalej nie mam zaliczonego achieve'a. Nic, musiałem ominąć coś gdzieś (pewnie w jakiejś z pierwszych lokacji). Ciężka praca czeka.

Odnośnik do komentarza

ma ktos poradnik do tej grry? bo gubie sie jak dziki w niej ? jestem na 16 lvl i tylko jeden koles umie czrowac nie wiem gdzie potiony kupic itp bylbym wdzieczny za polski opis ;] teraz mam bosa takiego robala co ma 5 przydupadow, jednym slowem tragedia macie jakies rady na niego ?

edit: oki wiem,ze jakos postacie ucza sie maggi przez te pierscienie , jeszcze tego nie skumalem do konca , ale za iles tam punktow doswiadczenia dochodzi level i jakos ten pierscien sie zapelnia czy postac sie go uczy dobrze rozumuje ? plz help mi jakis krotki poradnik niech ktos napsize jak czary zdobywac itp :] bo troche sie w tym gubie jak wyzej juz napisalem. co do gierki fantastycznia :)

Edytowane przez (Zly)Seba
Odnośnik do komentarza
ma ktos poradnik do tej grry? bo gubie sie jak dziki w niej ? jestem na 16 lvl i tylko jeden koles umie czrowac nie wiem gdzie potiony kupic itp bylbym wdzieczny za polski opis ;] teraz mam bosa takiego robala co ma 5 przydupadow, jednym slowem tragedia macie jakies rady na niego ?

edit: oki wiem,ze jakos postacie ucza sie maggi przez te pierscienie , jeszcze tego nie skumalem do konca , ale za iles tam punktow doswiadczenia dochodzi level i jakos ten pierscien sie zapelnia czy postac sie go uczy dobrze rozumuje ? plz help mi jakis krotki poradnik niech ktos napsize jak czary zdobywac itp :] bo troche sie w tym gubie jak wyzej juz napisalem. co do gierki fantastycznia :)

 

Czary i skille śmiertelne postacie uczą się wraz z levelelami. Przy końcu gry będzie trzeba też zrobić quest dla każdej postaci, co by zdobyć jakiś czar/skill. Co do samych czarów to nie wystarczy, że postać osiągnie odpowiedni level, wymagany do jego nauczenia, trzeba też ten czar znaleźć lub kupić.

Natomiast nieśmiertelni uczą się skilli/czarów z akcesoriów i poprzez skill-link, czyli podpięcie się pod zdolność śmiertelnika :) Każdy skill/czar do nauczenia wymaga odpowiedniej ilości punktów, po walce dostaniesz komunikat, jeśli postać się czegoś nauczyła.

 

A tak właściwie to to wszystko pisze w instrukcji do gry :P

Odnośnik do komentarza

aha teraz jestem przy pogrzebie , wiecie gdzie te pochodnie sie zapala po tym jak uratowalem te kwiatki i dzis prawie plytye polamalem ze zlosci, odpalam tym malym pochodnie kolesiowi przy pogrzebie i dalej nic krece sie na wszystkie strony i dalej nic , tak pokrecilem 10 min i mysle zawieszka konsoli , nastepnie laduje jeszcze raz gre , dochodze do tego miejsca i dalej to samo , normalnie myslalem,ze ta plyte polamie albo jeszce dzis wystawie na allegro zeby sie nie wkurzyc wrrr co tam trzeba zrobic ? jedna pochodnie odaplam a dalej nic.... zawiecha .... czy to wina plyty czy cos trzeba zrobic bo sma nie wiem ... ;( najlepiej nich ktos zarzuci linkiem na opis pl bo ja w necie nie moglem znalesc, z gory dzieki za rady .

Odnośnik do komentarza

Ja mam pytanie innego typu które, możliwe że się już powtórzyło ale nie hce czytać wszystkich postów ze względu na ewentualne spoilery :P 

 

Chciałam bym wiedzieć ile potrzeba czasu, żeby przejść Lost Odyssey w miare dokładnie :) Bo niewiem czy kupić teraz zanim zacznie się rok akademicki (a na studiach nie mam dostepu do konsoli) :/czy lepiej poczekać do następnych wakacji żeby na spokojnie przejść a i cena gry pewnie spadnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Ja mam pytanie innego typu które, możliwe że się już powtórzyło ale nie hce czytać wszystkich postów ze względu na ewentualne spoilery :P 

 

Chciałam bym wiedzieć ile potrzeba czasu, żeby przejść Lost Odyssey w miare dokładnie :) Bo niewiem czy kupić teraz zanim zacznie się rok akademicki (a na studiach nie mam dostepu do konsoli) :/czy lepiej poczekać do następnych wakacji żeby na spokojnie przejść a i cena gry pewnie spadnie.

 

Myślę, że aby przejść grę dokładnie, potrzeba około 100h.

Odnośnik do komentarza

Jest jakieś miejsce prócz Temple Of Enlightment,gdzie w miarę szybko idą levele?

Tak w ogóle to ta lokacja jest przerąbana :o Niby mam te wszystkie uber skille,ale to przez co tam trzeba przejść to szok!Postacie na lvl 68 a tu jakieś wybuchające gó.wna ze swoim ressurect mnie prawie ownują.Została mi tylko ta lokacja i będę miał wszystko co potrzebne by ukończyć grę(no zostanie jeszcze Hall Of Mirrors,ale po ToE to będzie bułka z masłem) :)

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza

zgadza sie Kelelony - dawno nie grałem :P

 

Czarne kelelony daja lvl za każda walke do około 90 poziomu, potem trzeba je ubić 2-3 razy

 

Stare dzieje, owszem kiedyś byłem maniakiem PES i grałem tam w lidze :). Twojego nicka jak najbardziej kojarze,

czy to nie ty byłes apprenticem Pitbulla :> ?

 

Żadnej nie ukończyłem ale zdecydowanie lepiej podeszło mi Eternal Sonata i stawiam ją wyżej, aczkolwiek jeśli szukasz dobrych jRPG na x-a to proponuje Tales of Vesperia albo wstrzymaj sie do wyjścia Star Ocean 3

Edytowane przez Crono
Odnośnik do komentarza
zgadza sie Kelelony - dawno nie grałem :P

 

Czarne kelelony daja lvl za każda walke do około 90 poziomu, potem trzeba je ubić 2-3 razy

 

Stare dzieje, owszem kiedyś byłem maniakiem PES i grałem tam w lidze :). Twojego nicka jak najbardziej kojarze,

czy to nie ty byłes apprenticem Pitbulla :> ?

 

Żadnej nie ukończyłem ale zdecydowanie lepiej podeszło mi Eternal Sonata i stawiam ją wyżej, aczkolwiek jeśli szukasz dobrych jRPG na x-a to proponuje Tales of Vesperia albo wstrzymaj sie do wyjścia Star Ocean 3

 

Star Ocean 4 Crono, cztery :P;) ToV w Europie bedzie najprawdopodobniej dopiero w 2009 :(

Odnośnik do komentarza
zgadza sie Kelelony - dawno nie grałem :P

 

Czarne kelelony daja lvl za każda walke do około 90 poziomu, potem trzeba je ubić 2-3 razy

 

Stare dzieje, owszem kiedyś byłem maniakiem PES i grałem tam w lidze :). Twojego nicka jak najbardziej kojarze,

czy to nie ty byłes apprenticem Pitbulla :> ?

 

Żadnej nie ukończyłem ale zdecydowanie lepiej podeszło mi Eternal Sonata i stawiam ją wyżej, aczkolwiek jeśli szukasz dobrych jRPG na x-a to proponuje Tales of Vesperia albo wstrzymaj sie do wyjścia Star Ocean 3

Znowu źle Kelolony - nie kelelony ani kelony :P:D

Tak,tak ja i Pit do tej pory jesteśmy w dobrym kontakcie ;)

Co by nie offtopować :

Jaką umiejętność trzeba mieć by nosić accesory na Nullify All Elements i HP Up 4?

Bo Mam wyuczone Ming Special Accesory a tu dupa,"nie widzi" tych przedmiotów.

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza

Właśnie 2 dni temu doszła gra :) Jak narazie mi się podoba, walki z bossami są trudniejsze i często trzeba mieć na nich sposób (np wąż mi sparaliżował dwóch członków drużyny i było po walce), zauważyłam też że nie mozna w jednej rundzie wskrzesić postaci i jej uleczyć bo znika na ten czas z opcji wyboru i dlatego już zdarzyło mi się widzieć game over :P

 

Jedyną wadą jak narazie są dla mnie długie loadingi podczas przemieszczania się po lokacjach czy nawet po walkach :/

 

A i osoby, które mówią, że to dziwne że niesmiertelna postać może zginąc w walce nie mają racji bo jak się nieśmiertelnych nie ożywi to po kilku rundach same wstaną, no chyba że padną wszystkie naraz to wtedy nie wstaną bo będzie game over :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Jaką umiejętność trzeba mieć by nosić accesory na Nullify All Elements i HP Up 4?

Bo Mam wyuczone Ming Special Accesory a tu dupa,"nie widzi" tych przedmiotów.

Potrzebujesz nauczyć się Royal Equipment od Toltena, wtedy założysz te przedmioty.

Jedyną wadą jak narazie są dla mnie długie loadingi podczas przemieszczania się po lokacjach czy nawet po walkach :/

No niestety, loadingi to pięta achillesowa tej pozycji. Na początku tak nie przeszkadzają, ale im dalej, tym gorzej. Denerwują też drobne przycinki zaraz na początku walki, ale do tego akurat można przywyknąć.

Edytowane przez Vulc
Odnośnik do komentarza
aha teraz jestem przy pogrzebie , wiecie gdzie te pochodnie sie zapala po tym jak uratowalem te kwiatki i dzis prawie plytye polamalem ze zlosci, odpalam tym malym pochodnie kolesiowi przy pogrzebie i dalej nic krece sie na wszystkie strony i dalej nic , tak pokrecilem 10 min i mysle zawieszka konsoli , nastepnie laduje jeszcze raz gre , dochodze do tego miejsca i dalej to samo , normalnie myslalem,ze ta plyte polamie albo jeszce dzis wystawie na allegro zeby sie nie wkurzyc wrrr co tam trzeba zrobic ? jedna pochodnie odaplam a dalej nic.... zawiecha .... czy to wina plyty czy cos trzeba zrobic bo sma nie wiem ... ;( najlepiej nich ktos zarzuci linkiem na opis pl bo ja w necie nie moglem znalesc, z gory dzieki za rady .

 

 

Udało Ci się to przejść? Bo też mam to samo.  Za wczasu wyłączyłam konsole, żeby jej krzywdy nie zrobić bo to nie moja ale brata :/ 

 

Nie no w życiu bym nie wpadła na to że to trzeba 4 razy tą samą pochodnie zapalać z różnych stron :D Wszędzie piszą najedz w stronę pochodni itp a ja zawsze myślałam że to chodzi o tą nastepną pochodnie a nie tą którą już zapaliłam :P Cóż jednak ciemniak ze mnie :D

Edytowane przez lena163
Odnośnik do komentarza

Jak mozna miec z tym problem? :o Dzieki za poprawe humoru ;]

 

Czy gra na dlugiej plycie jest dluga? Ubilem ten czolg w Numarze, teraz mam isc do portu ... Kiedy bedzie dostepny Auction House, bo jednego Seeda przegapilem...? I jeszcze jedno pytanie - jest achievement za zbieranie wszystkich skrzynek . Czy chodzi tylko o te, ktore zawieraja niepowtarzalne itemy, czy o wszystkie - tzn, jak przegapie np. skrzynke z Healing Herb to dupa?

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Jak mozna miec z tym problem? :o Dzieki za poprawe humoru ;]

 

Czy gra na dlugiej plycie jest dluga? Ubilem ten czolg w Numarze, teraz mam isc do portu ... Kiedy bedzie dostepny Auction House, bo jednego Seeda przegapilem...? I jeszcze jedno pytanie - jest achievement za zbieranie wszystkich skrzynek . Czy chodzi tylko o te, ktore zawieraja niepowtarzalne itemy, czy o wszystkie - tzn, jak przegapie np. skrzynke z Healing Herb to dupa?

 

Nie da sie przegapić tego achivementa (tak naprawdę nie da się przegapić żadnego achievementa poza jednym związanym z zaklęciami), jeśli nie zebrałeś tej skrzynki i nie masz możliwości powrotu do miejsca w którym ona się znajduje, pojawi się ona na AH. Jeśli ciągle da się tam wrócić będziesz musiał troszkę poszukać .

 

Do achivementa wliczają się wszystkie skrzynki w grze: zarówno te ukryte, z mapy świata jak i wszystkie specjalnie- z drzew, kraterów itp

 

Odradzam ale powodzenia

Edytowane przez Crono
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...