Skocz do zawartości

Lost Odyssey


Yaxa

Rekomendowane odpowiedzi

Grałem...

25-lvlowy dungeon w którym kazdy poziom (poza ostatnim) wyglada identycznie. Pare mocnych itemów(w tym jeden ze skillem Counter 2), zjadliwy krótki watek fabularny i ciekawy, wymagajacy boss końcowy :). Świetne miejsce do lvlowania jeśli jeszcze nie wykreciliscie 99lvlu. W stosunku cena/jakośc dałbym 3/5

Odnośnik do komentarza
Mając 82lv(po dzisiejszym dniu pewnie większy będzie) warto? Nie będzie za łatwo? W opise tego dodatku było jeszcze coś napisane żeby zapisać grę przed jakimś momentem. Można w to grać tylko w określonym czasie, czy kiedy się chce?

 

Musi to byc save przed ostateczna walka w Tower of Mirrors. Można grac kiedy sie chce ale dostęp do tej lokacji dostajemy dopiero majac Nihilusa (podwodna baza pod Grand Staffem).

Edytowane przez Crono
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Świetna gierka, dopiero zaczynam ^_^ . No i mam pytanie. Chciałem zdobyć Yellow Ring (ochrona przed paraliżem) co by pokonać tego 2 bossa robaka, ale tak dopakowałem bohaterów, że nawet mnie nie dotknął tym swoim atakiem paraliżującym. Chciałbym jednak zdobyć ten pierścień. Wyczytałem, że jest on gdzieś na plaży, ale w żadnej skrzynce nie mogę tego znaleźć. Bo chodzi tutaj o tą plażę przed Sea of Baus tak?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Chciałbym zauważyć ze nie trzeba znaleźć wszystkich przedmiotów w grze. Przedmioty których nie znajdziecie można wylicytować ;]

 

Chciałem zdobyć Yellow Ring (ochrona przed paraliżem) co by pokonać tego 2 bossa robaka, ale tak dopakowałem bohaterów, że nawet mnie nie dotknął tym swoim atakiem paraliżującym.

 

 

Kradnij tam przeciwnika przedmioty i wkońcu go stworzysz '-'

Odnośnik do komentarza
Bardzo dobra gra ale bez rewelacji, jednakże radziłym wsztrzymać sie z opinia bo gra tak naprawde rozwija w pełni skrzydła na trzeciej płytce (co jest niestety troche za póżno). Jesli powstanie kontynuacja na 100% zdecyduje sie na zakup :)

Naturalnie rzecz siedzi w gustach, nie szydze przeciez z nikogo ale czy to co mi przeszkadza jest (pipi)ka?

Szukam na 360 jrpg na miare finala 7 i X( na ktorym zdazylo mi sie az lezke uronic- achhh moc fabuly) i doszukac sie nie potrafie(ani w gotowcach ani w zapowiedziach) i strasznie mnie to cisnie. A nie mam zamiaru zapelniac grami( ktore kostuja nielicho) polki dla jednego tytolu... arzeby moc sobie pozniej powiedziec, ze zanim go znalazlem przegryzlem 4 crapy po 60/70 ojro za sztuke

PS. Czy ktos moze choc ciut powiedziec czy Eternal sonata jest warta czegokolwiek?

 

IMO ES to jeden z najlepszych jRPG w jakie gralem, ale ja stawiam LO na rowni z FFX wiec nie wiem czy bedzieszmial takie samo zdanie o ES.

E Sonata wypada zdecydowanie lepiej przynajamniej dla mnie, zacząłem tą grę przedwczoraj i gra się zaj... może tylko design ubrań [nie postaci] może odrzuca ale cóż:) zapomina się o tym po 5 minutach, szczerze polecam każemu kto lubi prawdziwie bajkowe klimaty.System walki podobny do Grandii więc łatwo pokumać co i jak i czy się lubi:) Zaś co do Lost Odyssey to przemęczyłem przez pierwszą płytę i dziś zacznę drugą...oby była lepsza...rozczarowanie roku jak dla mnie zaraz po Army of Two megacrapie

Pozdrawiam RPGomaniaków

Znalazłem takie oto wypowiedzi w tym temacie. Przygodę z jRPGami zacząłem.... jeszcze nie zacząłem :P W związku z tym czy osoba kompletnie nie znająca się na specyfice jRPG może ja docenić? Dodam, że jestem wielkim fanem wszelkich europejskich i amerykańskich erpegów. Wierzcie mi - umiem docenić dobrego rolepleja. Tylko nie wiem jak będzie z japońską wersją mojego ulubionego gatunku.

 

Pytanie kieruję do takich ludzi jak Crono czy C1REX. Miłoby było gdybyście odpowiedzieli ;)

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Jesli cenisz sobie RPG-i w stylu Tormenta, Gothica czy Baldura to bez problemu powinnienes docenic fabułe i scenariusz w japońskich Rpgach. Problem natomiast moga stanowić dwie rzeczy - gameplay i design.

 

Co do gameplayu, jRPG (poza kilkoma seriami które pozostaja wierne swojemu systemow rozgrywki) ewoluowały i stały sie bardziej przyjazne dla nowych - walki w real-time, szybka, dynamiczna rozgrywka stawiajaca wiekszy nacisk na zrecznosc niż strategie. Lost Odyssey pozostał wierny starej szkole jRPG (turówka) co wywołało wiele kontrowersji wsród fanów gatunku.

 

Najtrudniejsza bariera do przebicia bedzie design. Kultura azjatycka rózni sie od naszej a tam na porządku dziennym są gry w których: głownym bohaterem jest kilkunastoletni chłopiec, cieżko jest sie z nim utozsamiac z powodu "nietypowego" wyglądu, zako(pipi)e sie w towarzysce podrózy, okazuje sie wybrańcem który musi uratować świat, spotyka na swojej drodze potwory które nie przypominaja znane nam tolkienowskie czy D&D stwory: kwiatki, domki, skrzynie, gigantyczne stonogi i wiele innych dziwactw. Jesli nie sprawi ci to problemów, jRPG przyniosa ci duża frajde, zapewniam :)

 

Lost Odyssey to dojrzały tytuł, więc jesli szukasz jakiegoś tytułu na zapoznanie sie z gatunkiem to świetny wybór.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dziś dostałem Lost Odyssey, nareszcie. Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne, choć ciężko na razie o jakąś dłuższą opinię. Jednak coś czuję, że długo od tego tytułu nie odejdę :)

 

Btw. Wszystkie achievementy w grze mam po japońsku. Spotkał się ktoś z tym, jest to normalne?

Odnośnik do komentarza
Dziś dostałem Lost Odyssey, nareszcie. Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne, choć ciężko na razie o jakąś dłuższą opinię. Jednak coś czuję, że długo od tego tytułu nie odejdę :)

 

Btw. Wszystkie achievementy w grze mam po japońsku. Spotkał się ktoś z tym, jest to normalne?

Zmień lokalizację na ENG i powinny być po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Zmień lokalizację na ENG i powinny być po angielsku.

Niestety nie pomogło... Nie jest to jakiś wielki problem, łowcą achievementów nigdy nie byłem, ale jest to co najmniej dziwne. Nic, pora wracać do gry ;)

Na te achievy które zdobyłeś juz nie pomoże ale każde kolejne zdobywane przy języku ENG powinny byc po angielsku opisane. Ja gdy zmieniłem na ENG to w twoim profilu miałem nazwę gry po angielsku zamiast po japońsku. Nie jestem tego pewny do końca ale być może będzie tak jak napisałem w pierwszym zdaniu.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Co do gameplayu, jRPG (poza kilkoma seriami które pozostaja wierne swojemu systemow rozgrywki) ewoluowały i stały sie bardziej przyjazne dla nowych - walki w real-time, szybka, dynamiczna rozgrywka stawiajaca wiekszy nacisk na zrecznosc niż strategie. Lost Odyssey pozostał wierny starej szkole jRPG (turówka) co wywołało wiele kontrowersji wsród fanów gatunku.

 

I wlasnie tego nie rozumiem jakich kontrowersji??Wszyscy narzekają na FF XII, wspominają X a tu nagle wchodzi podobny tytul i ludzie narzekają.Wiadomo ze w jrpga sie gra bardziej dla ogolnych doznan niz samej radosci z gameplayu i dla mnie tak powinno zostac i basta..

Odnośnik do komentarza
Gdzie do cholery jest w Numarze Deeno Family house??Szukam od pół godziny,obszedłem wszystkie możliwe chaty i nic :/ potrzebuje pogadać z Deeno do treasure hunta.

Help

 

Nie martw sie ja szukalem dluzej i okazalo sie, ze tego domu nie ma w Numarze :P Szukaj w miescie przed Mansion (chyba ;) nie pamietam za dobrze jego nazwy :P )

Odnośnik do komentarza

Dwa dni temu kupiłem grę, a z tego co widzę, jestem już na końcówce 2 płyty (strasznie mnie wciąga ta gra ;) ). Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Takiego JRPG mi brakowało ;)

 

Zadam może banalne i głupie pytanie, ale mnie to nurtuje:

 

przeczytałem gdzieś w tym temacie, że jedną postacią można mieć maksymalnie 30 slotów. Ile zatem można znaleźć tych slot items? Da się je później kupić? Tak pytam, bo jestem ciekawy czy czegoś nie skopałem.

Odnośnik do komentarza
Dwa dni temu kupiłem grę, a z tego co widzę, jestem już na końcówce 2 płyty (strasznie mnie wciąga ta gra ;) ). Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Takiego JRPG mi brakowało ;)

 

Zadam może banalne i głupie pytanie, ale mnie to nurtuje:

 

przeczytałem gdzieś w tym temacie, że jedną postacią można mieć maksymalnie 30 slotów. Ile zatem można znaleźć tych slot items? Da się je później kupić? Tak pytam, bo jestem ciekawy czy czegoś nie skopałem.

 

Jak na mnie przystało, zorientowałem się że można powiększać ilość slotów po 50h grania :P Przez większość gry mi to nie przeszkadzało. Dokładnie nie powiem Ci, ile jest tych slotów, mi w każdym razie starczyło, żeby upchnąć najlepsze skille u każdego nieśmiertelnego. Jeśli się nie mylę, to każda postać miała około 20-20kilka slotów. Raczej nie możesz nic skopać z ich ominięciem, bo potem można kupować przedmioty których nie zebrałeś ( i do których nie da się wrócić) na aukcji.

 

Odnośnik do komentarza
Ja jestem przy second grand staff i mam po 12-13,także nie wiem o.O

Aha zna ktoś może jakąś stronę,z opisami dodatkowych lokacji i bossów(np. Kelolon Village)?

 

 

Tu masz jak chcesz pełną listę tego ustrojstwa http://twobrothersandasister.com/?p=1814. Co do dodatkowych lokacji to mają taki stopień skomplikowania, że nie trza do nich opisu :P Ale jak coś to wszystko jest stronce z podanego przeze mnie linka. Problem może sprawić tylko jedna lokacja, mianowicie Temple of Enlightenment (a levele lecą tam jak szalone).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...