Skocz do zawartości

Lost Odyssey


Yaxa

Rekomendowane odpowiedzi

Ok,dzieki za odpowiedz.

 

Kolejne pytanie,mam dziwny problem z dyskiem 3 LO w dashboardzie,mianowicie zamiast "Lost odyssey" mam azjatyckie znaczki i kreski,to samo opis gdy skonczylem disc 3,w achievementach jest napisany tymi znaczkami,to normalne,jakis bug?

 

Ja mam to samo, tylko że wszystko po japońsku (wszystkie achievementy i nazwa gry w menu). Czytałem gdzieś (nie wiem nawet, czy nie na tym forum) że pomaga odzyskanie swojego profilu przez sieć (nie wiem, czy precyzyjnie to ująłem :P)

To jest normalka. Pomaga zmiana języka w dashboardzie na angielski - po zmianie każdy achiv którego zdobędziesz będzie już po angielsku, ale niestety - te co zdobyłeś do tej pory nadal będą w krzaczkach.

 

Question, bo zauwazylem ze sny Kaima odblokowuja sie nie po kolei. Lepiej je czytac jak sie pojawia czy czekac az beda po kolei?

Odblokowuje się je po kolei więc jeżeli między jakimiś snami masz znaki zapytania to któryś przeoczyłeś, bo na pewno jest dostępny :) .

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie dwie sprawy - jak dostac się do Temple of Enlightment gdy mam po raz pierwszy władzę nad nautilusem i mogę latać po morzach? Druga sprawa - jak dostać się na snowfields? Próbowałem zarówno po powierzchni jak i w głebinach ale nie znalazłem podwodnego przejścia a na powierzchni literka ze słowem Land się nie pokazała.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Gooralesko

 

 

1.Nie pamietam dokladnie,ale albo zajdz od tylu i szukaj podwodnego przejscia(na tej wyspie) albo wjedz tam White Boa (jesli jest lod i blokuje droge),potem przesiadka w nautilusa i nurkowanie

2.White boa rozwal lod,potem sie przelacz na nautilusa i land

3.wewnetrzne jezioro?chodzi Ci o wioske kelolonow?Musisz poprostu odnalezc przejscie(szparke) w skalach pod woda i powinienes sie dostac

 

Odnośnik do komentarza
Dostęp uzyskasz dopiero po wydarzeniach w

Numarze

na 4tym CD gdy zdobędziesz

White Boa

, którym będziesz mógł się przedostać przez lód.

A dzięki bo właśnie nie wiedziałem co to

White Boa

;) Jestem obecnie w Ancient Ruins więc wszystkie atrakcje czwartego DVD dopiero przede mną.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Niestety te atrakcje szybko 'przemijają' bo dodatkowe lokacje są bardzo małe (z wyj. Temple of E.), a bonusowi bossowie bardzo prości. Zawiodłem się też bardzo na Backyardzie - spodziewałem sie zabawy na miarę Monster Areny z FFX a dostałem kilkanaście walk które na 3 gwiazdki zrobiłem w przeciągu 2h (z czego pół godziny mi zajęła walka z 'Master Ring User"em na 3 gwiazdki - imo najcieższa walka w grze). Słynny Immortal One padł w jakieś 10-13 tur i dokonałem tego mając 73 lv najsilniejszą postacią. Jedyne co mi brakuje do calaka to jakiś dziadowski potion którego przeoczyłem w jakimś dungeonie lool i teraz muszę lecieć kazdą lokację od nowa i obmacywać ściany bo nie dostane ostatniego Achievmenta;(.

Odnośnik do komentarza
Przeciez remains of experimental staff to niezla lokacja a boss na koncu to troche hardcore,zginiesz,musisz isc cala droge od nowa.No chyba ze jeszcze tego nie zrobiles Aramis,ja sie wlasnie przymierzam,tylko musze dopakowac druzyne na 9x bo inaczej bieda tam bedzie

 

Polecam zejście na sam dól + zgarniecie wszystkich skrzynek, powrót winda na górę, sejwik i już można się przymierzać do najtrudniejszego bossa w LO :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza

Panowie chciałem zdobyć dla Cooke Solomon Staff ale Treasure Hunt'a "Sunken Town" zrobić nie mogę bo najzwyczajniej nie wiem gdzie szukać :/

 

Kto mi zaznaczy na tej mapie gdzie mam płynąć Nautilusem?

 

http://images2.wikia.nocookie.net/lostodys...seyworldmap.jpg

 

Z góry dziękować ;)

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Z tego co ja słyszałem to nie tyle wina gry co konsoli (po prostu gra łapie zwiechy na niektórych egzemplarzach), ale nie jestem pewien :) .

Potwierdzam. Na czwartej płycie, kóra katuję przez ostatnie kilkanaście godzin ostatnio miałem jedną lub dwię zwiechy na dzień. Zwiechy występowały podczas przewiania lokacji na mapce świata oraz sporadycznie w czasie zwiedzania losowych lokacji. Mówię o sytuacji gdy gra działała w płyty. Zainstalowanie tejże czwórki rozwiązało problem. Dobrze, że ktoś poruszył ta sprawę bo już myślałem, że konsola mi się przegrzewa i będzie musiała wrócić do serwisu po miesięcznej przerwie.

 

Nie wiem dokładnie gdzie, ale szukaj w okolicy Northern Shore of Ipsilon.

A czy do odnalezienia tego zatopionego skarbu potrzebny jest jakiś specjalny wykrywacz or something? Czy może Solomon Staff dostajemy od gościa, który nam dał cynka o treasure Huncie? Wiem, to drugie mało prawdopodobne ale spytać się można. ;)

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Doradzcie mi cos. Mam ochote na jakiegos jRPGa "next-gen". Jak dla mnie dobre tytuly skonczyly sie z PS2, jednak zakupilem xboxa i chcialem pograc w jakiegos jrpga. Zastanawiam sie nad Blue Dragon i Lost Odyssey. Gralem w demo BD i o ile jestem maksymalnie wymagajacym graczem jRPG (po Xenosadze/Xenogears juz nic mnie tak nie wciagnelo) to ta gra bardzo milo mnie zaskoczyla. Moze po prostu potrzebuje takiego infantylnego tytulu. Jednak zastanawiam sie tez nad Lost Odyssey wlasnie. Dlatego pytanie do Was. Co mozecie mi doradzic?

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie Lost Odyssey,tak jak Ty duzo gram w RPGi i po grach typu suikoden 2,xenogears czy chrono cross myslalem ze juz nic innego mnie tak nie urzeknie,minelo 7-8 lat i wkoncu natknalem sie na Lost Odyssey.Gra jest poprostu wspaniala,piekna muzyka,cudowna grafika,swietna fabula i ciekawe bogate postaci + dobry system walki i czasami wymagajace myslenia walki,coz chciec wiecej?

Blue Dragon mi nie podszedl,o ile fajny infantylny styl i grafika,fabula i postacie dla mnie mocno kuleja i to powazny minus tej gry,czulem sie jakbym gral w "pustaka".

 

a ja mam inne pytanie: podobno jest wersja gry, w ktorej nie dziala 4 plyta (jakas partia gier czy cos takiego), jest to prawda? i jezeli tak to jak to sprawdzic na szybko?

Co do kwestii 4 plyty Lost Odyssey,owszem sa egzemplarze ktore sie wieszaja,sporo nawet bym powiedzial.Posiadam dwie konsole xbox 360,rozne rodzaje (jedna 2006 rok,druga 2008 rok falcon).Musialem sporo sie nazonglowac tymi grami zanim wpadla mi w rece wlasciwa wersja gry(wtedy nie dalo sie jeszcze ich zgrywac na dysk).

Warto zauwazyc ze pierwsza gra wieszala sie notorycznie na dysku 4,na obu konsolach.Druga rowniez podobnie,dopiero trzecia gra odpalila i moge przechodzic dalej.

Nie wiem czy to ma znaczenie,ale wersje ktore mi sie wieszaly byly wersjami 2xPL,1xA.Natomiast wersja z UK (3xA) dziala bez zarzutu.Mysle ze problemy w tloczni z niektorymi egzemplarzami,najlepiej zachowac paragon/dowod zakupu.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy to ma znaczenie,ale wersje ktore mi sie wieszaly byly wersjami 2xPL,1xA.Natomiast wersja z UK (3xA) dziala bez zarzutu.Mysle ze problemy w tloczni z niektorymi egzemplarzami,najlepiej zachowac paragon/dowod zakupu.

Wątpię że były to problemy w tłoczni skoro tylko czwarta płyta wieszała konsolę. gdyby tłocznia odpowiadała za błędy to losowo problemy byłyby na innych numerkach płyt.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy to ma znaczenie,ale wersje ktore mi sie wieszaly byly wersjami 2xPL,1xA.Natomiast wersja z UK (3xA) dziala bez zarzutu.Mysle ze problemy w tloczni z niektorymi egzemplarzami,najlepiej zachowac paragon/dowod zakupu.

Wątpię że były to problemy w tłoczni skoro tylko czwarta płyta wieszała konsolę. gdyby tłocznia odpowiadała za błędy to losowo problemy byłyby na innych numerkach płyt.

 

W pierwszym egzemplarzu gry mialem problemy na dysku 1,2 oraz 3,czesto zwiechy w nieodpowiednich momentach i przechodzenie od nowa.Dysk 4 byl za to unplayable,nie moglem nigdzie wejsc/wyjsc bo odrazu cant read disc.

Niedlugo prawdpodobnie bede sprzedawal bezawaryjna wersje gry wiec ktos moze sie zalapac

Odnośnik do komentarza
Nie wiem dokładnie gdzie, ale szukaj w okolicy Northern Shore of Ipsilon.

A czy do odnalezienia tego zatopionego skarbu potrzebny jest jakiś specjalny wykrywacz or something? Czy może Solomon Staff dostajemy od gościa, który nam dał cynka o treasure Huncie? Wiem, to drugie mało prawdopodobne ale spytać się można. ;)

To jest jeden z 2 treasure huntów do których będziesz potrzebował maksymalnie rozbudowanego 'Magic-Power Locator'a (do lv.3). Na maxa rozbudujesz go bodajże w pracowni Seda w Pirate Fortress. Na mapie będzie widać charakterystyczny 'kwadracik', ale sam skarb po zanurkowaniu nie będzie w zaden sposób widoczny (zadnych bąbelków) więc musisz szukać na pałke w miejscu gdzie jest kwadracik;].

Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy to ma znaczenie,ale wersje ktore mi sie wieszaly byly wersjami 2xPL,1xA.Natomiast wersja z UK (3xA) dziala bez zarzutu.Mysle ze problemy w tloczni z niektorymi egzemplarzami,najlepiej zachowac paragon/dowod zakupu.

Wątpię że były to problemy w tłoczni skoro tylko czwarta płyta wieszała konsolę. gdyby tłocznia odpowiadała za błędy to losowo problemy byłyby na innych numerkach płyt.

 

W pierwszym egzemplarzu gry mialem problemy na dysku 1,2 oraz 3,czesto zwiechy w nieodpowiednich momentach i przechodzenie od nowa.Dysk 4 byl za to unplayable,nie moglem nigdzie wejsc/wyjsc bo odrazu cant read disc.

Niedlugo prawdpodobnie bede sprzedawal bezawaryjna wersje gry wiec ktos moze sie zalapac

No tak ale my mówilismy o zawiechach konsoli mając w czytniku Disc 4 LO. Ja takie coś uświadczyłem kilka dni temu a ty mówisz o problemach z czytaniem płyty.

 

Dzięki Aramis

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy to ma znaczenie,ale wersje ktore mi sie wieszaly byly wersjami 2xPL,1xA.Natomiast wersja z UK (3xA) dziala bez zarzutu.Mysle ze problemy w tloczni z niektorymi egzemplarzami,najlepiej zachowac paragon/dowod zakupu.

Wątpię że były to problemy w tłoczni skoro tylko czwarta płyta wieszała konsolę. gdyby tłocznia odpowiadała za błędy to losowo problemy byłyby na innych numerkach płyt.

 

W pierwszym egzemplarzu gry mialem problemy na dysku 1,2 oraz 3,czesto zwiechy w nieodpowiednich momentach i przechodzenie od nowa.Dysk 4 byl za to unplayable,nie moglem nigdzie wejsc/wyjsc bo odrazu cant read disc.

Niedlugo prawdpodobnie bede sprzedawal bezawaryjna wersje gry wiec ktos moze sie zalapac

No tak ale my mówilismy o zawiechach konsoli mając w czytniku Disc 4 LO. Ja takie coś uświadczyłem kilka dni temu a ty mówisz o problemach z czytaniem płyty.

 

Dzięki Aramis

 

To to samo,bo ewidetnie wina plyty.Wiem co mowie bo przez to wydalem w sumie 600zl na LO,tylko dlatego zeby przejsc(gra imo warta tego).Pierwszy egzemplarz sie wieszal na dyskach 1,2,3.4 mial zwiechy + wywalanie ze nieczytelny dysk.

Drugi egzemplarz 4 plyta zwiechy na filmach lub podczas walk + wywalanie notorycznie cant read disk.

Testowane na obu konsolach.

Trzeci egzemplarz dziala ok.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...