Skocz do zawartości

Alan Wake


Texz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dawno nie widziałem takie rozbieżności po między ocenami, od 7/10 do 10/10, ogólnie jest bardzo dobrze, a moim zdaniem recenzenci szukają minusów na siłę, nie można skakać(WTF!!), za dużo wątków twórcy pozostawili otwartych, ja by dali jeden czy dwa, to by były pretensje, że strasznie łatwo można przewidzieć co się będzie działo w DLC/AW2. Ja czekam na moją kolekcjonerke, i mam zamiar odpłynąć z Alanem w jego mroczny świat.

Odnośnik do komentarza

Tu jakos za szybko wchodzi cala ta niby schiza, pach i swiatlo z niebios robi tutorial. Duzo lepiej byloby zrobic epizod z dziwnymi wydarzeniami w miescie itd, a potem mocnym wstrzasem wrzucic cos. Na bank nie mrocznych wiesniakow i latarki jako broni w zestawie z handgunem. Nie trafia to do mnie w ogole. Kupie jak bedzie chodzic za grosze, zadna konkurencja dla RDR.

Odnośnik do komentarza

Fajno. Xboje śmiali się z sonybojów, że tamci płaczą nad każdą oceną poniżej 10 dla U2. Widzę, że tutaj dzieje się to samo. Ach ta polska hipokryzja.

 

Bo jak recenzenci biorą się za grę pokroju GoW to im starczają wodotryski i dają min 90 ale jak gra stawia na coś więcej to nagle robią się z nich specjaliści gatunku i zaczynają wymyślać.

A skąd wiesz, że gra stawia na coś więcej? Z notek prasowych autorów? Z marketingowego-PRowego bełkotu? A wziąłeś pod uwagę, że może twórcy starali się postawić na coś więcej ale im nie wyszło?

 

Dżizas, nie wietrzcie wszędzie spisku. Zagracie to sami ocenicie jakość i to, czy "Remedy delivered". Na chwilę obecną krytykowanie recenzji bez ogrania gry zajeżdża fanatyzmem.

Odnośnik do komentarza

Robi sie coraz bardziej ostro w tym temacie , jeden gral , drugi z ukladami w MS robi sie troche na Boga , a reszta jak malolaty sie onanizuje. Za 5 dni kupicie i bedziecie grac , chill out. Wtedy napiszecie czy bylo warto wydac 200zl czy nie , dala ciala gra czy nie , a moze czekacie na 2 czesc .....

A jak na swiecie napisza ,ze sredniak na 6-7/10 , to co , zrezygnujecie z preoderow ?

Odnośnik do komentarza

bigdaddy czytałeś całą recenzję Eurogamer'a ? To co dała polygamia jest wyrwane z kontekstu. Nie umie nie oznacza że niema takiej możliwości , tylko bardziej chodzi im o to że mu to nie wychodzi.

 

Przytoczę choćby taki fragment z tej recenzji:

He jumps like there are eight-year-old girls either side of him turning a rope, can't climb over anything more than waist-high and moves at an irritatingly slow pace. He can sprint, but only for a few seconds before he is reduced to a wheezing, shuffling mess. This is no good in the aforementioned legging-it situations and highly irritating when there's a pack of axe-wielding homicidal maniacs right behind you.

 

Także polecam może przed pisaniem takich tekstów:

 

roz(pipi)ało mnie to że Alan nie może skakać i wspinać się...tylko ciekawe że na gameplayach na YT skacze i wspina się. :rolleyes:

 

ruszyć trochę główką, przeczytać dokładnie recenzję (to nie jest tylko ten fragment co jest na polygamii :lol: ) bo robisz z siebie 'bez obrazy' głupka :whistling:

Odnośnik do komentarza

@Bodzio

widzisz, wszystko rozbija się o predyspozycje indywidualne każdego z recenzentów.

nie pamiętam, jakiej gry dotyczyło to, ale swego czasu w IGN były dwie różne recki tego samego tytułu, popełnione przez dwóch różnych redaktorów. oceny końcowe różniły się o blisko 2 oczka. a same oceny poszczególnych elementów gry również były rozstrzelone.

 

I super, tylko trochę nie o tym się rozpisywałem. Bardziej miałem na myśli to, że nie oceniają gry, a tak chyba powinni, tylko całą jej otoczkę, czyli czas dewelopingu, marketing, osobiste nadzieje związane z tytułem... To tak, jakby wystawiać filmom oceny za trailery a nie faktyczny seans.

 

moje zdanie jest, aby nie sugerować się pojedynczymi reckami, bo te jak wiadomo są subiektywne, niezależnie od tego jak bardzo redaktor by się starał i co tak naprawdę jest jego obowiązkiem - bycie obiektywnym. wnioski można wyciągać ze średniej oceny kilkunastu recenzji co najmniej. najlepiej było by tu zastosować reprezentatywną próbę n=1000, ale nie oczekujmy, że ktoś zbierze oceny z tylu pism i portali branżowych. recenzje zawsze pozostaną ocenami indywidualnymi recenzenta posiadającego swoje własne widzi-mi-się poza oczywistym doświadczeniem lub jego brakiem w branży. nie należy się tym emocjonować.

 

Niestety, ale akurat w branży growej na palcach rąk starego drwala można wyliczyć tytuły, wzbudzające wśród recenzentów znaczące kontrowersje. Są oni praktycznie jednogłośni. Oceny praktycznie każdej gry można by zebrać do przedziału (x-5%;x) i jeśliby się jakieś nie zmieściły, to byłoby ich najwyżej kilka. Zatem próba 30 ocen jest już miarodajna (podkreślam, w naszej branży).W ogóle, na pół roku przed premierą można z dokładnością do kilku % stwierdzić, jaką gra będzie miała średnią, zupełnie jakby wszystkie duże redakcje zrobiły sobie spis ocen na najbliższy okres :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

bigdaddy czytałeś całą recenzję Eurogamer'a ? To co dała polygamia jest wyrwane z kontekstu. Nie umie nie oznacza że niema takiej możliwości , tylko bardziej chodzi im o to że mu to nie wychodzi.

 

Przytoczę choćby taki fragment z tej recenzji:

He jumps like there are eight-year-old girls either side of him turning a rope, can't climb over anything more than waist-high and moves at an irritatingly slow pace. He can sprint, but only for a few seconds before he is reduced to a wheezing, shuffling mess. This is no good in the aforementioned legging-it situations and highly irritating when there's a pack of axe-wielding homicidal maniacs right behind you.

 

Także polecam może przed pisaniem takich tekstów:

 

roz(pipi)ało mnie to że Alan nie może skakać i wspinać się...tylko ciekawe że na gameplayach na YT skacze i wspina się. :rolleyes:

 

ruszyć trochę główką, przeczytać dokładnie recenzję (to nie jest tylko ten fragment co jest na polygamii :lol: ) bo robisz z siebie 'bez obrazy' głupka :whistling:

 

nie, w tym momencie to Ty zrobiłeś z siebie za przeproszeniem d...miesiąca :rolleyes: Nie moja wina że polygamia nie potrafi przetłumaczyć, sądzisz że każdy czyta kilka recenzji na różnych portalach ? Mnie one nie interesują, poza sporadycznym obejrzeniem recenzji na GT.

 

cytat z poly:

Alan nie umie skakać ani się wspinać, co oznacza mało elementów eksploracji i ogólną liniowość.

 

a powinno być coś w stylu - skacze jak ośmioletnia dziewczynka.

 

Autorka pewnie chciała by Alan skakał jak mario/crash z podwójnym saltem (klasyk) oraz by zapierdzielał przez całą grę sprintem unikając wrogów...aha i nie zapominajmy że przyczepiła się do zbieranych termosów bo nie wie gdzie Alan je chowa....minusy z dupy wzięte.

Tyle w temacie jumpów Alana :)

  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

I znowu jesteś w błędzie, polygamia dobrze przetłumaczyła , tylko wyrwała to z kontekstu bo trochę przed tym fragmentem co oni dali na stronie, jest to co ja wkleiłem o skakaniu jak 8 letnia dziewczynka itd. Nie twierdze że każdy czyta wszystkie recenzje, ale jak coś komentujesz/oceniasz pasowało by to najpierw przeczytać, no chyba że nie umiesz angielskiego..no ale wtedy w takim wypadku lepiej się nie wypowiadać bo wychodzi tak jak teraz - Twoja wina bo oceniasz całą recenzję na przetłumaczonym fragmencie wyrwanym z kontekstu. Nie umiesz przyznać się do błędu to trzeba od razu wyzywać od debili miesiąca ? :lol:

BTW tej nie umiejętności skakania nie komentuję bo nie grałem, ocenie to sam w przyszłym tygodniu.

Edytowane przez froniu
Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

I znowu jesteś w błędzie, polygamia dobrze przetłumaczyła , tylko wyrwała to z kontekstu bo trochę przed tym fragmentem co oni dali na stronie, jest to co ja wkleiłem o skakaniu jak 8 letnia dziewczynka itd. Nie twierdze że każdy czyta wszystkie recenzje, ale jak coś komentujesz/oceniasz pasowało by to najpierw przeczytać, no chyba że nie umiesz angielskiego..no ale wtedy w takim wypadku lepiej się nie wypowiadać bo wychodzi tak jak teraz

 

Potrafisz ogarnąć to że tak polygamia napisała i ja cytowałem fragment z poly czy to zbyt skomplikowane dla ciebie ? Tak samo już pisałem że zazwyczaj nie czytam/nie oglądam recenzji (wolę opinie graczy na forach) więc po przeczytaniu kilku fragmentów na poly nie będę szukał dowodów i bawił się w Rutkowskiego czy oni mają rację.

 

polygamia

Alan nie umie skakać ani się wspinać, co oznacza mało elementów eksploracji i ogólną liniowość.

euro

He jumps like there are eight-year-old girls either side of him turning a rope, can't climb over anything more than waist-high and moves at an irritatingly slow pace.

 

Jeżeli to jest dobre tłumaczenie polygami to gratulują ci angielskiego froniu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

 

Potrafisz ogarnąć to że tak polygamia napisała i ja cytowałem fragment z poly czy to zbyt skomplikowane dla ciebie ? Tak samo już pisałem że zazwyczaj nie czytam/nie oglądam recenzji (wolę opinie graczy na forach) więc po przeczytaniu kilku fragmentów na poly nie będę szukał dowodów i bawił się w Rutkowskiego czy oni mają rację.

 

polygamia

Alan nie umie skakać ani się wspinać, co oznacza mało elementów eksploracji i ogólną liniowość.

euro

He jumps like there are eight-year-old girls either side of him turning a rope, can't climb over anything more than waist-high and moves at an irritatingly slow pace.

 

Jeżeli to jest dobre tłumaczenie polygami to gratulują ci angielskiego froniu :rolleyes:

 

Czytanie ze zrozumieniem się kłania, co kolejna wiadomość to się bardziej pogrążasz :lol: Oni tłumaczyli ten fragment:

 

A familiar pattern emerges within a few hours. Your mission is always to get from point A to point B, defeating enemies, picking up ammo, collecting manuscript pages and kick-starting generators along the way. Alan's lack of jumping and climbing skills means there's little in the way of exploration to be done and levels are generally linear. There is only a handful puzzles, and all of them are of the "find out how to get over there so you can make the red switch go green" variety.

 

 

Ok, cytowałeś fragment recenzji ale oceniałeś całą, no chyba że to co napisałeś (cytat poniżej) oznacza co innego ?

 

przecież ta recenzja Eurogamera to jakiś szajs, człowiek chyba nie grał w AW bo jak mógł napisać coś takiego.

 

Słowo 'nie umie' nie musi oznaczać dosłownie że niema takiej możliwości, może to i dobrze oznaczać tak jak w tym przypadku że mu to najlepiej nie wychodz. Nie karze ci czytać wszystkich recenzji ale jak coś oceniasz pasowało by się z tym zapoznać a nie opierać się tylko na fragmencie wyrwanym z kontekstu. I nawet nie umiesz przyznać się do błędu :whistling:

 

ps. Dzięki za gratulacje, z moją znajomością angielskiego jest wszystko OK :good:

Odnośnik do komentarza

Można było się spodziewać, w końcu, gdyby skończyli to DLC równo z resztą gry to dorzuciliby je na tej samej płycie. A że prawdopodobnie powstaje między wysłaniem gry do tłoczni a premierą w sklepach, to nie mogło fizycznie znaleźć się w pudełku.

Z innej beczki: wie ktoś, kiedy 3 odcinek Bright Falls wyląduje na Marketplace? Bo chyba powinien tam być już od kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

@froniu - miałem nadzieję że nie odpiszesz i skończysz trollować.

 

Cytowałem fragment który Ty dałeś stronę wcześniej w porównaniu do fragmentu polygmami. Skoro chodzi o ten fragment to w miarę dobrze przetłumaczyli jednak:

1. eurogamer napisał głupoty

2. polygamia wyrwała zdanie z kontekstu i powtórzyła te głupoty

3. większość osób odebrała to jako - nie umie skakać > nie potrafi > nie skacze...łapiesz ?

 

Słowo 'nie umie' nie musi oznaczać dosłownie że niema takiej możliwości, może to i dobrze oznaczać tak jak w tym przypadku że mu to najlepiej nie wychodz.

 

No widzisz ? jak napiszesz że 5letnie dziecko nie umie czytać to co ci przyjdzie do głowy ? że nie najlepiej mu to wychodzi czy nie potrafi/nie czyta ? ehhh...

Także chłopie przestań mi tu smuty wysyłać w moim kierunku za błąd poly która powtórzyła głupoty. Tak masz rację, w miarę dobrze przetłumaczyli, teraz możesz otworzyć szampana.

 

@bodzio - na YT jest na XBL nie wiadomo, powinien być.

 

Co do limitowanej edycji to ma tak wglądać:

 

1. pełna wersja gry Alan Wake na Xbox 360;

2. komentarze i wskazówki twórców dotyczące gry Alan Wake;

3. książka autorstwa Alana Wake?a (wydanie anglojęzyczne) zatytułowana "The Alan Wake Files", składająca się ze 144 stron, na których znajdziemy dokładne wyjaśnienie historii przedstawionej w grze;

4. ścieżka dźwiękowa;

5. bonusy przeznaczone do Xbox Live ? ekskluzywne menu oraz dodatki dla awatara; ''

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...