Skocz do zawartości

Alan Wake


Texz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Soul
A przy okazji szpece niech powiedzą co to jest ten ,,Psychologiczny Thrller akcji''. To znaczy jaka jest specyfika tego gatunku i co go odróżnia od innych?

 

Pierwszą grą która przedstawia ten gatunek jest właśnie Alan Wake ;)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Też polecam, może fabuła nie jest aż tak genialna jak by się chciało, ale gra zachwyca klimatem, grafiką w nocnych levelach (czyli niemal zawsze) i rewelacyjnie oddaną grą światła. Przejścia z totalnych ciemności do oślepiającego blasku flary są niesamowite, podobnie jak promień latarki w mroku, wydobywający czasem ukryte informacje.

Odnośnik do komentarza

Jak Wam idzie odnajdywanie poutykanych w grze rupieci (termosy, znaki itp)? Osobiście ukonczyłem AW 3-krotnie, a statsy wyglądają tak:

 

maszynopisy dla poziomów normal/hard - wszystkie

tablice informacyjne - 29/30

termosy - 97/100

skrzynie - 29/30

 

I za cholerę nie jestem w stanie pocelować tych brakujących :/

Odnośnik do komentarza
Gość Soul

maszynopisy normal/hard -wszystkie

tablic jest chyba 25 a 30 jest skrzynek ;> w każdym razie mam ich 20

termosy 92

skrzynie 29

 

gra skończona dwa razy.

 

Ok skrzynki mam wszystkie, grę pozostało przejść na koszmarze i będzie 970 G, termosów chyba nie dam rady :/ A nie muszę jeszcze te znaki ogarnąć wszystkie :/

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

U mnie zostało do znalezienie 8 tablic informacyjnych i 9 termosów. Skrzynie i maszynopis znalazłem sam, ale przy termosach wymiękłem. Póki co nie widzę żadnego poradnika (pewnie się robią dopiero). Przechodzę teraz na najwyższym poziomie i momentami jest hardcore, z tego co widzę ucieczka jest trudniejsza do zrobienia niż wycofanie się i powolna eliminacja przeciwnika. Opętani lubią pojawić się nagle i za plecami.

 

Udało wam się zaliczyć osiągnięcie "Child of the Elder God" (daj się porwać muzyce, nie tracąc przy tym zdrowia) ? Dla mnie to jest nie do przejścia, zawsze mnie ktoś dziabnie.

Odnośnik do komentarza

W ktorej misji ? Znajac zycie przelecialem to.

Termosy nie sa na szczescie pochowane gdzies w krzakach w lesie, najczesciej domki , szopy i okolice. Jadac autem jechales na pale przed siebie ? Pare bylo na obalonym drzewie i w jednej misji trzeba troche dookola pojechac i polazic po ruinach.

 

 

EDIT:

 

Juz wiem gdzie ........ najlepsza akcja z calej gry imo ;p No to padlem tam pare razy , a jestem juz w 5 odcinku. Coafnac sie nie mozna...... moze na koszmarnym wpadnie albo latwym...

Edytowane przez luck1985
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Jak dzisiaj odpakowałem grę i zobaczyłem ten kartonik to pomyślałem, że warto było czekać :D

 

alanu.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

EDYTA: Jestem w drugim odcinku i świetnie się bawię. Większość z napotkanych osób ma sporo do powiedzenia. Night Springs rządzi. Historia jest dobrze prowadzona. Jakoś mi nie przeszkadza, że przeciwnicy różnią się "tylko" używaną bronią, skurczybyki są szybsze niż myślałem :). Mechanika gry bardzo solidna. Do stylu graficznego trzeba się przyzwyczaić trochę bo wygląda to zupełnie inaczej niż inne gry. Nie wiem jak mogli tak skopać mimikę twarzy i synchronizację. Hard jest akurat, nie ma co grać na normal. Generalnie to bardzo dobrze jest utrzymany balans między fabułą i akcją. Barry jest przegięty :thumbsup:

Edytowane przez donsterydo
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...