Skocz do zawartości

Alan Wake


Texz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wg definicji z wikipedi to Alan Wake jest bardziej horrorem niż thrillerem.

 

Wiki o Thrillerze mówi:

W odróżnieniu od horroru tajemniczość i niesamowitość w thrillerze nie mają jednak cech nadprzyrodzonych; zagrożenie jest realne, często tkwi w psychice głównego bohatera, toczącego walkę wewnętrzną, choć ostatnimi czasy coraz częściej można spotkać się z dziełami (zwłaszcza filmowymi) zawierającymi w sobie mieszankę horroru jak i thrillera.

IMO zabijanie przeciwników światłem czy walka z kombajnem pod to nie podpada.

AW to horror, HR to thriller.

Edytowane przez Jordan23Carolina
Odnośnik do komentarza

Jak byś nie zauważył to ja a potem Bigdaddy napisaliśmy Ci co mówią twórcy gry, najwidoczniej to za mało. Widać dla Ciebie jak pojawi się coś nadprzyrodzonego to musi być horror. AW nie jest może thrillerem w najczytszej postaci ale do horroru mu jeszcze daleko. Zresztą jak na razie o fabule nie wiemy prawie nic więc może poczekajmy do premiery z tymi sporami!

Odnośnik do komentarza

mam wrażenie, że już gdzieś widziałem info o przesunięciu daty premiery Alana w EU.

niemniej jednak premiera odbędzie się tydzień wcześniej, niż planowano - 14.05

 

http://www.xbox360achievements.org/news/news-4818-Alan-Wake-European-Release-Date-Shifts.html

 

EDIT > info z Poly nt. daty premiery i ceny limitki

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7739658,Znamy_cene_i_zawartosc_edycji_kolekcjonerskiej_Alana.html

Odnośnik do komentarza

Ej weźcie mi powiedzcie po co jest ta dyskusja? Remedy napisało, powiedziało i (pipi)a namalowało na okładce "Psychological action thriller". W związku z tym po co rozważania na temat tego czy może to jest horror? Jak jeden z drugim sika w gacie na widok opętanej koparki i szeleszczącego lasu to nie znaczy od razu, że dana gra jest horrorem. Po prostu takie cinkie bolki jesteście, że growe straszaki was... straszą. ;)

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Ludzie nie odróżniają horroru od thrillera tudzież od filmu psychologicznego.

AW będzie za pewne połaczeniem wszystkiego po trochu. Ale to że koparka w głowie Alana będzie zasuwać sama, nie znaczy że ta gra będzie czystym horrorem.

Filmy Lyncha, czy Donnie Darko, The Jacket tudzież Misery to są typowe thrillery psychologiczne i g.ówno mają wspólnego z horrorem. Tym tropem poszło zapewne też Remedy.

Więc, nie mylcie pojęć. To tak jakby powiedzieć że np. "Dzień świra" to czysta komedia. Owszem pośmiejesz się, ale to nie komedia.

Odnośnik do komentarza

Powiedziałbym, że nawet bardzo ładnie się prezentuje. No i ta 13 sekunda co wspomniałeś, robi wrażenie oświetlenie.

 

Co mnie niezwykle cieszy to to, że będzie dużo skryptowanych akcji.

 

PS. Wracając do poprzedniej debaty, choćby ten filmik pokazuje. Że Alanowi raczej daleko do horroru.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Filmik oglądam już trzeci raz, masa genialnych momentów i popisów graficznych, wielkie brawa. Jeszcze tylko trochę ponad miesiąc!

EDIT

AW już ukończone: http://forum.alanwake.com/showthread.php?t=3245

 

Co do wersji PC, na dzień dzisiejszy trudno powiedzieć czy taka w ogóle będzie.

Edytowane przez Cethu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...