Skocz do zawartości

Alan Wake


Texz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mr. Blue

Po pierwsze, to AW jest develepowany o wiele dłużej, pierwsze zapowiedzi to był chyba 2004-5 rok. (Początkowo to była gra tylko na PC) Po drugie, Alan Wake był postrzegany jako odpowiedź na HR, bo gra miała stać przede wszystkim niezwykłą fabuła, genialnym scenariuszem, ogromną rolą dialogów i wyborów w grze. Jednak jakoś do tej pory twórcy przekonują nas, że to akcja gra tu pierwsze skrzypce. <_<

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak by nie bylo mi to pasuje i na bank zaopatrze sie w Alana :) w sumie nie wiem co sie tak poniektorzy negatywnie nakrecaja ;p nie przypominam sobie zeby tworcy mowili ze to konkurencja dla HR lub kolejne wcielenie Silenta hehe

 

w sumie nie ma co sie spinac trzeba czekac do premiery

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

@mr. blue - dobrze ale już przestań (pipi)ić głupoty... ta gra nigdy nie miała być odpowiedzią na HR ani nowym wcieleniem SH...to że niektórzy gracze tak sobie ubzdurali to ich sprawa(w tym ty). Alan Wake ma być czymś nowym a nie kopią innych gier.

 

Naprawdę, weź ogarnij to że te fragmenty są wyrwane z kontekstu i nie możesz ich ocenić czy budują klimat(na razie Remady jak samo powiedziało pokazuje tylko ,,akcję'')...dużo dialogów będzie w ciągu dnia, zaś w ciągu nocy akcja i klimat...

 

Zamiast tak narzekać to poczytaj sobie playstest na gry-online.

 

Dla ciebie idiotyczny kombajn dla mnie idiotyczne klepanie QTE czy nawalanie do mutantów w Cichym Wzgórzu.

Odnośnik do komentarza

'ósemka' 'ósemce' nie równa.

generalnie leję na oceny recenzentów, gdyż całkiem sporo gier 'siódemkowych' potrafiło mnie wciągnąć bardziej niż te 'dziewiątkowe'.

ale Twoje obawy podzielam. zazwyczaj jest tak, że jak gra się za długo robi, to czegoś w niej i tak brak. z drugiej strony mam ogromne nadzieje, że Remedy wie co robi (nie raz to potwierdzili) i otrzymamy za-je-biś-cie dopracowany tytuł i exkiller na miarę sonowych.

Odnośnik do komentarza
Gość IKIR4TOS

Nie raz rynek pokazał, że gry robione latami nie potrafią sprostać wymaganiom. Wiele razy słyszało się o cudach na kiju. Prosty przykład Piotrusia i Fable - nie ukrywam, że jedynkę skończyłem z 10 razy ale z zapowiedzi nie zostało w grze praktycznie nic.

Trzymam kciuki za Remedy bo takich gier brakuje i chcąc nie chcąc bardzo mnie ciekawi cała historia.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

No... trochę mnie wrażenia uspokoiły. Ale z drugiej strony brak jakichkolwiek złożonych elementów "przygodówkowych" i pewne obawy autora co dalszej narracji nie napawają pozytywnie. No i te Kombajny Smutku, Traktory Zagłady, Spychacze Przeznaczenia... :confused:

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza

Nie ma co za bardzo filozofować, wszystkie znaki na niebie wskazują że to będzie bardzo dobra gra, a przy tym chyba najładniejsza na klocka!?

 

Ja mam tylko nadzieje, że będzie zapewniona w miarę równowaga pomiędzy etapami nocnymi i mega klimatyczną eksploracją w dzień, bo o tej porze dnia miejscówka przypomina mi Twin Peaks (las, wodospad, pagórki), a nie ukrywam, że bardzo chciał bym poczuć choć na namiastkę klimatu tego miasteczka.

 

Ps wiadomo coś z długością gry? Jakieś informacje był na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Mi by pasowało ograniczenie elementów przygodówki, jak ktoś chce srać się ze skakaniem i wygibasami to niech sobie w Tomb Raider pogra, mi tam sztuczne przedłużanie gry do szczęścia nie potrzebne.

 

Bardzo liczę na te smaczki, o których była mowa :)

Odnośnik do komentarza

Mi by pasowało ograniczenie elementów przygodówki, jak ktoś chce srać się ze skakaniem i wygibasami to niech sobie w Tomb Raider pogra, mi tam sztuczne przedłużanie gry do szczęścia nie potrzebne.

 

Bardzo liczę na te smaczki, o których była mowa :)

 

Komuś się chyba przygodówka z platformówka pomyliła.

 

Ja mam nadzieje, że będą zagadki, eksploracja i dłuższe chwile odetchnięcia przed cieczką

Odnośnik do komentarza

Nom donsterydo-wi pomyliła się przygodówka z platformówką.

 

I brak "zagadek" albo ich znikoma ilość boli. Natomiast na Alan-a i tak czekam cały czas, mimo, że nie obiecuję sobie nie wiadomo czego jak na początku (pierwszej zapowiedzi). To i tak jestem dobrej myśli a nawet jestem pewny, że będzie to gra w najgorszym wypadku na "8".

 

No i przede wszystkim czekam na jakiś normalny playtest tzn. nie polygami. Ich profesjonalizm jest na poziomie "Bravo".

 

@Blue żeś się przeczepił tej koparki. Poczekaj na full wersję może owa koparka okaże się tym czym był Piramidogłowy dla SH2 ;p ;].

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

OFFTOP Masz rację - polska to ujowy kraj. Za to Polska już wydaję mi się ciekawsza. A tak na serio to jest wiele innych państw do których można wyemigrować jak się tu nie podoba, przymusu mieszkania tu nie ma. /OFFTOP

 

Na Alana czekam, ale wydaję mi się, że gra może gemaplayowo okazać się mniej złożona niżbym sobie życzył (panujący casualizm). Oby chociaż fabułą nadrobiła jeśli będę miał rację co do gameplayu. Jak słusznie zauważył Słupek, poniżej 8 to ta gra chyba nie będzie...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...