Skocz do zawartości

Blue Dragon


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w polowie lub pod koniec pierwszego dvd,mialem mala przerwe i zastanawiam sie czy kontynuowac,dlatego mam pytanie.

Na polce leza nie otwarte Lost Odyssey i Eternal sonata,slyszalem ze sa ok fabularnie,w blue dragon pocinam juz troche i jak narazie fabula jest taka sobie,co by nie mowic,nudna i kuleje,stad pytanie,czy to sie pozniej zmienia?jak ta gra sie przedstawia pod wzgledem fabularnym?mam ochote na cos mocnego i porzadnego,dlatego rozpatruje czy nie przerwac narazie blue dragon i zaczac ktoras z tamtych pozycji.

Odnośnik do komentarza

Moja opinia moze zbyt gleboka nie bedzie ale coz - dla mnie Blue Dragon to kupa i utopione pieniadze . Nuda nuda i jeszcze raz nuda . Smialo wrzucaj na ruszt Lost Odyssey i powinienes byc wniebowziety ;] Kompletnie niedoceniona gra przez serwisy i gazety (nie wiem jakich cudow oni sie spodziewali?), a jest po prostu swietna . Zreszta poczytaj stosowny temat w Kaciku RPG ;) Ja teraz gram w LO i jest super .

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Z jakim minimalnym levelem nalezy leciec na finalowa potyczke? I czy musze robic side questy? Chce w koncu skonczyc grę... dostalem teraz statek i moge sobie latac. Mam ludzi w okolicach 45lvl

 

I jaka jest najlepsza miejscowka do levelowania?

Edytowane przez Zeratul
Odnośnik do komentarza

Okolice 50lv powinny zdecydowanie wystarczyć na ostatnie potyczki.

Side questów robić nie musisz, bo to są "side questy"...

 

Opis najłatwiejszego levelowania znajdziesz tutaj - http://www.gamefaqs.com/console/xbox360/file/927950/46973 - w sekcji F.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja nie rozumie narzekań jak to fabuła powoli sie rozwija. Gdy nie boostujemy postaci to fabuła przecież cały czas brnie z nami do przodu. Gra jest spoko. 100% aczików czasochłonne. Zdobycie calaka zajęło mi 2 przejścia gry. 1szy raz ukończyłem gre mając na liczniku 119 godzin, drugie podejście to "NEW GAME+" gdzie zrobilem speed run i ostatni achievement wpadł w 129h 41min.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Ja gram dopiero pierwszy raz w tego Blue Dragona, jestem na początku trzeciej płyty i muszę powiedzieć, że całkiem pozytywnie się zaskoczyłem. Trochę miałem dłuższą przerwę od jRPG-ów na jakiejś stacjonarnej konsoli i może jestem teraz mniej wymagający, ale produkcja Mistwalker bardzo mnie wciągnęła. Podoba mi się system, choć walki nie sprawiają żadnych problemów i muszę powiedzieć, że jest aż za łatwo. Tak, wiem o możliwości ściągnięcia Hard Mode'a z Marketplace, ale mówię o tym co jest dostępne od początku na płycie.

 

Co do fabuły... Nie jest to może nic odkrywczego i choć całość bazuje na ratowaniu świata przed "wielkim złym chcącym zawładnąć ludzkością", to jednak historia potrafi nawet wciągnąć. Właśnie pod koniec drugiej płyty następuje sporo zwrotów akcji, które wynagradzają trochę senny początek. Denerwuje tylko, że gra jest tak infantylna - osobiście nie lubię anime, a stylistyka tego tytułu przecież się na tym opiera i pewne postacie swoim zachowaniem naprawdę irytują...

 

Ach, no i coraz bardziej podoba mi się muzyka - Nobuo Uematsu jednak nadal daje radę, choć też nie wszystkie kawałki mi pasują. Mam nadzieję skończyć tą grę w najbliższych dniach i liczę na jakąś ciekawą końcówkę - pewnie się przeliczę :P .

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i Blue Dragon zaliczony - ostatni dungeon trochę się dłużył, ale ogólnie grę oceniam pozytywnie. Fabuła naiwna i dziecinna można powiedzieć, ale ma coś w sobie ;) . Zresztą jak ktoś się lubuje w anime, to tym bardziej polubi tę pozycję - takie japońskie klimaty aż wylewają się z tej produkcji i jednych to może drażnić, a dla innych stanowić wręcz największy atut :) . Gdyby tylko historia opowiadała o czymś więcej niż wątki ratowania świata to byłoby pięknie...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ok, dziękuje za info C1REX. Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć ile w przybliżeniu zajęło Ci czasu ukończenie BD ?

 

Ja grałem z miejsca na hard i musiałem wiele bossów przechodzić po kilka razy.

Sądzę jednak, że standardowe 40h starczy na ukończenie gry bez zbytniego pośpiechu i bez zaliczania wszystkiego, co możliwe.

Jak się chce wymasterować i mieć 1000/1000, to standardowo ponad 100 godzin potrzeba.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.