Skocz do zawartości

Blue Dragon


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

W koncu po paru miesiacach kurzenia postanowilem w koncu zabrac sie porzadnie za BD zanim kupie LO. W chwili obecnej mam 30h na liczniku (ale przerwy sobie robilem co niemiara, a licznik lecial), co oznacza koncowke drugiego DVD, czyli

wlasnie skonczylem pogon za duzym zielonym robotem w ktorym siedzi nene, i w ktorym jest moja kochana kluke

ogolnie jestem cholernie zauroczony. Fakt faktem polowa pierwszego DVD moze znuzyc, ale pozniej gra sie swietnie rozkreca i nie ma mowy o nudzie. Gram na normalnym poziomie trudnosci, moze i jest troche za prosto, ale nie narzekam, gdyz w jrpg nie lubie wyzwan :/

 

Gra zasluguje IMO na mocne 8

Odnośnik do komentarza
Czy ktoś ściągał już ten Shuffle Dungeon? Najbardziej ciekawi mnie dziesiątka nowych trudnych (podobno) do rozwalenia bossów, jeśli rzeczywiście stawiają jakieś wyzwanie, to może warto zainwestować 400 punktów.

 

 

No ja ściągnąłem, ale dużo nie pograłem. Na pierwszym poziomie spotkałem jednak niebieskiego smoka (ten sam, którego musimy zabić dla achievmenta) obsorbującego ataki fizyczne.

 

 

Są też nowe przedmioty w tej jaskinii.

Odnośnik do komentarza

Z tego co jeszcze na youtube widziałem, to są też i nowe stwory. Itemki także są losowane przy skrzyniach (widać nawet ich nazwy przy losowaniu). Prawdę mówiąc akcja rozkręca się na 3 płytce, warto robić też subquesty i gadać ze wszystkimi.

 

Na przykład Po pokonaniu Destroya (ostatniego bossa) gadając z Toripo dowiadujemy się, ze głosu użyczył mu sam Toriyama^^.

 

Bardzo podobał mi się też motyw z Devour village ;]

Edytowane przez lookash
Odnośnik do komentarza

Są nowe stwory, ale głównie inne kolory dla znanych już nam.

Dużo jest też medali do zebrania. Mogą się przydać, jeśli mamy w planach wymaksowanie statsów.

 

 

Bossowie jednak są dość trudni. Tzn, nie tak jak King Poo i Golden Robot, ale zaraz za nimi.

Np. smoki atakują z pomocnikiem, który potrafi zwiększyć statsy. Jest też masa innych, silnych bossów.

Poza Jaskinią dostajemy też Shuffle Guardians. Nie wiem tylko co to jest dokładnie, bo jak tam wszedłem, to była tylko zamknięta skrzynia.

Tuż przed nią mi zrobiło check-point, ale boss nie wyskoczył. Trzeba pewnie znaleźć sposób na otwarcie tej skrzyni.

 

 

Totalnym nieporozumieniem jest zestaw przedmiotów do kupienia. Syf.

Jedyny interesujący przedmiot, to okulary wskazujące "Nothings". Zaznacza nam fioletową gwiazdką przedmiot z Niczym.

 

Jest też przedmiot, który nam gwarantuje kradzież najlepszego przedmiotu od danego stwora.

Byłoby super gdyby nie fakt, że mamy tylko jeden przedmiot jednorazowego użytku i raczej więcej mieć nie można.

Odnośnik do komentarza

heh ja nie wiem jak ja gralem w tego BD, ale jestem na koncu 2 plyty, walcze juz wiadomo gdzie i z kim, a mam lvl 32 postaci... troche mam przez to problemow, ale nie chce mi sie wracac i ladowac lvl. Mam nadzieje, ze uda mi sie pokonac you know who... poki co jeszcze do niego nie dotarlem, ale juz 2 starcia z bossami zaliczylem.

Odnośnik do komentarza

Ważniejsze jest jak rozplanujesz zdolności i jakie przedmioty pozakładasz, niż jaki masz lvl grając na normalu.

Generalnie grę można przejść poniżej 50lvl, więc 32 na drugiej płycie nie taki niski.

 

 

Pamiętaj tylko, by magów cofać w formacji do drugiego szeregu, a wojowników z wysoką obroną na przód.

Na wyższych poziomach trudności kluczowe statsy to szybkość i obrona. Mając niski lvl też powinieneś się na tym skupić.

 

 

BTW: Pod koniec drugiej płyty jest najtrudniejsza walka fabularna w grze. No i jak w tym miejscu nie masz wystarczająco siły, to nie ma gdzie za bardzo dopakować postaci. Ja zacisnąłem zęby na hard i za którymś tam podejściem wygrałem na mega fuksie.

Odnośnik do komentarza
Kiedy grałem na Ultra hardzie na + to problemy stwarzał tylko king poo i golden mecha (hity dostawałem po 4000 :/ ).

Tylko dziwnym trafem po jesiennym updacie skasował mi się save z przegranymi 100+ godzinami gry!!!!! teraz jestem na początku drugiej płyty, nie popuszczę muszę mieć podobnego sejwa :))

 

 

Odnośnie Golden Robo. Można od niego ukraść przedmiot podwyższający na stałe Agility+3.

Jest to najważniejszy stat i bardzo trudno go wymaksować. Problem jednak taki, że po każdej kradzieży, trzeba się teleportować, by można było kolejny raz okraść robota.

Jeśli zabijemy złoma, to w tej grze łatwo już wymaksować nie będzie. Jedynie medalami można dokupić, ale szybko taka zabawa staje się cholernie droga.

Odnośnik do komentarza

Nie gram w MMO. Mam skłonności do uzależnień, a nałogowe granie w jakiegoś RPG nie bardzo mi pasuje.

Takie postanowienie sobie dałem przy Diablo i się będę trzymał.

 

A co do Toripo. 12? to ile to jest? +12 do agility?

To 4 razy okradnę Golden Robo i mam +12 w 5 minut.

 

A ile zajmie uzbierać medale i dojść do miejsca, gdzie spotykasz Toripo?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak maxujecie postacie? Przechodzę dopiero pierwszy raz i jestem dalej zielony, mam już mechanta na 3DVD i mogę już robić questy. Jak najlepiej jest się uzbroić? Z jakimi stworami najlepiej walczyć i jakie klasy postaci poustawiać, żeby szybko nabijać EXP i SP?

 

P.S. Dzięki za mapkę. :)

Edytowane przez gilber7
Odnośnik do komentarza

Cały problem w tym, że Barier Magic nawet narazie nie dotknąłem. Postacie mają swoje klasy z którymi zaczynały za wyjątkiem Zoli jej od razu zmieniłem klasę na Support Magic. Levele postaci mam +/- na tym samym poziomie co range w klasach 45 lvl.

Wygląda to tak:

 

Shu 44lvl: Sword Master 53lvl

 

Jiro 43lvl: White Magic 51lvl

 

Kluke 37lvl: Black Magic 44lvl

 

Marumaro 44lvl: Monk 51lvl

 

Zola 44lvl: Support Magic 49lvl i Assassin 29lvl

Edytowane przez gilber7
Odnośnik do komentarza

Więc radziłbym zacząć robienie Barier magic, bo questy na wypasiony sprzęt wymagają około 50 lvla postaci i klasy (najlepiej ofensywnej, takiej jak black mage, sword mage) są dość trudni przeciwnicy. W dodatku dzięki barier magic (skill bariera) i lekkiej pomocy generalist (36 lvl 4 dodatkowe miejsca na sprzęt i 8 na skille, zakładasz black belt i masz 2x sp) możesz zdobywać bardzo szybkie sp (3-5 dni spokojnej gry i masz 99 wszystkie klasy) zabijając za pomocą bariery pelikany-szkielety (pobliże Kelaso village, na mapce to tak pomiędzy 15 a 17). Jak już troszkę się wzmocnisz to napisz, powiem gdzie są questy na Dragon Bracelet i War necklace.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...