Skocz do zawartości

Blue Dragon


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Halo Halo . Zacząłem w to to grać i....jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tą grą . Gameplayowo daje mi masę frajdy(ciut za łatwa) graficznie jestem zachwycony , muzyka (a raczej MUZYKA) daje mocno rade (nutka w Gibral Castle) . Jestem na 3 płycie , postacie na 32-33 lv. Chciałbym je pomaksować gdzieś(Field Barier 2 mam) gdzie mógłbym to uczynić panocki ?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

E tam, wszystko na lajcie zrobi się na padzie, Hela przesadza:P.

 

Jak chcesz zrobić 1000 to musisz sobie wydrukowac listę missable itemów i stworów.

 

Jak po prostu chcesz skończyć grę, ale wycisnąć z niej ile się da to obszukuj każdy zakamarek - będzie ci często wyskakiwało "nothing", ale to też ma znaczenie bo później od jednej postaci za "nothingi" dostajesz itemy :) .

Odnośnik do komentarza
  • 9 lat później...

Specjalnie dla @Pupcio odgrzebuję temat, bo pograłem dziś 3h w tego szpila i pierwsze wrażenia już mogę opisać :sir:
f770e189-8f01-4cce-9177-c1d3c8c7a44b.thumb.png.42914c5d29303aa78caee1d16785b166.png
Po pierwsze - jest bardzo ładnie :banderas:
Jasne, że są momenty, gdy niska rozdzielczość daje po oczach, ale bardzo często zastanawiałem się, czy Blue Dragon nie jest jakoś "enhanced", bo ogólnie bardzo fajnie sie graficzka zestarzała, a scenki przerywnikowe robią wrażenie swoją ostrością.
No i ten styl Toriyamy - absolutnie gdzieś mam Dragon Ball, ale świetnie to wygląda i te mordeczki są zwyczajnie sympatyczne :D

cd57aef8-9cee-4898-8ddb-b6ca07b4f25a.thumb.png.4be87f20a91d4591363d545cfde2c15b.png

Jak już wielokrotnie pisałem - dawno temu "wyrosłem" z jRPGów i ostatnio jedynie pierwszy NIER oraz Final Fantasy VII Remake bardzo mi się podobały, więc tu podchodziłem dość sceptycznie, ale muszę przyznać, że się wciągnąłem.
Gierka ma feeling tych klasycznych "fajnali" z ery PSX - jest ciut infantylna, trochę za łatwa (nie ściągałem dodatkowych poziomów trudności - gram w to, co jest fabrycznie), ale w ogólnym rozrachunku może to i dobrze, bo tak dawno nie obcowałem z gatunkiem, że pewnie bym się wkurzał. A tak wracają wspomnienia, gdy jRPG to był praktycznie mój ulubiony gatunek i zamiast pchać fabułę do przodu to latam po mapie, prowokując random encountery i pakuję moją małą drużynę - tak jak czyniłem to 20 lat temu, kiedy biegałem po plaży w FFVIII, ciachając piaskowe rybki, czy setki razy powtarzając pierwsze starcie w Final Fantasy Tactics, żeby później resztę gry miec na  przysłowiowego "strzała" - tak zawsze lubiłem.
Starcia typowo turowe, ataki fizyczne, magiczne i specjalne, klasy postaci, levelowanie osobno naszych milusińskich i osobno ich "cieni".
Fajnym bajerem jest Monster Fight, który następuje, gdy zaczepimy dwa różne gatunki potworków na mapie - wtedy podczas walki tłuką nie tylko nas, ale i siebie nawzajem, a nawet się zjadają :obama:
56b72f7d-be7a-47b2-b4e6-5746bf539f6d.thumb.png.ee1c0edaccf51dcbdb7980edbcb46c1c.png

Póki co bawię się dobrze i chyba nie porzucę jak chociażby Ni No Kuni (choć spróbuję jeszcze kiedyś wrócić). Chciałbym wreszcie ukończyć jakiegoś jRPGa, bo zdecydowanie za mało gram w ten gatunek, który przecież kiedyś uwielbiałem.
No i wciąż nie mogę wyjść z podziwu, że mogę robić screenshoty w takim starociu - ech, gdyby Sony też zechciało porządnie ogarnąć swoją wsteczną...

868c6272-babc-4d8e-9436-4c019438c7aa.thumb.png.97c44030fcbe3e9114e70f58e9d08843.png

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Plugawy napisał:

Wyglada jak jakis erpeg na 6 z psxa.

Grałem w to wiele lat temu i trochę w tym racji, chociaż pod względem wizualnym zapamiętałem to jako całkiem ładny tytuł. W zasadzie to tylko tyle zapamiętałem. 

Słabo też wypada BD kiedy zestawimy go z prawdziwym dziełem tamtego okresu, czyli LO, również od Hironobu.

Odnośnik do komentarza

Blue Dragon - chyba moja pierwsza gra na X360 lata temu. Pamiętam, że to klasyczny do bólu jRPG z warstwą artystyczną Toriyamy, więc od razu feeling Dragonballowy. Ukończyłem bez męczenia się. Zagrałbym znowu z nostalgii.

Z tyłu głowy jednak dalej męczy mnie napoczęte kiedyś na emulatorze, ale pograne max 1h Xenogears z PSXa. Chyba trzeba to ukończyć przynajmniej raz w życiu, z tego co czytałem.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pupcio napisał:

Dla mnie stare jrpgi są niegrywalne przez te walki co 5 sekund :pechowiec:

W nowych jrpgach tego nie ma? Jestem w stanie stworzyć jakąś listę. Poza random encounter często łapie się, że nawet jak są gry, gdzie są stworki na mapie i trzeba podejść żeby walczyć to potrafią być tak postawieni, że i tak będziesz walczył.

Odnośnik do komentarza

najgorsze były te co miały pierdyliard walk, chłop se grał i nie uciekał z żadnej walki, a gra i tak w pewnym momencie pokazywała środkowy palec i kazała grindować kilka godzin, bo poziom trudności nagle skakał o 100% na bossie który zmiatał drużynę z planszy mimo, że mobki w drodze do niego były łatwe :/

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim w tych random encounterach przydałyby się opcje szybkiego przewijania, niech se walka leci, ale 10x szybciej. W tych odrestaurowanych FF dodali takie opcje i już nie przeszkadzały tak walki, a i przy okazji sobie szybko lvl i bronie nabijałeś. Za guwniaka, to aż tak mocno nie przeszkadzały walki, ale teraz? Teraz to by mnie szlag trafiał. Chociaż bywały przedmioty, które blokowały walki ale wtedy progressu postaci nie miałeś.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...