Skocz do zawartości

Resident Evil 5


jiloo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nabić kase i broń za free, sprawdzane 2x na nomal.

 

 

Wystarczy pozbierać przedmioty , kamienie , broń ze skrzynek , po czym wchodzisz z gry i spylasz wszystko w sklepie...wgrywasz save i od nowa zbierasz bo wszystko się respawnuje, zbierasz sprzedajesz bo po wyjściu ze sklepu masz save tylko na przedmioty i kase, wgrywasz , zbierasz wychodzisz do menu i sprzedajesz itd.

 

 

Jesli chodzi o broń i ammo to jak się wystrzelasz z jednej pukawki to gra podrzuca ammo do niej randomowo częściej niż do innych. Poza tym jak znajdziesz nową broń[patrz spoiler] to masz ammo full i sprzedając broń zostaje po niej pełny magazynek ammo w inwentarzu.

 

Jak zbieram cokolwiek i chcę wyjść z gry to mi nie zapisze tego co zebrałem

Odnośnik do komentarza
Czy znajdę ta gra w piatek w empiku ? może się ktoś orientuje w jakiej cenie będzie ?

 

w empiku pewnie znajdzie w niskiej cenie za 249 jak to pempiku:)

 

od piatku w mm jest dostepny za 199 :) a ta limitowana czerwona konsola :slinotok:

 

 

a co do tego buga z respawnem , jak komus sie bedzie chcialo w kolo macieju seve/load to jego sprawa :) wyjdzie pewnie jakas latka na to 8)

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem do końca. Powiedzmy wchodzę do jakies tam lokacji i mam ''saving..'' po chwili napotykam jakies skrzynie, a tam dużo skarbu itd i co teraz? mam wyjść? jak wyjde to nie bedzie sejwu i wszystko od nowa, przedmioty się nie zapisuja albo ja czegos nie czaje ;p

 

edit: juz mam

Edytowane przez Fuji
Odnośnik do komentarza

Przeza(pipi)isty filmik ewolucja Chris-a http://www.gametrailers.com/player/46560.html

 

I pomyśleć że, jak grałem w pierwszą część Residenta to grafika ryła beret, filmowe intro, pierwszy zombiak....ehh.

Przeżyje już chyba ten fakt ze s(pipi)ym sterowaniem, ale najbardziej boli brak że, z takiej serii z prawdziwego survival horroru zrobili typową nie straszną strzelankę. No nic, może według zapowiedzi 6 wróci na właściwy tor.

Odnośnik do komentarza

Troche dali dupska z tym glichem restart-zniwo. Dla mnie pierwszy rezydent byl straszny reszta to filmy z van damem (pamietacie te plotki o zeskanowanej teczowce zmarlego?) to podnosilo klimat, a teraz nie ma do czego sie przyczepic wielkie postacie ostra grafa klimat tez niczego sobie hd optic mega wypas i tak jak w kazdej nowej grze czegos lekko brakuje.... moze wiecej czasu;) albo mniej lat na karku:)

Odnośnik do komentarza

Z gen na gen coraz gorzej , wiesz czego brakuje ? Lat 80-90 , grupy zapalencow , ktorzy robia gierke z pasji / zamilowania. Skupiali sie zeby na ekranie bylo smiesznie ,zabawnie , strasznie,kolorowo. Dzisiaj sie skupiaja na zarobkach i na tym , zeby dymek z lufy sie ladnie wydobywal , granat wybuchal efektownie ,grafika taka zeby reszta ssala do sucha. Na tym sie dzisiaj skupiaja gry. Grafika , era HD ,ale i tak w 99% gier nie mozna zniszczyc lampy czy okna.... no i najwazniejszego brakuje - miodnosci.

 

Re5 nie jest wyjatkiem. Ot , mila strzelnka na weekend bez wymagan.

Odnośnik do komentarza

Grywalność jest na wysokim poziomie (grę już ukończyłem na normalu), po demku miałem mieszane uczucia (w demku raziło sterowanie i przymulone zombiaki) ale w pełnej wersji te wady zostały przysłonięte przez zalety.

 

 

Do mocnych stron nowego RE5 zaliczam:

 

- chyba najlepsze modele postaci + textury postaci w grach jakie do tej pory wyszły (MGS4 ma podobnej jakosci modele ale słabsze texturki)

 

- grafika niektórych lokacji jest wysmienita (ale nie wszystkich, lepiej wykonane są levele industrialne a te bardziej naturalne (skały itp) gorzej), lokacje naprawdę zróżnicowane.

 

- tak jak to było w czwórce i tutaj jest sporo broni (którą można "upgrejdować"), broni jest m,niej niz w MGS4 (jakby ktoś pytał).

 

- generalnie świetnie wyreżyserowane cutscenki (w cutscenkach jest lepsze światło i cienie, niektóre z nich gdyby nie ząbki to wyglądają prawie jak renderowane wstawki z innych gier).

 

- imho najlepsi bossowie do tej pory ze wszyskich gier na nextgeny (current geny już teraz ;-) ) , świetnie wykonani graficznie i różnorodni, pojedynki odpowiednio długie i ciekawie pomyslane (np bossowie z Resistanca 2 jesli chodzi o gameplay pojedynków to bida z nędzą przy RE5)

 

- sporo różnorodnych przeciwników słabszych i tych naprawdę mocnych na których warto mieć zawsze załadowane magnum ;-) (nie mówię o BOSSACH)

 

- zróznicowany gameplay (poscigi łodzią i samochodem, niektóry lokacje mają cover system itd).

 

- dwa tryby ustawienia naszej koleżanki (attack i cover) co przy graniu samemu przydaje się w grze normalnej i na bossach.

 

 

Wady:

- na początku razi zamulenie zombiaków (niby są szybcy ale zwalniają 2 metry od ciebie, wiem że to celowe zagranie żeby przy duzej ilosci nie było zbyt trudno, ale mozna było to inaczej rozwiązać), potem w trakcie gry juz sie tego tak nie zauwaza (są tez inne potwory)

 

- mała ilosc miejsca w inwentarzu ( i brak mozliwosci jego powiększania).

 

- chciałbym żeby gra była dłuższa.

 

- niektóre lokacje są słabsze graficznie (tzn nie tak dopieszczone) a niektóre są świetne.

 

- stare sterownie z RE4 (liczyłem na coś więcej)

 

- gdy grami sami to nasza pomocniczka czasami potrafi nas przyblokowac (ale rzadko)

 

 

Podsumowując dla mnie jako całość 9/10

Odnośnik do komentarza

Skonczylem w nieco ponizej 9 godzin na normalu w singlu. Co tu duzo mowic, dla mnie gra roku. Zastanawiam sie, czy lepsza od RE4... jedyne co mnie boli to sposob zdobywania kasy jedynie przez to co znajdziemyi /lub sprzedamy, bo wieksi bossowie nie pozostawiają nic; no i sposob rozwiazania inwentarzu.

Brak kupca tez troche boli.

. Jakbym mial wystawic ocenke to dla mnie +9 conajmniej.

Odnośnik do komentarza
czy Ultima zaczęła już wysyłać Re5 tym co zamawiali przesyłkę pocztą polską... bo na stronie widnieje napis dostępne 24 godz... ja na razie mam napis zaakceptowano nic się nie zmieniło...

Zamówiłem w Ultimie z kurierską i nadal mam "zamówienie zostało zaakceptowane". Znając Ultimę dzisiaj zmieni nam się status, a jutro gierka będzie w naszych czytnikach. Jutro albo w poniedziałek :)

 

Byłem dziś w MM, widziałem przy wejściu plakaty z RE5 ale na sklepie gry ani śladu, tylko bundle z Halo Warsem.

 

Odnośnik do komentarza

Video Analysis: Resident Evil 5 (Xbox 360/PS3)

 

 

http://www.digitalfoundry.org/blog/

 

 

Wersja na Ps3 zalicza drobne spadki fps-ów (od 30 do 26 klatek) co widać na filmiku z powyższego linka - drugi filmik od góry (wersja na X-a ma stabilne 30 fpsów).

 

http://www.digitalfoundry.org/blog/

 

Zaś jesli chodzi o grafikę to róznice są drobne , parę słów o tym - cytat:

 

Overall, from a technical perspective, Xbox 360 clearly hosts the better game, despite some screen tear. Frame rate is consistently higher, making for a smoother, more responsive experience. The fact that the game is essentially locked at 30fps means that there�s no judder, which you can get in spades on the PS3 version. Clearer textures, more particle effects, full world reflections in the water - in terms of bonus bling, Xbox 360 is in pole position here.

Odnośnik do komentarza

Po grałem trochę wczoraj i jestem cholernie z tej gry zadowolony 8) gra się wy(pipi)iście, grafika to coś po prostu pięknego 8) Wykonanie postaci mistrz, najlepsze jakie widziałem, dynamiczne oświetlenie, HDR efekt słońca midzio!,roślinki 3D, tekstury różne(od rozpikselowanych po bardzo ostre), Capcom użył fajnej sztuczki, dzięki której z daleka tekstury są chropowate i fajnie oświetlone Smile Muzyka klimatyczna a gameplay klasyczny, ale ciągle coś w sobie ma! i te HS'y 8)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...