Skocz do zawartości

Resident Evil 5


jiloo

Rekomendowane odpowiedzi

grając po raz pierwszy w RE5, co chwilę cytowałem sobie skądinąd znanego Angry Video Game Nerda - 'What were they thinking ?'

mimo wszystko muszę przyznać, że jestem ogromnym fanem serii RE. niestety japończycy nie rozumieją pewnych kwestii związanych z rozwojem gier. jeśli nie posunie się w rozwoju ta seria do czasu RE6, niestety ale będę ogromnie zawiedziony postawą Capcom... zresztą już jestem.

 

co do mniejszości... nie wstydzę się tego, że nie wychwalam ślepo tak archaicznych rozwiązań tylko dlatego, że markowane jest to nazwą Resident Evil.

dla mnie EOT. nie ma się nad czym rozwodzić. to tak jak z Assassin's Creed - hate it or love it ; ]

Odnośnik do komentarza

Dla mnie, dla recenzentów wystawiających oceny 8 i wzwyż, oraz dla milionów innych graczy.

i dla mnie tez.

 

czytam i czytam ten watek i nie wierze.

z tego co piszecie, to chcecie zeby gra byla w oldschoolowym klimacie, ale czepiacie sie archaicznego sterowania.

 

a ja w przeciwienstwie do wiekszasci wypowiadajacych sie w tym watku nie moge sie doczekac DLC.

Odnośnik do komentarza

oldskulowy klimat nie równa się z fundamentalnie niedorzecznym w XXI wieku sterowaniem postacią.

czytaj ze zrozumieniem. inna sprawa, że taki a nie inny setting RE5 nie ma kompletnie nic wspólnego z korzeniami serii.

przyznam tu również, że szalenie ciekaw jestem tych dodatkowych epizodów... szczególnie tego, którego akcja ma się dziać w rezydencji z pierwszego RE.

Edytowane przez zimzvm
Odnośnik do komentarza

oldskulowy klimat nie równa się z fundamentalnie niedorzecznym w XXI wieku sterowaniem postacią.

niby niedorzeczne, ale jakby zrobili z tego gears of war to klimat wogole by juz pekl.

ja na sterowanie przymykam oko i gra mi sie naprawde przednio.

ale oczywiscie nie probuje nikogo przekonywac - poprostu mnie sterowanie nie przeszkadza.

 

OT.

moja ulubiona gra jest Killer7 - gra ktora ma chyba najbardziej skopane sterowanie na swiecie.

ale klimat i opowiesc sprawiaia, ze przechodze ja co jakis czas nie zwracajac uwagi na zaimplementowane tragiczne systenmy.

poprostu potrafie czasem przesc nad czyms do porzadku dziennego.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie, dla recenzentów wystawiających oceny 8 i wzwyż, oraz dla milionów innych graczy.

Recenzent zawsze wystawi wysoką ocenę jeżeli gra ma znany tytuł. Szczególnie gdy ta gra zwie się Resident Evil. Nie wiem czy jakiś serwis odważyłby się wystawić niską ocenę dla RE, nawet jakby na taką zasługiwał. Smutna prawda. A "piątka" to gra na maks 7 jak dla mnie i to 7 przez zaje.bistego co-opa tak by było 6.

 

Równie dużo graczy znienawidziło "piątkę" co pokochało więc nie wiem czy jesteśmy w mniejszości - hejterzy.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Dla mnie, dla recenzentów wystawiających oceny 8 i wzwyż, oraz dla milionów innych graczy.

Recenzent zawsze wystawi wysoką ocenę jeżeli gra ma znany tytuł.

hehe. ciekawe jak to odniesiesz do Tony Hawk RIDE ;)

 

poprostu sie z tym nie zgodze. ocena to ocena - zarowna dobra i zla moze dostac zupelnie nowy tytul jak i skopana czesc serii.

w koncu jest kilka RE (vide Code Veronica 2) ktore srednia maja 6 i mniej, wiec dostalo im sie po tytku. widocznie zasluzenie.

Odnośnik do komentarza

oldskulowy klimat nie równa się z fundamentalnie niedorzecznym w XXI wieku sterowaniem postacią.

niby niedorzeczne, ale jakby zrobili z tego gears of war to klimat wogole by juz pekl.

skąd ta pewność ?

klimat i tak już pękł przy okazji RE4. co nie znaczy, że RE4 był grą słabą. wręcz przeciwnie. ale od gier w generacji HD mimo wszystko oczekuje się czegoś więcej.

najwyraźniej bezpowrotnie straciliśmy zombie na rzecz opętanych wieśniaków. RE5 ewidentnie ten trend kontynuuje i utwierdza mnie w przekonaniu.

 

ja nie rozumiem jednej rzeczy - jak można uzależniać klimat gry do sterowania postacią.

wytłumaczcie mi proszę...

 

miał być EOT, ale no nie mogę się powstrzymać : P

Edytowane przez zimzvm
Odnośnik do komentarza
Gość Pawlo_PL

A nie wszystkie na to zasługiwały. A już na pewno nie RE5 ;p.

Zasługuje, ale jako osobna marka, nie mająca nic wspólnego z RE.Resident Evil to horror, "piątka" nie straszy, więc powinna być słabo oceniana(tym bardziej, że przydzielono ją do gatunku survival horror).

Odnośnik do komentarza

ja też czekam z jęzorem przy pasie na dlc. Czytam "gra z(pipi)ana ale przeszedlem 6 razy". Żenua :> Ktoś chętny do coopa na professional :>?

To widocznie masz problemy z czytaniem. Nigdzie nie napisałem, że jest zje.bana. Zresztą wytłumaczyłem o co chodzi wiec...

 

A nie wszystkie na to zasługiwały. A już na pewno nie RE5 ;p.

Zasługuje, ale jako osobna marka, nie mająca nic wspólnego z RE.Resident Evil to horror, "piątka" nie straszy, więc powinna być słabo oceniana(tym bardziej, że przydzielono ją do gatunku survival horror).

O właśnie o to chodzi. Podobna sytuacja jak z mgs4.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...