Skocz do zawartości

Resident Evil 5


liquid

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, olejmy Zombie.(...).

 

Mi to nawet pasuje bo ja chce poczuc ten klimat zobaczyc te geby jeszcze raz przezyc ta przygode. Jakas mega zmiana mnie nie przekonuje ale pewnie i tak dostaniemy mega wypasiona gre i w koncu skoncza sie te narzekania <_<

 

Zgadza się zagramy niedługo to się dowiemy, konsumenci chcą szuterów to je dostaną. 4 się podobała? no ... to jeszcze raz. :o tak jestem zdziwiony że nie było portu na x360

Dev. w ( ! ) mają nasze (starych dziadków) pragnienia, a my też chcemy niewiadomo czego. To se nevrati, jesteśmy 10 lat starsi, 40 kilo bardziej zgredziali, a rynek kupi wszystko co mu się ładnie zapakuje. Jedyna nadzieja odnośnie klimatu w Heavy Rain i Team ICO, które pewnie nie zrobią oszałamiającej kariery w sensie finansowym. Bo prawdziwa sztuka nigdy się finansowo nie broniła w momencie powstania, wyjątek Rubensa potwierdza regułę bo był nastawiony na rynek.

A 5 się kupi, trophy/acziwy się zdobędzie, sie pozachwyca/ponarzeka, się sprzeda

Też czekam z utęsknieniem, bo LUBIE grać, cieszy mnie to i bawi. Bo jestem nałogowcem, a czasu mam coraz mniej (mam nadzieję, że wymyślą system grania dla parkinsona czy co tam mnie złapie w sidła na stare lata ;) ).

 

DAWAĆ TO DEMO

Odnośnik do komentarza
No czytając opinie "z tej drugiej strony" to jest gra na poziomie hmm Fracture albo i gorsza.(gdybym nie wiedział o jaką grę chodzi na to by wskazywało).

miałem okazję sprawdzić demko RE5 u znajomego z x360.Pograłem chwilę ale pozwoliło mi to wyrobić opinię....jak wygląda gameplay....wzięli RE4,dali "kopiuj" potem "wklej" i o to gameplay RE5-wszystkie animacje-czy to przeciwników czy głównego bohatera są z RE4(a na MGS4 narzekano :P )-grałem krótko więc może coś jest nowego...nie wiem....Grafika-hmm bardzo ładna,chyba najładniejsza gra Capcomu na tej generacji ale prócz wykonania postaci(w przerywnikach są super) nie wybija się-szczególnie dużo słabych tekstur na budynkach itp-jakiś bumbmappingów i innych bajerów to te demko nie miało.Może w fullu będzie lepiej,dojdą ładniejsze miejscówki, przekozaccy bossowie i piękne efekty wybuchów....ale niech nikt się nie spodziewa oprawy ładniejszej niż GoW2,Uncharted czy zbliżający się wielkimi krokami K2.

 

Podsumowując moje krótkie obcowanie z demkiem-każdy kto kochał RE4 będzie zadowolony-RE5 to mission pack do tej części.Ja to mimo wszystko kupuje i na pewno zagram ale nie dziwię się słowom twórcy serii,który był załamany RE5.Capcom musi poobcinać trochę kuponów ze schematu rozgrywki RE4 i pewnie dopiero w RE7 znowu przebuduje gruntownie gameplay

Odnośnik do komentarza

Od wczoraj mam styczność z demkiem na moim x-ie (szkoda ze nie ma jeszcze na ps store :/ bo chcialem porownac obie wersjie no ale coz) i gra prezentuje sie naprawde ładnie ale nie nazwałbym jej najładniejszą grą tej generacji (jak to mawiano jeszcze niedawno).Wykonanie postaci owszem ładne,otoczenie jak i przeciwnicy juz nieco gorzej aczkolwiek wszystko tworzy spójną całość i nie ma na co narzekać.Sama rozgrywka jest nieco sztywna i chaotyczna (nadal wkurza mnie brak strzelania podczas biegu).Natomiast dzwiek jest pierwsza klasa do czego juz nasz capcom przyzwyczail.Osobiście licze na ten tytuł bo jestem fanem tej serii aczkolwiek grą roku (2009) ta gra raczej nie będzie :) jak to miało miejsce z jej poprzedniczką.

Odnośnik do komentarza

Ok, widzę że jeszcze nikt nie zrecenzował dema z polskich fanów RE na forum także zaczynam, ukończyłem demo 2 razy na pożyczonym X'ie (dobrze miec kolegę pietro niżej ;)) Jeszcze jedno zdanie przed samą recenzją dema, Capcom daliście ciała z czasowym ex'em, nie jestem fanbojem ale gracze sa zawiedzeni że musza tyle czekać, druga sprawa to że nie poinformowano nas o tym wogóle, kiedy bedzie itd. Ok lecimy z recenzją:

 

Po odpaleniu dema wita nas świetnie animowany napis RE5, brakowało mi głosu wypowiadającego nazwę Resident Evil także tutaj wróciły sentymenty ;) dobrze dobrany (kojarzący się z RE2). Menu również trzyma fajny animowany poziom. Poszczególnych opcji już nie bedę opisywał bo jest to zbędne. Po odpaleniu New game mamy niczym w Mercach z RE4 wybór plansz (dokładnie dwie), krótka rozpiska dotycząca sterowania i zaczyna się właściwe demo. Ehh poczatek prezentuje bardzo wysoki poziom pod względem grafiki, niczym mnie nie zaskoczył bo owe demo widziałem już wcześnie vide TGS, kolejna animacja po wejściu do domku i właściwa akcja (animacja twarzy jest świetna, w HD naprawde wygląda to imponująco), później wspomnienie obrony domu z Luisem z RE4, co mnie zdziwiło to mała ilośc amunicji na samym początku, Sheva coś tam rzuca ale nie sa to duże ilości, musimy się trochę porozglądać żeby zdobyć więcej. Od razu wybiegłem z chaty z prawej strony, ustawiłem Shotguna i testowałem reakcje na niego ;) Później usłyszałem komunikaty z Heli który ma po nas przylecieć, także sieka na oczekiwanie ;), polecam sprawdzić autobus ;), taktyk jest multum, zresztą widzielismy co można zrobić już na TGS, gość z toporem jest niesamowity, Slavador przy nim to bobek, rozmycie ekranu i uderzenie gdzie piach czuje sie w zębach. Mapki w prawym górnym rogu praktycznie wogóle nie używałem, zbedny zawalacz ekranu. Plus idzie za inventory, które wyświetla się szybko i jest w czasie rzeczywistym co czyni rozgrywkę bardziej utrudniona aczkolwiek realistyczną (podobnie jak w serii Outbreak). Za pierwszym razem poległem, gdyz za bardzo się bawiłem w co by tu urzyć na Niggasów, za drugim podszedłem bardziej taktycznie i poszło dość szybko. Co mi się bardzo spodobało to przejście z gry od razu do cut scenek, podobnie jak w MGS4 bez żadnych loadingów, animacja z Heli i koniec pierwszego levelu.

 

Drugi równiez znamy z filmików, animacja latających B.O.W. (czyżby powrót? Świetnie ;)), jest genialna, nie jest trudno je ustrzelić także problemów nie miałem, w tej planszy bardziej pokazano możliwości Co-Op więc teraz skupię się na tym, nie jest to Outbreak więc nigdzie Sheva nie ucieknie co byśmy później musieli jej szukać, pomaga nam często (opcje pomocy reaguja szybko i nie ma z tym większych problemów), podobnie jak w Army of Two mamy kilka możlwiości pokonywania przeszkód razem. W tej misji głównym bad assem jest gościu w worku na głowie, oby każda planasza nie miała takiego sub bossa bo rozgrywka popadnie w DMC albo GOW. Trybu online jeszcze nie ograłem, dzis wieczorem pobawie sie trochę dłużej nad tym trybem. Reasumując:

 

Grafika stoi na wysokim poziomie choć nie jest aż tak powalająca aby można było o niej pisać poematy, ot trzyma bardzo wysoki poziom (mówię o demie, niewiem jak będzie dalej), muzyka orkiestrowa dodaje klimatu, postarali się w tym aspekcie, odgłosy, strzały TYLKO w 5.1, gameplay 10/10, podobnie jak w RE4 magia grywalnośći i mozliwości rozgrywki, do tego online i mamy miechy grania. Klimat jest utrzymany wyżej od RE4, kurna aż chce się poznać choć skrawek głownej osi fabuły, ale na to poczekamy jeszcze troszkę. Teraz czekam na wersję PS3 ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
A ktos wie kiedy demo na PSN ??

 

 

Skąd to info? Owszem, demo RE5 wychodzi w Japonii 18 grudnia ALE tylko na płycie dodawanej do białych PS3 (plytki są do wyboru dwie - RED i WHITE. RE5 jest chyba na WHITE.). Chyba, że coś się zminiło i ja o tym nie wiem.

Odnośnik do komentarza

już wczoraj to widziałem ...:/ a ten nietoperzowaty stwór srednio mi się podoba. Zbossów na razie wiadomo o krokodylu, tym nietoperzu, Weskerze,gościu z toporem , gościu złożonym z robali i tym potworze na statku... mam nadzieję ,że dodadzą więcej bossów jak tak ochoczo ich ujawniają i niszczą zabawę. Może od razu podadzą zakończenie...

Odnośnik do komentarza

Dwa nowe filmiki na GT (jeden już był we wcześniejszym poście)

 

http://www.gametrailers.com/game/2036.html

 

Na pierwszym występują prawdziwi aktorzy, drugi to walka z Bossem, enjoy

 

Strona RE5 równiez się zmieniła, możemy poczytać na ścianie przy pomocy świeczki sugestywne teksty http://www.residentevil.c...bid=uShM4wwg6ci

 

Świetne filmiki, nie spodziewałem się tego pierwszego hehe, sugestywny i fajnie zrealizowany. Co do strony jeszcze bardziej nakreca na grę, kilka zdań można wyczuć inne poznamy w trakcie gry, a to że Wesker to kłamca nowości nie odkryli hehe, najbardziej zastanawia mnie tekst o Raccoon czyżby jednak coś przetrwało? Czy w RE6 powrócimy w stare klimaty?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...