Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


kotlet_schabowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawel_k
Jeszcze dodam parę słów tytułem uzasadnienia, czemu poleciłem Jaka II. Z kwestii technicznych: 60 Hz, widescreen i progressive scan sprawiają, że gra ma szansę jako tako wyglądać na nowych telewizorach, można grać z japońskimi głosami (choć to dobre raczej na drugi raz), poza tym posunąłbym się do stwierdzenia, że kto Jaka II nie przeszedł, ten nie wie do czego zdolna była/jest PS2 (wg mnie jako developerski tour de force przewyższa on nawet GoW). Z kwestii grywalnościowych: Jak II jest przystosowany do "szybkiego" grania. Misje są szalenie zróżnicowane i przeważnie krótkie. Jeśli odpalisz Jaka II na godzinę, to raczej nie zaśniesz przed telewizorem, a będziesz miał po tej godzinie zarówno pewien postęp w grze, jak i mnóstwo pięknych wspomnień. W tym sensie Jak II nadaje się dla zabieganego gracza. Dla odmiany w takim PoP: WW nieraz można utknąć, nie bardzo wiedząc co dalej i tylko bez sensu się zdenerwować, jeśli gra miała umilić wieczór po ciężkim dniu. RE4 to solidna produkcja, ale nie uważam jej za "lekturę obowiązkową", przynajmniej na PS2.
o Jak2 to się boję że jednak nie podejdzie mi klimatem - jedynka mnie urzekła, ale po trailerach drugiej części jakoś mi to za bardzo przypominało pójście w stronę Ratchet&Clank - który też jest super ale jednak mroczniejszy klimat+dużo strzelania może mi nie podejść przez to że chociażby grałem ostatnio w ratcheta na ps3... ale chyba zrobię tak jak mówisz - pogram w Jak2 - tak przynajmniej parę godzinek...

a co do strony technicznej - super właśnie że jest PS i 16:9 (w PoP'ach jest PS ale tylko 4:3)

 

dzięki za odpowiedzi :)

zrobię chyba tak że rzucę PoP:WW - klimat nie do końca mi podszedł, wolałem ten z pierwszej części... wezmę się za PoP: TTT. potem się zobaczy ;)

Jeśli miałbym coś dodawać, to na Twoim miejscu zabrałbym się za przechodzenie przede wszystkim Resident Evil 4 - jeśli jeszcze jej nie przeszedłeś, to naprawdę powinieneś się za to zabrać, bo jest to moim zdaniem tytuł, który naprawdę powinno się mieć zaliczonego :) . Na drugim miejscu postawiłbym jednak Jaka 2 - oczywiście oba Prince'y też są bardzo dobre, ale myślę że da się przeżyć bez ich ukończenia ;) .

z kolei o Resident boję się że nie skończe z powodu długości gry - dlatego tutaj dodatkowe pytanie czy jest sens grać jak się skończy np. w połowie gry? czy po prostu za dużo się nie straci?

 

Odnośnik do komentarza
z kolei o Resident boję się że nie skończe z powodu długości gry - dlatego tutaj dodatkowe pytanie czy jest sens grać jak się skończy np. w połowie gry? czy po prostu za dużo się nie straci?

Mam RE4, choć nie na PS2, ale niezależnie od platformy to nadal ta sam gra, więc się wypowiem.

Po pierwsze, gra nie jest jakaś strasznie długa (trochę ponad 20h), a maszyny do pisania są rozmieszczone wystarczająco gęsto, żeby umożliwić grę także ludziom pracującym, którzy na granie mają 1-2h dziennie. Nie ma tez problemu z szybkim powrotem do starszej, wyczyszczonej już lokacji, by sobie spokojnie zapisać grę.

Więc w tym sensie gra jest jak najbardziej ok.

 

A co do przerwania w połowie.... jeśli przerwiesz w połowie i po miesiącu grania w inne tytuły stwierdzisz, że w sumie nie chce ci się do RE4 wracać, to nic nie stracisz. Klimat ci nie podszedł, rozgrywka tez niezbyt, lepiej cenny czas zainwestować w lepszy tytuł. Gry to sprawa subiektywna. Moją rozgrywkę przerwał remont i teraz planuję granie od początku, bo żal mi klimatu, który już uleciał. A może i więcej amunicji uda mi się oszczędzić ;)

 

Wg mnie w RE4 warto zagrać, nie koniecznie na PS2.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co zrobić z PS2.

 

Przeszedłem Gow 1 i 2, Klonoa 2, Way of The Samurai, Kung Fu Panda, Gta Sa, Sega Super Star Tenis, Star Wars the Force, Lego Star Wars.

 

 

Grałem w Doa 2 - można powiedzieć że przeszedłem, Tekken 5 - nie spodobał mi się, Gt4 calkiem fajnie sie jezdzilo

ale potem plyta sie porysowala :(, Crash the titans, tez fajny ale znudzil mi sie, Manhunt 2 wspaniala gra, ale pod

koniec zabawa byla monotonna, Gta 3 i vc gralem u kolegi, przeszlismy, Gta vcs i gta lcs super sie gralo i pozniej

monotonia, Jak and Dexter 1 kompletnie nie wiem o co chodzi w tej platformowce, otwarte miasto mozesz isc

gdzie chcesz, nie rozumiem, Re4, fajna ale jakos nie chce mi sie w nia grac, FF to samo. Ssx zawiodlo mnie.

Lego Indiana pozniej nudne sie stalo.

 

W te wszystkie gry gralem, czesc przeszedlem a czesc znudzila mi sie. Obecnie gram czasem w singstara.

Wyzej wymienione gry to hity, najlepsze wydane na ps2. A skoro te gry juz zobaczylem, pogralem w nie

i juz nie chce mi sie grac, a byly to najlepsze gry to co teraz polecicie ? Next gen ? Czy jest jeszcze jakas gra

co moze mnie zaskoczyc, a moze wyjdzie dobry tytul ?

Odnośnik do komentarza
Nie wiem co zrobić z PS2.

 

Przeszedłem Gow 1 i 2, Klonoa 2, Way of The Samurai, Kung Fu Panda, Gta Sa, Sega Super Star Tenis, Star Wars the Force, Lego Star Wars.

 

 

Grałem w Doa 2 - można powiedzieć że przeszedłem, Tekken 5 - nie spodobał mi się, Gt4 calkiem fajnie sie jezdzilo

ale potem plyta sie porysowala :(, Crash the titans, tez fajny ale znudzil mi sie, Manhunt 2 wspaniala gra, ale pod

koniec zabawa byla monotonna, Gta 3 i vc gralem u kolegi, przeszlismy, Gta vcs i gta lcs super sie gralo i pozniej

monotonia, Jak and Dexter 1 kompletnie nie wiem o co chodzi w tej platformowce, otwarte miasto mozesz isc

gdzie chcesz, nie rozumiem, Re4, fajna ale jakos nie chce mi sie w nia grac, FF to samo. Ssx zawiodlo mnie.

Lego Indiana pozniej nudne sie stalo.

 

W te wszystkie gry gralem, czesc przeszedlem a czesc znudzila mi sie. Obecnie gram czasem w singstara.

Wyzej wymienione gry to hity, najlepsze wydane na ps2. A skoro te gry juz zobaczylem, pogralem w nie

i juz nie chce mi sie grac, a byly to najlepsze gry to co teraz polecicie ? Next gen ? Czy jest jeszcze jakas gra

co moze mnie zaskoczyc, a moze wyjdzie dobry tytul ?

 

O ile to nie prowokacja, pozwalam sobie przypuszczać, że nie najlepiej władasz angielskim. Podstawą moich przypuszczeń jest zwłaszcza ten fragment:

 

Jak and Dexter 1 kompletnie nie wiem o co chodzi w tej platformowce, otwarte miasto mozesz isc

gdzie chcesz, nie rozumiem

 

Na wypadek gdybym jednak się mylił, polecam (w kolejności przychodzenia na świat): Ico, Metal Gear Solid 3: Subsistence i Ōkami. Znacznie więcej tytułów na PS2 uważam za warte grzechu, ale te trzy to dla mnie kanon.

Swoją drogą komuś, kto stwierdza:

Wyzej wymienione gry to hity, najlepsze wydane na ps2.

trudno odpisać coś mądrego, bo wygląda na to, że grał w bez mała wszystko, co na PS2 wydano. Bez obrazy, ale choćby lektura tego wątku dostarczy Ci mnóstwa tytułów, które ktoś uważa za dobre, czy nawet wybitne. Może gdybyś sprecyzował swoje growe upodobania, otrzymałbyś wartościowsze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Wszystkim którzy się zwierzali, że ugrzęźli w RE4 radzę jednak tę grę ukończyć, a to dla Mercenaries. Dopiero dzisiaj zagłębiłem się w ów tryb rozgrywki i mój respekt dla czwartego Residenta znacząco wzrósł. Tzn. dalej nie zaliczam RE4 właściwego do złotych jedynek w uzębieniu PS2, ale Mercenaries wymiatają. Przy okazji - wyśmienita gra towarzyska, zwłaszcza dla chłopców, idealna do grania na zmianę. Praktycznie imprezowy multiplayer. Ma ten urok gier z automatów, który Capcom jak mało kto potrafi tchnąć w konsolowe produkcje.

Odnośnik do komentarza

 

Bardzo fajne zestawienie, wyszperałem sobie kilka tytułów wartych zainteresowania.

Jeżeli chodzi o dobór gier staram się nie kierować najwyższymi ocenami, a preferencjami indywidualnymi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Chciałem kupić sobie na allegro jakąś gre lub gry do 30zł i tak myślę czy kupić sobie Killzone i True crime streets of LA

A może coś innego do 30 zł bez przesyłki

Radzę szukać gier z serii Platinum (z gangsterskich polecam The Getaway, z free roamingowych - Jak II). W sklepach kosztują 5 dych. Jeśli na Allegro nie znajdziesz taniej, lepiej nabyć sklepową nówkę w folii za te 5 dych. God of War Platinum też jest...

 

Może znajdziesz na allegro Metal Gear Solid 3: Snake Eater :)

Do 30 pln? Hardly likely.

Edytowane przez Sonotori
Odnośnik do komentarza
Nie wiem co zrobić z PS2.

 

Przeszedłem Gow 1 i 2, Klonoa 2, Way of The Samurai, Kung Fu Panda, Gta Sa, Sega Super Star Tenis, Star Wars the Force, Lego Star Wars.

 

 

Grałem w Doa 2 - można powiedzieć że przeszedłem, Tekken 5 - nie spodobał mi się, Gt4 calkiem fajnie sie jezdzilo

ale potem plyta sie porysowala :(, Crash the titans, tez fajny ale znudzil mi sie, Manhunt 2 wspaniala gra, ale pod

koniec zabawa byla monotonna, Gta 3 i vc gralem u kolegi, przeszlismy, Gta vcs i gta lcs super sie gralo i pozniej

monotonia, Jak and Dexter 1 kompletnie nie wiem o co chodzi w tej platformowce, otwarte miasto mozesz isc

gdzie chcesz, nie rozumiem, Re4, fajna ale jakos nie chce mi sie w nia grac, FF to samo. Ssx zawiodlo mnie.

Lego Indiana pozniej nudne sie stalo.

 

W te wszystkie gry gralem, czesc przeszedlem a czesc znudzila mi sie. Obecnie gram czasem w singstara.

Wyzej wymienione gry to hity, najlepsze wydane na ps2. A skoro te gry juz zobaczylem, pogralem w nie

i juz nie chce mi sie grac, a byly to najlepsze gry to co teraz polecicie ? Next gen ? Czy jest jeszcze jakas gra

co moze mnie zaskoczyc, a moze wyjdzie dobry tytul ?

 

Hmmm...

Gdzie MGS? Gdzie PES, Fifa? Gdzie Silent Hill? Gdzie Max Payne? Call of Duty? Medal of Honor? Black? God of War? Prince of Percia? Fight Night? NBA? NHL? Driver? Bully (Canis Canem Edit)? Need For Speed? Killzone? Brothers in arms?

 

Tekken Ci się nie spodobał, GTA: LCS monotonne ?!??!?

 

Ojj, wybrzydzasz kolego. Poza tym napisałeś że grałeś we wszystkie hity, a ja wypisałem Ci około 20 kolejnych, których nie zaliczyłeś. Pewnie nie jedna osoba z tego forum mogłaby podać jeszcze jedna z 3 razy dłuższą listę tytułów, które koniecznie trzeba zaliczyć. PS2 ma ogromną bibliotekę gier, nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wielką. Pozdro i powodzenia w nadrabianiu zaległości 8)

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...