Skocz do zawartości

Podłączanie X360 do internetu


Gość tekA

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś pomoże. Podłączyłem Premiuma kablem do karty sieciowej. Włączam w konsoli test podłączenia i nie wyszukuje adresu IP. W czym jest problem i jak to naprawić?

 

Mam Neostrade.

 

na jednym forum polcili mi skorzystac z tego:

http://www.onlinecenter.pl/index.php?optio...&Itemid=198

 

Ale zaraz jest problem, ponieważ po zmianie IP internet nie chce mi się połączyć, a poza tym jest tam napisane:

Po podłączeniu konsoli z kartą sieciową w komputerze należy uruchomić właściwości TCP/IP połączenia lokalnego, z którego będziesz korzystał (Panel Sterowania -> Połączenia sieciowe -> Połączenie lokalne (lub inna, nada przez Ciebie nazwa) -> Właściwości -> Właściwości TCP/IP) i wpisać w nowym oknie poniższe ustawienia:

 

Adres IP: 192.168.0.1

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.0.1

Preferowany serwer DNS: 194.204.152.34

Alternatywny DNS: 217.98.63.164

A ja nie mam gdzie wpisać maski podsieci i bramy domyślnej.

 

edit:

ale Już sobie z tym poradziłem, wpisałem wszystko jak trzeba, zgodnie z poradnikiem i znowu w konsoli mam IP "Niezaliczony" przy próbie połączenia z XBL. O co może chodzić?

 

edit2:

Kurde, udało mi się ustawić dobre IP (potwierdzone ale teraz z kolei nie działa DNS serwer. Co to tak w ogóle jest?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 227
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Witam , przejde od razu do rzeczy:

 

 

Od niedawna mam wkońcu swojego X360, więc również chciałem się podłączyć pod XBL, jednak przy tescie z IP Address pojawia się failed, neta mam z kablówki poprzez modem Motorola SB5100 i kabelkiem połączyłem net pod switch'a z którego idzie kabel do PC i X360, jedyny dobry plus jest taki że net dalej mam w kompie nawet gdy podłączam X360, próbowałem z wyłączonym kompem z wyłączaniem / włączaniem modemu i taki sam problem mam nawet po podłączeniu samego X360 prosto do modemu. W czym problem może tkwić?

 

 

P.S. Ogólnie kiedyś już podłączałem z bratem X360 do Live'a ale wtedy zamiast neta z kablówki mieliśmy neo i również podłączaliśmy do switch'a i PC i X360.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam. Czy wie ktoś może w jaki sposób skonfigurować połączenie sieciowe pod Xboxa 360 na kompie z Windowsem Vistą? Mam Neostradę (modem Sagema), Xa podlączylem do kompa, ale nie wiem jak dokopać się do ustawień w tym systemie operacyjnym. Wiem, że na necie można znaleść wiele instrukcji pod XP, ale Vista jest pod tym względem znacznie zmieniona i nie wiem jak to zrobić. :D Może ktoś z was sam do tego doszedł i wie jak to zrobić?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

EDIT:

 

Sam sobie poradziłem, ograniczony jestem. :(

Edytowane przez illmatic
Odnośnik do komentarza

mam xboxa podpietego do netu i mam jedna obawe... nie przyjdzie mi czasem jakis astronomiczny rachunek za kablowke/telefon/internet ??? a podlanczam tak : kabel sieciowy podlaczam pod gniazdko z napisem etchenet ( to z wizerunkiem rozgalezionych trzech kwadratow ) a odlaczam kabel,ktory jest podpisany usb a laczy sie z kompem. jest jeszcze jakas mozliwosc,abym bez uzycia routera mogl korzystac z internetu w konsoli i pc naraz? wszystko dziala i smiga pieknie. w skrocie wylanczam kabel od kompa i wkladma od konsoli i w ten sposob mam live :D

Odnośnik do komentarza

Tak jest taka możliwość. Sieciówka w kompie i podpinasz swoja 360-tke. Kabelek oczywiście scrossowany.

Konfigurujesz swoja kartę sieciową:

- IP

- DNS

- na tej karcie sieciowej gdzie masz internet w kompie udostępniasz połączenia i gotowe

Jeszcze przeprowadzasz test w MENU konsoli i smigasz jak tylko chcesz.

Jest to w miarę tani sposób no podłączenia.

Odnośnik do komentarza
Problem jest, panie majster.

 

Otóż, chciałem podłączyć swojego Xklocka do internetu, no i pojawił się problem. Otóż, mam taką skrzyneczkę (nawet nie wiem jak to się 'fachowo' nazywa), którą przynieśli mi mili panowie z TriaxNet'u (mój dostawca = kablówka).

 

DSC00070.jpg

 

Zbliżenie na tył tej skrzyneczki i drugi kabelek, który idzie do PC.

 

DSC00071.jpg

 

No i teraz chciałbym tego swojego Xbox'a podłączyć do internetu, co muszę zrobić?

 

Wpiąć kabelek od konsoli do tej skrzynki? A może od konsoli do PC? Od skrzynki do konsoli? Czy może jeszcze jakoś inaczej? Proszę o pomoc, bo w tym temacie jestem kompletnym laikiem, kilka razy już próbowałem dziś podłączyć konsolę, no ale niestety się nie udało.

 

Wojtusior - tak zrobiłem na samym początku, pisało, że internet jest wired, niestety wyskoczył błąd przy testowaniu adresu IP. Sprawdzę to jeszcze niedługo ;]

 

Dobra, kiedyś dawałem takie fotki takiej skrzyneczki, okazało się, że z każdym podłączeniem konsoli trzeba tą skrzyneczkę resetować, ale ja nie o tym ;]

 

Otóż, skrzyneczka z czasem się zepsuła, no i panowie z kablówki skołowali mi nową, i teraz pytanie - co jest? XD Konsola nie może połączyć się z Live'm (błąd przy adresie IP wyskakuje), ktoś wie o co chodzi?

 

EDIT - Dobra, problem rozwiązał się sam o.O

Edytowane przez Sztajniec
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam w komputerze dwie karty sieciowe. Do jednej podłączony jest kabel sieciowy idący od routera do ktorego podłączony jest internet. Do routera podłączone są jeszcze dwa inne komputery. Na drugiej karcie sieciowej chce zrobić połączenie PC --> Xbox 360. W tym celu muszę udostępnić połączenie na karcie pierwszej, z tym że po kliknięciu udostępniania wyskakuje błąd "Nie można włączyć usługi udostępnianie połączenia internetowego. Połączenie przez sieć lokalną LAN jest już skonfigurowane z adresem IP wymaganym do automatycznego adresowania IP." Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś powiedział mi co ustawić w routerze\ kompie\ pozostałych kompach, aby nie było tego problemu.

 

Router to D-Link DI- 604.

 

obrazek

Edytowane przez foad69
Odnośnik do komentarza

Witam Państwa !

 

Mam wielki problem z ustawieniem neta na X360. Mam Neostrade TP, normalnie przez modem Thompson. Po wielu próbach, ustawieniach doszedłem do tego, że konsola znajduje mi adres IP, ale nie może przejść przez serwery DNS - wyświetla 'nieudany'. W czym może tkwić problem ?

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam,

Kuba.

Odnośnik do komentarza

yo QubeQ jedyne co mogę podpowiedzieć to moje ustawienia ;/ sam tez miałem ten problem, poszukałem w sieci, robiłem wg paru schematów ten co teraz mam skutkuje:

 

Na PCcie - Połączenia Lokalne> Protokół Internetowy >

IP - 192.168.0.1

Maska - 255.255.255.0

Brama - 192.168.0.1

DNS - pusto, włączane jak zawsze ale bez podanych jakichkolwiek liczb.

---------------------------

Xbox 360 -

IP - 192.168.0.135

Maska - 255.255.255.0

Brama - 192.168.0.1

 

Ustawienia DNS -

Postawowy - 192.168.0.1

Zapasowy server DNS - 0.0.0.0

 

-------------------------

 

plus na pececie wyłaczyłem jak się dało firewall'a (ostatnia zakładka w Połaczeniu lokalnym chyba, chyba ze masz XP z SP2 wtedy powinno być osobne alo cuś) + udostępnianie plików i drukarek (tak ot).

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza

HELP!

 

Posiadam router wifi firmy LinkSys model WRT54G lub GL, net przez kablówkę i program do konfiguracji ConfigFree (Toshiba).

Wszystko działało bez zarzutu (konfigurował technik od kablówki), aż 3 dni temu rozwaliłem kabel.

Niby nic, kupiłem nowy, przyszedłem, prawidłowo podłączyłem (przez 2-3 dni nie było mnie na XBL, ale z netu normalnie korzystałem (wifi)) i nie działa.

W teście na połączenie z XBL wyskakuje "Karta sieciowa" - odłączono

Do tego sam program konfigurujący sieć pokazuje, że kabel sieciowy nie podłączony lub problem z routerem...

kabel jest na 100% dobry - sprawdzony.

Wie ktoś co robić?

Edytowane przez _Kroolik_
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Mam pytanie ,

jezeli mialbym SWITCHA (nie router) to moglbym podlaczyc xboxa do neta ?

uruchamiac na xboxie neta bez potrzeby wlaczenia komputera???

Mam internet z Netii 1mb/s , modem : SAGEM

 

za pomoc dzieki :P

 

 

u mnie przez switcha nie dziala. dzial tylko i wylacznie przy polaczeniu przez router i komp rzecz jasna wlaczony byc nie musi.

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
Gość Desper@

Mam nieco prze...kichane. Otóż JEDYNY net jaki do mnie dochodzi [dzięki moim rodzicom mieszkam teraz w środku puszczy, yay] to 460 kb/s. NIe jest źle, ale proble w tym, że...za modem służy mi komórka [Nokia 5200 konkretniej] podpięta pod USB. I tu rodzi się w bólach i męczarniach moje pytanie: Czy przy takiej lokalizacji [środek lasu] i przy tak...khem, nietypowym połączeniu będzie mi działać XLive?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Mam nieco prze...kichane. Otóż JEDYNY net jaki do mnie dochodzi [dzięki moim rodzicom mieszkam teraz w środku puszczy, yay] to 460 kb/s. NIe jest źle, ale proble w tym, że...za modem służy mi komórka [Nokia 5200 konkretniej] podpięta pod USB. I tu rodzi się w bólach i męczarniach moje pytanie: Czy przy takiej lokalizacji [środek lasu] i przy tak...khem, nietypowym połączeniu będzie mi działać XLive?

ktoś zna odpowiedz na ten post?

Odnośnik do komentarza

Mam taki problem z demkiem Bad company a mianowicie jakis tydzien temu grajac zawsze znajdowalo mi gry z maksymalna iloscia osob (net 1mb/s neo) a od wczoraj cos jest nie tak gra znajduje tylko serwery gdzie jestem sam albo max z 2-3 osobami innymi, sprawdzilem tez w overlordzie czy znajduje gry okazalo sie ze nie. Zrobilem test sieci i wszystko jest ok NAT Otwarte i nie wiem co jest grane. Xbox laczy sie przez liveboxa do internetu ktory wszystkie porty ma odblokowane.

 

Zablokowalem ponownie porty i gdy Nat jest ustawiony na "Scisle", xbox wyszukuje jakies gry w overlordzie (Gdy Nat byl otwarty gier nie wyszukiwalo wogole) ale w battlefieldzie tylko lekka zmiana ze zawsze wyszukuje serwer z ludzmi ale max 4-6. Wie ktos moze przez co tak sie dzieje?

Odnośnik do komentarza

NAT musi być open, nie cuduj. Nie gram w te gry, może zainteresowanie nimi spadło (jak w wiele innych), ewentualnie może gra robi test szybkości połączenia dobierając pokoje.

Mam nieco prze...kichane. Otóż JEDYNY net jaki do mnie dochodzi [dzięki moim rodzicom mieszkam teraz w środku puszczy, yay] to 460 kb/s. NIe jest źle, ale proble w tym, że...za modem służy mi komórka [Nokia 5200 konkretniej] podpięta pod USB. I tu rodzi się w bólach i męczarniach moje pytanie: Czy przy takiej lokalizacji [środek lasu] i przy tak...khem, nietypowym połączeniu będzie mi działać XLive?

ktoś zna odpowiedz na ten post?

Ja znam. Prościzna opisywana setki razy: musi udostępnić połączenie przez sieciówkę w kompie.

460kb/s starczy, tyle że nic nie napisał jaki upload a to najważniejsze (256kbps musi być, choć od biedy i na 128kbps co nieco z mniejszą ilością graczy ruszy), no i jakie pingi, komórki słyną z tragicznych pingów (jeśli więcej niż 50ms do onetu to o strzelankach lepiej zapomnieć, ale w wyścigi pogra).

Odnośnik do komentarza

dobra,mam taki problem,wszystko dzialalo jak nalezy do dzisiaj,laczylem sie ethernetem do liveboxa,teraz xbox nie wykrywa liveboxa (cos sie w liveboxie z(pipi)alo prawdopodobnie,nie miga lampka kolo wtyczki ethernetu),probuje sie teraz podlaczyc sposobem x0 -> ethernet -> komp,tyle ze nie mam zielonego pojecia jak i co ustawic w kompie zeby to dzialalo,we wlasciwosciach neo nie ma opcji 'Udostępnianie połączenia internetowego' ,nie wiem czemu,nie wiem co robic,prosze o pomoc :S

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.