Skocz do zawartości

Podłączanie X360 do internetu


Gość tekA

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dzis Wireless Adaptera i mam pytanko. Jestem podłączony do sieci za pomocą bezprzewodówki od Aster. Na laptopie wszystko śmiga elegancko, w konsoli zaś wyszukuje podłączonego adaptora, ale nie może skonfigurować sieci bezprzewodowej (w zakładce bezprzewodowe sieci znajduje ASTERa, wpisuje hasło, ale dalej nic nie działa). Cóż mam zrobić?

 

MAC zrobiłem alternatywny w konsoli, wpisałem ten, którego mam w laptopie.

 

Jeśli będzie trzeba, to poświęcę połączenie z komputerem na czas korzystania z konsoli, to nie ma różnicy. Chodzi o to, aby mi Live zadziałał.

 

Help:)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@ CODENAME 47

1 Starczy

2 Kablem albo WIFI(droższa opcja ale bez kabli)

3 Kupujesz kartę sieciową do kompa (ja za swoją dałem całe 10zł i działa bez problemu) przewodem podpinasz do klocka, na kompie udostępniasz połączenie z netem. Takie połączenie ma jedną wadę bo jeśli chcesz mieć net na xboxie musisz mieć włączonego kompa.

 

 

Odnośnik do komentarza

i do tego wlaczonego neta?

powiedzcie mi ile pradu bedzie cignal komputer z powylaczanym wszystkim co sie da

czy to bedzie dzialac jesli komp bedzie w stanie"uspienia"

dzieki za odpowiedZ krzysiu

aha jakas instrukcja jak to zrobic na jakiej stroni jest najlepsza instrukcja jak przez kable laczyc

 

 

teraz jeszcze jedno zeby olaczyc x'a musze miec:

-konsole

-kabel(musi byc skrosowany? i zwesjciem rj45?)

-i jesli chce miec neta na kompie i w x'ie musze miec cos takiego http://www.allegro.pl/item460145656_rozdzi...alog_net24.html ?

 

jak jeszcze cos to napiszcie

dajcie mi jakis tutorial gdzie pisze jak to wszystko skonfigurowac jakas strone

karta sieciowa moze byc taka?

http://www.allegro.pl/item474076825_nowa_k...s_gw24_box.html

co musi miec karta sieciowa zeby mogla dzialac z xboxem

 

z gory dzieki

Edytowane przez CODENAME 47
Odnośnik do komentarza

Mam troche dziwna sytuacje. Otoz mam neostrade, jednak nie uzywam tego modemu co dali na poczatku tylko mam router(przewodowy dziele nim sygnal z sasiadem). Xboxa bede mial jednak w innym pokoju a poniewaz jest na innym pietrze nie dam raczej rady podciagnac kabla od routera, I teraz mam pytanie. Czy x360 live zadziala bez przejscia sygnalu przez router?

 

Edytowane przez morros
Odnośnik do komentarza
jak to jest z radiowka i x360 ? dziala to jakos sprawnie i jaki net wziasc,zeby wszystko szybko chodzilo, jakie lacze tzn ;) dzieki z gory za rady bo qmpel sie pyta a ma mozliwosc jedynie droga radiowa bo nie ma jak kabla poprowadzic, jakies porady i uwagi ? pozdro !!!

 

Ja mam radiowke 1,5mB/300kB i chodzi swietnie

Nic nie rozlacza, lagow praktycznie nigdy nie mam

Trzeba tylko kupic ruter z finkcja klienta bezprzewodowego i dobrze go skonfigurowac

 

A jak się gra radiówką, 600 kb/70kB to bedzie duzo problemów? Ktos wie?

Odnośnik do komentarza

juz niemam siliy :) sprawdzalem juz wszystkie sposoby i ciagle zonk na wykrywaniu ip :( wpisywalem juz wszystko :(przegladalem poradniki itp

 

firewale powylaczane neta mam przez kablowke:( czy mozliwosc ze gosc od sieci zablokowal mi dostep do polaczenia konsoli?

 

juz mam a wszystko przez swoja glupote:) dawale udostepnienie na nie ta karte:))

 

juz mam i smigam :P

Edytowane przez czesio83
Odnośnik do komentarza
Czy modem usb podlaczony do xboxa zadziala (modem w jedneym miejscu do jedngego gniazdka telefonicznego, gdzie indziej router przewodowy do innego gniazdka)
Zadziała tylko wtedy jak napiszesz do niego sterowniki pod Xboxa360 :D czyli nie zadziała.

Ponadto router (pewnie z modemem) i modem nie zadziałają naraz, no i po co ten modem na parterze? Jakby był PC to można by udostępnić neta, a tak przewierć się z kablem przez sufit.

 

Odnośnik do komentarza
Czy modem usb podlaczony do xboxa zadziala (modem w jedneym miejscu do jedngego gniazdka telefonicznego, gdzie indziej router przewodowy do innego gniazdka)
Zadziała tylko wtedy jak napiszesz do niego sterowniki pod Xboxa360 :D czyli nie zadziała.

Ponadto router (pewnie z modemem) i modem nie zadziałają naraz, no i po co ten modem na parterze? Jakby był PC to można by udostępnić neta, a tak przewierć się z kablem przez sufit.

Wpadlem na inny pomysl. Kupie http://www.awelt.pl/product_info.php?products_id=1912 i jak bede potrzebowal uzyc neta (np aktualizacja dashboardu to podlaczam do monitora od PC.

Czy w Polsce mozna sciagnac dema z xbl? (majac konto np. na anglie)

I jeszcze jedno. Na ktory kraj najwiecej polakow robi konta?

Odnośnik do komentarza

To moje drugie podejście do tematu xbox360 i podłączenie do neta.

 

Przypominam: Posiadam neostradę podlączoną do laptopa, laptopa podłączam skrosowanym kablem do konsoli.

 

Wykonuje następujące czynności: Udostępniam połączenie internetowe dla połączenia lokalnego przez kartę sieciową komputera, w karcie sieciowej daję tradycyjny IP czyli 192.168.0.1 a maskę podsieci 255.255.255.0. Resztę zostawiam pustą. Nastepnie wierszu poleceń wpisuje ipconfig /all i przepisuje DNSy z połączenia internetowego. Nastepnie wyłączam zaporę, wszystkie atywirusy oraz antytrojany (Vista). W xboxie ustawiam IP na 192.168.0.2, maskę 255.255.255.0 a bramę 192.168.0.1. DNSy przepisuje z połączenia internetowego.

 

No i robie test, przechodzi pierwszą sekcję (czyli konsola do komputera) a wywala się na DNSach. Hmm, czegoś nie rozumiem? jakieś pomysły dlaczego ciągle tak wywala?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...