Skocz do zawartości

Podłączanie X360 do internetu


Gość tekA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dynius.

 

Robisz dokładnie tak jak w poradniku http://www.onlinecenter.pl/Artykuly/Konfig...-Xbox-Live.html

 

Ja robiłem jeden błąd, bo przepisywałem DNSy neostrady w ixboxie, a trzeba było wpisac tam DNSy połączenia lokalnego, czyli - Preferowany serwer DNS: 194.204.152.34 - Alternatywny DNS: 217.98.63.164

 

i wsio poszło, nawet firewalla nie musiałem wyłączać...

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie natury czysto technicznej. Czy ktoś znający sie na temacie może polecić solidny router kompatybilny z xbox live? Znalazłem taką liste o TUTAJ . Stawiam jedynie na linksysy, ale z tej listy to strasznie slaby wybor jest. Dlatego chcialbym się dowiedziec o innych działających z XBL routerach z Linksysa.

Może ktoś coś polecić ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Pchela
Odnośnik do komentarza
czy ktoś próbował podłączyć iXa do netu za pomocą mobilnego dostwacy? chodzi mi o np play online czy iPlus. Ja mam tylko taką możliwość i jestem ciekaw czy ktoś już się w to bawił no i jaki był rezultat.

Ja już od paru miesięcy (tzn. od kiedy jest internet w PLAY) tylko tak łączę iksa z siecią i jeżęli chodzi o granie online to żadnych większych problemów nie ma, COD 4, BF:Bad Company, GoW 2, FIFA, GRiD działają jak na "normalnym" łączu (bez lagów, przycinek itp.), bez problemu działa też komunikacja przez headset.

Wady znalazłem dwie: po pierwsze - jak nie masz routera do HSDPA/3G to trza kompa mieć włączonego do udostępniania łącza, a po drugie KOSZMARNIE długo ściągają się pliki z marketplace (niby łącze jest 1-mbit, ze stron internetowych wyciąga max prędkość, a z marketplace jest cieniutko).

 

P.s.: aha, a z racji tego że w takich sieciach są jeszcze limity transferu danych od razu mówię/piszę, godzina grania na livie to średnio 40MB danych przesyłanych w obie strony...

Edytowane przez bigbird
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam problem z połączeniem z Xbox live. Mam taki sam modem, jak "Sztajniec" na 16 stronie tego topicu:

http://www.psxextreme.info/index.php?showt...5068&st=300

 

 

Przy sprawdzaniu sieci wyświetla się coś takiego

Karta sieciowa: podłączono

Adres IP: potwierdzony

Serwer DNS: niepotwierdzony (czy jakoś tak)

 

Mam internet przez kablówkę (Vectra) do wejścia ethernet modemu (podłączonego do kompa przez USB) podłączyłem kabel skrosowany i tak połączyłem modem z konsolą. Informatyk twierdzi, że konsola powinna połączyć się z internetem automatycznie - jednak wg niego nie mogę połączyć się przez wejście ethernet modemu, bo nic to nie da - powinienem podłączyć modem bezpośrednio do konsoli (komp ma być odłączony) - nie wiem tylko jakim kablem, bo modem który łączy się z kompem ma 2 końcówki (jedną podłączam się do gniazda USB, drugą z modemem - i ona przecież jest za mała żeby spiąć ją z konsolą). Jak już wspominałem modem ma też drugie wyjście, własnie na ethernet, więc właśnie przez to wejście podłączyłem konsolę (wpisawszy wcześniej dane kompa: IP, maskę, bramę) - jednak nie akceptuje mi serwera DNS.

 

Przeczytałem ten wątek, byłem na kilku stronach, ale nie widzę odpowiedzi, więc proszę o jakąś radę.

Edytowane przez thirian
Odnośnik do komentarza
Witam. Podłączyłem xboxa według tego poradnika http://www.xboxsite.pl/Centrum-Techniczne/...0-do-sieci.html i wyskakuje mi błąd Serwer DNS nie zmienił nazwy serwerów xbox live i xbox.com" Mam Netie.Co zrobic?

 

Nie przepisuj DNSów z połączenia internetowego, tylko z lokalnego - mi to pomogło podłączyć się neta.

 

Edita:

 

A, i w połączeniu lokalnym trzeba wpisać: Preferowany serwer DNS: 194.204.152.34 - Alternatywny DNS: 217.98.63.164

Edytowane przez MrSatan
Odnośnik do komentarza

Ja mam pytanie i bardzo proszę o odpowiedź, bo już dłużej tak nie wytrzymam ;D. Może nie dotyczy to bezpośrednio tematu, ale nie miałem pojęcia gdzie o to spytać -.-. Więc tak; Mam neta 1MB z Dialogu (od zawsze) a kumpel miał Neostrady, też 1MB. Zawsze mogliśmy grać razem, dochodzić do grupy, do prywatnej, i na PS3 i na Xboxie. I normalnie się grało. Zmienił neta, podłączył do kafejki od kumpla (też 1MB) i za nic nie możemy ani grać ani gadać. Nic po prostu kiedy ja lub on jest hostem (bo np. jeśli grę shostuje ktoś inny a my się dołączymy to możemy - ale jak tu przechodzić coopa we dwóch?! Ehh..). Co więcej, ja mogę się połączyć z KAŻDYM oprócz niego a on z KAŻDYM oprócz mnie. Dla mnie to jest porąbane, nie widzę związku, jestem w tym zielony i w ogóle dziwi mnie to. Czego to jest wina? I jak to naprawić? Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Btw a tak w ogóle kiedy np gram w GoW2 online to zawsze wyskakuje, że NAT czy bramka jest zamknięta i może działać wolniej. Jak to naprawić? A może to też ma związek z tym wyższym problemem? Z góry dzięki znowu za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Btw a tak w ogóle kiedy np gram w GoW2 online to zawsze wyskakuje, że NAT czy bramka jest zamknięta i może działać wolniej. Jak to naprawić? A może to też ma związek z tym wyższym problemem? Z góry dzięki znowu za odpowiedź.
Sam sobie odpowiedziałeś, ale niedokładnie, bo nie wolniej, ale nie z każdym. Pewnie już wcześniej miałeś Closed (i popsułeś innym setki gier), a on Open. NAT-a masz mieć Open i to bez dyskusji (poszukaj jak to zrobić, bo to bardzo dużo, ale prostych konfiguracji), zaś kumpel pewnie nie da rady z takim "dostawcą" netu, ale może Moderate da radę uzyskać (lub już ma). Edytowane przez Arek_
Odnośnik do komentarza

a ja mam podobny problem :( ja mam kablówkę a kumpel radiówkę i przy próbie zagrania co-opa np w h3 :( pisze jemu i mnie ze party members has open nat ;) oczywiście przez headset nie mogę z nim rozmawiać :( tylko wiadomość głosowa da się wysłać :( szukałem info jak zropić open nat ale wszedzie jest jak to zrobić na routerze :( a ja mam net w xie normalnie :huh: kabel podłączony do drugiej karty .gdzie to pisze jaki ma się ten nat w starym daszbordzie wszystko było w nowym jest tylko ten zielony pasek i nic nie pisze :( jest gdzieś jakiś poradnik najlepiej z obrazkami :) :bow: :wallbash:

Odnośnik do komentarza

ja tez juz walcze z udostepnienem lacza dla xboxa przez lapa z vista i nie mam juz pomyslu!

internet mam z Vectry, modem wpiety jest do routera a ten daje mi sygnal wifi na lapa i po kablu do innego kompa.

i teraz chce zeby z lapa kablem skrosowanym polaczyc xa!

wywala mi przy dnsach!! juz kombinowalem wszystkie mozliwe kombinacje i dalej lipa ;/

wpisaywalem dnsy z Vectry i tez nic!

odblokowalem te porty na routerze i dalej nic!! ;/

ma ktos jakis pomysl??? plissssssss

Odnośnik do komentarza

Witam, ja mam kilka pytan odnoście xbox live. Wreszcie udalo mi sie odlażyc kaske na xboxa:) Niestety nie posiadam dużej wiedzy odnośnie spraw technicznych zwiazanych z 360:P Oto kilka moich pytan:

 

-Czy neo 1MB wystarczy do plynnego grania?

-Na jaki kraj zalożyc konto XL? - tzn, podobno można zakładać już na Polske, ale czy sa tego jakies minusy?

-jak to jest z uaktualnieniami, gdzies czytalem o nowym dashboardzie. Czy wszystko robi sie automatycznie?

-ze względu na to ze posiadam neo chce udostępnic polaczenie przez pc. Na lapku posiadam viste. Czy wystarczy podlaczyc xa z PC kablem scrossowanym i wszystko skonfiguruje sie auto?

-kupiłem x-a arcade, czy powinienem w miare szybko zaopatrzec sie w dysk? Tzn, czy sa jakieś ważne uslugi do których nie bede mial dostępu bez dysku?(poza sciaganiem dem czy filmow)

-jestem studentem wiec czesto kursuje miedzy jednym a drugim miastem, w jednym domu mam neo w drugim siec osedlowa, czy za kazdym razem bede musial zmieniac ustawienia zeby grac przez neta?

 

z gory dziekuje za pomoc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Witam, ja mam kilka pytan odnoście xbox live. Wreszcie udalo mi sie odlażyc kaske na xboxa:) Niestety nie posiadam dużej wiedzy odnośnie spraw technicznych zwiazanych z 360:P Oto kilka moich pytan:

 

-Czy neo 1MB wystarczy do plynnego grania? TAK

-Na jaki kraj zalożyc konto XL? - tzn, podobno można zakładać już na Polske, ale czy sa tego jakies minusy? UK lub US (us ma wile bonusów)

-jak to jest z uaktualnieniami, gdzies czytalem o nowym dashboardzie. Czy wszystko robi sie automatycznie? nie zawsze, masz w menu xbox live pokazane czy jest cos do aktualizacji, jesli chodzi o gry akceptujesz aktualizacje

-ze względu na to ze posiadam neo chce udostępnic polaczenie przez pc. Na lapku posiadam viste. Czy wystarczy podlaczyc xa z PC kablem scrossowanym i wszystko skonfiguruje sie auto? nie, musisz wpisac adresy, udostępnienia itp, na forum jest

-kupiłem x-a arcade, czy powinienem w miare szybko zaopatrzec sie w dysk? Tzn, czy sa jakieś ważne uslugi do których nie bede mial dostępu bez dysku?(poza sciaganiem dem czy filmow) lepiej było kupić z dyskiem, niektore gry potzrebują dysku by grać w sieci

-jestem studentem wiec czesto kursuje miedzy jednym a drugim miastem, w jednym domu mam neo w drugim siec osedlowa, czy za kazdym razem bede musial zmieniac ustawienia zeby grac przez neta? Tak

 

z gory dziekuje za pomoc proszę

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...