Skocz do zawartości

"Zielony jak ta trawa"... pytania i odpowiedzi ;]


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie z innej beczki.

 

Przesyłanie plików przez WiFi(np IRshell): PC<->PSP będzie szybsze od takiego zwykłego przesyłu USB 1.1(taki mam w kompie), czy to zależy od rodzaju karty WiFi w kompie i specyfikacji podzespołów?

 

 

Odpowie ktoś bo nie wiem czy opłaca się kupić kartę WiFi do kompa

 

myslalem, ze googla sie nie boisz... zobacz jaka szybkosc osiaga usb oraz wifi i sam sobie odpowiedz :F - Coati

Edytowane przez Coati
Odnośnik do komentarza

Zrobiłem upgrade softu z 3.70 m33 do 3.90 m33 póxniej doczytałem że trzeba jakiś patch na karte pamięci o co z tym chodzi?bo gry działaja mi normalnie.Troche późno teraz na ten patch chyba.

W razie czego powróce bez pandory do wczesniejszego softu?

Jak to jest z grami na PSXa?wrzucam je do tego katalogu ISO też czy inaczej sie je odpala?

Odnośnik do komentarza

Ściągnij teraz 3 update ze strony Dark Alexa do 3.90 i będzie git. Na patch nigdy nie jest za późno, a szczególnie teraz nie bój oto bo jak narazie i tak sensu na przesiadanie się wyżej żadnego nie widze. Co do gier na PSX to już bardziej skomplikowane, bo takowe obrazy (iso, bin, img etc) trzeba przerobić w POPstationGui, lub gotowe EBOTY.PBP w katalogu (zwykle byle jakiej nazwy) wsadzasz do folderu mc0:/PSP/GAME, ale to dokładniejsze info odsyłam na psp-team.pl wszystko tam znajdziesz. To by było na tyle ;)

Odnośnik do komentarza

Dwa NEWSy:

 

1. M33 niedługo wypuści CFW 4.00, a w nim spore zmiany m.in.:

- nowe, rewolucyjne Recovery Menu - Recovery w XMB (znane z CFW GEN)

- prawdopodobnie całkowite porzucenie kernela 1.50, ma to zmusić programistów na ostateczne przejście na 3.xx/4.xx, a w przyszłości również zapewne na UTOPIĘ

- możliwość zrzucenia zawartości pamięci RAM konsoli do pliku, podobnie jak usypianie konsoli, ale pozwoli na zapis wielu takich stanów i późniejsze powracanie do nich (funkcja w fazie produkcji, nie wiadomo czy pojawi się już teraz) - innymi słowy Savestate'y/Quick Save'y w grach PSP

 

info pspoland.p/Skizo.org

 

2. UTOPIA

Obecne aplikacje homebrew są uruchamiane przy użyciu modyfikowanego kodu Sony. Obecny kernel zajmuje ok. 8 MB pamięci RAM, kernel UTOPIA ma zajmować 1-2 MB, co pozwoli lepiej wykorzystać pamięć dostępną dla aplikacji.

 

Samo pojawienie się UTOPII, która i tak nie jest jeszcze skończona, dla zwykłych użytkowników nie oznacza praktycznie nic - nie ma jeszcze homebrew, które będzie z tego korzystać, autorzy będą musieli przystosować swoje aplikacje.

 

UTOPIA będzie prawdopodobnie instalowana na kształt obecnego kernela 1.50 dla PSP Classic, tzn. aplikacje w odpowiednim folderze (np. PSP\UTOPIA), będą uruchamiane pod kernelem UTOPIA, a w innych (PSP\GAME) jak dotychczas, pod kernelem 3.xx Sony.

 

Może być ciekawie :)

Jeszcze trochę, a powstanie nowy autorski FW (niezależny względem tych od Sony) to by dopiero było :D

Edytowane przez the_m
Odnośnik do komentarza

ELO! Mam PSP z softem 3.90 m33-3 i chciałem sobie pograć w MGS'a , ściągnąłem już przerobioną na psp wersję , mam psploader 3.80m33 v2 i nie chce dygać :( W RM mam włączone , cd1 nie chce chodzić , cd2 chodzi wciskam start i jest napisane insert disc 1 więc robię podmiankę i lipa , niech mi ktoś użyczy podpowiedzi :P

Odnośnik do komentarza

WITAM! Otoż ściągnąłem sobie ostatnio gierkę Lua Icy Tower v0.5 na PSP (uwielbiałem na kompa) i nie chce mi działać. Wrzucam do katalogu nie ważne czy GAME czy GAME150 gra albo pokazuje błąd 8002014c lub jest czarny ekran i tak jakby konsola się wieszała. Próbowałem z kernelem 3.90 i 1.50 i dalej to samo. Posiadam 3.90 M33-3(FAT). Jest na to jakieś wyjście?

 

 

PS: Czy gdy drugi raz zainstaluje (nadinstaluje) kernela 1.50 dla pewności mogę sprowadzić sobie bricka? Jak wogóle sprawdzić czy mam kernela 1.50 bo sam już nie wiem a podobno ten zmiennik w RM jest nawet jak się go nie ma (ogólnie Homebrew mi coś fiksuje więc może to byc przyczyną....)

Edytowane przez winner
Odnośnik do komentarza
IDZ i kup ORYGINAL! Przestan sciagac z netu! Nie obnos sie tez z tym,ze kradniesz(choc ci to nie wychodzi)

Nie wiem czemu posty tego typu(ewidentnie wskazujace na lamanie praw autorskich)nie sa kasowane a ich autorzy karani ostrzezeniem)

 

 

Ale Ty jesteś głupi :o.

 

BTW naucz SIĘ PISAĆ dziecko bo nawet to Ci nie wychodzi, jeżeli sam nie masz PSP i gryzie CIę to, że inni mogą korzystać z Homebrew idz i poproś mamusie i tatusia może kupią Ci konsolkę na 12 urodziny......

 

 

PS: Jest jakiś progs do robienia własnych skórek?

Odnośnik do komentarza

Pytanie odnośnie "Aktualizacja softu do 4.01 M33"

 

Z opisu rozumiem, że aktualizacji można dokonać spod każdego softu zakładając, iż jest to CFW? Żadnej pandory czy co to tam nie potrzebuję? Czyli jeśli posiadam 3.71 M33-2 to mogę tego spróbować? No i przede wszystkim jakie jest ryzyko bricka tudzież innych problemów, nawet jeśli wszystko zrobię wg instrukcji?

Odnośnik do komentarza

Z byle jakiego M33 da radę, z tego co wiem. nWo bodajże robił z 3.71 M33 i jest wszystko OK, więc śmiało się bierz za to jak chcesz. Ja robiłem z 3.90 M33.

 

Ryzyko bricka nie występuje, jeśli będziesz robić wszystko z instrukcją, jedyne miejsce, gdzie można sobie konsolę popsuć, to dokładna instalacja softa.

Dlatego tak ważne jest, by nie wyłączać konsoli, nie odłączać ładowarki, mieć dobrze naładowaną baterię (instalator wymaga 78 %, dla pewności jednak polecam jak najwięcej). W przenoszeniu folderów raczej nie ma ryzyka bricka ;).

 

Całość ogólnie jest prosta jak drut, nie ma w tym żadnej filozofii, tylko groźnie brzmi, tak naprawdę to tylko przeniesienie dwóch plików i kilka klików X'em i kilkanaście sekund czekania.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Nie kwestionuję "filozofii" przeniesienia dwóch plików, ale po tym całym halo związanym z baterią pandory i wszelakimi brickami wolę się upewnić. Nie mam specjalnej wiedzy odnośnie softów ale z tego co mi wiadomo 3.71 M33-2 jest dość charakterystyczny (coś z kernelem?), dlatego wolę się w tym miejscu upewnić co by nie było potem niespodzianek.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że Kernel nie ma tu nic do gadania, zaraz sprawdzę, i dam znać, ale jak na moje to na 100 % nie będzie żadnych problemów, instalacja wszędzie przebiega tak samo.

 

EDIT: Nie widziałem żadnych problemów, bierz się za to śmiało.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...