Skocz do zawartości

Viva Pinata


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja sobię tę grę muszę niedługo sprawić. Urok ma niesamowity, pomysł z ogródkiem i hodowaniem pinat też super + gra chodzi za psie pieniądze. Jedna z niewielu tak oryginalnych gier na Xboxa 360.

 

No patrzcie, minął miesiąc i gierka leży na półeczce :). 39,99 za nówkę w Saturnie, aż żal nie kupić.

 

Gra jest przesłodka i prześliczna ;]. Pomysł z hodowaniem ogrodu wymiata, to takie Pokemony, ale to one przychodzą do nas, nie my ich szukamy. Design gry jest prześliczny, samo intro wymiata. Banan nie schodzi mi z paszczy :D.

 

Podoba mi się ten pomysł od śmietniska do pięknego ogrodu. Najlepsze jest to, że nie mamy wszystkiego od razu, tylko po kolei pniemy się po szczeblach, zdobywając nowe postacie, przedmioty i pinatki, co owocuje następnymi przedmiotami, pinatkami i siankiem :). Taki niesamowicie soczysty sandbox.

 

Grafika to poezja jest, tak ślicznej i kolorowej dawno nie widziałem. Na plus jest to, że na SD gra się idealnie, wszystko wyraźne, dużo widać, napisy się mieszczą, idealna gra na SD (a rozdzielczość nic nie umniejsza pięknej grafice).

 

Achievementy są... dziwne. 50 po 20 GS, z tego co wyczytałem łatwe, ale czasochłonne. Śmieszne tylko, że ponad połowa tajna jest ;D.

 

Pewnie chaotyczny ten post wyszedł, ale mam nadzieję rozumiecie, co mam na myśli :).

Odnośnik do komentarza

Szlag, ale chaos mi się zrobił. Jak Wy ogarnialiście te kilkanaście gatunków Pinat? Powiększył mi się ogród i nie zdążę łopaty wyjąć a tutaj 3 choroby, 10 nowych pinat, 3 zamieszkały, tutaj ktoś walczy, tu coś usycha, jeszcze by się przydało rozmnożyć a konto świeci pustkami. Może jakieś tipsy od wymiataczy :)?

Odnośnik do komentarza

poprostu trzymaj ze 3-5 gatunków na raz tylko te co rozmnażasz by miec 7 sztuk na raz,

gatunki nielatające trzymaj otoczone płotkami (w srodku domek i te zwierzaki - tylko by nie miały za ciasno) wtedy nie bedą ginąc np zjedzone np kura nie zostanie zjedzona przez lisa,

nie trzymaj na raz gatunków które z natury sie nie lubią np mrówka-pszczoła (bo sie biją),

wszystko inne co nie jest w danym momencie potrzebne (domy, roslinność i zwierzeta) sprzedawaj

 

jak cos to pytaj wiecej

Odnośnik do komentarza

Pytam pytam :).

 

1. Mogę wywalić (sprzedać) teraz wszystkie Pinaty z ogródka i one wrócą? Bo budowanie czegokolwiek, kiedy biega mi 25 zwierzątek po ogródku graniczy z cudem. A i sianka by była masa. Przebudowałbym cały ogród i bym dopiero pozadomawiał od nowa stwory.

2. Po co mi 3-5 rodzajów po 7 pinat (w poprzednim poście napisałeś (napisałaś?), że mam mieć właśnie 3-5 rodzajów po 7 pinat?

3. Jak nimi kierować? Złapanie takiego bzyka (Tuffly chyba) graniczy z cudem.

4. Gra nie ma konkretnego celu, a co Wy robiliście na początku, w jakim kierunku się rozwijaliście i co robiliście, kiedy nie chcieliście, by się samoistnie wprowadzały nowe Pinaty?

 

Z góry dzięki :). Teraz widzę, po co M$ było Rare :D. PDZ było fajne na początku, za to Viva Pinata rządzi :D.

Odnośnik do komentarza

ad1 mozesz wywalic/sprzedac wszystko (dosłownie zostawic zieloną trawe tylko) i zwierzaki wrócą (oczywiscie tylko te dla których "warunki zamieszkania" opisane w encyklopedii w danym momencie bedą wystepowały)

druga metoda powrotu zwierzaka z gatunku który już był u ciebie zamieszkały(czyli kolorowy): w wiosce mieszka łowczyni która moze ci złowic za opłatą wszystkie zwierzaki z gatunków które u ciebie były zamieszkałe/kolorowe - w poźniejszym czasie gry najszybsza bo nie potrzeba by w ogrodzie występowały warunki by naturalnie zwierze zamieszkało - poprostu zwierze jest gdzies łapane i kupowane przez ciebie u łowczyni

 

ad2 co do ilosci gatunków trzymanych w jednym czasie: poprostu 3-5 gatunków na raz nie powoduje chaosu jeszcze da sie wszystko z sensem ogarnąć

co do 7 sztuk na raz to wytłumacze ponizej

 

ad3 mozesz kierować tylko kolorowymi pinatami, kierowanie: klikasz (chyba "A") na zwierzaku i w ciągu ok 10sekund trzeba mu pokazac gdzie ma isc (klikasz puste pole) jesli klikniesz na owoc/warzywo to zwierzak pójdzie i zje (jesli dany owoc lubi)

co do latających np Tuffly-mucha nie złapiesz jak siedzą na jakims obiekcie (domek/drzewo) ani jak latają wysoko, z obiektów da sie tylko przegonic by odleciały "pukając lekko" w obiekt (uwaga wtedy z drzew owoce też spadają)

złapiesz latających jak siedzą na trawie lub lecą wolno i niziutko

 

ad4 samoisnie pojawiają sie tylko zwierzeta którym pasuje w danej chwili twój ogród - czyli zazwyczaj nieduzo prostych gatunków (same przychodzą tylko 2 sztuki, jak masz 2 szt to juz sie nie pojawi, chyba ze sprzedasz czyli znów w ogrodzie zero szt i przyjdą 2 sztuki)

cele masz własne np: jak najwyższy poziom ogrodnika, rozmnożenie wszystkich gatunków roslin i zwierząt

 

level ogrodnika podnosimy zdobywając doswiadczenie (ten kwiatek w rogu górnym)

doswiadczenie dostajemy za:

gdy pierwszy raz gatunek nas odwiedzi (łazi po ogrodzie ale jest czarno/biały)

gdy pierwszy raz gatunek u nas zamieszka (czyli stanie sie kolorowy)

gdy pierwszy raz garunek sie rozmnozy (pójda do domku zakochani, ty przejdziesz mini gre i bedzi filmik z tańcem godowym)

no i gdy pierwszy raz gatunek osiągnie 7 sztuk mieszkających u ciebie w jednym czasie (wtedy dostajesz range np jak 7 Tuflly masz "mistrz hodowli Tuffly")

gdy odkryjesz w gatunku dodatkową opcje kolorystyczną - kazdy gatunek ma 3 opcje dodatkowe (zwierzak je coś i zmieni kolor)

 

wszystko co zdobywasz w danym gatunku zapisuje sie też w dzienniku (ładna tabelka)

 

za lepszy poziom ogrodnika są lepsze rzeczy w sklepach, pojawiają sie nowe gatunki itp

 

ps posiadam poradnik w wersji pdf (po polsku) - napisz jaki masz adres email na moje gg które widnieje z boku to wysle

poradnik bardzo pomocny

Odnośnik do komentarza

Mieliście kiedyś awarię ogrodu?

U mnie jeden ogród po prostu się zepsuł: nie pojawiały się żadne Pinaty (ani nowe gatunki, ani gatunki znane, zwabione zawartością ogrodu), nawet gorzkie Pinaty nie przychodziły (w akcie desperacji wyłączyłam Wieżę). Żeby było ciekawiej, Leafos też zniknęła.

Ogołocenie ogrodu z większości sprzętów nic nie dało.

W końcu wygooglałam, że to w VP:TIP znany bug a jedynym rozwiązaniem jest założenie nowego ogródu... Grrr.

 

Obecnie mam przerwę w hodowli, ale wrócę do zabawy, gdy już skończę Mass Effect :)

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Ok, zadziałało. Teraz mam pytanie, czy mogę przesyłać Pinaty pomiędzy swoimi ogrodami? Chciałem zrobić Pigxie, żeby Mallowolf zamieszkał w moim głównym ogrodzie, ale Swanana potrzebuje staw zajmujący 25% całego ogrodu, a nie mam na tyle miejsca, żeby go rozbudować. Po akcji "robienia" Pigxie chciałem przesłać też Swanane do głównego ogrodu, żeby zamieszkał tam Cocoadille.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Witam, szukam listy osiągnięć ( tych ukrytych ) co trzeba zrobić aby mieć je zaliczone. Dziewczyna ostro się zagrywa, tak więc z listy ma już 30/50 zostały dwa odkryte i 18 zakrytych.

 

Po za tym osiągnięcie 50 spec, czy coś takiego, może to być 50 np. robaczków, czy chodzi o 50 zwierząt z różnych gatunków, czy może jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...

Witam, wiem że odkopuję starocia, ale chciałem zadać jedno pytanie odnośnie języka w grze. Wiem, że TIP w ogóle tłumaczenia nie posiada, ale jeżeli kupię podstawkę i Party Animals to czy muszę szukać koniecznie jakiejś wersji PL czy każda wersja angielska ma od razu lokalizację?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

wiem że głupio w 2015 coś nowego dodawać pod ten temat w którym ostatni wpis był 2008 ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie :/ ..... kąd wytrzasnąć dzika? on  po pewnym czasie sam przyjdzie (jak każda inna piniata) czy raczej trzeba czymś nakarmić świnie aby się w niego zmieniła? za każdą odpowiedź bardzo dziękuje  :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...