Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

Czytalem o typie, ktory normalnie w GH gra w Game Mode i po konfigu audio/video gry. IMO cala ta afera o input lagu jest rozdmuchana.

 

Tani i dobry jest tez Soniak 32W4000. Zerowy input lag, ale ma zero multimediow.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Wybiorę jednego z trzech : Sony 32E4000 , Sony32V5500 , Sony 32W5500 . Ten pierwszy to model z tamtego roku . To samo co W4000 , tylko biały z czarną obwódką . Można go mieć już za 2300 zł .

 

Pytanie do posiadaczy 32W4000 . Jak gra ten telewizor z filmami na dvd . Mam sporą kolekcję i zależy mi na super obrazie . Nowsze modele mają podobno lepsze skalowanie .

Odnośnik do komentarza

Przetestowałem mojego LE32A656 pod względem input laga. Wyłączyłem tryb GAME i być może jest jakiś minimalny lag, ale równie dobrze może być to tylko efekt autosugestii, bo w grze ani trochę nie przeszkadza. Po włączeniu trybu GAME input lag jakby znika, ale być może znowu to tylko moja autosugestia, nie mam CRT do porównania. Co do podłączania zewnętrznych głośników, to od zawsze grałem na moim telewizorze na słuchawkach w trybie GAME, więc nic takiego zapewne nie występuje, bo na bank bym zauważył (jestem strasznie wyczulony na out of sync).

 

Potem przeniosłem konsolę na drugiego pokoju i podłączyłem do LE40B650. Bez trybu GAME jeśli się mocno przejrzeć to faktycznie input lag może jest trochę większy, ale bez przesady, w grze to nie przeszkadza. Za to jak podłączyłem słuchawki to już zauważyłem że jest lekkie opóźnienie, ale z drugiej strony to jest ułamek sekundy i trzeba się skupić żeby zauważyć. Tylko że właśnie nie zdążyłem sprawdzić w trybie game bo w ogóle chyba z 5 minut szukałem tego trybu (powinien być zakaz ustawiania polskiego języka w menu). Jak go w końcu znalazłem to już musiałem wychodzić, a jak wróciłem to już mama oglądała jakiś film to nie chciałem jej przerywać. Jak będę miał chwilę i TV będzie wolny to przetestuję.

 

Testowałem na Far Cry 2. Jeśli macie jakieś sugestie na jakich grach i w jaki konkretny sposób mam to przetestować to dawajcie.

 

Przy okazji mam taki problem. Jak zawsze podłączałem do LE32A656 laptopa przez D-SUB (jakaś słaba zintegrowana grafa GMA), to bez problemu dało się ustawić 1920x1080. No raz się w sumie nie dało, ale wtedy wziąłem jakiś stary kabel VGA i zwaliłem to na kabel że jakiś za mało pinowy czy coś. Użyłem innego i już było ok. Teraz natomiast złożyłem sobie nowego kompa stacjonarnego z grafą Radeon HD4830 i za Chiny nie mogę ustawić 1920x1080 przez D-SUB. Maksymalnie jest 1600x1200 ale ta rozdzielczość się nie nadaje. Dałem nawet żeby nie ukrywał nieobsługiwanych trybów i było do wyboru 1920x1080 ale jak to ustawiłem to TV wywalał czarny ekran i "Mode not supported". Przez HDMI rozdzielczość FullHD działa bez... no w sumie z problemami, ale to przez to beznadziejne ATI Catalyst, które na domyślnych ustawieniach coś zmniejsza obraz, no i lepiej ustawić łącze na PC, ale w każdym razie działa. A po D-SUB nie. Na forach piszą że się nie da przez D-SUB, bo Samsung blokuje FullHD przed D-SUB i tylko przez HDMI można, ale na laptopie działa więc WTF? Tak chwaliłem ten TV za współpracę z komputerem a tu proszę...

Edytowane przez Mlody-San
Odnośnik do komentarza

sory ze zadam pytanie ktore pewnie pojawiało sie tutaj juz 100 razy ale ciezko mi przejzec 170 stron ;p przelecialem tylko kilka ostatnich bez efektu

 

a pytanie to

jaki jest dobry i w miare tani tv do ps3? zalezy mi na fullhd, nie musi byc wielki (32 wystarczy), cena w okolicach 2000 (max 3000)

 

albo inne pytanie jesli powyzsze jest zbyt wkurzajacę ;p - na co powinienm zwracac uwage bedac w sklepie?

chodzi mi o rozne podstawowe parametry ktore są ok a od ktorych uciekac? wiem ze czasem tv jest tanszy niz inne bo np ma o wiele gorszy kontrast czy cos w tym stylu, na co mam zwracac uwage zeby kupic w miare tanio ale nie kupic gówna ?

 

 

edit - sprawa jest pilna bo musze dziś kupic, jesli nie kupie dziś to sie odwlecze o kolejne kilka miesiecy ;p

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Hej. Czytałem na innych forach posty odnośnie opcji RGB Full Range w ps3. Większość użytkowników stwierdza, że tą opcje najlepiej wziąć na Full jeżeli używamy ps3 podłączonej pod monitor ewentualnie jakieś nowe lcd potrafiące to wyświetlić ( hdmi 1.3). I teraz pytanie , czy mój Sharp Aquos LC-32AD5E-BK jest w stanie wyświetlić taki obraz? Pozdrawiam i sorki jeśli taki temat juz był ale szukałem i nie mogłem nigdzie znaleźć.

Odnośnik do komentarza

Ok, sprawdziłem LE40B650 w trybie GAME na Half-Life 2 Episode 2 i Virtua Fighter 5 (nie lubię wyścigów więc nie mam Burnouta). Bez trybu GAME może faktycznie jest jakieś minimalne opóźnienie ale mi to w niczym nie przeszkadzało. W trybie GAME opóźnienia nie ma, a jeśli jest, to jest niezauważalne. Opóźnień w dźwięku (zarówno na głośnikach TV, jak i po podłączeniu słuchawek) nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza

Jest taka sama jak bez trybu GAME, tyle że ustawienia są trochę inne (np. backlight jest na 7 a bez trybu game na 8).

 

Przy okazji podłączyłem PS2 do LE40B650 przez Component i odpaliłem Frequency (gra muzyczna). Bez trybu GAME grało się wyraźnie trudniej, właśnie przez input lag. Jak włączyłem tryb GAME to było już ok, więc nie ma się czym przejmować. Dla porównania na moim LE32A656 bez trybu GAME dało się co prawda grać, ale input lag mimo wszystko trochę przeszkadzał. W trybie GAME już bez problemów. Wniosek: B650 ma większy input lag od A656, ale nie ma się czym przejmować, bo tryb GAME go eliminuje do niezauważalnego poziomu. Tak przynajmniej wychodzi po moich empirycznych testach, żeby stwierdzić ostatecznie, trzebaby wykonać bardziej profesjonalne testy.

 

Przy okazji muszę zwrócić uwagę na skalowanie B650. Miałem wrażenie, że lepiej radzi sobie on z wyświetlaniem obrazu z PS2, niż mój A656, a przecież jest większy (40'' vs 32''), więc teoretycznie powinno być gorzej, ale widać kasa na chip skalujący została wydana nie bez powodu. Sprawdziłem wspomniane Frequency, ICO, MGS3 i RE4. Szczególnie różnicę widać po włączeniu proggressive scan w RE4, bo w moim A656 pojawiły się nic z tego ni z owego jakieś zakłócenia lekkie i było nawet gorzej niż bez PS (muszę to zbadać, wcześniej tego nie zauważyłem, ale dzisiaj uaktualniałem firmware w A656, może to przez to). Jakbym dzisiaj kupował TV, to byłby to bez wątpienia LE32B650.

Odnośnik do komentarza

Co do tych testów input laga, to moim zdaniem powinny być przeprowadzane na ślepo. Bo inaczej to zaburza się wyniki. Ale to oczywiście tylko moje zdanie.

 

Tak nawiasem mówiąc to ja posiadam tv, który ponoć ma strasznie wielki input lag, mianowicie jest to Pioneer 5090. Bodaj jeden użytkownik mówił ponoć o 150 ms. Jeśli mówicie na przykład o braku synchronizacji w filmach, to ja u siebie tego nie zaobserwowałem. Jeśli przesunięcie wynika z czegoś innego, tak jak w "n", zdarza się że powiedzmy na Discovery HD, czy HBO HD jest brak synchronizacji to słychać, ale tak jak już pisałem wynika z winy mojej platformy satelitarnej.

 

Co do układów 100 Hz, czy też 200 Hz w grach. To nie powinno mieć żadnego wpływu na gry. Spytacie czemu ? Ano temu że u nas telewizja nadaje z częstotliwością 50 Hz, także większość DVD w tym formacie tak jest zapisana. Wtedy tv generuje dodatkowe klatki i wyświetla je na ekranie. Czyli oryginalna klatka -- klatka pośrednia -- oryginalna klatka itd. Natomiast konsole generują obraz w częstotliwości 60 Hz. I jak wtedy ma działać te 100 Hz ? Dorobi 40 klatek z 40 oryginalnych ? A te 20 zostawi sobie tak ? Może niektóre tv tak działają, mój na pewno przy konsoli (PS3), wyświetla obraz w 60 Hz. Chyba, że tv miałby tryb 120 Hz ale to już co innego.

 

Jeszcze co do input laga. Ja doczytałem o nim niedawno. Ale zanim o nim przeczytałem, przeszedłem całego Uncharted, na medium. Potem jak już o tym wiedziałem chciałem to sprawdzić, ale ja nie odczułem, że Nathan z opóżnieniem wykonuje moje polecenia. Nie wyczułem też niezsynchronizowania dźwięku z obrazem. Oprócz Uncharted mam też demka Wipeota HD, Burnouta Paradise i Motorstormów. Po za tym, że do czasu od kiedy mam konsolę mało grałem, prawie wcale, umiejętności mi spadły ale w Burnota miło mi się grało.

 

Nie wiem, może nie jestem dobrym przykładem bo nie gram hardcorowo.

 

Ale moim zdaniem dobrze zrobić tak ; Psyko jak chcesz Samsunga, to bankowo one będą dostępne w Media Marktach. Możesz pojechać tam z kimś, i ty się odwróć a niech ta osoba przestawia Ci tryby. Zobaczysz w wtedy czy będziesz czuł input lag i czy będzie jakaś różnica między trybami.

Edytowane przez fazzeer
Odnośnik do komentarza

fazzeer

 

Nie wiem skąd masz takie info. Ale według profesjonalnych pomiarów 5090 ma laga na poziomie Samsunga F96 czyli od 0do 20 ms

 

Tutaj masz wszystkie testy.

 

http://www.hdtvtest.co.uk/reviews.php

 

 

Co do układu 100Hz to w moim starym Sharpie RD2 przy włączeniu 100hz w grach widać było różnice na korzyść płynności. Z tym, że robił się efekt halo w okół postaci. Taka przeźroczysta otoczka.

 

Odnośnik do komentarza
Standard Definition (Freeview Digital Television)

 

Standard-def content looked rather good on the Sony KDL40W4000. On top of excellent blacks and colours, the LCD HDTV did a better than average job of upconverting 576i video signal to fit onto its 1920 x 1080 high definition screen. Sufficient detail and sharpness were preserved without introducing excessive halos (which would have suggested overzealous/ undefeatable edge-enhancement). We could tolerate sitting as near as 6 feet away from the television, as long as the quality of the source was not too poor and the aspect ratios were matched (i.e. [4:3] for 4:3 material, and [Wide] for 16:9).

 

Miss Match

 

In spite of the benchmark test results, we did not witness as many deinterlacing artefacts in real-life material (be it video or film-based) on the Sony KDL40W4000, but of course part of the reason could be that live broadcasts do not afford us the luxury of pausing/ rewinding to verify our suspicions. Obviously the farther your viewing distance, the less likely you'll be able to pick up the artefacts on screen.

 

Jest dobrze w miare.

Odnośnik do komentarza
Gość Beka Wnusiu

Moja matka jest w posiadaniu lcd hdready LG 26LC51 26 cali

Jest taka opcja, ze moge go sobie wziac i tu moje pytanie: po hdmi bedzie dawalo rade w x360 czy w filmach hd?

Moze ktos sprawdzic dane techniczne?

Dodam, ze dotychczas jechalem na starym kineskopie 21' i nie mam kasy, zeby kupic jakis lepszy tv

Pytam bo chce zainwestowac w jakis sprzet do filmow hd a nie chce, zeby pozniej okazalo sie, ze obraz wyglada jak kupa

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...