Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

 Ja właśnie się zastanawiam nad LG 32LG3000 tylko że on jest HD Ready, ale niby ma 100 Hz i zgarnia całkiem przyzwoite opinie. W nd podskoczę do sklepu obczaić obraz na nim, bo mały kontrast (15000:1) nie zachęca. Cena - 1490.

 

Poza tym chyba tylko Sharp ma własne fabryki/taśmy, a reszta składa u Chińczyków, więc żeby nie przepłacać za markę zostanę raczej przy LG.

 

Edit: Jeszcze mi się przypomniało. W twoim przedziale cenowym zobacz jeszcze Funai. Mało ludzi go bierze, ale ponoć jest ok. 

 

 

 

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Ja właśnie się zastanawiam nad LG 32LG3000 tylko że on jest HD Ready, ale niby ma 100 Hz i zgarnia całkiem przyzwoite opinie. W nd podskoczę do sklepu obczaić obraz na nim, bo mały kontrast (15000:1) nie zachęca. Cena - 1490.

 

Poza tym chyba tylko Sharp ma własne fabryki/taśmy, a reszta składa u Chińczyków, więc żeby nie przepłacać za markę zostanę raczej przy LG.

 

Edit: Jeszcze mi się przypomniało. W twoim przedziale cenowym zobacz jeszcze Funai. Mało ludzi go bierze, ale ponoć jest ok.

 

 

 

 

Ja się poważnie zastanawiam nad trzema tv:

 

1. Samsung LE32B450 (trochę już wiekowy, ale do wyrwania za 970zł z wliczoną wysyłką)

2. Samsung LE26B450

3. 26LG3100

 

Ten Twój 32" Estel także wydaje się być dobry ;) No i cena zachęca, bo pozycja #2 kosztuje u mnie w markecie ~ 1600zł, a #3 1350zł :/

Odnośnik do komentarza

O, dzięki za info, nie sądziłem, że jest z tego roku. :)

 

Czyli ten 32" nada się do X360/PS3 ? Nie będzie widocznego input-laga? :>

 

Jak to jest z odległością siedzenia od tv? Jak jest tv 32" to 180cm odległości oczu od tv starczy, aby ogarnąć cały obraz i nie przemęczać oczu?

Edytowane przez Toshirou
Odnośnik do komentarza

Wlasnie input lag praktycznie nie istnieje w tym modelu, dzieki temu ze nie ma zadnych bajerow, ktore biora udzial w procesie "przetwarzania" obrazu.

 

hdtvtest.co.uk:

 

Bucking the trend of high(ish) input lag experienced on the latest Samsung flat-screen HDTVs, the LE32B450 delivered praiseworthy gaming response. With [Game Mode] engaged, we measured input lag on the Samsung LE32B450 to be on par with that on our resident Samsung F96 LED-backlit LCD TV reference. Disabling [Game Mode] did not seem to cripple the Samsung LE32B450?s gaming response too much either: 8 times out of 10 the recorded input lag would equal that on the F96.

 

Co do rozmiaru, to ja siedze kolo 2 metrow od 32 cali i jest dla mnie optymalnie, chociaz nawet 40' by mi nie przeszkadzala. Szybko sie przyzwyczaisz i z czasem nawet zapragniesz czegos wiekszego, ale sa tez granice, mysle ze przy odleglosci jaka podalem 37 cali tez byloby do zaakceptowania.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

O cholera, jestem w szoku, że input-lag praktycznie nie istnieje w tym modelu. A czy tak jest ze wszystkimi TVikami z serii B450 czy tylko konkretnie z tym modelem 32" ? :)

 

U mnie w pokoju więcej, niż 32" nie ma sensu - 1. odległość od tv tak jak wspomniałem ~ 180cm (boję się, że oczy mnie będą boleć/nie ogarnę całego ekranu, bo obecnie mam 24" crt i jest spoko).

 

Rozumiem, że jeżeli skusiłbym się na ten 32b450, to różnicy w grach między HDReady/FullHD nie odczuję, tak? W sensie, że chyba większość obecnie gier dostępnych i tak jest 720p, prawda?

Odnośnik do komentarza

A ten samsung ma 100 Hz? Bo ten LG co podałem ponoć ma, natomiast ten Samsung ma chyba 50. Nie smuży w gierkach?

 

@Toshirou

 

Taką okazję cenową dorwałeś gdzieś w sklepie czy po znajomości? Bo jakby dało radę to chyba sam bym był zainteresowany ;)

 

 

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

http://www.cyfromarket.pl/product-pol-1183-Telewizor-LCD-KDL-32E4000.html

 

To samo co cudowny W4000, tylko w innej kolorystyce, chyba najlepszy Tv do grania.

 

Potwierdzam , mam i gram hehe . Cudeńko .

 

A z tańszych tv to już kilka razy podawałem link do testu Samsunga 32B450 . Podobno niezły za niewielkie pieniądze .

Odnośnik do komentarza

To ja od siebie dodam że w swoim samsungu 46A656 mam 100Hz, ale do gier w ogóle tego nie używam. Wszystko zależy od modelu i nie widzę potrzeby, żeby kupować tv ze względu czy ma czy nie ma 100Hz. Czy tv będzie smużył czy nie, nie zależy tylko od odświeżania.

A co do odległości to LCDki nie męczą oczu tak jak CRT, stad też jest zalecana bliższa odległość. W CRT jest to chyba 5-8 przekątnych, a w LCD 3-5. Ja siedze 3m od swojego tv i wszystko jest git, oczy zaczynają boleć po dłuższej sesyjce (czytaj ponad 5h) a i to nie zawsze :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

http://www.cyfromark...DL-32E4000.html

 

To samo co cudowny W4000, tylko w innej kolorystyce, chyba najlepszy Tv do grania.

 

Potwierdzam , mam i gram hehe . Cudeńko .

 

A z tańszych tv to już kilka razy podawałem link do testu Samsunga 32B450 . Podobno niezły za niewielkie pieniądze .

 

W internecie znalazłem info, że ten TV posiada:

* Jasność 500 cd/m2

* Czas reakcji matrycy 5 ms

 

Wystarczy do gier? Nie będzie smużenia? :D

Odnośnik do komentarza

Koszruje 3 kola, za 2 z hakiem masz model wyzej, ten tanszy to seria S.

 

Nie uwazam w sumie innych marek niz Sony, Sharp i Samsung na polu LCD, wiec nie wiem nic o Philipsach, czytalem tylko ze Panasonic jest niezly w lcd, no i ma mistrzowskie plazmy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie wszystkich...mam pytanko...jestem zielony odnosnie HD TV..a chcialbym kupic sobie Samsunga LE40B650 Mój odnośnik ..pytanie moje czy ten tv bedzie dobrze współpracował z PS3?czy w tej cenie (do 3300zł) da rade kupic cos lepszego pod PS3?? porosze o pomoc...Z góry dziękuje....

Edytowane przez Cirdan
Odnośnik do komentarza

Ja mam pytanie odnośnie jeszcze odległości oglądania z tv 32". Kusi mnie bardzo, aby kupić TV LCD Samsung 32", ale odległość w jakiej będą oddalone moje oczy od ekranu to max 210cm. Wyczytałem w necie, że minimalna odległość to 240cm. I teraz pytanie. Czy odległość ta, 240cm jest dla sygnału SD jeżeli chodzi o oglądanie TV? Czy jeżeli głównie grałbym w gry na PS3/X360 (HDMI) i oglądał filmy dvd to czy odległość oczu może być ~ 160cm? (też tak wyczytałem w necie :P) Zależy mi na tym, aby nie uszkodzić wzroku.

Edytowane przez Toshirou
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...