Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjecia summona Vanilli:

http://www.ps3site.pl/summon-vanilli-w-pelnej-okazalosci/26583/

Wyglad jak magitek armor z FFVI. Jak dla mnie to chyba poki co jeden z normalniej wygladajacych summonow. Dobrze, ze samochodzik na ten murzyn z afro. Nie wytrzymalbym, gdyby ktoras z lasek miala tak idiotycznego summona...

 

Co sie tyczy FFX-2 to widzialem nowe sztuki do kupienia za 15zl na allegro wiec moze sie skusze w koncu i zobacze jaka ta czesc jest na prawde ^^

Odnośnik do komentarza

Ze tak bedzie nie na temat.

 

Jak ktos robi 170h w jakiejkolwiek grze, mowiac ze byly tylko 2 elementy ktore go przy tym trzymaly (z czego jeden to tylko roznice w wygladzie postaci) tzn ze te elementy musza byc jednymi z najlepszych w historii :P Bo nie rozumiem jak inaczej moznaby zrobic 170h.

 

FFX-2 nie byl nigdy 'kolejnym' ff'em. Byl zwyklym spin offem i jako takiego trzeba go traktowac. W swojej roli (gry zjadajacej mnostwo czasu) sie spisywal znakomicie. To ze historia srednia nie ma wiekszego znaczenia, to bylo wiadome od razu. To tak jakby Mickiewicz, po obadaniu ze Pan Tandeusz stal sie epopeja narodowa, zdecydowal sie na pisanie drugiej czesci. Zly pomysl.

 

Z kolei na temat :

 

JUZ SIE NIE MOGE KURDE DOCZEKAC! :o

 

Ehhhhhhhhh zastanawiam sie nad importem, tylko co ja zrobie z gra w ktorej nic nie bede rozumial? ;] Tyle dobrze ze jakby co to sobie literki odcyfruje po polrocznym kursie j. jap i oceny 4+ z tegoz ;) Eh, kuzwa.

Odnośnik do komentarza

Mysle ze Sakiego urzekly laski po prostu (tak samo jak mnie :P).

Fabula byla srednia, ta czesc jest spin-offem to nie podlega dyskusji - lecz ja w dalszym ciagu uwazam ze nawet ten spin-off mial w sobie troche magii, mozecie mnie wybrechtac mam to w powazaniu ale byl to moj 1 powazny FF jakiego sprobowalem i wierzcie mi patrzac w ten sposob nie sposob nie docenic tejze gry :).

Bardzo sie ciesze ze zaczalem od X-2, by teraz moc docenic to czym byla, amen !

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Ale w Famitsu nie stawia się cząstkowych ocen za aspekty gry. ; ) Każdy z czterech recenzentów wystawia jedną ogólną notę podsumowującą wszystko.

 

Osobiście mam sceptyczne nastawienie. To dziwne, że na chińskim forum pojawiają się przecieki recenzji po japońsku wyprzedzające nawet 2ch. : P W Hong Kongu, owszem, drukuje się Famitsu ale po chińsku. Zresztą zobaczymy jutro.

Odnośnik do komentarza

Skan z recenzji:

http://finalfantasy-xiii.net/media/scans/famitsu/review.jpg

 

Reviewer 1 - 10/10

Beautiful graphics and superb story. These aspects can be enjoyed without feeling as though they're being forced upon you. Combined with this, the extreme sense of satisfaction from the gameplay, is a direct result of a system that's evolved and reached perfection.

With no vice to really speak of, at this time, this game stands at the RPG forefront of a superb combination of story and gameplay who's value can undoubtedly be experienced by all.

 

Reviewer 2 - 9/10

There's a few niggling issues like battle damage being difficult to see, and the screen being cluttered, but the amount of enjoyment this game offers more than makes up for it. You'll be drawn into the world with visual, aural, and story aspects. I have a bit of resistance calling this an "RPG-like RPG" however.

 

Reviewer 3 - 10/10

Extravagant and dense (referring to the amount of content?). A lot of points to keep your eyes open for and is very movie-like. Very beautiful movies are included in a story full of events, to the point where it's difficult to determine where to put the controller down at the beginning. With the amount of character growth, gathering and crafting available in the game, there's enough enjoyable content for you to last for a while with just this one game.

 

Reviewer 4 - 10/10

Including the beauty of the visual side of things, the total quality is very high. The script is strictly dandy and irritating (whatever the hell that means). Character typecasting is unavoidable and while there should be "your own (character's own?) story", this does not exist. However, the sense of satisfaction gained from playing the game is extremely good, and is something I've never experienced before.

 

http://finalfantasy-xiii.net/2009/12/08/final-fantasy-xiii-famitsu-review-leaked-early.html

 

Poszczególne oceny kształtowały się na poziomie 10/10, a tylko jeden z recenzentów dał 9 oczek. Każdy z autorów zwraca uwagę na przepiękną grafikę, niezwykłą widowiskowość tytułu i wspaniałą, zapierającą dech w piersiach historię. Recenzent, który wystawił "tylko" 9/10 do wad zaliczył fakt, że mimo wszystko >Final Fantasy XIII może nie spodobać się każdemu.

http://www.gram.pl/news_8gTlJOC4_Wyciekla_ocena_Final_Fantasy_XIII.html

Odnośnik do komentarza

Mnie teraz ciekawi, czemu na 3 miesiące przed premierą nie podają ilość płyt jaka się znajdzie w wydaniu na konsole M$. Nawet jeśli jeszcze zostało czasu do ukończenia prac, to chyba orientacyjnie wiedzą jak bardzo chcą podać wszystko kompresji.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Mnie teraz ciekawi, czemu na 3 miesiące przed premierą nie podają ilość płyt jaka się znajdzie w wydaniu na konsole M$.

Może sami do końca jeszcze nie wiedzą :thumbsup:

 

A tak na poważnie, oceny w Famitsu napawają mnie optymistycznie co do trzynastej części Fajnala.

Edytowane przez ubol
Odnośnik do komentarza

"Jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów bieżącego roku wreszcie został oceniony przez japoński magazyn Famitsu. Final Fantasy XIII w wersji na PS3 otrzymało ocenę 39/40. Recenzenci pisma chwalą grę między innymi za: scenariusz, dynamiczny system walki, oprawę audio-wideo, realizację cut-scenek zaś ganią za zbyt liniową rozgrywkę."

 

źródło: http://neojsite.pl/n...y_XIII_ocenione

 

Cieszę się, że będzie liniowa rozgrywka! O wiele bardziej wolę grę na wzór FFX, niż marne FFXII.

 

Marzec = moje urodziny = PS3 zawita w moim domu = FFXIII będzie pierwszą grą jaką skończę na PS3 :]

Edytowane przez Toshirou
Odnośnik do komentarza

Famitsu dało FF XIII 39/40 ??

Lol normalnie nie wierżę :P.

 

Swiat sie wali ;)

"Character typecasting is unavoidable and while there should be "your own (character's own?) story", this does not exist." <-- jak rozumiem to nie istnieje "wlasna historia" main character? Jezeli to prawda to jestem zadowolony bo nie interesuje mnie nasza "glowna". Cieszy, ze wszyscy chwala gameplay :thumbsup:

 

PS.Wiadomo cos o jakis minigierkach w FFXIII?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...