Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktos, ktora bron Lightning najlepiej upgradeowac by dojsc do najlepszej jak najszybciej?

Poki co postawilem na Gladius.

OD tego którą bron ulepszasz zależą statystyki omega weapon na 100 lv. JA też robiłem gladiusa i mi wychodzi, że na 100 lv będe miał jakoś +723 attack +210 magic. Lion heart z tego co wiem ma po 510 do obu. Najwięcej ma chyba organics bo dodaje po 750 do ataku i magii. Oczywiście należy tez poatrzeć na dodatkowe zdolności broni.

Odnośnik do komentarza

Wie ktos, ktora bron Lightning najlepiej upgradeowac by dojsc do najlepszej jak najszybciej?

Poki co postawilem na Gladius.

OD tego którą bron ulepszasz zależą statystyki omega weapon na 100 lv. JA też robiłem gladiusa i mi wychodzi, że na 100 lv będe miał jakoś +723 attack +210 magic. Lion heart z tego co wiem ma po 510 do obu. Najwięcej ma chyba organics bo dodaje po 750 do ataku i magii. Oczywiście należy tez poatrzeć na dodatkowe zdolności broni.

 

Nie wiesz gdzie tego organicsa czy cos zdobyc ?:)

Czy on tez jest tylko upgradem?

Inaczej co zrobic, zeby bron miala te 750 do ataku i magii?

Mozna gdzies wyczytac jakie sa roznice w dodatkowych zdolnosciach?

Jestem na miare wczesnym etapie gry (tam gdzie sie dostaje mozliwosc upgrade'u i nie chcialbym zaczynac od nowa bo mi nie pasowac bedzie wczesniej dokonany wybor).

Z gory dzieki za info i rady :)

Na gamefaqsy patrzylem ale tam poki co niewiele jest materialu.

Odnośnik do komentarza

Wie ktos, ktora bron Lightning najlepiej upgradeowac by dojsc do najlepszej jak najszybciej?

Poki co postawilem na Gladius.

OD tego którą bron ulepszasz zależą statystyki omega weapon na 100 lv. JA też robiłem gladiusa i mi wychodzi, że na 100 lv będe miał jakoś +723 attack +210 magic. Lion heart z tego co wiem ma po 510 do obu. Najwięcej ma chyba organics bo dodaje po 750 do ataku i magii. Oczywiście należy tez poatrzeć na dodatkowe zdolności broni.

 

Nie wiesz gdzie tego organicsa czy cos zdobyc ?:)

Czy on tez jest tylko upgradem?

Inaczej co zrobic, zeby bron miala te 750 do ataku i magii?

Mozna gdzies wyczytac jakie sa roznice w dodatkowych zdolnosciach?

Jestem na miare wczesnym etapie gry (tam gdzie sie dostaje mozliwosc upgrade'u i nie chcialbym zaczynac od nowa bo mi nie pasowac bedzie wczesniej dokonany wybor).

Z gory dzieki za info i rady :)

Na gamefaqsy patrzylem ale tam poki co niewiele jest materialu.

Organics-a można kupic w sklepie, który się dostaje po którejś misji(ale z tych dalszych). Organics sprawia że pasek atb się wolniej ładuje, ale jest to anjsilniejsza broń. Z tego co czytałem w jakimś faq-u to niby lion hearta opłaca się ulepszać ze względu na to ż epotrafi szybciej break'a założyć. Ja się osobiście ciesze z gladiusa(teraz już omega weapon) zadaje spokojnie ponad 100 000 damage

Odnośnik do komentarza

Ludzie. Stronę wcześniej był link. Dwie strony wcześniej był link. Czytajcie trochę temat zanim coś napiszecie.

 

Tu jest rozpiska broni, jak je upgradeować itp.

 

Ja dla Light wybrałem podstawową broń, bo daje tyle samo atk i mag, a u mnie Light często się przełącza między tymi dwoma rolami. Myślałem, żeby inwestować w Axis Blade, ale okazało się, że Axis jako Omega daje o 50% mniej atk/mag niż Omega z podstawowego gunblade'a.

 

Dla Fang również inwestowałem w podstawową broń (Bladed Lance), co chyba nie do końca było dobrym wyborem, bo można było się skupić na Pandorze.

 

Hope natomiast miał ulepszonego na maxa Hawkeye. Wybór padł na tę, a nie inną broń, ponieważ daje ona najwięcej do MAG, a Hope i tak nie może atakować wręcz.

 

 

Mała rada dla wszystkich co są na Gran Pulse i chcą się trochę podlevelować. Jest to chyba najefektywniejszy sposób levelowania, który wymyśliłem, jeżeli nie możecie szybko pokonać Ochu (wrzucam w spoiler, bo dużo tekstu):

 

 

Wydaje mi się, że ten myk nie ma żadnych wymagań, ale pewien nie jestem. Najpierw musicie udać się tam, gdzie jest dużo tych dużych żółwi. Tutaj jest mapa Gran Pulse, a niżej wklejam moją przerobioną wersję.

 

ff1m.jpg

 

 

 

 

Żółwie mieszkają tu gdzie jest czarne kółko. W celach bezpieczeństwa radzę uderzyć tam, od stron czarnej strzałki. Idziecie tam, gdzie wskazuje koniec strzałki i wspinacie się po skałach na górę. Na górze powinniście zobaczyć scenkę z Cactuarem. Od tego momentu, wszędzie na Gran Pulse będą sobie latały małe kaktusiki. Super.

 

Następnie udajecie się do czarnego prostokąta. Zielona kropka to przybliżone miejsce pobytu kaktusa (do zabicia), a fioletowa to miejsce, w którym Bahamut King bije się z jakimś innym mobem, co zapewnia nam 100% na Preemptive Attack. Atak skupiamy na Bahamucie (raczej koniecznie trzeba mieć Launch), a gdy ten pada to zabijamy drugiego moba. I teraz najważniejsze - czerwona/bordowa/karmazynowa strzałka oznacza, że musicie dotknąć tej ściany, skierować się w lewo (cały czas przy ścianie) i możecie się cofać do Save Pointu. Jak wszystko dobrze zrobiliście to kaktus się zrespawnował i znowu możecie go ubić. Bahamut respawnuje się jak będziecie za Save Pointem (patrząc z jego strony).

 

Jak wszystko dobrze zrobiliście to powinno to wyglądać tak:

 

Kaktus -> Bahamut -> wycofanie przy ścianie -> Kaktus -> Bahamut -> ...

 

Bahamut jest wrażliwy na Ice, także wszelkie blizzardy szybko zrobią Staggera.

 

Kaktus jest ciekawym mobem, bo sami możecie sobie dopasować jego trudność. Na początku walki, kaktus zaczyna od zatańczenia. Jeżeli nie zaatakujecie go podczas jego tańca, zmieni się on w doroślejszą wersję i znowu zacznie tańczyć, żeby wykonać jeszcze jedną metamorfozę. Wszystkie wersje kaktusa mają tyle samo hp, ale znacznie różnią się zdolnościami ofensywnymi.

 

Wersja pierwsza ma jeden atak - Kick, który zabiera koło 740 hp.

 

Kick wersji drugiej to już combo z trzech hitów, gdzie każdy zabiera koło 740 hp.

 

Wersja trzecia używa ataku 1000 Needles, który zabiera koło 1000 hp i zakłada status blokujący umiejętności magiczne/fizyczne. Tutaj przyda się Sentinel, żeby odwrócić uwagę kaktusa.

 

Wersja jeden warta jest 5000 cp, druga 10000, a trzecia 15000 cp. Bahamut z ziomkiem to 6600 cp.

 

 

 

 

@Killabien

 

Farmowanie Ochu mi nie idzie, ale zamiast tego zacząłem farmować żółwie i już dwa trapezy wpadły ;)

Odnośnik do komentarza

Pytanko, jako to jest z tymi upgrade broni, wiem, że robi się to przy save, wiem mniej więcej jak, ale nie wiem skąd się bierze exp na to, gdzie jest napisane ile mam tego expa. Itemów jest określona ilość, czy przy każdym save mam je wyczyścić do zera ?! :turned:

Odnośnik do komentarza

Bronie/akcesoria upgradeujesz itemami (components). Jedne dają mało expa, ale po zaaplikowaniu odpowiedniej ilości dają mnożnik (max razy 3), a inne dają dużo expa, ale mnożnik zabierają.

 

W end-gamie najlepszy sposób na levelowanie broni to kupno Vibrant Ooze (Creatures' Comforts) i chyba Particle Accelerator (za 1500 w Lenora's Garage). 36 Ooze daje mnożnik razy 3, a 99 Acceleratorów to ponad 111k expa.

 

@Twardki

 

 

Przecież tam masz wszystko napisane.

 

???????(???????Peace Maker)?520?520????HP??UP?High HP recovered when raised?ATB+1

 

??????(??????Apocolypse)?750?750ATB??ATB recovery speed reduced?ATB+1

 

 

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Bronie/akcesoria upgradeujesz itemami (components). Jedne dają mało expa, ale po zaaplikowaniu odpowiedniej ilości dają mnożnik (max razy 3), a inne dają dużo expa, ale mnożnik zabierają.

 

W end-gamie najlepszy sposób na levelowanie broni to kupno Vibrant Ooze (Creatures' Comforts) i chyba Particle Accelerator (za 1500 w Lenora's Garage). 36 Ooze daje mnożnik razy 3, a 99 Acceleratorów to ponad 111k expa.

 

@Twardki

 

 

Przecież tam masz wszystko napisane.

 

???????(???????Peace Maker)?520?520????HP??UP?High HP recovered when raised?ATB+1

 

??????(??????Apocolypse)?750?750ATB??ATB recovery speed reduced?ATB+1

 

Dzięki i wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza

@Twardki

 

 

Przecież tam masz wszystko napisane.

 

???????(???????Peace Maker)?520?520????HP??UP?High HP recovered when raised?ATB+1

 

??????(??????Apocolypse)?750?750ATB??ATB recovery speed reduced?ATB+1

 

??HP??UP- to znaczy, ze dodaje do HPkow? Jak dodaje to ile?

High HP recovered when raised - tutaj tez nie wiem do konca o co chodzi. Daje wiecej hpkow przy wskrzeszaniu postaci? Daje wiecej hpkow przy leczeniu postaci? Czy dodaje do HPkow przy lvl upie hpowym na Crystarium czy jak to sie nazywalo:)

Odnośnik do komentarza

Chodzi o to, że czar Raise odnawia więcej hpków. Natomiast Apocalypse jest silniejszy niż reszta broni, ale wolniej ci się pasek ATB napełnia.

 

A jak dodaje do hpków (wątpię) to pewnie zależy to od levelu broni. Najlepiej poproś Enkidou, żeby ci przetłumaczył te dwa krzaki albo poszukaj sobie na necie słownika kanji.

 

 

Odnośnik do komentarza

No rozwalam. Jest taki sposób:

 

Używasz Lighting. Na początku przywołujesz Odina, potem wrzucasz Deshella i Deprotecta. Walisz czarami, najlepiej z optima cancel, czyli dobrze jest mieć dwie optimy z BLA dla Light. Gdy jest break to wrzucasz Army of One (limit) i cancelujesz do optimy ATK/ATK/BLA. Break sięga 900+ i zaczyna się zabawa. I teraz zależy to od twojej siły postaci albo walisz fizycznymi, albo musisz cancelować i mieszać. Ja używałem na początku dwóch optim ATK/ATK/BLA i cancelowałem między nimi.

 

WOOT!!! kill the Big Adaman, no crys lvl 10, no ult weapo, no death.. lol...

 

Tu masz więcej napisane. Grunt to doprowadzić do +/- 400 zanim zniknie ci Odin. Potem już z górki. Żółwia zabijam w półtora minuty około. Aha, i jak polujesz na trapezy to najlepiej w Edenie to robić, bo masz Save Pointa zaraz obok i można reloada zrobić jak nie dropnie.

 

Edit: Neochu to najtrudniejszy przeciwnik jak dla mnie. Misje 45 zrobiłem fartem przy ok. 20 podejściu i na dodatek musiałem zmienić party (wziąć Vanille, ze względu na Curaja/Curasa). A tego z misji 55 to waliłem Deathem i modliłem się o rezultat z Snowem jako tankiem i Hope jako healer.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...