Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Rozdziały ciężko podać, bo chyba nikt ich nie pamięta. Po prostu z postępem w fabule. Najwcześniej zgarniamy summona

 

 

Snowa

 

 

a najpóźniej

 

 

Vanille

 

 

Summony są pomocne w egzekwowaniu określonych sposobów na pewnym przeciwników (żółwie) albo jako ostatnia deska ratunku (wskrzeszają wszystkie postacie i odnawiają hp). Do zadawania dmg raczej się nie przydają, bo drużyna zawsze zada tyle samo/więcej dmg w takim samym/krótszym czasie.

 

 

Odnośnik do komentarza

Niesamowicie irytuje mnie brak możliwości wyboru między oryginalnym voice actingiem, a angielskim dubbem. Bardzo sobie ceniłem tą opcje w przypadku takiego Lost Odyssey, i całkowicie nie rozumiem dlaczego tutaj tego niema. Bez kitu, dla mnie to jak oglądanie Pulp Fiction z lektorem. - 10 do klimatu. W newsach dotyczących gry (przed premiera afkorz) czytałem, ze tylko wersja na XO ma być okrojona, z tej opcji bo MS nie che wyjść ponad 3 krążki, a SE stwierdziło że na trzech DVD nie upchnie gry z dwiema ścieżkami dźwiękowymi. Ale jak widać posiadaczom PS3 też się oberwało. Eh... Podejrzewam, że to wina utraty ekskluzywności dla Sony. "Bo przecież ta sama gra, na rożnych platformach, nie powinna się różnić zawartością" - kto wie jak potoczyły się losy Lost Planet 2, wie o czym mówię. Serdeczne fucki dla SE za ta akcje. A wystarczyło dodać jeden mało znaczący wyraz do tytułu, i puścić to na BD jak to zrobili w przypadku Star Ocean... Grrr. Teraz jak słucham takiej Vanille, to aż mnie skręca >.<

Odnośnik do komentarza

A jakie role mają spełniać w drużynie?

Lighting ma zadawac głównie wysoki dmg,Vanil medic i mag,a Snow dmg + mag

 

Prawda jest taka że Square popełniło wielki błąd że wypuściło FF XIII na Xboxa!!! To powinien być exclusive na PS3, to jest moje skromne zdanie :) Pewnie większość jedzie na piracie, zresztą potwierdzają to ilości sprzedane gier na xboxa a na PS3

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak wyglada VA w angielskiej wersji ale w japonskiej Vanilla jest naprawde świetną postacią(jak każda inna) i głosy pasują idealnie. No ale nie od dzis wiadomo, że japonczycy inaczej podkąłdają głosy.

 

Już tylko dla dwóch postaci nie mam ostatecznej broni. Ten sposób, który podał Estel jest naprawde za(pipi)isty.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak wyglada VA w angielskiej wersji ale w japonskiej Vanilla jest naprawde świetną postacią(jak każda inna) i głosy pasują idealnie. No ale nie od dzis wiadomo, że japonczycy inaczej podkąłdają głosy.

W angielskiej wersji kobieta podkładająca pod nią głos nie dość, że udaje australijski akcent, to jeszcze próbuje brzmieć głupkowato-słodko jak stereotypowa japonka i sprawia, że mam ochotę grać bez dźwięku, ewentualnie zatkać sobie uszy kawałkami połamanych płyt discopolo.

Za to Hope, który w filmikach z japońskiej wersji mnie dobijał w angielskiej brzmi świetnie.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Wow, co niektórzy są tutaj zwyczajnie żałośni. Małe żałosne fanbojki PS3 :)

 

@Stinkmeaner: Łykasz każdy szajs jaki Ci wciskają ? Mówię o tym nieszczęsnym LP2. Nie bierz "argumentów" Capcomu za prawdę objawioną bo ci co się trochę orientują jak to czytają to się śmieją - z Ciebie :)

 

@volgin: Żyjesz w zamkniętym słoiku ?

 

Żal czytać te wasze wypociny.

Odnośnik do komentarza

Donsterydo - Ale spokojnie, przesadzają fakt ale tobie też zaraz duma skoczy :P

No i oto jestem w Gran Pulse i co mogę powiedzieć ? - Właśnie TEGO chciałem ! Póki co jestem strasznie przytłoczony po wyjściu z tych korytarzyków, (chociaż ostatnie mapy dawały radę) czuję się jak w FF VII :)

 

Ja mam na to tylko jedno do powiedzenia ...

 

63080004.jpg

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Kto przesadza, ten przesadza. Nic na to nie poradzisz, że wersja na Xa jest po prostu gorsza. Osobiście grałem na Xie i nie narzekam. Nie wiem czy do mnie piłeś donsterydo, ale jako że napisałem kilka nieprzyjemnych faktów, które mogłyby się nie spodobać posiadaczowi tylko Xboxa, to zakładam że tak.

 

@volgan

 

Zobacz sobie ten poradnik z gamefaqsa, do którego dałaś linka i tam będziesz miał jaką broń rozwijać, żeby uzyskać określone efekty. Ja polecałbym jednak Snowa jako atk, Light jako atk/mag.

 

 

Odnośnik do komentarza

@Stinkmeaner: Łykasz każdy szajs jaki Ci wciskają ? Mówię o tym nieszczęsnym LP2. Nie bierz "argumentów" Capcomu za prawdę objawioną bo ci co się trochę orientują jak to czytają to się śmieją - z Ciebie :)

Że, hę? Co Cie tak zabolało? LP2 to był prosty przykład. Nie interesuje mnie ta gra, i ploty z nią związane. Fakt jest taki, że na PS3 dostałem "uboższą", wersję gry, przez to że konkurencyjny sprzęt jest "uboższy" (i to nie żadne prowo - jestem w posiadaniu X360, Xenon zakupiony zaraz po premierze - "fanbojowatość" to raczej z twojego postu bije). Bo jak wytłumaczysz, to że japoński VA miał być, a go niema? To napewno nie z powodu braku miejsca na BD. Jeśli znasz prawdę to, może nam ją wyjaw zakapiorze, bo twoje suche "żal czytać" jakoś do mnie nie przemawia i jest bardziej żałosne wg. mnie niż "wypociny małego fanbojka". Tym razem to ja się śmieję z Ciebie ; ) Aha, mówił Ci nikt, że Xbox360 się kończy? xD

 

Anyway, jeśli w Versusie SE pojedzie tak jak w tym przypadku, to ta gra dla mnie nie istnieje. Tutaj jeszcze zdzierżę (bo muszę).

Edytowane przez Stinkmeaner
Odnośnik do komentarza

Kto przesadza, ten przesadza. Nic na to nie poradzisz, że wersja na Xa jest po prostu gorsza. Osobiście grałem na Xie i nie narzekam. Nie wiem czy do mnie piłeś donsterydo, ale jako że napisałem kilka nieprzyjemnych faktów, które mogłyby się nie spodobać posiadaczowi tylko Xboxa, to zakładam że tak.

 

@volgan

 

Zobacz sobie ten poradnik z gamefaqsa, do którego dałaś linka i tam będziesz miał jaką broń rozwijać, żeby uzyskać określone efekty. Ja polecałbym jednak Snowa jako atk, Light jako atk/mag.

 

 

 

OKi spoczko wielkie dzięki

 

Wow, co niektórzy są tutaj zwyczajnie żałośni. Małe żałosne fanbojki PS3 :)

 

@Stinkmeaner: Łykasz każdy szajs jaki Ci wciskają ? Mówię o tym nieszczęsnym LP2. Nie bierz "argumentów" Capcomu za prawdę objawioną bo ci co się trochę orientują jak to czytają to się śmieją - z Ciebie :)

 

@volgin: Żyjesz w zamkniętym słoiku ?

 

Żal czytać te wasze wypociny.

Zamknięty w słoiku to chłopie Ty żyjesz jak nie widzisz jaka jest sytuacja z x. Przez tego X360 gra na PS3 została mniej dopracowana bo square musiał skupić się na dwóch platformach. I widać że X sobie z ta gra nieradzi bo jest za cienki w uszach ( prosty przykład to lokacja City of Dream )

Nie jestem fanem PS3 bo mam oby dwie konsolki, ale taka jest prawda!!

Odnośnik do komentarza

Sprawa z japonskim voice-actingiem nie jest wcale taka prosta. :)

 

Pamietajcie, ze angielski voice-acting to nie tylko sprawa samej podmiany glosow poszczegolnych postaci, ale rowniez edycja wszystkich zawartych w grze przerywnikow - zarowno tych na silniku jak i "filmikow", tak zeby ruchy ust postaci odpowiadaly wymawianemu tekstowi.

Gdyby mieli wrzucic rowniez japonski dubbing to musieliby rowniez umiescic na plycie po raz drugi te same przerywniki z odpowiednim ruchem ust zeby wszystko pasowalo. :) Biorac pod uwage to, ze same filmiki zajmuja okolo 32 GB, wiec to nie taka prosta sprawa, nawet jesli nie wszystkie zawieraja sceny z dialogiem to pewnie i tak jest ich duzo.

 

Ja rowniez mialem nadzieje, ze w wersji na Playstation 3 dostaniemy dodatkowo oryginalny, japonski dubbing, ale jak widac niestety tak sie nie stalo i moim zdaniem powod moze byc wlasnie taki jak napisalem. <_<

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Proponuje zignerowac donsterydo, to jest osoba ktora NIGDY nie napisala nic pozytywnego o PS3, wszystkiego jego newsy mowia o tym co jest/bedzie gorsze na PS3 i cokolwiek byscie nie mowili to XO >>>> all.

 

Tez jestem juz na gran pulse... i jestem oszolomiony ;] 3 godziny zwiedzalem pierwsza lokacje zeby zebrac wszystkie skrzynki, zabic to co moglem zabic (polowa stworkow mnie zabija jak chce :S ). Swietnie to wyglada :)

 

Lvl 8 crystarium daje rade :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...