Skocz do zawartości

Final Fantasy XV


Pawel_S5

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co nie pokazali nic co by mówiło,że to jest rpg,nie licząc cyferek przy zadawaniu obrażeń.Nie pokazali najważniejszej rzeczy(skili,jakiegoś systemu levelowania,czegokolwiek),a wy tu się spuszczacie nad grafika i otwartym światem.Spoko,ale ja poczekam na wyżej wymienione,zanim zacznę szukać po sklepach gdzie mogę dostać preorder.Może być hit,może być kit.Z automatu nie ufam SE dlatego nie wsiadam na hype train,bo seria już dawno miała swoje lata świetności.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Przed XIII też wszyscy się spuszczali, a wyszło bardzo przeciętnie.

 

Tu eksploracja robi wrażenie i to cholernie dobre wrażenie, ale tak jak napisał Ader niech pokażą "prawdziwy" gameplay, ze wszystkim co uczyni z tego tytułu prawdziwego jRPG'a. Na poprzedniej generacji SE się zeszmaciło jak mało która firma więc zaufanie do nich poleciało na łeb na szyje.

Odnośnik do komentarza

Na poprzedniej generacji to Toriyama miał swoje zabawki i mógł zrobić wreszcie  zęby oraz stworzyć waifu ze swoich snów. Niedziałający Crystal Tools i późniejsze ultra fiasko pierwszej wersji wersji FF XIV nie pomogło. Ja jestem zdania, że Fajnal XIII mógł i tak gorzej skończyć, gdybym nie oceniał przez pryzmat całej serii to giera na 7/7+.

A tak w ogóle to jaką definicje ma prawdziwy jrpg ? Mimo ogrania pewnie kilkudziesięciu pozycji nie udzielłbym na to odpowiedzi. Różne systemy, różne style narracji, leveling, eksploracja, styl graficzny, humor, mogę długo wymieniać.

Jrpg to po prostu role-playe z Japonii, po co dorabiać tajemną filozofię. Najbardziej odróżnia je właśnie pochodzenie devów, przez to mają inne spojrzenie na wiele rzeczy, odmienną kulturę oraz doświadczenia. Dlatego nawet czerpiąc inspiracje z europejskiej mitologii, róbią coś dla nas niezwykłego i intrygującego.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Nikt to nie pisze ze ff15 ma wygladac jak VII ,ale nie pokazali nic co by wskazywalo ze to w ogole jest rpg, a co wymieniasz,czyli system i leveling.Pokazali za to pelno akcji,ktora wyglada jak skrypty, press x to win.W 13 tez fajnie wygladaly te combosy na filmiku,a system tej gry to kicha straszna dla mnie byla.

 

No ale ja prawie w każdym jrpg mam press X to win jednak. Przy FFX to prawie odcisków dostałem (serio farmienie przy endgame i klepanie X,X,X,X męczy).

No i dla mnie jednak pokazali system - Active Cross Battle, Tabata w Q&A z fanami jednak stara się to ładnie tłumaczyć. Na samiutkim początku za czasów Nomury, miałbyć sysytem walki bliźniaczo podobny do Kingdom Hearts. Od momentu gdy Versus zamienił się w XV,  ekipa postanowiła, że pełnoprawna odsłona nie powinna być do końca pozbawiona dozy strategii i dlatego zapożyczyli trochę rozwiązań z XII, zresztą nie tylko z niej echa Type-O, czy Crisis Core też widać.

 

Osobiście jedyne co mnie martwi, to jak do końca będzie wyglądał otwarty świat. Na szczęście zapowiada się na bardziej w stylu Xenoblade i nadchodzącego X, niż dajmy na to Skyrima.  Muzyka jak zawsze będzie stała na dobrym poziomie, scenariusza nie pisał Toriyama, więc i tu też powinno być dobrze. O oprawie już dyskutowaliśmy. Odpowiednii Content i mini gry (łowienie już zapowiedziane) pewnie będą. Cóż mnie mają, tymbardziej, że malutko AAA jrpg dostaniemy w tej generacji.

 

 

P.S

Ciekawi mnie w jakim dungeonie siedzi Hiroyuki Ito bo nic ostatnio nie słychać o nim, oby w lochach S-E szła już pre-produkcja FF XVI właśnie z nim na czele.

Odnośnik do komentarza

No wiem właśnie, oby Ito był na czele. Pewnie pierwsze konkrety usłyszymy w okolicach premiery Kingdom Hearts III. Zresztą  nie wierzę, że Toriyamie dadzą dużą grę w najbliższej przyszłości. S-E wie, że nadszarpneli wizerunek serii, kontyuacje XIII miały tylko na celu zarobienie na już zrobionych assetach i chociaż delikatną rekomensatę pieniędzy wydanych na (niedziałający)silnik.

Fajnie gdyby cykl wydawniczy tym razem był wydajny:  2015/2016-FF XV, 2016/2017-KH3, 2017/2018 wspominany w kuluarach remake FFVII, 2018/19-FF XV-2, albo XVI.  Szkoda, że mnóstwo czynników stoi na przeszkodzie, ale trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza

 

 

Przerost formy nad treścią, na ten czas widzę.

 

Gdzie to widzisz? Przykład jakiś?

 

na wszystkich materiałach dotychczas zaprezentowanych - fajerwerki z dupy bez żadnych konkretów, o to Twój przykład.

 

 

Czy ja wiem, w filmiku o eksploracji, mówiono i pokazywano eksplorację. Ale dobra, nieważne.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

nie chodzi mi to co mówią deweloperzy, bo ci zawsze mają mnóstwo do powiedzenia farmazonów z tyłka. Chodzi mi oto, co mówią, a raczej czego nie mówią, bohaterowie z gry,.... Widziałeś chociaż jeden dialog na poziomie, pchający fabułę do przodu?

 

No ale jeszcze nie czas na to.  W przyszłym roku będziemy zalewani materiałami, bo S-E zacznie pełny marketing. Co oczywiście będę omijał szerokim łukiem, spoilowanie sobie materiałów z rpg to najgorsza rzecz.  Poza tym kurczę, to dema technologiczne i prezentacja świata gry. Noctis i spółka mają debatować na losami świata przechadzając się po lesie ?

Odnośnik do komentarza

nie chodzi mi to co mówią deweloperzy, bo ci zawsze mają mnóstwo do powiedzenia farmazonów z tyłka. Chodzi mi oto, co mówią, a raczej czego nie mówią, bohaterowie z gry,.... Widziałeś chociaż jeden dialog na poziomie, pchający fabułę do przodu?

 

Mam usłyszeć w trailerze dialogi pchające fabułę do przodu? No chyba nie.

Odnośnik do komentarza

też tego nie pochwalam, ale jakiś mały, mało znaczący skrawek fabularny (misja jakaś, niezdradzająca za wiele) mogli by pokazać wreszcie.

I żeby nie było, nie hejtuje nowego Finala, nie nie. Czekam na niego jak na zbawienie i mam nadzieje, że SE wreszcie podniesie się z kolan i pokaże klasę na konsolach stacjonarnych bo na przenoskach przędą nawet  nieźle, zwłaszcza na 3DSie.

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Finaland: Is the FFXV's car customizable? Can we cast spells on it to go faster, for example ? Will she be important from the beginning to the end? Is the aircraft still relevant?

 

Tabata: We're planning to make the car customizable. About if the car is important is the story, the car is not such a major element of the story in that way. The way we see the car, it is like the fifth character, the fifth companion. He’s gonna be through all through the game right to the end as a character but probably not a massive element as the story no. About the airship, they are quite related to the opposing faction in the game and the story so I don’t think I should probably be answering that at this time but they will be revealed later.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...