Skocz do zawartości

Linux na dysku PS3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Chciałbym w niedługim czasie zakupić nową konsole. Jeszcze niedawno byłem za x360, ale teraz po przeczytaniu wielu tematów, jestem zdecydowanie bliżej PS3;] I mam takie pytanie, czy działa na tym Linuxie w PS3 Photoshop? Wiem że Corel działa, więc CS3 chyba też powinien ale nie wiem:/ I to samo tyczy się innych przydatnych programów np. 3D Studio Max, odtwarzaczy itd;P Wiele osób mówi że konsola powinna być tylko do grania, ale mi te rzeczy które oferuje PS3 oprócz grania, bardzo się mogą przydać (i zapewne nie tylko mi:). I jeśli PS3 by takich funkcji nie miało, to wątpię czy bym chciał ją kupić;p Tylko żeby ten Photoshop ładnie działał....

Edytowane przez PawciosS
Odnośnik do komentarza
Witam. Chciałbym w niedługim czasie zakupić nową konsole. Jeszcze niedawno byłem za x360, ale teraz po przeczytaniu wielu tematów, jestem zdecydowanie bliżej PS3;] I mam takie pytanie, czy działa na tym Linuxie w PS3 Photoshop? Wiem że Corel działa, więc CS3 chyba też powinien ale nie wiem:/ I to samo tyczy się innych przydatnych programów np. 3D Studio Max, odtwarzaczy itd;P Wiele osób mówi że konsola powinna być tylko do grania, ale mi te rzeczy które oferuje PS3 oprócz grania, bardzo się mogą przydać (i zapewne nie tylko mi:). I jeśli PS3 by takich funkcji nie miało, to wątpię czy bym chciał ją kupić;p Tylko żeby ten Photoshop ładnie działał....

 

Nie zapominaj o pamięciożerności Photoshopa i dostępnej pamięci RAM w PS3 (256MB). Raczej o ładnym działaniu można pomarzyć.

Odnośnik do komentarza

Zależy jeszcze jak w zaawansowanym stopniu się używa photoshopa chyba.

Poza ramem utrudnieniem może być samo odpalenie windowsowych programów pod Linuksem.

 

 

CrossOver bodajże jest od takich rzeczy, choć sam się nie bawiłem.

 

 

 

BTW: Mi Gimp na pod Linuksem z 256ramu chodził normalnie. Choć zupełnie nie znam się na grafice.

Odnośnik do komentarza

Ja kozystam z Linuxa na Ps3 od marca i jestem bardzo zadowolony... swietnie zastepuje PC poza jednym... nie nadaj sie do grafiki... nawet jak odpalisz jakis program... zaladowanie pliku trwa wieki... nie jest to wina Ps3 a raczej zlego zooptymalizowania programow pod architektore Ps3. na PS3OS pliki w jpg duzej wilkosci obsluga to bajka... na Linuxie koszmar.

 

Swoja droga jest z deka zwalona bo na starcie nie rozpoznaje CDROMu i czytnikow kart...

CD jakos "zainstalowalem" ale jak sprawic zeby wykrywal karty?

Odnośnik do komentarza
Ale Gimp powinien chyba ładnie działać? A ten OS jak wogóle wygląda? Bo nie miałem z nim nigdy styczności:p

 

Na pewno gimp zadziała lepiej bo był pisany od początku pod Linuxa. OS jak chcesz zobaczyć jak wygląda to polecam Google, zakładka grafika i wpisz cokolwiek chcesz zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
witam mam zainstalowanego yellow dog i mam pytanko czy dziala u kogos plynnie plik mkv? bo u mnie tnie na maxa

 

jezeli coś ci pod linuksem nie działa w sensie odczytu plików do napewno jest to wina "bibliotek" albo jest po prostu ich brak bądz cos jest z nimi nie tak. tu masz link do bibliotek do plikow *.mkv -> http://www.matroska.org/downloads/linux.html

powinno zatrybić. jak nie zadziała to pisz.

 

 

...Ja mam 10gb na sonyOS i musze stwierdzic ze to blad... filmy lepiej znacznie wygladaja odpalane na sonyOS niz na jakim kolwiek systemie(WINDOWS tez).

 

 

jeżeli sie nie potrafi skompilować poprawnie ze źródła Mplayera z niezbędnymi bibliotekami filmy jak i muzyka będzie paściarsko brzmieć i wygładać pod Linuksem

Odnośnik do komentarza
czesc!

zainstalowaem sobie linuxa 5.0 i jak odpalam jakis film to wywala mi blad ze nie mam kodekow...wiec skad je sciagneac i zainstalowac?Szukam szukam i znalsc nie moge...poprosze o maly tutorial skad sciagnac jak zaisntalowac itd!prosze o pomoc

 

Z jakiego playera korzystasz pod Linuksem?? moge pomóc tylko prosze wiećej info o twoim systemie

Odnośnik do komentarza

ja proponuje Xine bądz mplayera do są wg mnie najlepsze playery na linuksa

mplayer -> http://www.mplayerhq.hu/design7/news-pl.html sa tu info o samym odtwarzaczu jak i o instalacji, proponuje jeszcze zainstalować SMplayer - to jest nakładka graficzna dla mplayer http://downloads.sourceforge.net/smplayer/...-0.5.62.tar.bz2

a tu link do źródła xine http://xinehq.de/index.php/releases

Edytowane przez pro
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

W Marcu ma być (do pobrania ) Yellow Dog Linux 6.0, co ma być podobno mocnym krokiem w przód Linuxa dla PS3.

Nowa wersja Linuxa ma być standardowo instalowana na nowych konsolach PS3. Oznacza to, że MUSI wprowadzać coś nowego :)

 

Osobiście, nie mogę się doczekać :) Miałem właśnie instalować YDL5 (bo mam jeszcze zainstalowaną wersję dla telewizora CRT i nie ma obrazu na LCD (zła rozdzielczość) ), ale prawdopodobnie poczekam :)

Odnośnik do komentarza

O tymżę będzie instalowany standardowo to jednak chyba pomyłka... przynajmniej jeśli opierasz się na polygami.pl

Super w wersji YDLinux 6.0 ma byc obsługa SIXAXIS...

YDLinux niemusisz instalowac komendami.. jest wbudowany program który po wybraniu z pozycji (ponad 5500) sam ściąga, instaluje i usuwa dostepne programy.

A jednym z nich jest emulator MAME czyli kolakcja tysiecy gier... często tych samych za które tzreba płcic na Wii.

Mam YDLinux i oczywiście MAME... tylko własnie musze grac na klawiaturze... teraz to się zmieni... WYPAS!

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza
O tymżę będzie instalowany standardowo to jednak chyba pomyłka... przynajmniej jeśli opierasz się na polygami.pl

Super w wersji YDLinux 6.0 ma byc obsługa SIXAXIS...

YDLinux niemusisz instalowac komendami.. jest wbudowany program który po wybraniu z pozycji (ponad 5500) sam ściąga, instaluje i usuwa dostepne programy.

A jednym z nich jest emulator MAME czyli kolakcja tysiecy gier... często tych samych za które tzreba płcic na Wii.

Mam YDLinux i oczywiście MAME... tylko własnie musze grac na klawiaturze... teraz to się zmieni... WYPAS!

 

Jeżeli używasz obrazów gier ściągniętych z netu i naruszających prawa autorskie to nie porównuj tego do kupowania gier na PSN / XBLA / Wii. Piractwo (prawie) zawsze jest najtańsze :-)

 

A co do YDLinux 6, to chyba przy jego edycji zdecyduję się na instalację na PS3 dla zabawy. Szkoda tylko, że 30GB demek poleci w cholerę...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...