Skocz do zawartości

Linux na dysku PS3


Rekomendowane odpowiedzi

No ja chyba będę próbował starszej wersji, bo raczej nie poradzę sobie z instalacja programów bez tego auto instalatora. Nie chce mi się szukać w necie, jak zainstalować każdy program jaki bym chciał mieć. Duży minus jak dla mnie.

 

Mam jeszcze takie pytanie. Czy jest jakiś klient gadu gadu, który ewentualnie z jakąś wtyczką, pokazywałby mi prawdziwy status znajomych? Chodzi mi o to, żebym mógł sprawdzać, czy ktoś jest niewidoczny, czy niedostępny.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, czy jeśli zainstaluję sobie teraz yellow doga 5.0.2 to bez problemu będę mógł zainstalować w przyszłośći YD 6.0 bez formatowania dysku konsoli na nowo ?

Czy w XMB dojdzie opcja "delete other OS" (czy coś w tym stylu)? Ewentualniue czy jest mozliwość wykasowniaa stosownej (tylko jednej) partycji?

 

Zmieniłem sobie dysk ostatnio na większy i nie chciałbym stracić tylu danych z XMB (back up odpada przy takiej ilości danych :/ ).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Chłopaki.. wy to jak do dojenia krowy...

na forum gameponly jest napisane jak zainstalować instalator Yumex... do roboty

to raz...

a dwa..

czasem server ma jakis problemy i dla tego sie nie łaczy... sprawdzałeś czy działa ponownie...

 

 

dzięki dzięki dzięki tego właśnie szukałem :/ .

Nie moglem się połączyć za pomocą Yuma bo miałem walnięte repozytorium.

Działa :/ !

Odnośnik do komentarza

Hej, mam kilka pytań, chcę sobie zainstalować Linux'a jakiegoś na PS3. interesuje mnie kilka rzeczy, chcę wybrać optymalny system ;)

Który polecacie? Na systemie chciałbym grać na emulatorach, przeglądać neta [bezprzewodowy net], do tego jakiś komunikator. Zależy mi na sprawności tych czynności.

Ktoś mógłby polecić jakiś system [fedora, ydl, ubuntu itp]

PS: Zależy mi też na obsłudze rozdzielczości 1080p i opcjonalnie padów z PS3/PS2 z przejściówką.

Odnośnik do komentarza
Hej, mam kilka pytań, chcę sobie zainstalować Linux'a jakiegoś na PS3. interesuje mnie kilka rzeczy, chcę wybrać optymalny system ;)

Który polecacie? Na systemie chciałbym grać na emulatorach, przeglądać neta [bezprzewodowy net], do tego jakiś komunikator. Zależy mi na sprawności tych czynności.

Ktoś mógłby polecić jakiś system [fedora, ydl, ubuntu itp]

PS: Zależy mi też na obsłudze rozdzielczości 1080p i opcjonalnie padów z PS3/PS2 z przejściówką.

Najbardziej optymalny system pod PS3, to Yellow Dog 6.0. Specjalnie przygotowany pod PS3. Granie na emulatorach wygląda różnie, zależy jakich emulatorów chcesz używać. Z przeglądaniem netu bezprzewodowo nie ma problemu. Komunikator już jest od razu. Ewentualnie możesz ściągnąć Kadu. Nowa wersja (6.0) obsługuje Sixaxisa, a jak się wybiera rozdzielczość jest opisane na głównym forum YDL. Oczywiście 1080p da się wybrać.

Odnośnik do komentarza

Ok, no to YDL 6.0. Jeszcze jedna sprawa - performance. Jak to wygląda, samo otwieranie okienek, pakowanie, wypakowanie Rarów, obsługa stron we flashu itp. Mniej-więcej do kompa o jakiej specyfikacji można to porównać? Mam dość dobrego kompa w domu i po prostu krew mnie zalewa jak coś rwie itp xD. także chciałbym wiedzieć co i jak ;) Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Ok, no to YDL 6.0. Jeszcze jedna sprawa - performance. Jak to wygląda, samo otwieranie okienek, pakowanie, wypakowanie Rarów, obsługa stron we flashu itp. Mniej-więcej do kompa o jakiej specyfikacji można to porównać? Mam dość dobrego kompa w domu i po prostu krew mnie zalewa jak coś rwie itp xD. także chciałbym wiedzieć co i jak ;) Z góry dzięki za pomoc.

Znaczy wiesz, Linux jest z nową wersją cały czasu ulepszany, ale nie spodziewaj się "nie wiadomo" jakich pokładów mocy, zważając, iż:

 

- Wsparcie 3D karty graficznej nie istnieje.

- Tylko 256 MB Ram.

- Tylko 2 rdzenie Cella w użyciu.

 

Okienka otwierają się normalnie, rary również. Z obsługą flasha jest malutki problem. Nie ma flasha wypuszczonego pod powerpc. Więc, jedyne wyjście to użycie Gnasha (alternatywna wersja Flasha), który w wersji 6.0 działa dość dobrze. Do tego trzeba Jave zainstalować, ale to banalnie proste.

Odnośnik do komentarza

Ołkej. W sumie, to pracuje w serwisie komputerowym, ale pytam, bo akurat linux u mnie to czarna magia ;) Dzięki za pomoc, zaraz sobie zassam ^^

PS: A gdzieś konkretniej to znajdę w ogóle? Na oficjalnej jest 5.0 dopiero xD. Niby szukam, ale szybciej by było chyba, jak ktoś już ma linka xD. [lenistwo w moim wykonaniu jest przepiękne xD]

Edytowane przez Hysz
Odnośnik do komentarza
Ołkej. W sumie, to pracuje w serwisie komputerowym, ale pytam, bo akurat linux u mnie to czarna magia ;) Dzięki za pomoc, zaraz sobie zassam ^^

PS: A gdzieś konkretniej to znajdę w ogóle? Na oficjalnej jest 5.0 dopiero xD. Niby szukam, ale szybciej by było chyba, jak ktoś już ma linka xD. [lenistwo w moim wykonaniu jest przepiękne xD]

Ty leniu śmierdzący :P na oficjalnej stronie Terrasoftu jest:

 

http://www.terrasoftsolutions.com/support/downloads/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

włączyłem w XMB instalacje nowego OSu (YD) potem jednak stwierdziłem ze nie będę instalować, ale ten czarny ekran linuxa ciągle, jest, tzn normalnie włączam XMB, ale w ustawieniach nadal pisze ze mam drugi OS, formatowałem dysk, robiłem full restore PS3, ale nadal to jest, jak to cholerstwo usunąć? wiem, że to nic nie wpływa na działanie ps3, ale jestem pedantem w tych sprawach i wnerwia mnie ten bootloader wgrany,

EDIT//

Myślałem ze uda mi sie sformatować spod instalatora YD, ale jak sie instalator uruchamia to w momencie wyboru klawiatury się zacina, nie ważne jaką wybiorę ;/

Edytowane przez hetros
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...