Skocz do zawartości

Linux na dysku PS3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam problem plegajacy na tm, iz nie podzielilem partycji przed instalacja.

Odpalilm instalacje doszlo do momentu

kboot:

co bym ne nacisnol nic sie nie zieje, po enterze jest jak by detekcja urzaden i to wszystko, jak konsole odpale na nowo, laduje linuxa i tak w kolo, jak przywrocic konsole do normalnego stanu, bez wypinania dysku i formatowania go pod windowsem?

 

I jak? Udalo sie tobie wrocic do XMB? Mam to samo czyli dochodzi do kboot i nic sie nie dzieje(chociaz ja bylem pewien, ze podzielilem dysk na partycje :/ )i nic nie mozna wpisac :(

"Probuje" zainstalowac YD 6.0, ale jak widac z mizernym skutkiem :P

 

Ok dalem rade.

Nadal jednak nie dziala mi klawiatura(Cordless Mediaboard Logitecha). Tylko nie mowcie, ze musze kupic i mysz i klawiature pod usb :/(damn wydalem na nia prawie 200zl :( )

Edytowane przez Sanryu
Odnośnik do komentarza
nie wiem czy LINUX obsluguje klawe i mysz po wewnetrznym BlueTooth.

 

No niestety gdzies przeczytalem, ze potrzebna jest i klawiatura i mysz na usb(na poczatku), a potem da sie zmienic na Bluetooth'a. Jakie (tanie) klawiatury pod usb beda dzialac z Ps3?(sprawdzalem A4tech, ale ta nie dzialala)

 

mi działa tech-solo najtańszy model TK-20N

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

nie wiem czy ktos o to pytal ale: moge jakos zamowic yellow dog linux? tak zeby mi przeslali (za oplata drobna oczywiscie), mam (pipi)a neostrade, sciagam nia iso juz 4 raz z servera, zawsze cos sie rypnie i sciagaj se od nowa. ewentulanie czy ktos ma link do torrenta albo czegos co wznowi mi transfer w razie problemow? (i prosze mi nie gadac "zmien internet" itp, w tej chwili nie mam wyjscia, musze tego uzywac -_-")

Odnośnik do komentarza
nie wiem czy ktos o to pytal ale: moge jakos zamowic yellow dog linux? tak zeby mi przeslali (za oplata drobna oczywiscie), mam (pipi)a neostrade, sciagam nia iso juz 4 raz z servera, zawsze cos sie rypnie i sciagaj se od nowa. ewentulanie czy ktos ma link do torrenta albo czegos co wznowi mi transfer w razie problemow? (i prosze mi nie gadac "zmien internet" itp, w tej chwili nie mam wyjscia, musze tego uzywac -_-")

Spróbować możesz z : http://www.terrasoftsolutions.com/support/downloads/

ewentualnie torrentem z mininova ;lecz nie wiem czy jeszcze tam ISO YDL 6.0 dla PS3 jest :)

pozdrawia szczęśliwy posiadacz n...straty :D

Odnośnik do komentarza
nie wiem czy ktos o to pytal ale: moge jakos zamowic yellow dog linux? tak zeby mi przeslali (za oplata drobna oczywiscie), mam (pipi)a neostrade, sciagam nia iso juz 4 raz z servera, zawsze cos sie rypnie i sciagaj se od nowa. ewentulanie czy ktos ma link do torrenta albo czegos co wznowi mi transfer w razie problemow? (i prosze mi nie gadac "zmien internet" itp, w tej chwili nie mam wyjscia, musze tego uzywac -_-")

nie mozesz po prostu poprosic kogos zeby ci sciagnal?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jest jakaś opcja żeby przydzielić więcej niż 10GB na daną partycję? Już się najarałem na kupno większego dysku a potem doczytałem o tym limicie 10GB. W takim wypadku montaż większego HDD traci sens, 10GB na Game-OS to "ciut" mało (GT5P i może ze 2 demka), tak samo w przypadku Linux'a (trochę muzyki + jeden film w lepszej rozdziałce). Ewentualnie da się jakoś podzielić na partycje dysk zewnętrzny, tak żeby oba systemy z niego korzystały ?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie.

Przymierzam sie do instalacji Linux'a na mojej kochanej konsoli.Sprawilem sobie wiekszego HDka i chcialbym tym razrm wykorzystac w prlni potencjal jaki drzemie w maszynce Sony.Mialbym do Was kilka pytan odnosnie systemu,ktory jest mi calkowicie obcy...Z instalacja i backup'em nie powinienem miec problemow,poniewaz wszystko zostalo pieknie opiane w PE#117.Z tym,za mam pewne zastrzezenia...Nie moge sciagnac tych dwoch plikow o ktorych mowa w artykule...Mianowicie "otheros.self" i "otheros.bld" .Podane zostaly dokladne linki,tyle ze nic tam nie ma poza jakimis "manualami".Samego Linux'a juz mam,kumpel zassal.Normalne ze na plycie jest mnostwo folderow(otwieralem tylko na ps3,pc nie posiadam)? Czy te pliki (otheros) sa niezbedne do instalacji systemu?Po instalacji konosole nie bedzie w zaden sposob "zamulala"jak to bywa w przypadku pc i cudownego windowsa?Moze to sie Wam wyda chore,ale Lin ma mi sluzyc glownie do GG;/Wybaczcie za "nooboskie"pytania,wole sie upewnic zanim zaczne grzebac w sofcie playa...Prosze o pomoc...

 

Odnośnik do komentarza

Tylko wersja YDLinux 5.0 potrzebowała tych dwóch plików... ja polecam wersje 5.02 a wszytko mógłbyś się dowiedzieć gdyby działało forum gameonly.pl poczekaj więc cierpliwie aż chłopaki się uporają z problemem... a ja podeśle wtedy linka... jest tam wiele...

- jak zainstalować...

- wstawić polskie czcionki

- jakie aplikacje ściągnąc

- "upiększyć" system...

itd..

 

Odradzam również zaciągać słowa z forum ps3site.pl na temat linuxa bo tam ludzie wypisują czyste debilizmy a ci co się "znają" mają wszytkich (w tym temacie)... głęboko ;)

 

Do tego czasu ustal jaką masz wersje Linuxa a jeśli znasz porządnie angielski to tu masz praktycznie wszytko...

http://www.yellowdog-board.com/viewforum.p...bf5792be7dccb85

 

ps. jaka jest różnica między Linuxem a Windowsem... system będzie ci działa niezależnie od "pogody", wczoraj zainstalowany codek zadziała i dzisiaj i zapomnijsz co to restart ;)

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza
Mi śmiga ładnie, ale i tak wole używac starego PC. Prościej dla mnie z obsługą i mniej prądu żre i imo szybciej chodzi.

Mam YDL6.0

Smiem twierdzić że najzwyczajniej ściemniasz... i dzielisz opinią o systemie nie mając większego pojęcie... jeśli się myle to zdradz jak uporałęś się z niedziałającym dzwiękiem i YUMem ;P

 

Widziałem za to wypowiedz panów redaktorów z gamespot.com testujcych Linux na ps3... stwierdzili że się do nieczego nie nadaje... a ja po 1,5 roku użytkowania stwierdzam że to najzywklejsi amatorzy :D

 

Ja moge też zejsć do piwnicy i zrobić fotki gdzie stoi komputer Pentium 800?, 512 ram, Geforc ileś tam itd... SPRAWNY! Dostałem go niedawno i nagle mi sie przypomniało co to znaczy mieć PC z Windowsem... co znaczy słowo frustracja, cierpliwość i paranormalność ;)..

 

Odnośnik do komentarza

Maximus mam wersje 5,0,jak radzili w PE.Kumpel mi zassal....yyy powiedzmy ze zalatwil;)Wymienic Tobie jaiie foldery sa nagrane na plycie?To bedzie zbedne prawda...Czyli potrzebuje tych plikow...Nici z instalowania 5.0?Ewentualnie mogo ladnie poprosic kumpla aby mi zass..."zalatwil" inna wersje...Poprosze go butelka wody ognistej:) Chyba ze da sie to jakos obejsc i znalezc te pliki w innym miejscu...Juz sie nie moge doczekac jak z mojej ukochanej konsoli zrobie prawdziwa bestie.Kiedy mowie znajomym PeCeciarzom,ze na PS3 mozna zainstalowac Lina,wytrzeszczaja galy i traca mowe...Malo kto wie ,ze taka operacja jest mozliwa...Trzeba ich uswiadomic:P

Wiec lepiej kumpla poprosic o pomoc w dostarczeniu innej wersji czy moge dzialac z 5.0?

(Bylem na stronce,do ktorej mi podales linka...Zastanawiam sie czy sobie poradze z konfiguracja systemu...Cholera ile tam jest komend...sciezek...)

Edytowane przez otaku84
Odnośnik do komentarza

Ognistą to mu daj jedynie pod warunkiem że wspólnie się z nią uporacie ;)

 

Wersja 5.0 jest pod wieloma wzgledami nie dorobiona... wszytkie wersje znajdziesz na oficjalnej stronie... i tak jak mówiłem polecam wersje 5.02

 

CO do komend to nie wpadaj w panike ponieważ możesz używać linuxa wogle bez ich używania... dla PRZYKŁADU PODAM JAK SIĘ INSTALUJE...

W YDLinux masz wbudowany aplikacje... urochamiasz ją klikając i z posród listy ponad 6000 "programów" wybierasz ktory cię interesuje.. zatwierdzasz i... KONIEC. Aplikacja sama ściągnie i zainstaluje.

Dla przypomnienia na WINDOWS musiałbyś znależć ten program gdzieś na www, nastepnie ścignąć, następnie bardzo często rozpakować, zainstalować wyznaczając "scieżke"...

Jak widać w YDLInuxie jest łatwiej ;P

Oczywiście to nie działą zawsze(tak jak w Windowsie instalowanie TEŻ! nie jest zawsze bezproblemowe)... ale w duużej większości tak to wygląda.

 

...a zgadnij na jakim teraz sprzecie pracuje ;)..ok. właczam film HULK :)

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza

W wersji 6.0 są problemy z audio/video i YUMem(to program ułatwiający instalacje)... NAJPRAWDOPODOBNIEJ TO BANALNE... ale ja nie mam w sobie tyle zaparcia aby znależc rozwiazanie na stronie którą ci podałem... może jednak teraz się zmobilizuje ;)

 

Ja kupiłem ps3 z myślą o Linuxie i po 1,5 roku użytkowani jest usatysfakcjonowany... gdybym tylko lepiej władał technicznym angielskim albo mógł liczyć na wsparcie jakiegoś POLSKIEGO miłośnika-informatyka... ehhh

 

Jedno co ci gwarantuje to że dzieki YDLinux praca z komputerem przestanie być frustrująca :D

Odnośnik do komentarza

Czyli zalatwic sobie wersje 5.02,tak?Kumpel juz dziala:] Ja kompa nie mam,obcuje tylko z konsolami...Konsolami Sony:P Jak zalatwie YDL'a to sie odezwe po dalsze instrukcje...Bym zapomnial.Mam jedno frustrujace mnie pytanie...Skoro na PS3 bede mial system operacyjny Linux,to czy gry pod niego bada smigaly na konsoli?Z PC?!:| To chyba niemozliwe,ale chcialem sie upewnic...Chyba,ze istnieja jakies emuletory,a napewno istnieja...

Edytowane przez otaku84
Odnośnik do komentarza

Trzeba pamiętać że pod liuxem jest zablokowany dostep do karty 3d więc jesli liczysz na cuda... to przestań :D

YDLinux obsluguje jednak klikanascie gier 2d z których wartą zainteresowani może byc WESNOTH... fantas strategia turowa...

Ponadto masz obsluge emulatorów takich jak XMAME(gry z automatow) a w wersji 6.0 nawet potrafia uruchamiac takie gry jak quake3. Dorzuć do tego jeszce mozliwość obslugi dualshock/sixaxis... jednak te ostatnie wymagaja wiekszej weidzy do instalacji ;)

 

Tak jak mowie... wiekszosc podstawowych problemow jest juz rozwiazana na forum gameonly.pl. JA osobiscie poprostu czekam na kolejna wersje np. 6.01? ktora nie bedzie miala problemow z dzwiekim i YUM(chociaz rozwiazenie jest podane na stronie) i poki co siedze na 5.02

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...