Skocz do zawartości

Linux na dysku PS3


Rekomendowane odpowiedzi

YUMa skonfigurowałem na 6.0 bez większych problemów. Gdzieś tam byl podany tutorial, chyba nawet Ty Maximmus podawałeś linki. Trzeba było trochę w edytorze tekstowym się pobawić z kilkoma plikami i śmiga bez problemu. Dźwięk mam ogólnie, ale ani muzy, ani filmów nie odpalałem. Ogólnie śmiga ładnie Linuks, ale ja wolę po prostu Winde, takie jest moje zdanie i rozumiem, ze można mieć inne. Ja mam osobiście Dell Optiplex GX150 i po prostu wolę pracę na nim. Na linuksa z PS3 bym się skusił może, żebym mógł zmieniać rozdziałki i odświeżanie. No i podział HDD jest beznadziejny na PS3.

Edytowane przez Metal
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na linuksa z PS3 bym się skusił może, żebym mógł zmieniać rozdziałki i odświeżanie. No i podział HDD jest beznadziejny na PS3

720p lub 1080p to zła? ;)

 

W każdym bądz razie podział hdd to faktycznie klęska... perfidnie widać że SONY udostępniło OTHER OS jedynie aby płacić mniejsz podatki... można korzystać z dyskół wewnętrznych...

Wiec tu uprzedzam... wybierając opcje 10gb dla Linuxa do użytku dostajemy 4gb(reszte zajmuje system)... do gg, przeglądarki i DivX wystarczy ale z ściągania filmów bluray można zapomniec hehe

Odnośnik do komentarza

Dla mnie 720p jak najbardziej pasowałoby, gdyby nie te wstrętne pasy na około, które są bardzo duże. No i 60Hz jest jak najbardziej ok w grach i filmach, tak w przeglądaniu stron i pracy biurowej już nie. Na PC poniżej 100Hz nie mam, w tej chwili 139Hz w 1280x800. Po prostu owy linuks ma dla mnie kilka minusów, które trzymają mnie przy PC, ale przydatna sprawa, jeśli komuś zależy tylko na komunikatorach i przeglądarce. Mi by stykało w sumie, ale jednak przychylam sie ku Windzie i PC. Tym bardziej, ze nie chce mi się bawić z linuksem. Do podstawowych funkcji opisanych wyzej, jest jak najbardziej prosty i całkiem przyjemny :)

Odnośnik do komentarza

Na OS mozna przydzielic 10gb,ok.Wlasnie we wnetrzu mojej ps3 siedzi nowy umysl pojemnosci 320gbprzydzielilem partycje i nastepnie zrobilem "backup",na przyszlosc dla Linux'a.Zrobilem wszystko jak powinno byc?Format->Partycja->Backup...Teraz jak zainstaluje YDL to nie bede musial robic ponownie formatu?Zalezalo mi aby dzisiaj wlozyc dysk,poniewaz na Lina moge czekac "pare"dni...

Odnośnik do komentarza
Można mieć jedną maszynę zwiększającą efekt cieplarniany mniej, choć sam się przyznam, że osobiście używam PC z ubuntu, które jest imo lepsze niż YDL.

1. Laptopy, czy nawet niektóre PC ciągną mniej prądu, niż PS3.

2. Człowiek produkuje 4% całości dwutlenku węgla. Całą resztę produkuje natura.

Jak ktoś chce zmniejszyć wydzielanie CO2, to niech przestanie oddychać. Oddychanie globalnej społeczności produkuje więcej gazów cieplarnianych, niż wszystkie auta razem.

Odnośnik do komentarza
Z ciekawości pytam.

Po co Wam Linux na PS3, skoro obok macie PC, który z Linuksem radzi sobie 100x lepiej?

 

PC też da się podłączyć do HDTV i też da się używać Sixaxis.

Ja proponuję dopisać jeszcze jedno zero, do tego "100x" lepiej. Będzie robić lepsze wrażenie. :lol:

 

A tak naprawdę, to nie będę się zniżał do komentowania głupot jakie wypisujesz.

Odnośnik do komentarza

Nie. Po prostu ci zaproponowałem, żebyś trochę ze edytował swojego posta, aby robił lepsze wrażenie. W końcu taki post lepiej przyciąga i wygląda:

Z ciekawości pytam.

Po co Wam Linux na PS3, skoro obok macie PC, który z Linuksem radzi sobie 10000000x lepiej?

 

PC też da się podłączyć do HDTV i też da się używać Sixaxis.

 

Czyż nie? ^_^

Odnośnik do komentarza
Z ciekawości pytam.

Po co Wam Linux na PS3, skoro obok macie PC, który z Linuksem radzi sobie 10000000x lepiej?

 

PC też da się podłączyć do HDTV i też da się używać Sixaxis.

 

spróbój inaczej...

 

Po co Wam Linux, skoro obok macie Ps3, który jest 10000000x mniej awaryjny niż te śmieci HARDWARE zwane "PC składakiem"...

 

Ps3 też da się podłączyć do HDTV i też da się używać Sixaxis.

Odnośnik do komentarza

Na PC, czy Macu mogę zainstalować dystrybucję pod x86, gdzie wybór jest ogromny, a nie tylko te kilka, które są na PPC.

Do tego o wiele mniejsza liczba paczek (programów) na PPC.

 

 

Dochodzi jeszcze głupie ograniczenie pojemności dysku. U mnie laptop z Linuksem służy m.in do wypożyczania filmów z p2p, a HDTV do ich oglądania.

Nawet do gier się ps3 znacznie gorzej nadaje, bo akceleracja jest wyłączona.

 

Na domiar złego ile mamy RAMu do dyspozycji? 512? 256? No bez przesady.

 

Moim zdaniem szkoda męczyć konsolę do pracy z Linuksem, skoro tani składak zrobi to znacznie lepiej.

Lepiej sobie pograć, niż bawić się w rozwiązywanie niekończących się problemów z YD. To praca dla developerów, a nie graczy.

Odnośnik do komentarza

Nie można ci zarzucić że nie masz racji ale tylko jeśłi dysponujemy nadmiarem kasy i miejsca... a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

 

Ps3 to świetne rozwiązanie dla ludzi w takiej sytuacji jak ja... w momencie kupna nie posiadających ŻADNEGO "komputera".

Kupiłełem wypasione centrum domowe... konsole na którą wychodzą przepiękne gry i w zupelności zastępuje mi "PCta".

Dla ludzi w takiej sytuacj jak ja nie wydaje się racjonalne wydwać np. 1500zł dodatkowo tylko poptp żeby móc zainstalować więcej paczek RPM.

 

Identyczną sytuacje mają moji bracia którzy niedawno wyjechali za granice... kupując ps3 za 1400zł otrzymują POTĘŻNY "komputer" i centrum domowej rozrywki... co w dużej mierze ma im pomóc walczyć z "zagrożeniem" jakie prześladuje ich od wyjazdu i nasila się po skończeniu pracy.... NUUUUDY! ;P

 

Może z czasem kupią jakiegoś laptopa ale teraz chcą kupić coś "konkretnego" co umożliwi im GRAĆ, oglądać filmy, serfować po sieci i korzystać z GG(chyba dla nich najważniejsze)... bo teraz biedaczki chodzą do kafejki internetowej(taką mają silną potrzebe).

 

YDLinux będzie projektem który będzie się coraz bardziej rozwijać... konsola jest zaledwie 2 lata na rynku...wciąż baza użytkowników jest dosyć mała... z chwilą kiedy ps3 osiągnie cene 199$ (a ten moment kiedyś napewno nastąpi) dla jeszce większej liczby osób stanie się REALNĄ alternatywą dla PC.

Bo czy możemy kupić NOWY MARKOWY(niezawodny, modny, reklamowany, itd...) komputer za 199$... 159$... 99$?

 

Więc liczba paczek RPM, przyjazność dla użytkownika, funkcjonalność YDLinuxa i innych opartych na PPC będzie wzrastać...

 

ps. do dyspozycji masz 210RAMu... i jeśli nie jesteś profesjonalnym grafikiem wystarcza to w zupelności... bo nie mamy do czynienia z VISTĄ!

 

Odnośnik do komentarza

Rozumiem sytuację, jak się nie ma komputera. Ewentualnie dostęp do niego nie jest stały.

 

Jednak za niewielkie pieniądze można kupić małe laptopy (8-10 cali) z zainstalowanym Linuksem.

Jeśli kogoś stać na ps3 i gry, to stać prawdopodobnie na takie maleństwo.

 

A co do RAMu. Sam kiedyś miałem zainstalowanego na 256 i działało dobrze.

Dziś mam znacznie więcej, a system po odpaleniu (KDE) zajmuje leciutko ponad 100MB.

 

Jednak jak odpalę wszytkie dodatkowe programy (GG, Skype, PSI, FF3, Amarok, mldonkey, kompilację softu, Kmail, edytor tekstu i klient IRC) to potrzeba mi nawet 400MB. Oczywiście z masy softu można zrezygnować, albo mieć lżejsze odpowiedniki. Na starym kompie goły system z fluxboksem zajmował mi 32 RAMu. Wszystko się da. Jedynie z compizem się nie pobawicie bez akceleracji.

 

Jednak, jeśli ktoś ma obok jakiegokolwiek rzęcha, to prawdopodobnie lepiej się nada do pracy z Linuksem.

Odnośnik do komentarza

Ja na przykład wolę używać swojego Della GX150, za którego nawet nikt za bardzo mi ne chce dać 200zł, a wygoda jest jednak większa jak dla mnie, niz na PS3 z linuksem. Prawda jest taka, ze chodzi szybciej z XP niż PS3 z YDL. Pobiera mniej prądu i jeszcze kilka zalet. Mam w nim również tuner TV i wcale nie jest duży, bo w sumie jedynie głębszy, ale węższy niż PS3. No ale jak kto lubi :)

Odnośnik do komentarza
a wygoda jest jednak większa jak dla mnie, niz na PS3 z linuksem

absolutnie w to nie wierze.. czesto spotykam się z tego typu opinią ale nie ma ona żadnego pokrycia z prawdą... bezustanne zawieszanie się systemu, niezgodności kodekow, restarty, problemy z hardware.... to jest WINDWS i smieciowy hardware zPC... daj bog jak sprzet ma mniej niz rok... to mam tylko "katorge" z WINDOWSEM...

To że windows daje więcej możliowśc to tak.... ale KŁAMSTWEM jest że to jest większa wygoda.... nie mówąc już o komforcie. Tylko trzeba mieć punkt odniesienia. Ja już mam...

 

Cicha praca, bezawaryjność, nazwe to "przewidywalność" - czyli wczorajszy kodek dzis tez działa a zainstalowany program odpala się tak jak dzień wczesniej, małą baza wirusuw(rarytas spotkać wirus) itd... to wszytko na ps3 jest standardem a nie marzeniem.

 

Jeśli się myle to czemu komputer nie spelnia takiej świetnej roli na męskich spotkaniach jak konsola. Zawsze trzeba coś tam doinstalować, coś nie zadziała, coś nie rozpoznaje, zacina się, zawiesza, itd.... to jest PCtowa NORMA do której użytkownicy są "przyzwyczajeni/oswojeni" ale w takich momentacjh najbardziej razi.

Przykładów można mnożyć...

 

 

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Pracując pod Windowsem, człowiek jest przyzwyczajony do tego, że coś mu ZNOWU nie działa. Po prostu traktujemy to jako normę.

 

Maximmus, zastanawiam się teraz, czy kupić sobie teraz nowy TV do PS3 - myślę że 42 cale. Używam Linuxa w PS3 bardzo często. Radzisz mi, abym lepiej zainwestował w porządny monitor 24 z 1920x1200, czy jednak lepiej kupić TV? Bo szczerze, to wolałbym PS3 mieć cały czas na biurku, ze względu właśnie na linucha z myszą i klawą. Tylko wtedy kupno TV raczej nie ma sensu... Co radzisz?

 

Btw. nigdy nie sprawdzałem YLD pod 1080p. Jak się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Mi winda zawsze działa, już od 1.5 roku Vista i nie mam ani jednego powodu do narzekań

tak jak pisałem... nie wierze w to... poprostu przyzwyczaiłesz się i zaakceptowałeś niedogodność... a już Vista i jej poważne problemy z kompatybilnością z innymi systemami to jest klęska... ale proszę już na ten temat nie dyskutujmy i poprostu uznajmy odmieność naszych opinii ;)

 

Maximmus, zastanawiam się teraz, czy kupić sobie teraz nowy TV do PS3 - myślę że 42 cale. Używam Linuxa w PS3 bardzo często. Radzisz mi, abym lepiej zainwestował w porządny monitor 24 z 1920x1200, czy jednak lepiej kupić TV? Bo szczerze, to wolałbym PS3 mieć cały czas na biurku, ze względu właśnie na linucha z myszą i klawą. Tylko wtedy kupno TV raczej nie ma sensu... Co radzisz?

 

Jeśli telewizor będzie do twojej dyspozycji tak jak monitor to wybrałbym z całą pewnością telewizor... po pierwsze telewizor będzie miał proporcej 16:9... u mnie monitor ma 16:10 i mi obicina obraz po bokach w grach... nie wiem jak u ciebie ale do mnie wpada często "ekipa" i wtedy granie na podzielonym ekranie w 4 dałoby większą frajde... ogolnie fullHD nie zauważysz praktycznie do 42"? 50"? cali... a już hullHD na moinitorze to ja nie widze zadnej różnicy(z 720p).

 

Co innego przy YDLinux.... gdybyś miał telewizor fullHD 42" lub więcej to przełączenie go na tryb 1080p ma sens bo zminiejszy czcionki, www, itd... które mogą być wtedy zbyt duże(720P) ale niekoniecznie. Napewno jednak włączenie 1080p w małych rozdzielczościach takich jak 24" będzie uciązliwe... gdyż czcionka będzie za mała do odczytu.... nawet jak będziesz bardzo blisko monitora.

 

Taka jest moja rada... kup telewizor ;)

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem też lepiej kupić TV niż monitor. Gdybym miał wybierać monitor LCD/TV LCD to ta druga opcja jak najbardziej. Czcionka w fullHD na 24 calach, to imo maks pół metra od ekranu, żeby się nie wysilać z czytaniem.

 

Co do Windy, to mam tylko jedna niedogodność. Co kilka miechów se przeinstalowuję system tak dla własnego samopoczucia jak już zacznie zamulać nieco. Z kodekami nie mam nigdy problemów i zawsze spokojnie odpalam se wszystkie filmy (k-lite z MPClassic do rmvb i VLC do reszty). Grać nie gram, więc PC nie jest do spotkań z kumplami, od tego mam konsolę. Mam monitor CRT, którego nie mam zamiaru wymieniać na żaden LCD, puki mogę na nim śmigać. Wirus który jakoś odczułem i to mocno miałem tylko jeden, jak wiedziałem, ze mi w linku podesłano na GG i otworzyłem, bo już miałem przygotowaną Windę do przeinstalowania :P. Tak to nawet nie mam antywirusa. Możecie mi nie wierzyć, nie mam zamiaru udowadniać tego :P. Z Linuksa korzystałem,jak akurat nie miałem kompa i jak najbardziej miałem pozytywne wrażenia, szczególnie po kiepskim Linuksie na Xboxie.

Na przykład u mojego brata ciotecznego są non stop problemy z kompem, ja i moje siostry korzystające z drugiego kompa, nie mamy problemów takich jak piszesz, ani takich jak brat, który mi ciągle truję, żebym mu cos zrobił przy kompie.

Rozumie, ze dla Ciebie Linuks jest wygodniejszy niz Winda i rozumiem dlaczego, ale ja nie mam specjalnie takich problemów z Windą i dziwi mnie, ze wpierasz nam, ze mamy je, tylko dlatego, ze Ty na przykład miałes. Nie mam kompa składaka, tylko zestaw Della z dołożonym RAMem i GPU pod AGP. Sprzęt jest również cichy, mały, mało awaryjny i ciągnie mniej prądu :). Do tego mogę wykorzystać dzięki niemu możliwosci swojego monitorka, o których z PS3 mogę zapomnieć. Dlatego jak pisałeś "poprostu uznajmy odmieność naszych opinii" i dodałbym jeszcze odmienność doświadczeń z Windą :)

 

Edit:

Trzeba uświadamiać tych, co nie wiedzą jakie ma plusy Linuks w stosunku do Windy i vice versa. Linuks przyznaję bez bicia, ze jest stabilniejszy w tym przypadku nie wywołuje nigdy frustracji, ale w przypadku PS3 mało miejsca na dysku (10GB,a 4 do dyspozycji) i problemy z odświeżaniem kompletnie jak dla mnie go dyskwalifikują w stosunku do PC w tej chwili. Przy moim monitorze odświeżanie wpływa bardzo na komfort :). O P2P tez można zapomnieć na dobrą sprawę, czy nawet innych sposobach ściągania danych(np rapidshare). Imo jeśli ktoś myśli o zastąpieniu Linuksem na PS3 sobie kompa, to musi najpierw zastanowić się, co ma zamiar na nim robić i co jest dla niego ważne, a co może se darować. Wtedy będzie wiedział, czy Linuks mu odpowiada, czy nie. Na pewno jest to bardzo dobra sprawa, jeśli szczególnie komuś potrzeba czegos do gg, odtwarzania filmów z płyty, czy pendrive i przeglądania netu. Jeśli ma LCD i nie wnika w pobór prądu, to Linuks i PS3 to imo swietne rozwiązanie.

Edytowane przez Metal
Odnośnik do komentarza

Tzn. jeśli można się wtrącić do dyskusji to tak:

Winda XP Pro od listopada 2K7 do 10 Września 2K8 uciągnięta bez antywira. Po tylu latach miałem z wirami może z 3 razy problem. Reinstalka tylko przez to że wymieniłem grafe i poinstalowałem kilka gierek i mi zaczęło mulić... Srednio Winde "robię" co 1,5 roku.

 

Co do wygody to www itp. tylko na PC na CRT 17 z bliska (za mały TV). Filmy z PC przez DVI <-> HDMI na TV Tośce FULL HD 32'. Nawet na TV 32' w 1080p dla czcionek to za dużo a co dopiero 24' - trzeba niestety blisko siedzieć. Czyli każdy robi tak jak lubi - ja osobiście wolę w tym wypadku PC gdyż 720p jakoś mi 'nie leży'.

 

Co do kodeków, restartów i problemów z hardware to owszem czasem bywały ale jak napisał Hysz - najpierw trzeba poznać sprzęt :) Mój znam ma tyle aby wiedzieć co go bolało ale skłamał bym jak bym powiedział że nie było nigdy problemów :)

 

Ale jeśli chodzi o komfort grania, game party itp. to tylko konsola :D, TV LCD i dobre nagłośnienie (ale za to prądu wpier... jak nienormalny taki zestaw)

 

PZDR.

Odnośnik do komentarza

Informatykiem nie jestem ale "coś" się znam... chodzby potrafiłem naprawić latopa w 15minut.... którego w servisie powiedzieli że nie potrafią naprawić(dla siostry)...

O P2P tez można zapomnieć na dobrą sprawę, czy nawet innych sposobach ściągania danych(np. rapidshare)

ale nie rozumim czemu... przeciez jest amule(emule) a rapidsahre i innych... powiedzmy ze znam takich co korzystają hahahaha ;)

4gb to ponad 5 plikow 700mb(filmów?) ponadto każdy pendrive jest traktowany praktycznie jak dodatkowy dysk...

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...