Skocz do zawartości

Linux na dysku PS3


Rekomendowane odpowiedzi

[...] Jeżeli używasz obrazów gier ściągniętych z netu i naruszających prawa autorskie to nie porównuj tego do kupowania gier na PSN / XBLA / Wii. Piractwo (prawie) zawsze jest najtańsze :-) [...]

 

Wiesławo, a skąd Ty wiesz czy Maximmus nie ma w piwnicy 20 000 automatów, cartridge'y etc. Nigdy nic nie wiadomo... :(

 

A tak poważnie: jeśli pobiera coś czego nie ma w oryginale to tak, ale jeśli np. pobiera obraz ROM, gry którą ma na np. oryginalnym cartridge'u to co w tym złego? Dlaczego uważasz, że trzeba płacić za to samo kilka razy (taka konkluzja)? I tu z odsieczą przychodzi właśnie Linux.

 

 

Wracając do tematu: wątpię, aby kiedykolwiek Linux był standardowo wgrywany na HDD. YD może i jest pod "patronatem" Sony, jako niby ten oficjalny i jedyny ;], ale wgrywanie jako (nie daj Bóg podstawowy) obok XMB, zaowocowało by przeciążeniem ichniego help deska. :( Plota, ot co.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

berion.. ty masz ps3?

bo to nie tak... hahahha

 

w kazdym bądz razie panowie z polygami zle zinterpretowali informacej z strony Ydlinux... tam, panowie od dawna sprzedają ps3 z preinstalowanym odrazu Linuxem... i tyle na ten temat.

I prosze mnie nie wyzywać od piratów bo mam ps3 a wiecie co to oznacza.... a pozatym projekt MAME jest legalny a o wszelkie zawiłosci prawne prosze szukac informacji na stronie projektu.

 

Piratem jestem tylko drogowym ;D

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza

Proszé o pomoc!

Pisze w tej chwiliz PS3(brak PL),ale do zeczy

Zainstalowalem YDL 6 i wszystko bylo by cacy gdyby nie to ze za cholere nie moze sie poláczyc WI FI z Liveboxem.

Normalnie chlebaczek z poziomu swojego sie láczy ale gdy tylko wejdé na lina to nici.

Ustawiam poláczenie ---aktywuje i wyskakuje blád .

Jest napisane ze poláczenie aktywne lecz i tak nie moglem z poziomu przegládarki nigdzie sié dostac.

Czy ktos pomoze zielonemu(pierwszy linux)

Edytowane przez Kronos33
Odnośnik do komentarza

http://www.yellowdog-board.com/viewforum.p...c44ca6d38e6e9c8

 

na tym forum szukaj...

 

wgrywanie jako (nie daj Bóg podstawowy) obok XMB, zaowocowało by przeciążeniem ichniego help deska

-możliwe ze sie nie zrozumieliśmy...ale jedno jest pewne... systemy sobei nei przeszkadzaja o są dna dwoch osobnych partycjach z innym zapisme plików i się nie widzą...

teortycznie nei ma problemy nawet żeby SONY przy właczniu konsoli udostępniało wybór który system chce właczyc... ich wola.. oczywiscie im to sie nie kalkuluje...

poztym zabiera miejsce na dysku... a jak wytłumaczysz dla hamburgera ze dysk jest mniejszy jedynie do czasu totalnego formatu... pozatym dochdzi czas na zainstalownie... zawsze to jakies koszta...

 

Napewno z standardowo zainstalowanym YDLinux to nieporozumienie... za to SONY mogłoby dodawac do każdej ps3 dvd z YDLinux... dla chetnych jak znalazł... :)

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza

Dzięki dałem rade!

Jak zwykle diabeł tkwił w szczególe(zapomniałem wpisać 0xprzed kodem WEP--no wstyd)

Mam za to nowy kłopot nijak nie mogę zainstalować Mplayera może ktoś wie o co chodzi??

po make install wywala mi na końcu:

install: cannot create directory `/usr/local/share/mplayer': Permission denied

make: *** [install-dirs] Błąd 1

 

KTO POMOŻE? NA PEWNO KTOŚ JUZ TO INSTALOWAL.

 

sadze ze to brak folderu(mplayer) w tym miejscu,ale jak go stworzyć???

Jaka komenda i gdzie (szukam dalej w googlach)

 

komenda mkdir mplayer nie pomaga-----nie można utworzyć katalogu brak dostępu.

Co robić?

Odnośnik do komentarza
[...] Jeżeli używasz obrazów gier ściągniętych z netu i naruszających prawa autorskie to nie porównuj tego do kupowania gier na PSN / XBLA / Wii. Piractwo (prawie) zawsze jest najtańsze :-) [...]

 

Wiesławo, a skąd Ty wiesz czy Maximmus nie ma w piwnicy 20 000 automatów, cartridge'y etc. Nigdy nic nie wiadomo... :/

 

(...)

 

A widzisz wyraz "jeżeli" na początku mojej wypowiedzi?

 

 

Dzisiaj zainstalowałam prawie że ubuntu, niestety przy instalacji na 82% wszystko się zacięło z powodu niedostępności mirrora... Załamka...

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza
Dzięki dałem rade!

Jak zwykle diabeł tkwił w szczególe(zapomniałem wpisać 0xprzed kodem WEP--no wstyd)

Mam za to nowy kłopot nijak nie mogę zainstalować Mplayera może ktoś wie o co chodzi??

po make install wywala mi na końcu:

install: cannot create directory `/usr/local/share/mplayer': Permission denied

make: *** [install-dirs] Błąd 1

 

KTO POMOŻE? NA PEWNO KTOŚ JUZ TO INSTALOWAL.

pewnie nie masz praw administratora, w linuxie musisz je miec zeby robic cokolwiek powaznego. katalogu nie musisz tworzyc, ale musisz zdobyc te prawa przed make install. poczytaj o su albo sudo (nie wiem jakie jest w twoim systemie).

Odnośnik do komentarza

no wlasmie nie dalo rady w ten sposob co opisujesz.

teraz zaloguje sie jako root moze wtedy sie uda??

jak myslisz ?

fakt ze zmienilem nazwe komputera na wlasna,ale teraz nie pamietam jaka byla oczatkowa.

localhost icos dale (az ten pospiech)

 

Noo niby się udało tylko jak go uruchomić ^_^ ??

Nie ma skrótu.

 

Czy ktoś jeszcze instalował tego mplayera??

Mnie nie chce zadziałać. :/

wyświetla się mi taki komunikat;

configure: error: no acceptable C compiler found in $PATH

See `config.log' for more details.

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś ma zainstalowanego YDL 5.0.2 lub wyższa??

Ja mam 6.o ale yum nie działa auto instalator plików łączy się (ok.1/5 paska)a następnie wyświetla komunikat o ze nie może sprawdzić aktualizacji--prawdopodobna przyczyna(według niego )--BRAK POŁĄCZENIA Z INTERNETEM. :)

Czy u was tez tak jest ?? Jaka macie wersje?

Ja łączę się przez router za pomocą wi-fi.(internet normalnie działa ,połączenie wi-fi z kompem tez,połączenie z ftp np.127.0.0.1 tez.)

jakieś pomysły ??

Z poszukiwań na Googlach wywnioskowałem ze mam walnięty yum.

POMOCY

Pomóżcie proszę wpiszcie czy chociaż na wcześniejszych wersjach YDL działa wam automatyczne pobierania .

Edytowane przez Kronos33
Odnośnik do komentarza

Mógłby mnie ktoś poprowadzić za rączkę, jak mam nawiązać połączenie z netem przez wifi, tak od pulpitu, pokolei co mam robić? Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o linuksa. Nie korzystam z żadnego szyfrowania

 

Drugi problem jaki mam, to straszny underscan. Chciałbym ustawić sobie 720p, ewentualnie 1080p na full screenie.

 

Z góry dzięki :).

 

Aha, ma YDL 6.0

Edytowane przez Metal
Odnośnik do komentarza
Dobra, poradziłem sobie, w sumie było to proste, google pomogło :P.

 

Nie mogę tylko sobie poradzic z tym okropnym underscanem :/. Mam strasznie duże pase na około ekranu.

 

U mnie tez nie działa auto instalator. Również mam YDL 6.0 ;/.

 

To mocno się wk.. przy instalce programów ---udręka i spora część nie działa ----szukam kogoś kto ma wcześniejsze wersje by napisać czy ma ten sam problem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...