Skocz do zawartości

Linux na dysku PS3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 9 miesięcy temu...

Dobra stado pytan:

 

1.Na PS3 dziala kazdy Linux, czy tylko jakis konkretny?

2.Na jakiej zasadzie sie go instaluje i jak wlacza?

3.Jest jakos zubozony w porownaniu do wersji na PC czy da rade nim zastapic kompa? Mysle glownie o podstawowych sprawach typu przegladanie neta, komunikator jakis itp.

4.Ile mocy PS3 daje dla uzytkownika? Tak w przekladzie na parametry PC jakie bylyby wartosci?

5.Ile pojemnosci z dysku dostaje Linux czy samemu sie ustala?

Odnośnik do komentarza

Dobra stado pytan:

 

1.Na PS3 dziala kazdy Linux, czy tylko jakis konkretny?

2.Na jakiej zasadzie sie go instaluje i jak wlacza?

3.Jest jakos zubozony w porownaniu do wersji na PC czy da rade nim zastapic kompa? Mysle glownie o podstawowych sprawach typu przegladanie neta, komunikator jakis itp.

4.Ile mocy PS3 daje dla uzytkownika? Tak w przekladzie na parametry PC jakie bylyby wartosci?

5.Ile pojemnosci z dysku dostaje Linux czy samemu sie ustala?

 

1. Konkretne distro (distra? nie wiem czy to się odmienia :P)

2. Masz w instrukcji obsługi napisane od konsoli. Ogólnie dla wszystkich pierdół pod otherOS

3. W jakim sensie zubożony?

4. I jak mamy Ci na to pytanie odpowiedzieć? Ja tam nie wiem jak i w czym się liczy "moc dla użytkownika", ale ze względu na to 256 to na pewno nie będzie to Cray. ;]

5. Procentowo to wylicza bootloader przy instalacji na otherOS. Niestety, jakiś kretyn nie dał możliwości ręcznego wyboru. Możesz tylko zdecydować czy więcej dla linuxa, a mniej dla systemu i odwrotnie.

 

BTW: ponoć na Slimach nie można instalować fantów pod otherOS, musisz mieć 'grubą PS3'.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

I tak bym kupowal Fata, bo z tego co czytalem to jest cichsza. A i slim nie jest jakis super, zeby za niego tyle doplacac.

 

Jak zubozony? Chodzi mi o to, ze na PC siedze na Ubuntu i czy bym widzial jakas spora roznice miedzy nim ,a playem. No i co do tego ile mozliwosci ps3 dostajemy pod Linuxem, to chodzi mi o to czy uciagnie przegladarke, komunikator i inne (pipi)y wlaczone jednoczesnie? Napewno bym na tym nie gral, ani nie bawil sie w grafike. Ale filmy ogladac czy cos, to czemu nie. Wiem ,ze ps3 samo w sobie moze, ale pod linuxem w tym czasie moglbym sobie wlaczyc komunikator itp ;)

Odnośnik do komentarza

Nie ma. ;)

 

Teoretycznie można by zrobić tak, aby OtherOS odpalał gruba, a ten np. Lina na usb, ale i tak cokolwiek chcemy instalować dla OtherOS trzeba formatować dysk. Szkoda że tak jest, o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby dać możliwość uruchamiania pierdół od razu z usb, bez żadnej instalacji na PS3HDD. Ale na to bym już nie liczył. OtherOS jest traktowany jak piąte koło u wozu, co dobitnie pokazują Slim.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

ALe Live CD sie nie instaluje... Wiem, ze mozna go na PS3 odpalic bez instalacji, jednak slyszalem gdzies, ze aby wrzucic na HDD jakis plik, ktory to zainicjuje (odpalenie OtherOS) trzeba go sformatowac.

Nie bawilem sie tym nigdy wiec nie wiem czy to w ogole prawda z tym plikiem.

Interesuje mnie Linux Live bo nie mam na co zrobic backupa 160GB danych zeby sformatowac dysk w PS3 i zainstalowac normalnie Linuxa.

Odnośnik do komentarza

http://community.eu.playstation.com/playstationeu/board/message?board.id=bPL_PS3_GeneralDiscussion&message.id=3800

 

Poczytałem i w sumie ciekawe nawet. Czyli bootloader nie wymaga instalacji "poza" partycją systemową - czyli nie tak jak myślałem. Lipton, że nie zapisuje zmian na USB jak np. Slax.

A jak jest potem z powrotem do XMB? Z tego co kojarzę trzeba wpisywać magiczne komendy, ale przecież zaraz po włączeniu konsoli na mój rozum, odpali się bootloader, który prowadzi donikąd bo przecież nie zdążymy włożyć płyty z linuksem, a jeszcze trzeba chwili na weryfikację jej przez napęd. [?]

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie trzeba formatować dysku to czemu nie. Ale najpierw to ja muszę na coś 'bakapa' zrobić, żeby w razie czego nie zapłakać się - i poczytać, bo jest kilka kwestii których nie rozumiem jeszcze. ;D

 

Może dałoby radę zamontować np. ext jako VFS i wtedy można by zapisywać ustawienia na usb. Coś takiego właśnie jak w Slaxie, którego czasem używam na gratach.

Odnośnik do komentarza

Nie trzeba nic formatować, wgrywasz otheros.bld w opcjach ps3, wrzucasz odpowiednie pliki od sys na pena i odpalasz. Bootloader siedzi chyba własnie w .bld, a nie na penie. Co najlepsze do uruchomienia i posługiwania się wystarczy sam pad, nie wiem nawet czy w bootloaderze nie ma do wyboru opcji powrotu do xmb, ale nie pamiętam już dokładnie.

Bootscreen.jpg

http://www.pdaxrom.org/index.php/Bootloader_for_PS3

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...