Skocz do zawartości

Linux na dysku PS3


Rekomendowane odpowiedzi

To daj takiemu 4-latkowi...Co ja pisze 24-latkowi jak ja i kaz wlaczyc muzyke?:P Co jak co,ale windowsa potrafie obslugiwac w stopniu zadowalajacym,zaznaczam,ze nie posiadam kompa.Nie mialem nigdy problemu z instalacja sterownikow i innych badziewi jakie potrzene sa do podstawowych czynnsci na PC.Jak na razie to windows wydaje mi sie latwiejszy w obsludze... A z linem to troche inna bajka... Na razie nie bede sie wypowiadal na temat YDL,bo zwyczajnie go nie znam...Po miesiacu uzytkowania zrobie mala rozprawke odnosnie tych systemow:)

Maximus, gameonly kiedy bedzie sprawna?Powiedz mi czy naprawde tak ciezko zainstalowac to kadu?Co do "Yumex'a"Nie oge go znalezc w zadnym "menagerze plikow"czy "add/remove programs"Ciezki przypadek ze mnie:P

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiedz mi czy naprawde tak ciezko zainstalowac to kadu?

W Fedorze na kompie wystarczy wpisać: sudo yum install kadu.i386 (+ dodatkowe pakiety jeżeli je potrzebujemy)

 

Co do "Yumex'a"Nie oge go znalezc w zadnym "menagerze plikow"czy "add/remove programs"Ciezki przypadek ze mnie:P

Odpalasz terminal (konsolę...nie, nie mam na myśli ps3) i wpisujesz: yum search yumex

 

(nie mam YDL, ale fedora też korzysta z yuma więc powinno być podobnie)

Odnośnik do komentarza

Masz Yumexa to jest banalna... zresztą umieściłem screen... odpaliłem Yumex... wpisałęm kadu i mi wyszukało... teraz wystarczy odhaczykowac... kliknąć DODAJ DO KOLEJKI... wybraz na prawo ikone... ZAISTALUJ... i reszte zrobi YUMEX... sciągnie i zainstaluje ;) proscizna.

 

Jak ja pierwszy raz uruchomiłem LInuxa to mi się wydawał systemem z kosmosu stworzony przez obcą cywilizacje... nie miałem o niczym pojęcia i wszytko mnie przerażało... a teraz wciąż nie wiele na nim potrafie ale nie wydaje mi się zadną nieodganion.

 

OK. nie wiem czemu dopiero na to wpadłem ale przecież można mieć dostęp do zawartośći stron wpisująć w google temat("instalacja krok po kroku Ydlinux" )i następnie klikająć na KOPIA

 

http://209.85.135.104/search?q=cache:CtOkB...lient=firefox-a

 

więć tu macie jak zainstalować Yumex itd... powodzenia... ;)

 

Pamietać należy także że warto korzystać z forum Ydlinux które jest po angielsku... ale można korzystać z tłumacza google.pl i sprawdza się to całkiem nieżle ;)

http://translate.google.pl/translate_t#

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza
wiekszych herezji sie nie da napisac ^^
a widzisz... ty potrafisz... zwykłe klikniecie i obsluga myszki na poczatku stwarza OGROMNE trudnosci... mojego ojca zniechecilo na wiele lat :P

Nie za bardzo mnie interesuje twoj ojciec, ale osoba ktora nie blokuje sie na nauke nowych rzeczy moze to opanowac szybko.

Bardziej intuicyjne interfacy to te DOTYKOWE.... chcesz włączyć przedmiot.... dotykasz go, chcesz cos przenies przytrzymujesz i przenosisz... itd..

Na pytanie co jest latwiejsze w obsludze - windows czy linux - ty mowisz o czyms zupelnie innym :) A co do tego wlasnie pytania, to nawet nie chce mi sie pisac dlaczego windows jest znacznie prostszy i bardziej intuicyjny w obsludze - twierdzenie ze jest inaczej to jak stwierdzenie ze ziemia jest plaska.

tego typu interfacy z łąwtością obsługują dzieci... daj takiemu 4 latkowi WINDOWSA i każ właczyć muzyke :P

Moze cie rozczaruje, ale ja w tym wieku (dokladniej - 5 lat, wtedy pierwszy raz sie spotkalem z komputerem) nie mialem zadnych problemow z obluga myszki i windowsa.

Odnośnik do komentarza

Dodra,a jesli po wpisaniu "yum search yumex" wyswietla mi sie takie cos?:/ :

 

[otaku ~]$ yum search yumex

Loading "installonlyn" plugin

Searching Packages:

Setting up repositories

extras [1/3]

updates [2/3]

base [3/3]

Reading repository metadata in from local files

No Matches found

[otaku ~]$

 

Jak probuje przeniesc plik "repos"na dysk "etc" pojawia mi sie taki komunikat:

"Błąd podczas przenoszenia elementów do "/etc".

Brak uprawnień do zapisu w tym folderze."

 

A po wpisaniu "yum instal yumex":

:[otaku ~]$ yum instal yumex

Loading "installonlyn" plugin

 

usage: yum [options] < update | install | info | remove | list |

clean | provides | search | check-update | groupinstall |

groupupdate | grouplist | groupinfo | groupremove |

makecache | localinstall | erase | upgrade | whatprovides |

localupdate | resolvedep | shell | deplist >

 

options:

-h, --help show this help message and exit

-t, --tolerant be tolerant of errors

-C run entirely from cache, don't update cache

-c [config file] config file location

-R [minutes] maximum command wait time

-d [debug level] debugging output level

-e [error level] error output level

-y answer yes for all questions

--version show Yum version and exit

--installroot=[path] set install root

--enablerepo=[repo] enable one or more repositories (wildcards allowed)

--disablerepo=[repo] disable one or more repositories (wildcards allowed)

--exclude=[package] exclude package(s) by name or glob

--obsoletes enable obsoletes processing during updates

--noplugins disable Yum plugins

I o co tu chodzi?:|

Edytowane przez otaku84
Odnośnik do komentarza

Musisz być zalogowany jako root... przy instalacji podawałeś hasło... logujesz się i wpisujesz

 

root

a potem te hasło

 

Zainstalowałem w końcu 6.0 i postanowiłem uporać się z problemami... wstyd się przyznać jak to wszytko okazało się łatwe... naprawa Yuma to około 60 sek. a ikona dźwięku na panelu(regulator głośności) faktycznie wciąż nie działa ale niema to znaczenia... bo w playerach mamy suwaki głośności które działają poprawnie.

 

Niedługo pojawi się tutorial jak zainstalować YDL 6.0

 

Napisze jeszcze jakie wrażenia... po raz pierwszy udało mi się zainstalować odtwarzacz VLC który radzi sobie z większością formatów, na starcie jest Firefox 2, sprawdzanie pisowni, wtyczka gnash(flash) itd... System zajmuje 3.5gb i po podstawowych instalacjach i aktualizacjach mamy 5.5gb wolnego miejsca.

Musze jeszcze o czymś wspomnieć... dopiero od kilku dni korzystam z tłumacza google.pl i jestem pod ogromnym wrażeniem bo aplikacja radzi sobie rewelacyjnie i potrafi nawet wyłapać żarty itd... oczywiście nie jest idealnie ale teraz z anglojęzycznego forum YDlinux korzystam z ogromną swobodą... polecam.

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza

Tak... testuje go już cały dzień... i co zauważyłem to Yumex potrafi się wyłączyć czasem w trakcie ładowania ale wystarczy ponowić próbe i jest OK.

 

Za pierwszą instalacją VLC player nie chciał mi się zainstalować prze graficzne instalatory(Yumex itd)... więc przy następnej instalacji był pierwszym pakietem jaki zainstalowałem, nawet przed aktualizacjami.

VLC zainstalował mi się z konsoli(TERMINAL)... inaczej nie chciał... poleceniem...

 

yum install VLC

 

I działa rewelacyjnie, odtwarza chyba wszelkie pliki ale tnie się z WMV 720p, odtwarza muzykę z playlisty, internetowe radia i telewizje... itd...

 

Yumex jest w nowszej wersji... lepszej.

Odinstalowałem gnash(flash) ponieważ mocno zwalnia Firefoxa... a ja się przyzwyczaiłem że mi wszytko śmiga na YDLinux, XFCE też zainstalowałem oczywiście i według mnie jest to jedyny racjonalny wybór.

Dzieĸi temu że mamy Firefoxa 2 sprawdza błędy i zapamiętuje ostatnio otwarte strony.

Różnicy w prędkości systemu nie zauważyłem...

 

A tu mój jak zawsze odpicowany system(piękny prawda :D)

http://www.ladujfotke.pl/34974-Screenshot.png.html

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza
Musisz być zalogowany jako root... przy instalacji podawałeś hasło... logujesz się i wpisujesz

 

root

a potem te hasło

 

Zainstalowałem w końcu 6.0 i postanowiłem uporać się z problemami... wstyd się przyznać jak to wszytko okazało się łatwe... naprawa Yuma to około 60 sek. a ikona dźwięku na panelu(regulator głośności) faktycznie wciąż nie działa ale niema to znaczenia... bo w playerach mamy suwaki głośności które działają poprawnie.

 

Niedługo pojawi się tutorial jak zainstalować YDL 6.0

 

Napisze jeszcze jakie wrażenia... po raz pierwszy udało mi się zainstalować odtwarzacz VLC który radzi sobie z większością formatów, na starcie jest Firefox 2, sprawdzanie pisowni, wtyczka gnash(flash) itd... System zajmuje 3.5gb i po podstawowych instalacjach i aktualizacjach mamy 5.5gb wolnego miejsca.

Musze jeszcze o czymś wspomnieć... dopiero od kilku dni korzystam z tłumacza google.pl i jestem pod ogromnym wrażeniem bo aplikacja radzi sobie rewelacyjnie i potrafi nawet wyłapać żarty itd... oczywiście nie jest idealnie ale teraz z anglojęzycznego forum YDlinux korzystam z ogromną swobodą... polecam.

 

Jestam zarrjestrowany jako "root"mam to haslo i login,takze wpisuje je,poniewaz inaczej nie wejde w system...a juz tak sie cieszylem ze pojdzie latwo z tym tutorialem,ktory mi podales...;/

Odnośnik do komentarza

Aby skorzystać z Yum musisz najpierw przenieś te pliki(rozpakowane)... a to możesz zrobić jedynie zalogowany jako root...

 

Posłuchaj... wiem że ci doradzałem wersje 5.02 bo z taką miałem doświadczenie... teraz jednak już wiem "co i jak"(natchnąłeś mnie) więc jeśli nie poradzisz sobie z tą wersją to skombinuj 6.0.. aby wszytko tam działało wystarczy wkleić jeden katalog i wpisać dwie komendy w terminalu... koniec... system działa świetnie.

 

Przemyśl to bo w wersji 5.02 trzeba "ręcznie" zainstalować CD i możliwe że na razie cię to przerasta... poza tym w 5.02 masz 4gb wolnego a w 6.0... 6gb... wszytko jest tam w nowszej wersji... Open Office, Firefox, Yumex, player VLC itd..

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza
You can stop services in YDL. It helped me here is a list of services that I have disabled.

 

* anacron

* atd

* avahi-daemon

* bluetooth

* cpuspeed

* cups

* hidd

* hplip

* ip6tables

* iprinit

* iprdump

* iprupdate

* isdn

* mcstrans

* mdmonitor

* nfslock

* pcscd

* restorecond

* rpcbind

* rpcgssd

* rpcimapd

* sendmail

* setroubleshoot

* smartd

* sshd

* yum-updatesd

 

 

It is taken from the install guide of Fedora 7 from our moderator billb. Some services might not be there but most of them are there. Also note that you have to disable them on both runlevel's 3 and 5. Up near the top you will see a drop down menu that says Runlevel.

Włączamy aplikacje USŁUGI i wyłączamy przy levelach 3 i 5.. trochę się bałam ale nie zauważyłem żeby mi coś zepsuło...

http://www.ladujfotke.pl/34987-Screenshot.png.html

 

 

 

jest jeszcze sposób na zaoszczędzenie w GNOME z 20-30mb ale ja korzystam z XFCE i mi naprawdę działa BAAARDZO szybko.

http://www.yellowdog-board.com/viewtopic.php?t=3606

 

przy okazji znalazłem sposób jak sprawić żeby ładował się system bez wpisywania loginu i hasła AUTOLOGOWANIE(to jest do Ubutu ale robi się tak samo)

http://forum.chip.pl/viewtopic.php?t=16925

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza

No Maximus...Nie bylem po prostu zalogowany jako "root":/:D Swoj login wpisywalem...^.0 to juz sam sobie zassam z jakiegos P2P na Lina:P Lece instalowac Kadu,wpadlem tylko na chwilke:)

Aha,jeszcze jedno...Po zalogowaniu sie do systemu na pulpicie wyswietla mi sie taka o to wiadomosc: "Nie znaleziono urządzenia "/dev/pmu""To cis groznego?O co Tobie chodzilo z tymi plytami?

Edytowane przez otaku84
Odnośnik do komentarza

No i nic...Zalogowalem sie jako "root" i mam to samo...Po wpisaniu "yum search yumex"pojawia sie "no matches found";/ A po "yum instal yumex" to samo menu z jakimis komendami...

Czyzbym cos mial z systemem nie tak?Zla instalacja?

Co do plyt...Mam rozumiec,ze nie odpale zadnej plytki na tej wersji Linux'a?!:|

Edytowane przez otaku84
Odnośnik do komentarza
wpisz

yum install yumex

 

ll

 

odpalisz jak skonfigurujesz czytnik :P

Ale ja wpisuje "yum instal yumex" i takie cos mi sie pojawia...:

 

[root@chello089078185026 ~]# yum instal yumex

Loading "installonlyn" plugin

 

usage: yum [options] < update | install | info | remove | list |

clean | provides | search | check-update | groupinstall |

groupupdate | grouplist | groupinfo | groupremove |

makecache | localinstall | erase | upgrade | whatprovides |

localupdate | resolvedep | shell | deplist >

 

options:

-h, --help show this help message and exit

-t, --tolerant be tolerant of errors

-C run entirely from cache, don't update cache

-c [config file] config file location

-R [minutes] maximum command wait time

-d [debug level] debugging output level

-e [error level] error output level

-y answer yes for all questions

--version show Yum version and exit

--installroot=[path] set install root

--enablerepo=[repo] enable one or more repositories (wildcards allowed)

--disablerepo=[repo] disable one or more repositories (wildcards allowed)

--exclude=[package] exclude package(s) by name or glob

--obsoletes enable obsoletes processing during updates

--noplugins disable Yum plugins

[root@chello089078185026 ~]#

 

 

I co dalej?O tym nie ma w poradniku...czarna magia...Dlaczego nie moge przeprowadzic standardowej instalacji?Mial ktos takii problem?Moze zainstaluje system jeszcze raz?Juz format:P Ogolnie fajny systemik:P Nie potrafie niz zrobic po okolo szesciu gogzinach bladzenia;/

Edytowane przez otaku84
Odnośnik do komentarza

Wpisalem "install":) Niestety cos znowu jest nie tak...:

[root ~]# yum install yumex

Loading "installonlyn" plugin

Setting up Install Process

Setting up repositories

extras [1/3]

updates [2/3]

base [3/3]

Reading repository metadata in from local files

Parsing package install arguments

No Match for argument: yumex

Nothing to do

 

Teraz to juz napewno nie wiesz o co chodzi:P Zrobilem wszystko tak jak bylo w poradniku i dalej nie moge zainstalowac tego yumex'a;/

 

Odnośnik do komentarza

ok zostawmy to... spróbuj skorzystać z aplikacji

 

Dodaj/usuń oprogramowanie

 

Jeśli nie zadziała to wtedy otwórz Terminal i tam wpisuj komendy zainstaluj co chcesz.... jak to zrobić?

A tak... wpisujesz na wszelki wypadek(oczywiście jako root)

 

Yum search VLC

 

a potem

 

Yum install VLC

 

i tak rób z każdym programem jaki chcesz mieć... czyli jak chcesz mieć gadugadu to wpisz zamiast VLC... kadu (Yum install kadu)

 

prościzna ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...