Skocz do zawartości

Linux na dysku PS3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Prawie na 100% coś zle wykonałeś z tymi plikami które trzeba było wkleić... może nie aktualne... ja wiem że w YUMex musiałem wyłączyć jedną opcje żeby mi poprawnie działało więc może to przez to twoje zamieszanie. ściągniesz wersje 6.0 i wszytko pójdzie idealnie ;)

 

VLC to wypasiony odtwarzacz ;)

http://www.videolan.org/vlc/

 

 

Odnośnik do komentarza

Co Ty gadasz?Dzieki mnie,a nie przeze mnie:P Jestem bardzo wdzieczny:)

 

Ok,mam YDL 6.0:) Maximus,teraz format partycji(10gb),instalacja systemu i przez konsole zainstalowac Yumex'a,tak?Nastepnie to co jest w poradniku na Gameonly?Sterowniki AV i moje ukochane Kadu?:> Mowilesze trzeba jakas sciezke wpisac w konsoli aby wszystko ladnie smigalo...

Edytowane przez otaku84
Odnośnik do komentarza

Tu masz instrukcje po angielsku... korzystaj z tłumacza google jeśli masz problemy...

http://www.yellowdog-board.com/viewtopic.php?f=19&t=3017

 

to jest naprawdę proste.. gdybyś nie dał rady w OSTATECZNOŚCI wyśle ci te pliki maile... i umieścisz je w katalogu...

 

tu masz tłumaczenie... z google - musisz założyć dodatkowe repozytoria

Założyć dodatkowe repozytoria (Set up Additional Repositories)

http://209.85.135.104/translate_c?hl=pl&am...aP8s-SmDuninvog

 

W skrócie... dzięki komendom otworzysz w terminalu notatnik, a następnie wkleisz w odpowiedni plik... potem już będziesz mógł "normalnie" instalować

programy... jako pierwszy KONIECZNIE zainstaluj VLC(to wszytsko zajmuje z 60 sekund)

 

czyli...

otwierasz Terminal..

Jeśli nie jesteś zalogowany jako root... wpisujesz

su

i hasło

a teraz...

yum search vlc

potem

yum install vlc

pojawi się y/N

wciskasz

y

i czekasz aż się zainstaluje...

jak już to zainstalujesz... możesz dokonać aktualizacji oprogramowania... zainstalować YUMEX, i najważniejsze... XFCE

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza

Cholera ale zwalillem sprawe;/ Zrobilem z konsoli kosztowny grzejnik...Pomocy blagam.Mialem na twardym linux'a5.02,chcialem zainstalowac 6.0 i zrobilem to nie formatujac wczesniej HD.Myslalem ze konsola sama zapyta o format partycji przed instalacja a tu nic...teraz kiedy wlaczam konsole pojawia mi sie jakis czarny obraz z dwoma pingwinkami i opcja wpisywania wierszy polecen "kboot",Pomocy,da sie to jakos naprawic?

Odnośnik do komentarza

Zwróć uwagę że twoje problemy wnikają najczęściej z twojej nieuwagi...

nie kombinuj tylko zrób format tak jak przed instalacją Ydl 5.02...

a następnie rób wszytko bardzo uważnie... nie wpadaj też już więcej w panikę bo instalując linuxa naprawdę ciężko zepsuć ps3... zawsze możesz zrobić format... a powiem ci że warto... bo Ydlinux 6.0 sprawdza się świetnie :D

 

Obiecana strona... mam nadziej że w końcu padnie kilka mitów ;)

 

Jak zainstalować Yellow Dog Linux 6.0

http://www.playstation-linux.socjum.pl

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza

Tutaj w tym temacie jest syf nie z tej ziemi... ciężko cokolwiek znaleźć... ponadto na pomoc liczyć nie można a forum gameonly.pl nie działa.

Postanowiłem więc umieścić wszytko w jednym miejscu aby każdy mógł sobie bez problemu zainstalować Linux i wyrzucić PC

 

Podałem tam jak urzeczywistnić bez większych problemów tą "utopie".

Jeśli użytkownik zastosuje się do porad zamieni ps3 w sprawny i komfortowy komputer biurowy.

 

http://www.playstation-linux.socjum.pl

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Na konsoli zainstalowałem openSUSE z KDE 4, dopiero później przeczytałem, że należy podczas instalacji wybrać KDE 3.5. Zainstalowałem więc ponownie z KDE 3.5. Szybkość działania poprawiła się nieznacznie, wciąż jednak praktycznie nie da się komfortowo nic robić. Czy zmiana systemu na Yellow Dog Linux 6.1 poprawi wydajność?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zainstalowałem openSUSE jeszcze raz, tym razem przy instalacji wybierając XFCE. Linux działa teraz zdecydowanie lepiej. Chciałbym zainstalować jeszcze Flasha (nie będzie to łatwa sztuka) i przekonać się czy rzeczywiście będzie tak obciążał procesor. Skąd pobrać Kadu w wersji dla Linuxa na PS3? Ściągnąłem Firefox 2.0, ale nie działa, tak samo z Operą. Czy programy muszą być specjalnie dostosowane do platformy jaką jest PS3?

Odnośnik do komentarza
Jaki w ogole jest sens korzystania z linuxa na ps3, poza powiedzmy ciekawoscia zobaczenia jak to chodzi?

 

Dziala to chu.jowo, poza tym zastepowanie tym zwyklego pc mija sie z celem, miedzy innymi znaczna roznica zurzycia pradu.

 

Jak mowie, ciekawostka dla ludzi, ktorzy jaraja sie rzekomymi mozliwosciami konsoli i nic wiecej

 

dołączam się do pytania

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...