Skocz do zawartości

Linux na dysku PS3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak cię ugodziło, że musisz jeszcze coś dodać. Przecież wyraźnie pisałem, że Linuxa na PS3 nie używam, ale dzieci zawsze bądą dziecmi, szczególnie jak mają ze sobą problemy.

 

To moja wypowiedź o blokadzie Wi-Fi w PS3, którą znieśli.

O sorry, tego nie wiedziałem.

 

Ekspert się odezwał. Buhaha :lol: Czy ty nadal nie widzisz, że nasza "dyskusja" przypomina rozmowę ze ślepym o kolorach? Tylko ty jesteś tym ślepym. Dlaczego? Dlatego, że nie posiadasz nawet elementarnej wiedzy o Yellow Dogu, a próbujesz prawić morały, w dodatku podpierając się kolegą. Sorry, na takie teksty nabierałem się 10 lat temu.

 

A konkrety były w wielu sprawach, i twoje ograniczenie jak pisałeś o cenie 1GB RAMU i powiedział bym, że zniżałeś się, ale po prostu pokazywałeś swoje prostactwo.

Odnośnik do komentarza

Nie, mnie nic nie ugodziło. Daleki jestem od tego, że zwykłe forum mnie ugodziło.

 

A konkrety były w wielu sprawach, i twoje ograniczenie jak pisałeś o cenie 1GB RAMU i powiedział bym, że zniżałeś się, ale po prostu pokazywałeś swoje prostactwo.

 

Bo jak ktoś mówi, że 512 MB Ramu, kosztuje 1500 dolców, to nie ma zielonego pojęcia o czym pieprzy.

Odnośnik do komentarza

Chłopki... uspokojmy sie :D

Dzieki ci Jacobss, dzieki tobie nie zostalem zjechane jak stara szmata.... ale już dośc... ;)

 

Z PCtami jest tak że każdy mówi że ma lepszą grafe, lepsze możliwośći, jest cichy itd... ale 90% użytkowników windowsa ma zupelnie inny sprzet - smiecowe hardware z marketów czy inne składaki, awaryjne, głośne, a dzwigające gre na niższych detalach niż konsole prz 30fps... nie mówiąć już o 60...

 

Kupująć juz teraz ps3 otrzymujemy niezwykle wygodną maszyne do grania, najlepszy odtwarzacz filmów i muzyki na rynku, i komputerem osobistym spełniającym z nawiązką funkcje komputera do szkoły/pracy. To za 1400zl... a nalezy mieć na uwadze że cena będzie stawać się coraz bardziej korzysta względem oferowanych "usług".

Odnośnik do komentarza
Nie, mnie nic nie ugodziło. Daleki jestem od tego, że zwykłe forum mnie ugodziło.

 

A konkrety były w wielu sprawach, i twoje ograniczenie jak pisałeś o cenie 1GB RAMU i powiedział bym, że zniżałeś się, ale po prostu pokazywałeś swoje prostactwo.

 

Bo jak ktoś mówi, że 512 MB Ramu, kosztuje 1500 dolców, to nie ma zielonego pojęcia o czym pieprzy.

Taka próbka jak łatwo można zjechać chłopaczka

 

Pieprzy, (pipi)nij... słownictwo masz po ojcu czy po matce? A może ich nie widziałeś

 

 

Serio bym mógł gadać na twoim poziomie i wytrzeć sobie tobą podłogę, ale widać nastoletnie pryszcze cię swędzą.

 

Czy ty nie rozumiesz, że SONY nigdy nie zrobi PS3 z 1GB, a jak zrobi komputer z CELLem to nie będzie on kosztować cena PS3 + cena ramu. Po co mieli by to robić? Bo ty chcesz, żeby w końcu ci linux działał jak chcessz, ale tak nie może?

 

Chłopki... uspokojmy sie :D

Dzieki ci Jacobss, dzieki tobie nie zostalem zjechane jak stara szmata.... ale już dośc... ;)

 

Z PCtami jest tak że każdy mówi że ma lepszą grafe, lepsze możliwośći, jest cichy itd... ale 90% użytkowników windowsa ma zupelnie inny sprzet - smiecowe hardware z marketów czy inne składaki, awaryjne, głośne, a dzwigające gre na niższych detalach niż konsole prz 30fps... nie mówiąć już o 60...

 

Kupująć juz teraz ps3 otrzymujemy niezwykle wygodną maszyne do grania, najlepszy odtwarzacz filmów i muzyki na rynku, i komputerem osobistym spełniającym z nawiązką funkcje komputera do szkoły/pracy. To za 1400zl... a nalezy mieć na uwadze że cena będzie stawać się coraz bardziej korzysta względem oferowanych "usług".

No ale ja np. grafiki na PC prawie nie mam, że tak określę. Kupiłem świadomie płytę głowną z chipsetem 780G ze zintegrowaną grafiką Radeon 3200. Powód prosty. Do gier kupiłem PS3, cały dzień w pracy siedze przy kompie, więc nie chce jeszcze na nim grać.

Odnośnik do komentarza
I wole Windows niż Linux na którym brak kodeków

Potraktuję to dosłownie (jeżeli to zle to sorry)

Linux nie ma problemów z kodekami, te są i działają dobrze, nie ma natomiast kodeków zoptymalizowanych pod kątem Cell'a.

Sony zamiast ruszyć dupę, kupić to całe Terra Soft i przygotować Linucha na PS3 z prawdziwego zdarzenia,

wszystkimi rdzeniami

Po co? Widzisz jakieś aplikacje (dla normalnego użytkownika) zoptymalizowane pod kątem PS3?

z całym wsparciem ramu

Chodzi o RAM+VRAM? Jeżeli tak, to na co się przyda? Dostęp do RSX'a jest zablokowany, a przepustowość Cell <--> VRAM w odczycie wynosi wynosi "astronomiczne" 16MB/s (zapis 4GB/s).

 

Chyba wszyscy wiem dlaczego

Dlaczego? Ja nie widzę w tym logiki...

Pierwszy xbox - Linux bez problemów, MS nie toczy świętej wojny jakby całkowicie uniemożliwić instalkę pingwina

Xbox 360 - MS ogłasza Deus Vault względem Linuxa na X0

 

Nie rozumiem też, czemu nie dali kabla VGA tak jak M$, ułatwiloby to wielu ludziom życie.

Co to jest dla Sony wypuścić kabel VGA?

Przez VGA nie przejdzie ukochany przez wszystkich "system ochrony treści" zwany HDCP. Któryś odział Sony zajmuje się filmami (chyba dystrybucją) + inne wytwórnie wywierają presję. Po co Sony ma wspierać złącze które jest w stanie przesłać sygnał 1080p bez HDCP? Interes wytwórni i ich głupkowatych zabezpieczeń które uderzą przede wszystkim w uczciwych użytkowników jest ważniejszy niż interes konsumenta.

 

- Nie obawiam się ataku wirusów

Wynika to z dwóch powodów:

-Linux jest bezpieczniejszy

-jest mniej popularny tym samym mniej opłacalne jest tworzenie badware

 

- Wciąż muszę się użerać z aktualizacjami windowsa, głupimi komunikatami, wiecznym spamem itd. Zaznaczam, że kompa mam zawsze czystego.

Przyznam szczerze że nie wiem o co ci chodzi...co jest nie tak z aktualizacjami Windy? Jakie znowu głupie komunikaty (raportowanie błędów? przecież można to wyłączyć). No i co u licha spam do systemu operacyjnego?

 

Po prostu na windowsie mam masę nie potrzebnych śmieci, a na linuxie robię zawsze to co chcę, system mi nie wyrzuca żadnych odpadków i wszystko jest spoko. Powiedziałbym, że mając Linuxa czuję się jakbym to ja sprawował władzę nad system. Pod windowsie, to tak jakby Microsoft sprawował nademną władzę.

Jakich śmieci? I niby czemu czujesz się jakby MS sprawował kontrolę nad tobą?

 

Że kostka ramu 512 MB kosztuje 1000 dolców?

Wiem że to tylko ironiczna odpowiedz, ale jaką ciekawostkę powiem, że 512 MB pamięci XDR w 2006 roku kosztowałoby 96$.

 

No ale odblokowany RSX by się przydał

Do gier się nie przyda zbytnio, ale przynajmniej byłoby nieco lepiej z filmami.

 

RAM w ps3 jest wydajny

Przepustowość mimo wszystko nie zrekompensuje małej ilości ramu, no ale zależy z jakich programów zamierzamy korzystać.

 

 

Po pierwsze OpenOffice to jakaś upośledzona wersja pakietu biurowego. Ja rozumiem, że dla domowego użytownika jest to prawie to samo co MS Office. Tyle niestety wykorzystać skomplikowane makra, solvery itp to zobaczymy jak przy generowaniu danych finansowych da sobie rade PS3 już nie mówiąc o tym OO, który jest prawie jak żywiec.

Dobrze panie mądry, z czym KONKRETNIE OO.org sobie nie poradzi? Dokładny przykład proszę...

 

Cóż szkoda, że to ja jestem programistą nie ty. Ale LOL biggrin.gif Prosta rzecz. Czemu na kompie z 256MB możesz uruchomić program który wymaga znacznie więcej? Virtual Memory czyli część dysku służy jako przestrzeń na pamięć operacyjna. Oczywiście zabrakło wiedzy...

Rzecz jasna nic się nie zmieści w tych 256 MB RAMu więc PS3 musi korzystać z swapa, tak niby to wygląda według ciebie...ale jeżeli zmieści się wszystko to w czym problem? Przykro mi chłopie, ale mylnie zakładasz że tyle co nic zmieści się w RAMie PS3...jeżeli PS3 "jechałoby" praktycznie tylko dzięki pliku wymiany to mógłbyś wygłaszać te swoje wielkie tezy wielki programisto...

Screena Maximmusa oczywiście zignorowałeś...

 

Zobacz ile kosztuje zwykłe PC SONY, a co dopiero coś na CELL i z pamięciami RAMBUS.

89$ - Cell

48$ - 256 XDR RAM

Dane z roku 2006. No, ale fakt Sony lubi przedrażać ceny swoich produktów.

Co do Youtube... to musze przyznać że faktycznie... mocno obciąża YDLinux ale wynika to z bardzo słabej optymalizacji... i z czasem bedzie lepiej... nie jest to wina zbyt małej MOCY itd...

Czego się spodziewałeś po open-sourcowej implementacji flasha? Dobrej wydajności?

 

do Yellow Doga (który notabene nawet nie wykorzystuje 40% mocy PS3)?

Ile wykorzystuje naprawdę według ciebie? I na czym opierasz te twierdzenie?

 

Tak swoją drogą jeżeli moc PS3 w Linuksie ma się opierać na wykastrowanym rdzeniu ogólnego przeznaczenia (in-order execution+brak branch predictora) to ja dziękuję...

Edytowane przez Thomas_PL
Odnośnik do komentarza

Twój argument na temat kabla VGA do mnie absolutnie nie trafia. W takim razie, po co Sony wspiera component, który też potrafi przesłać sygnał 1080p? Przecież to w żadnym stopniu nie udeża w filmy BD, bo i tak byśmy owych filmów na tym złączu nie odpalili. Za to wielu użytkowników, mogłoby spokojnie, bez drogich kombinacji grac w HD na swoich monitorach i wyświetlaczach, które nie posiadają wejscia HDMI/DVI z obsługą HDCP. Ja np. mam monitor Sony GDM FW900, który świeci lepiej jeśli chodzi o jakosć obrazu, niz jakikolwiek LCD.

 

Co do RSXa, to warto chociażby dla lepszej obsługi filmów i gier typu Quake 3, które by smigały bez problemów z dużą płynnoscią.

 

Co do cen, które podaje Sony, to niektóre są wyssane z palca imo. Sony biadoli, ze napęd Blu-ray jest taki drogi, (nie wiem ile teraz podaja, ale wcześniej podawali 300$) wiec bardzo ciekawe, że koszt nowego (w razie mi np. padnie w konsoli) to wydatek rzędu 150zł. Gdzie jeszcze marża sklepu na pewno jest i pośrednicy jacys. W takim razie co, mechanizm do tej głowicy kosztuje resztę tej ceny co Sony podaje. Chyba robia go ze zlota :D

Odnośnik do komentarza
W takim razie, po co Sony wspiera component, który też potrafi przesłać sygnał 1080p?

Bo vga>component jeżeli chodzi o jakość obrazu? Zresztą czy konsola nie degraduje obrazu automatycznie przy odtwarzaniu filmów blu-ray componentem? W końcu nie ma hdcp...

Zasadniczo to faktycznie masz rację...skoro component jest to dlaczego nie vga...

 

Co do cen, które podaje Sony, to niektóre są wyssane z palca imo. Sony biadoli, ze napęd Blu-ray jest taki drogi, (nie wiem ile teraz podaja, ale wcześniej podawali 300$)

http://arstechnica.com/news.ars/post/20061116-8239.html

Stary artykuł, zresztą to tylko przybliżenia, ale lepsze to niż nic.

 

Co do RSXa, to warto chociażby dla lepszej obsługi filmów i gier typu Quake 3, które by smigały bez problemów z dużą płynnoscią.

Tyle że tych gier będzie niewiele...w końcu Cell to kastrat (jak praktycznie wszystkie CPU konsolowe), no i to PowerPC...czyli tylko takie starocie jak Quake 3...przy założeniu że jest wersja na PPC (w przypadku Q3 jest) no i przy tym że STI nie zmodyfikowało AltiVec w PPE.

Odnośnik do komentarza
Co do RSXa, to warto chociażby dla lepszej obsługi filmów i gier typu Quake 3, które by smigały bez problemów z dużą płynnoscią.

 

Tyle że tych gier będzie niewiele...w końcu Cell to kastrat (jak praktycznie wszystkie CPU konsolowe), no i to PowerPC...czyli tylko takie starocie jak Quake 3...przy założeniu że jest wersja na PPC (w przypadku Q3 jest) no i przy tym że STI nie zmodyfikowało AltiVec w PPE.

wydaje mi się żę do obsługi jakichkolwiek filmów CELL jest idealny... tylko teraz trzeba zoptamalizowąć playery...

Zaś RSX z tego co widziałem to znalazłby z miejsca zadanie w postacie wszelkiego rodzaju emulatorów... PSXa, N64, Quemu, możę ps2... niezbyt legalne i niezbyt opłacalene dla SONY posunięcie...

Ja bym się ucieszył gdyby dali dostęp do ramu RSX lub tak jak było klikukrotnie przy premierze mówione(Kaz HIrai)... dokupienie większej jego ilośći.... choć do tej pory nie mam pojęcia w jaki sposób to zrobić.

 

Da się w łatwy sposób podmienić kości RAMU w ps3 czy są jakoś na trwałe przymocowane?

Lub czy technicznie jest możliwe wypuszczenie ramu zscalonego z HDD który by korzystał z portu SATA?

 

Nie ma pojęcia jak wyobrażał sobie to KAZ ;)

 

 

 

FLASH a LINUX w Ps3...

 

W trakcie dyskusji padło kilka wypowiedzie względem wydajności Linuxa a uruchomionymi aplikacjami takimi jak Youtube.

Wiec jak jest? ...otóż jest baaardzo słabo.

Mamy do dyspozycji alternatywny GNASH który rozpoznawany jest jako wersja FLASH 8. NIema to jednak większego znaczenia ponieważ dzięki niemu jedynie potrafiłem uruchomić odtwarzacz z Youtube. Ponadto jego opcję są "okrojone" i baaardzo słabo zoptymalizowane - mocno obciążą procesor(jakiś bug).

Co jednak jest bardziej uciązliwie to fakt że bardzo dużo reklam korzystam właśnie z Flasha co przy połączeniu z obciążeniem jakie generuje dla systemu czyni go bardzo niepraktycznym.

Ja z FLASHa zrezygnowałem. Jeśli chce uruchomić jakąś aplikacje flash probóje to zrobić przez przeglądarke XMB (SonyOS). Ten wybieg wraz z korzystaniem z lekkiego i przyjemnego interfejsu XFCE sprawia że cały system jest WYDAJNY i sprawdza się przy zwykłym użytkowaniu.

 

Co ważne pokreślenia... nie wynika to z faktu ułomnośći hardware ps3 a jego nietypowej architektury która wymaga optymalizacji aplikacji.

Podobny "problem" mamy i z Windowsem oraz jego aplikacjami... choć z ZNACZNIE mniej uciązliwym stopniu. W końcu ile aplikacji wykorzystuje więcej rdzeni... 4, 6, 8 itd...

Czyli należy się spodziewać że kiedyś problem zostanie zlikwidowany...

http://www.yellowdog-board.com/viewtopic.php?f=19&t=3840

inną alternatywą jest sciąganie pliku flash na HDD i odtwarzanie przy pomocy VLC

 

 

 

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza
W takim razie, po co Sony wspiera component, który też potrafi przesłać sygnał 1080p?

Bo vga>component jeżeli chodzi o jakość obrazu? Zresztą czy konsola nie degraduje obrazu automatycznie przy odtwarzaniu filmów blu-ray componentem? W końcu nie ma hdcp...

Zasadniczo to faktycznie masz rację...skoro component jest to dlaczego nie vga...

 

Co do cen, które podaje Sony, to niektóre są wyssane z palca imo. Sony biadoli, ze napęd Blu-ray jest taki drogi, (nie wiem ile teraz podaja, ale wcześniej podawali 300$)

http://arstechnica.com/news.ars/post/20061116-8239.html

Stary artykuł, zresztą to tylko przybliżenia, ale lepsze to niż nic.

 

Co do RSXa, to warto chociażby dla lepszej obsługi filmów i gier typu Quake 3, które by smigały bez problemów z dużą płynnoscią.

Tyle że tych gier będzie niewiele...w końcu Cell to kastrat (jak praktycznie wszystkie CPU konsolowe), no i to PowerPC...czyli tylko takie starocie jak Quake 3...przy założeniu że jest wersja na PPC (w przypadku Q3 jest) no i przy tym że STI nie zmodyfikowało AltiVec w PPE.

Chyba właśnie degraduje przy componencie, więc co za problem, zeby tak samo było przecież z VGA, a bardzo ułatwili by wielu osobom życie, jak zrobil to M$.

 

Co do tych cen, to piję głównie do tego, co Sony jakoś ostatnio ogłaszało, ze nie ma zamiaru obniżać ceny PS3, bo tak bardzo droga jest produkcja jej, szczególnie napę (ponad 100 zielonych podawali, ale dokladnej ceny nie pamiętam), co po spojrzeniu na cenę kupna nowej głowicy wygląda dość dziwnie.

 

Co do RSXa, to byloby fajnie, ale to nie problem dla mnie. Jednak mogliby chociaż dać ten podzial HDD 50/50.

Odnośnik do komentarza
Co do tych cen, to piję głównie do tego, co Sony jakoś ostatnio ogłaszało, ze nie ma zamiaru obniżać ceny PS3, bo tak bardzo droga jest produkcja jej, szczególnie napę (ponad 100 zielonych podawali, ale dokladnej ceny nie pamiętam), co po spojrzeniu na cenę kupna nowej głowicy wygląda dość dziwnie.

Jak kupowałem konsole w marcu 2007 to też twierdzili że obniżki nie będzie... i to chyba przez najbliższe dwa lata? NA BANK obniżka będzie jeszce w tym roku ale utrzymanie tego w tajemnicy przekłąda się na MILIONY $, więc dowiemy się w ostatniej chwili.

 

Co do podziału dysku... swobodnie mogli by wprowadzić dodatkową opcje 50/50... chociaż niema problemu aby dodać i inne... np... manualny podział procentowy... z jakimś ustalonym limitem(minimum 10gb na każdą partycje)... i nie umiem w racjonalny sposób wytłumaczyć SOBIE czemu tego jeszce nie zrobili... złośliwość? lenistwo? debilizm?

Tak samo jak wprowadzenie polskich czcionek w XMB itd... przecież to dosłownie jeden dzień roboty... i możę maxymalnie 4 tygodnie formalnośći(albo 48 godzin pewnie).

 

Ja osobiśćie na samym początku miałem podział 10gb dla SonyOS a reszte dla Linuxa i nie wykorzystywałem tej przestrzeni efektywnie... stąd zrezygnowałem... jednak 4gb to za mało... musze wszytko kasować na bierząco... niby tak jest "bezpieczniej" ale ja i tak nie robie nic nielegalnego... :P

 

 

Odnośnik do komentarza
wydaje mi się żę do obsługi jakichkolwiek filmów CELL jest idealny... tylko teraz trzeba zoptamalizowąć playery...

Cell został stworzony do odtwarzania multimediów i grafiki 3D. W tym jest najlepszy.

Spoko, o kodekach zapomnimy i będzie dobrze ;)

Da się w łatwy sposób podmienić kości RAMU w ps3 czy są jakoś na trwałe przymocowane?

 

Sam oceń (i znajdź w jakimkolwiek sklepie XDRy :P):

 

ps360gb.jpg

ps3_board.jpg

 

Lub czy technicznie jest możliwe wypuszczenie ramu zscalonego z HDD który by korzystał z portu SATA?

:lol3:

I na co byłby ci taki RAM (ram? sorry to byłby w zasadzie cache HDD). Pamięć która ma przepustowość liczoną w GB/s proponujesz umieścić na czym? Na dysku twardym! SATA! 150 MB/s na papierze maximum (no i dysk musiałby nic nie robić żeby ten "ram" w ogóle miał tą mizerną przepustowość). Przeraża mnie to że ludzie mają takie durne pomysły.

Edytowane przez Thomas_PL
Odnośnik do komentarza

w tym watku pieprzycie takie glupoty ze nawet nie proboje komentowac ^^ ale jako ciekawostka:

I na co byłby ci taki RAM (ram? sorry to byłby w zasadzie cache HDD). Pamięć która ma przepustowość liczoną w GB/s proponujesz umieścić na czym? Na dysku twardym! SATA! 150 MB/s na papierze maximum (no i dysk musiałby nic nie robić żeby ten "ram" w ogóle miał tą mizerną przepustowość). Przeraża mnie to że ludzie mają takie durne pomysły.

Takie cos jest i to cholernie przydatne, szczegolnie w algorytmach ktore wykonuja olbrzymia ilosc operacji na malej ilosci danych, albo innych profesjonalnych zastosowaniach. Ale windows ladujacy sie w 6 sekund przekonuje chyba kazdego :) Oczywiscie nie ma zadnego dysku, po prostu karta do ktorej wklada sie ram, a sama karte podlacza przez sata do plyty glownej. Wydajnosc sata 2 to 300 mb/s i takie rozwiazanie wyciaga ponad 200 mb/s, czyli znacznie szybciej niz nawet dwa raptory w raidzie - wiec tak, takie cos ma sens i jest swietnym rozwiazaniem. Problemem jest oczywiscie wykasowanie danych przy odlaczeniu pradu (nie komputera) na ponad 30 min, no i mala pojemnosc.

 

No i kto ma durne pomysly? :P Nie wiem w ogole po co ktos sie o to pytal, bo przestalem czytac watek wczesniej :P

Edytowane przez Deadeye
Odnośnik do komentarza
No i kto ma durne pomysly? tongue.gif Nie wiem w ogole po co ktos sie o to pytal, bo przestalem czytac watek wczesniej

ramu nigdy za mało... szczególnie pod Linux... a pamietam około rok temu(tuż przed odejściem) Ken Kutaragi(pomyliłem imie... ale wciąż chodzi o Kena... nie KAZa) w wywiadach(kilkukrotnie) mówił o tym że z czasem bedzie mozna zwiększyć pojemność HDD i RAM.

 

Pierwszy to banalne... ale z drugim to nie mam pojęcia do tej pory jak ON(i SONY) chciał/chce to zrobić... mieliśmy już przypadki kiedy konsole otrzymywały dodatkowy RAM(np. Nintendo64) ale jak to zrobić w Ps3 żeby to miało jakiś sens? Jakie wejście ma największą przepustowość? Może te karty sieciowej? Czy jednak SATA? A może ktoreś z wejść na karty ma "nadprogramową" przepustowść... w końcu pod wieloma względami maszyna naprawde został zaprojektowana na wiele lat...

 

w tym watku pieprzycie takie glupoty ze nawet nie proboje komentowac

mi tam się dyskusja podoba(burza mózguw), o ile traktuje się z szacunkiem i stara być merytorycznym... i jest związana z LInuxem ;)

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza

Ok i mam Linux'a na PS3...tylko co dalej?Jak na razie to nie potrafie nawet zainstalowac kadu...Sciagnalem to wraz z real player'em aby sluchac muzyki...Tylko w jaki sposob dokonac instalacji?!Ciezko mi sie porusza jak na razie w tym systemie...Co musze zassac aby bezstresowo bladzic w sieci,ogladac filmy divX z napisami,sluchac mp3 i siedziec na GG?Nie moglem nawet otworzyc stronki PE,o adobe readera mnie system prosil... Pomocy,blagam..

Edytowane przez otaku84
Odnośnik do komentarza

Najnowszy Flash działa na Linuksie. Nawet filmy HD z gametrailers.

Co prawda dużo zużywa zasobów, ale na athlonie 2x2000 z moim laptopie nie tnie. O YouTube nawet nie wspominam, bo to śmieszna rozdzielczość jest.

Jeśli youtube tnie, to coś jest nie tak.

 

Jedyny problem z Fashem, jaki mam, to że nie skaluje procka. Jak mam ustawione na 800MHz. to tnie i Flash sam tego nie potrafi przestawić.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze to wyluzuj... ;)

 

A teraz odszukaj aplikacje AKTUALIZATOR OPROGRAMOWANIA(GG to wpisz Kadu)ona znajdzie ci program i go zainstaluje za ciebie... tu uwaga... mi nie zadziałał... więc jest chyba jakiś błąd z serverem... spróbuj co kilka godzin...

 

Co do reszty... to wszytko podstawy zostały opisane... na forum gameonly.pl i pisałem że musisz poczekać aż uporają się z awarią... JA pisać wszytkiego od początku nie mam sił... jeśli nie wytrzymasz tych kilkunastu dni to popros kogoś innego ;)

Odnośnik do komentarza
Najnowszy Flash działa na Linuksie. Nawet filmy HD z gametrailers.

Co prawda dużo zużywa zasobów, ale na athlonie 2x2000 z moim laptopie nie tnie. O YouTube nawet nie wspominam, bo to śmieszna rozdzielczość jest.

Jeśli youtube tnie, to coś jest nie tak.

 

Jedyny problem z Fashem, jaki mam, to że nie skaluje procka. Jak mam ustawione na 800MHz. to tnie i Flash sam tego nie potrafi przestawić.

 

Temat to LINUX na PS3 więc i moje wypociny tyczyły się tej konfiguracji... to oczywiście piszesz o PC(jakby ktoś nie zauwazył)

Odnośnik do komentarza
Takie cos jest i to cholernie przydatne, szczegolnie w algorytmach ktore wykonuja olbrzymia ilosc operacji na malej ilosci danych, albo innych profesjonalnych zastosowaniach. Ale windows ladujacy sie w 6 sekund przekonuje chyba kazdego smile.gif Oczywiscie nie ma zadnego dysku, po prostu karta do ktorej wklada sie ram, a sama karte podlacza przez sata do plyty glownej. Wydajnosc sata 2 to 300 mb/s i takie rozwiazanie wyciaga ponad 200 mb/s, czyli znacznie szybciej niz nawet dwa raptory w raidzie - wiec tak, takie cos ma sens i jest swietnym rozwiazaniem. Problemem jest oczywiscie wykasowanie danych przy odlaczeniu pradu (nie komputera) na ponad 30 min, no i mala pojemnosc.

Tyle że Maximmus chciał po prostu mieć RAM na zewnętrznym nośniku, a nie wielkie i dość szybkie cache/bardzo szybki HDD. No chyba że coś zle zrozumiałem, wtedy proszę o wyjaśnienie.

Edytowane przez Thomas_PL
Odnośnik do komentarza
Postaram sie wytrzymac.Do tego czasu ede trosze szpreal w systemie...

 

Soft na większości dystrybucji instaluje się w podobny sposób, jak aktualizacje w Windowsie. To jest standard i metoda z windowsa (ręcznego szukania, ściągania i instalowania) wymarła.

 

Nieważne jaka dystrybucja i na jakim sprzęcie szukaj narzędzie do zarządzania programami/pakietami. W pisz co byś chciał mieć w systemie, a system postara się to Tobie wyczarować.

Odnośnik do komentarza

Ok,po dniu meczenia sie i bladzenia po tym systemie mam serdecznie dosc...Domyslalem sie ze opanowanie zajmie "troche"czasu,ale zebym nie potrafil zainstalowac czegokolwiek?!Nie moge sluchac muzy,bo nie mam programu realPlayer,czy jakos tak..Zassalem go...I co dalej?!Zassalem(recznie) Kadu...I tez nie potrafie tego zainstalowac...Niby zainstalowalem z folderu,ktory byl w calym pakiecie Kadu ale zaden skrot sie nie pojawil...Nie moge nawet zmienic interface'u na ten,ktory polecil Maximus(XFCE)...Chce tylko muze,filmy i GG,a raczej KG:) Powoedzcie mi gdzie sie zapisuja dane ktore sciagne/zainstaluje?Moge w jakis sposob sprawdzic zawartosc HD i tego co zainstalowalem?Ide sie meczyc dalej:) Trzy godzinki nauki Lina dziennie...Pomozcie graczowi w potrzebie:P

Aha mam jeszcze jedno debilne pytanie:P Tylko prosze nie drwic:D Jak do diabla moge otworzyc zawartosc plyty,ktora siedzi w konsoli?:/:D

Ok wlasnie probowalem z konsoli sciagnac kadu,nie wiem czy dobrze wpisalem,mianowicie "yum instal kadu"po chwili mi wyskoczyla informacja "You need to be root to perform this command"...Chodzi o jakiegos administratora czy co?...Ok poradzilem sobie z tym komunikatem,ale nie wiem co dalej...Znalazlem ten "software management"o to chodzilo?Tylko po wpisaniu w "search" kadu nic mi nie czaruje:P Mam juz dosyc.Ide pograc w CODa,wysiadam...Wole odlozyc na jakis syfny PieC z intuicyjnym windowsem... Duzo tych pytan,mam nadzieje,ze znajdzie sie ktos chetny do udzielenia odpowiedzi na wszystkie.Oby ktos chetny sie znalazl...

Edytowane przez otaku84
Odnośnik do komentarza

hahaha.... a nie muwiłem.. poczekaj...

 

Windows wcale nie jest bardziej intuicyjny niz Linux... poprostu tamten system juz znasz i rozumiesz jaką logiką się posługuje. Identycznie czuje się grafik który przecghodzi z photoshop na corel... za każdym razem gdy zmieniamy technologie. Zresztą identycznie było gdy wyszło ps3 z zupełnie innym podejsciem do programowania niż Xbox.

 

Instalujesz Yumex(nakładke graficzną na yum) i potem to debilnie proste... ;)

http://www.ladujfotke.pl/panel/files/active?show=34646

 

ale już ci nie bede pomagał... do czasu uruchomienia forum gameonly.pl.. bo sie powtarzam ;)

Odnośnik do komentarza
wiekszych herezji sie nie da napisac ^^
a widzisz... ty potrafisz... zwykłe klikniecie i obsluga myszki na poczatku stwarza OGROMNE trudnosci... mojego ojca zniechecilo na wiele lat :P

 

Bardziej intuicyjne interfacy to te DOTYKOWE.... chcesz włączyć przedmiot.... dotykasz go, chcesz cos przenies przytrzymujesz i przenosisz... itd..

tego typu interfacy z łąwtością obsługują dzieci... daj takiemu 4 latkowi WINDOWSA i każ właczyć muzyke :P

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...