Skocz do zawartości

Linux na dysku PS3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co wy gadacie, jakie problemy z Windows, jaki śmieciowy PC. Stwierdzam jednoznacznie, że Maximmus to jakiś fanatyk. I wole Windows niż Linux na którym brak kodeków i sam kumpel powiedzieł, że linux tak ma, że nagle coś przestanie działać. Windows mi się w ogóle nie zawiesza, więc co może być stabliniejszego niż ZERO zwiech? -1 jedna zwiecha? <lol> PS3 mam do tego, żeby było PS3. Niestety 256MB Ramu pamięci operacyjnej bardzo ogranicza PS3. Wszak usługi i środowisko graficzne potrzebuje tego.

Odnośnik do komentarza
Co wy gadacie, jakie problemy z Windows, jaki śmieciowy PC. Stwierdzam jednoznacznie, że Maximmus to jakiś fanatyk. I wole Windows niż Linux na którym brak kodeków i sam kumpel powiedzieł, że linux tak ma, że nagle coś przestanie działać. Windows mi się w ogóle nie zawiesza, więc co może być stabliniejszego niż ZERO zwiech? -1 jedna zwiecha? <lol> PS3 mam do tego, żeby było PS3. Niestety 256MB Ramu pamięci operacyjnej bardzo ogranicza PS3. Wszak usługi i środowisko graficzne potrzebuje tego.

Dobra, a teraz skończ spamować i idź grzecznie spać. Swoimi tekstami typu "kumpel mi powiedział" to się najwyżej ośmieszasz.

Odnośnik do komentarza

Konsola.... inaczej zwana TERMINAL... otworz tą aplikacje po uruchomieniu jakiegoś interfesu graficznego(po instalacji przed wpisanie hasła będziesz mógl wybrać) do wyboru... GNOME, KDE, "Ekstabliszment" czy jakoś tak... następnie ściągnij sobie XFCE... najlepszy dla ps3 interfac graficzny bo lekki... dzieki czemu wszytko bedzie działało plynnie.

 

Otwiersza TERMINAL(aplikacje) i wpisujesz w niej BOOT-GAME-OS... działa w wersji 5.00, 5.01, 5.02... w 6.00 jest specjalna "ikona" do tego... ja sobie taką poprostu stworzyłem.

Tak wygląda np. pulpit u mnie

 

http://www.ladujfotke.pl/5877-GG-kadu.jpg.html

 

 

 

Dziwię się trochę, że wolałeś zaczynać z wersją 5.02, zamiast 6.0

a starcie nie poradzi sobie z "naprawą" YUMa i dzwięku więc najleiej 5.02 a potem jak już załapie to inne ;)

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza

Tu akurat musze powiedzec.... że wypuszcza niedopracowane... co bylo dla mnie szokiem, bo jednak to jest FIRMA a nie banda zebrana pod budką :D

Myśle że im poważnie brak funduszy na rozwój... stąd wszelkie niedogodności... kolesie nawet łapią się za takie dodatkowe środki dofinansowania jak sprzedaż Ps3 z preinstalowanem YDLinux... ;)

 

hehehe... fanatyk.... hehehe

 

i brak kodeków hahaha

http://www.ladujfotke.pl/11068-Screenshot.png.html

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza

Co do tych problemów - dziwna sprawa, bo nikt na oficjalnym forum o tym nie wspominał. Jesteś pewien, że są problemy z wersją 6.0?

 

Co do funduszy - Sony zamiast ruszyć dupę, kupić to całe Terra Soft i przygotować Linucha na PS3 z prawdziwego zdarzenia, z całym wsparciem ramu, wszystkimi rdzeniami (najlepiej jakby wypuścili specjalną wersję PS3 z 1 GB ramu dla Lina) i tym, że można przeznaczyć na other OS ile się chce, to wolą opierdzielać się i wydawać głupoty pokroju HOME, które na dobrą sprawę mało komu są potrzebne.

 

Taki wielki koncern, a g.ówno robią. Microsoft z wiadomych powodów nie chciałby robić czegoś takiego na X360 :D:D:D:D. Chyba wszyscy wiem dlaczego ;).

 

Ale dlaczego Sony nie chce przygotować porządnego systemu i zachęcać ludzi, zeby rzucili windowsa i tego całego peceta w kąt, wolą się zajmować głupotami i popierdółkami.

 

ZAWSZE, ZAWSZE to czego gracze chcą jest mało ważne - Ile trzeba było czekać na in-game XMB? Ile na Trofea?! Zamiast robić to czego gracze chcą, to chcą nam wcisnąć popierdółki typu Life with PS, czy właśnie HOME, ale tylko dlatego że próbują nam wmówić, ze to jest nam potrzebne. Niestety, HOME i Life with PS jest mało komu potrzebne. Natomiast trofea i in game XMB były potrzebne już od dnia premiery.

 

Dlaczego nadal są problemy ze skalerem? Dlaczego PS3 nie skaluje wszystkich gier do 1080p, tak jak X360? Dlaczego nie dadzą wsparcia 16:10? Bo ich gracze g.ówno obchodzą. Ile musiało być petycji, próśb płaczy żeby dali nam trofea i in game XMB, które mieliśmy dostać już na początku.

Odnośnik do komentarza
Co do tych problemów - dziwna sprawa, bo nikt na oficjalnym forum o tym nie wspominał. Jesteś pewien, że są problemy z wersją 6.0?

Wiem bo instalowałe trzykrotnie i za kążdym razem ten sam "numer" a na oficjalnym forum jest wyjasnione jak sobie poradzić... jak ktoś anglojęzyczny i bystry to sobie poradzi... ja na to niemam sił... wole poczekać na następną wersje.

 

Co do funduszy - Sony zamiast ruszyć dupę, kupić to całe Terra Soft i przygotować Linucha na PS3 z prawdziwego zdarzenia, z całym wsparciem ramu, wszystkimi rdzeniami (najlepiej jakby wypuścili specjalną wersję PS3 z 1 GB ramu dla Lina) i tym, że można przeznaczyć na other OS ile się chce, to wolą opierdzielać się i wydawać głupoty pokroju HOME, które na dobrą sprawę mało komu są potrzebne.

Wydaje się żę jedynym powodem udostępnienia Linuxa na PS3 jest chęć załąpania się na mniejszą taryfe celną... a to są setki milionów zaoszczedzone.

 

Co do reszt to nawet nie chce komentować.. LIFE to CRAP...

Odnośnik do komentarza
Co wy gadacie, jakie problemy z Windows, jaki śmieciowy PC. Stwierdzam jednoznacznie, że Maximmus to jakiś fanatyk. I wole Windows niż Linux na którym brak kodeków i sam kumpel powiedzieł, że linux tak ma, że nagle coś przestanie działać. Windows mi się w ogóle nie zawiesza, więc co może być stabliniejszego niż ZERO zwiech? -1 jedna zwiecha? <lol> PS3 mam do tego, żeby było PS3. Niestety 256MB Ramu pamięci operacyjnej bardzo ogranicza PS3. Wszak usługi i środowisko graficzne potrzebuje tego.

Dobra, a teraz skończ spamować i idź grzecznie spać. Swoimi tekstami typu "kumpel mi powiedział" to się najwyżej ośmieszasz.

O znów nasz ynteligent forowy. Nie ośmieszam. On jest studentem Mechatroniki na PW. Pracuje u nas i buduje małe komputerki sam wszystko lutując i wgrywając na nie Linuxa. Więc chłopczyku idź do mamy.

 

Co do funduszy - Sony zamiast ruszyć dupę, kupić to całe Terra Soft i przygotować Linucha na PS3 z prawdziwego zdarzenia, z całym wsparciem ramu, wszystkimi rdzeniami (najlepiej jakby wypuścili specjalną wersję PS3 z 1 GB ramu dla Lina) i tym, że można przeznaczyć na other OS ile się chce, to wolą opierdzielać się i wydawać głupoty pokroju HOME, które na dobrą sprawę mało komu są potrzebne.

Wydaje się żę jedynym powodem udostępnienia Linuxa na PS3 jest chęć załąpania się na mniejszą taryfe celną... a to są setki milionów zaoszczedzone.

 

Co do reszt to nawet nie chce komentować.. LIFE to CRAP...

 

Właśnie to dobre podsumowanie Linuxa na PS3. Jest, ale nic specjalnego, chyba że ktoś wyłączy wszystkie usługi jakie tylko się da, aby korzystać z CELLa do obliczeń. Polecam artykuł na stronach IBM.

Edytowane przez ArturNOW
Odnośnik do komentarza

Co do YUMa w YDL6.0, to jest to kwestia pobawienia się trochę z opcją kopiuj/wklej w edytorze tekstu. Prosta sprawa. Co do dźwięku, to w sumie nie sprawdzałem, bo nie był mi potrzebny, ale chyba coś tam czasem popierdywało. Jak dojdzie do mnie kabel do monitora, to sprawdzę, z tym, ze nie używam HDMI, a componenta, może to ma jakieś znaczenie jeśli będzie mi działac.

Kadu jest za to bardzo fajnym programem i jest lepszy od samego gg imo :)

Co do ściąfania, to mało 35GB wolnego miejsca w PC, bo nie mam chęci się bawic z pendrivami i innymi tego typu (pipi)ami.

 

Co do Sony, to rzeczywiscie szkoda, ze nie robia tego co trzeba, a zajmują sie czymś, co pewnie tylko zobaczę jak wyglada i więcej nie skorzystam z tego (home itp). Dali In game XMB, tylko co z tego, skoro gier, w których mogę odpalić swoją muzykę jest jak na lekarstwo. Nie rozumiem też, czemu nie dali kabla VGA tak jak M$, ułatwiloby to wielu ludziom życie. Miło byłoby, jakby Sony chociaz dało mozliwość wykorzystania RSX w Linuksie. Do tego jakby można było wyłączyć chociaż underscan, a dysk dzielić nie na 10GB i reszta, tylko na przykład pół na pół, to wtedy rzeczywiscie byłoby miło. Przecież Linuks nigdy nie umożliwi odpalania gier pisanych na PS3, jak to niektórzy pisali przy premierze PS3. No ale widać, ze Sony absolutnie nie wnika w Linuksa i w cały ten temat, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
O znów nasz ynteligent forowy. Nie ośmieszam. On jest studentem Mechatroniki na PW. Pracuje u nas i buduje małe komputerki sam wszystko lutując i wgrywając na nie Linuxa. Więc chłopczyku idź do mamy.

Różnica między nami jest taka, że ja opieram swoją wiedzę na WŁASNYCH doświadczeniach, a nie na tym "co mi ktoś tam powiedział". Nie obchodzi mnie kim on jest i co robi. Skoro się włączasz do dyskusji, to miło by było gdybyś powiedział coś na podstawie tego co sam wiesz, a nie bo ktoś tam coś powiedział. Nazywasz Maximmusa fanatykiem (mimo, że udziela bardzo dużo konkretnych porad na forum, na temat Linuxa), a sam swoją postawą niczego nie prezentujesz. Dziwisz się potem, że mam ubaw czytając coś takiego? Jeszcze jak mówisz, że nie ma kodeków - :rolleyes:

 

Co do Sony, to rzeczywiscie szkoda, ze nie robia tego co trzeba, a zajmują sie czymś, co pewnie tylko zobaczę jak wyglada i więcej nie skorzystam z tego (home itp). Dali In game XMB, tylko co z tego, skoro gier, w których mogę odpalić swoją muzykę jest jak na lekarstwo. Nie rozumiem też, czemu nie dali kabla VGA tak jak M$, ułatwiloby to wielu ludziom życie. Miło byłoby, jakby Sony chociaz dało mozliwość wykorzystania RSX w Linuksie. Do tego jakby można było wyłączyć chociaż underscan, a dysk dzielić nie na 10GB i reszta, tylko na przykład pół na pół, to wtedy rzeczywiscie byłoby miło. Przecież Linuks nigdy nie umożliwi odpalania gier pisanych na PS3, jak to niektórzy pisali przy premierze PS3. No ale widać, ze Sony absolutnie nie wnika w Linuksa i w cały ten temat, a szkoda.

 

Dokładnie. Tak jak mówię, nie robią tego, czego gracze potrzebują. Co to jest dla Sony wypuścić kabel VGA? Co to jest zrobienie opcji dzielenia dysku 50/50? Przecież to mały softwarowy update i po robocie.

 

Nie zgodzę się jednak co do wnikania Linuxa przez. Właśnie dlatego możesz odpalić Linuxa, bo Sony tak zaprojektowało PS3, żebyś mógł to zrobić. Zrobili tylko dwie głupoty: 1. Nie dali lepszego podziału dysku. 2. Nie zajęli się dalszym wspieraniem Linuxa po premierze PS3. Po prostu dali nam w pewnym sensie Yellow Doga i dla nich była sprawa załatwiona. Myśleli, że community zajmie się poważnie dalszym rozwojem, ale widać że nici z tego.

Odnośnik do komentarza
O znów nasz ynteligent forowy. Nie ośmieszam. On jest studentem Mechatroniki na PW. Pracuje u nas i buduje małe komputerki sam wszystko lutując i wgrywając na nie Linuxa. Więc chłopczyku idź do mamy.

Różnica między nami jest taka, że ja opieram swoją wiedzę na WŁASNYCH doświadczeniach, a nie na tym "co mi ktoś tam powiedział". Nie obchodzi mnie kim on jest i co robi. Skoro się włączasz do dyskusji, to miło by było gdybyś powiedział coś na podstawie tego co sam wiesz, a nie bo ktoś tam coś powiedział. Nazywasz Maximmusa fanatykiem (mimo, że udziela bardzo dużo konkretnych porad na forum, na temat Linuxa), a sam swoją postawą niczego nie prezentujesz. Dziwisz się potem, że mam ubaw czytając coś takiego? Jeszcze jak mówisz, że nie ma kodeków - :rolleyes:

Jeżeli ktoś piszę coś takiego

"Po co Wam Linux, skoro obok macie Ps3, który jest 10000000x mniej awaryjny niż te śmieci HARDWARE zwane "PC składakiem"..."

Sorry ale to są fanatyczne wypowiedzi. I to bardzo PS3 fanatyczne. Ale po co się mamić i twierdzić, że niby PS3 jest lepsze do linuxa jak nie jest. Nawet do Wi-Fi z poziomu Linuxa na PS3 nie ma dostępu, bo Sony zablokowało. Już nie mówiąc o aplikacjach wymagających dużo ramu. Co ja tu będę mówić sam FireFox potrafi przy kilku zakładkach zając ponad 100MB. Niestety nie ważne jak szybki procesor, jak się czeka na dane z dysku wszystko zamula. Ps3 fajnie, że daje możliwość instalacji Linuxa ale nie przesadzajmy. Komfort pracy byłby na byle tanim kompie z allegro kilkuletnim z procem > 1GHz i przede wszystkim z odpowiednią ilością RAM.

 

A czemu Sony nie da PS3 z 1GB RAM? A czemu miałoby. A jakby coś takiego stworzyli to trzeba liczyć się z ceną 1500-2000$. Bo po co wtedy po kosztach sprzedawać. To by był komputer dla ludzi z uniwerków itp, których nie stać na serwery IBM bądź nie widzą sensu inwestycji dla nauki CELL.

Edytowane przez ArturNOW
Odnośnik do komentarza

Wifi to 10 sekund konfiguracji i jestes w sieci.

 

!GB ram, to na pewno nie ma co liczyc, ale podział dysku 50/50, odblokowany RSX z jego dodatkowym ramem i już z linuxem milutko byłoby. Z odblokowanym RSX możnaby jużpograć w niektóre stare ciekawe gierki i ogólnie szybciej by to smigało, a piractwa przecież to by nie wniosło żadnego (chyba, ze emu PSX, któe pewnie i tak jest, tylko pewnie słabo wydajne)

 

Braku kabla VGA do tej pory nie rozumiem. Trzeba sie bawic w VGA BOXy, a przeciez nie problem to dla nich.

Odnośnik do komentarza

Po tych wypowiedziach jestem skłonny twierdzi, że nie masz zielonego pojęcia, ba nawet nie obcowałeś z żółtym psem na PS3.

Sorry ale to są fanatyczne wypowiedzi. I to bardzo PS3 fanatyczne.

Moim zdaniem, jeżeli używa od 1,5 roku Linuxa na PS3 (a na windowsie przecież także kiedyś siedział) to ma chyba jakieś tam pojęcie. Najwięcej krzyczą albo ci co tylko Windowsa mieli, albo Linuxa. Wolę słuchać tych, co obcują z obiema platformami.

 

Ale po co się mamić i twierdzić, że niby PS3 jest lepsze do linuxa jak nie jest.

Bo ty tak powiedziałeś? Ja ci powiem tak:

 

Używam i Windowsa i Yellow Doga na PS3. Dlaczego używam Windowsa? Dlatego, że gram. Dlaczego używa Yellow Doga na PS3? Bo:

 

- Nie obawiam się ataku wirusów

- Widzę obok siebie ładną, małą, zgrabną i błyszczącą skrzyneczkę. W porównaniu do mojego wielkiego i obrzydliwego PC, to jest różnica. A 100 Euro nie wywalę na ładną obudowę do kompa, wybacz, wolę dołożyć do nowego TV.

- PS3 jest bardzo cichutkie. W porównaniu z moim kompem, to niebo i ziemia.

- Wciąż muszę się użerać z aktualizacjami windowsa, głupimi komunikatami, wiecznym spamem itd. Zaznaczam, że kompa mam zawsze czystego.

- Gdyby nie to, że moi rodzice mi kiedyś kupili Windowsa (jeszcze jak z nimi mieszkałem ^_^ ) to bym go w ogóle nie używał, bo kosztuje dużo (nie zapłacę 120 Euro za system), a piratami jak wiadomo się brzydzę. Yellow Doga mam za darmo i gitarka.

- Do Netu, pisania w Office i gg, prędkość na PS3 mi styka. Nie zajmuje się żadną grafiką czy czymś, więc mi prędkość wystarcza.

- Po prostu na windowsie mam masę nie potrzebnych śmieci, a na linuxie robię zawsze to co chcę, system mi nie wyrzuca żadnych odpadków i wszystko jest spoko. Powiedziałbym, że mając Linuxa czuję się jakbym to ja sprawował władzę nad system. Pod windowsie, to tak jakby Microsoft sprawował nademną władzę.

 

 

Nawet do Wi-Fi z poziomu Linuxa na PS3 nie ma dostępu, bo Sony zablokowało.

Hehe, czy ja ci nie mówiłem, że nie masz pojęcia o czym gadasz?

 

WiFi w Linuxie działa od czerwca 2007 roku! Jak PS3 wychodziło to owszem, było zablokowane, ale w pół roku uporali się z tym problemem.

 

Już nie mówiąc o aplikacjach wymagających dużo amu.

To znaczy jakich?

 

Mozilla, kadu, Openoffice? Twoim zdaniem wymagają tak wiele? Moim zdaniem malutko.

 

Co ja tu będę mówić sam FireFox potrafi przy kilku zakładkach zając ponad 100MB.

Możesz mieć nawet 4 GB ramu a tak będzie dochodziło do zwolnień i przycięć. Ja mam w swoim kompie GeForce 8800 Gt, 2 GB Ramu i Athlona X2 4400, a głupi Firefox potrafi chodzić jak słoń. Oczywiście nie cały czas, ale bardzo często lubi zwalniać.

 

Niestety nie ważne jak szybki procesor, jak się czeka na dane z dysku wszystko zamula.

:lol:

 

Ps3 fajnie, że daje możliwość instalacji Linuxa ale nie przesadzajmy. Komfort pracy byłby na byle tanim kompie z allegro kilkuletnim z procem > 1GHz i przede wszystkim z odpowiednią ilością RAM.

Mówisz o małym, obrzydliwym i wyjącym hebelku? Nie rozśmieszaj mnie. Dowiedz się co to komfort pracy. Serio, nie chce mi się już negować tego co mówisz. Odpal Athlona 1 GHZ z 1 Gb ramu i pogadamy.

A czemu Sony nie da PS3 z 1GB RAM? A czemu miałoby. A jakby coś takiego stworzyli to trzeba liczyć się z ceną 1500-2000$. Bo po co wtedy po kosztach sprzedawać.

IHAHAHAHAHAHHAAHAHHAHAahHAHAHHAAH. Leże, podnieście mnie.

 

Dowiedz się ile ramy kosztują. Że co? Że kostka ramu 512 MB kosztuje 1000 dolców? Chyba ci się zera pomyliły. Napiszę to zaraz na jakimś forum pecetowym, w dziale dowipy. Wszyscy skonają ze śmiechu :lol::rotfl: :1pl:

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza

Od siebie dodam jeszcze, ze gdyby nie podział dysku, małe odświeżanie i denerwujący mnie underscan, który jest na serio duży, to korzystałbym właśnie z PS3 z Linuksem, a nie z kompa, mimo, ze komp mój ma wymiary 32x35x9cm i jest trochę tylko głosniejszy niz PS3, bo ma już starego mocno wiatraczka na procku i zasilaczu (jedyne wiatraki). Sam w PC mam 512 ramu i nie ma duzo większego komfortu przy tym co robię na kompie, w stosunku do tego samego sprzętu jak mialem 256.

 

No ale odblokowany RSX by się przydał :P

Edytowane przez Metal
Odnośnik do komentarza

W tym temacie ludzie chcą się dowiedzieć rzetelnych informacji na temat linuxa... Każdy niech sam oceni moją rzetelność... ja tylko dodam że według mnie Ps3 jest dobrą alternatywą wobec PC składaka jeśli ma spełniać zadania biurowe(office,GG,emule..itd.). Działą znacznie napewno szybciej niż PC z min. 2gh taktowaniem procesora... ram również jest ZNACZNIE wydajniejszy - polecam.

 

Aby unaocznić kto tu "się zna" i ma doświadczenie a kto pieprzy totalne bzdety że aż żal .... ściska :D

http://www.ladujfotke.pl/34477-Screenshot.png.html

 

Kilkanaście stron www, w tym czasie odtwarzający player, kadu(GG), monitor systemu, menadżer...

 

Jaki jeszce program miałem odpalić? O ile nie byłby to duży plik graficzny... to nie wpłynełoby mocna na zmniejszenie wydajność systemu.

Nie trzeba nic wyłączać... nic konfigurować specjalnie... wystarczy korzystać z interfajsu graficznego XCFE.

RAM w ps3 jest wydajny... a np. takie operacje jak kopiowanie, rozpakowywanie czyni wyrażnie(kilkukrotnie) szybciej niż laptopy z VISTĄ znajomych.

 

Powtórze dla zainteresowanych jeszce raz... PS3 jest dobrą alternatywą dla PC (dla przeciętnego użytkonika) - gdyby ktoś MNIE pytał o zdanie... korzystam od marca 2007 i nigdy wczesniej nie miałęm do czynienia z LINUXem... wersja YDLinux nie wymaga zaawansowanej wiedzy gdyż obsluga jest banalnie uproszczona.

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza
Po tych wypowiedziach jestem skłonny twierdzi, że nie masz zielonego pojęcia, ba nawet nie obcowałeś z żółtym psem na PS3.

Sorry ale to są fanatyczne wypowiedzi. I to bardzo PS3 fanatyczne.

Moim zdaniem, jeżeli używa od 1,5 roku Linuxa na PS3 (a na windowsie przecież także kiedyś siedział) to ma chyba jakieś tam pojęcie. Najwięcej krzyczą albo ci co tylko Windowsa mieli, albo Linuxa. Wolę słuchać tych, co obcują z obiema platformami.

 

Ale po co się mamić i twierdzić, że niby PS3 jest lepsze do linuxa jak nie jest.

Bo ty tak powiedziałeś? Ja ci powiem tak:

 

Używam i Windowsa i Yellow Doga na PS3. Dlaczego używam Windowsa? Dlatego, że gram. Dlaczego używa Yellow Doga na PS3? Bo:

 

- Nie obawiam się ataku wirusów

- Widzę obok siebie ładną, małą, zgrabną i błyszczącą skrzyneczkę. W porównaniu do mojego wielkiego i obrzydliwego PC, to jest różnica. A 100 Euro nie wywalę na ładną obudowę do kompa, wybacz, wolę dołożyć do nowego TV.

- PS3 jest bardzo cichutkie. W porównaniu z moim kompem, to niebo i ziemia.

- Wciąż muszę się użerać z aktualizacjami windowsa, głupimi komunikatami, wiecznym spamem itd. Zaznaczam, że kompa mam zawsze czystego.

- Gdyby nie to, że moi rodzice mi kiedyś kupili Windowsa (jeszcze jak z nimi mieszkałem ^_^ ) to bym go w ogóle nie używał, bo kosztuje dużo (nie zapłacę 120 Euro za system), a piratami jak wiadomo się brzydzę. Yellow Doga mam za darmo i gitarka.

- Do Netu, pisania w Office i gg, prędkość na PS3 mi styka. Nie zajmuje się żadną grafiką czy czymś, więc mi prędkość wystarcza.

- Po prostu na windowsie mam masę nie potrzebnych śmieci, a na linuxie robię zawsze to co chcę, system mi nie wyrzuca żadnych odpadków i wszystko jest spoko. Powiedziałbym, że mając Linuxa czuję się jakbym to ja sprawował władzę nad system. Pod windowsie, to tak jakby Microsoft sprawował nademną władzę.

Co ja poradze jak masz byle jaki głośny komputer. Mój jest cichszy niż PS3 i w ładnej obudowie. Ale jak się kupuje byle co byle było, to tak patrzy na PC.

 

Nawet do Wi-Fi z poziomu Linuxa na PS3 nie ma dostępu, bo Sony zablokowało.

Hehe, czy ja ci nie mówiłem, że nie masz pojęcia o czym gadasz?

 

WiFi w Linuxie działa od czerwca 2007 roku! Jak PS3 wychodziło to owszem, było zablokowane, ale w pół roku uporali się z tym problemem.

O sorry, tego nie wiedziałem.

 

Już nie mówiąc o aplikacjach wymagających dużo amu.

 

To znaczy jakich?

Mozilla, kadu, Openoffice? Twoim zdaniem wymagają tak wiele? Moim zdaniem malutko.

 

Po pierwsze OpenOffice to jakaś upośledzona wersja pakietu biurowego. Ja rozumiem, że dla domowego użytownika jest to prawie to samo co MS Office. Tyle niestety wykorzystać skomplikowane makra, solvery itp to zobaczymy jak przy generowaniu danych finansowych da sobie rade PS3 już nie mówiąc o tym OO, który jest prawie jak żywiec.

 

Co ja tu będę mówić sam FireFox potrafi przy kilku zakładkach zając ponad 100MB.

 

Możesz mieć nawet 4 GB ramu a tak będzie dochodziło do zwolnień i przycięć. Ja mam w swoim kompie GeForce 8800 Gt, 2 GB Ramu i Athlona X2 4400, a głupi Firefox potrafi chodzić jak słoń. Oczywiście nie cały czas, ale bardzo często lubi zwalniać.

 

Jak ci zamula to nie skomentuje :D Mi na PS3 standardowa przeglądarka niepozwoliła na otwarcie 5 okna, gdy we wcześniejszych miałem youtube z filmikiem wgrany :D

 

Niestety nie ważne jak szybki procesor, jak się czeka na dane z dysku wszystko zamula.

:lol:

 

Cóż szkoda, że to ja jestem programistą nie ty. Ale LOL :D Prosta rzecz. Czemu na kompie z 256MB możesz uruchomić program który wymaga znacznie więcej? Virtual Memory czyli część dysku służy jako przestrzeń na pamięć operacyjna. Oczywiście zabrakło wiedzy...

 

Ps3 fajnie, że daje możliwość instalacji Linuxa ale nie przesadzajmy. Komfort pracy byłby na byle tanim kompie z allegro kilkuletnim z procem > 1GHz i przede wszystkim z odpowiednią ilością RAM.

Mówisz o małym, obrzydliwym i wyjącym hebelku? Nie rozśmieszaj mnie. Dowiedz się co to komfort pracy. Serio, nie chce mi się już negować tego co mówisz. Odpal Athlona 1 GHZ z 1 Gb ramu i pogadamy.

 

O komforcie pracy wiem więcej niż ty, mój PC jest cichszy niż PS3 40GB, którego mam. A przecież PS3 jest bardzo cichy, dla przygłuchych niesłyszalny.

 

A czemu Sony nie da PS3 z 1GB RAM? A czemu miałoby. A jakby coś takiego stworzyli to trzeba liczyć się z ceną 1500-2000$. Bo po co wtedy po kosztach sprzedawać.

IHAHAHAHAHAHHAAHAHHAHAahHAHAHHAAH. Leże, podnieście mnie.

 

Dowiedz się ile ramy kosztują. Że co? Że kostka ramu 512 MB kosztuje 1000 dolców? Chyba ci się zera pomyliły. Napiszę to zaraz na jakimś forum pecetowym, w dziale dowipy. Wszyscy skonają ze śmiechu :lol::rotfl: :1pl:

Człowieku czy ty w ogóle myślisz? Czy masz z tym problem. PS3 jest tak tani bo to PS3 nie ważne ile kosztuje jego produkcja. SONY jakby sprzedawała komputer na bebechach PS3 to by słono za to żądał. Zobacz ile kosztuje zwykłe PC SONY, a co dopiero coś na CELL i z pamięciami RAMBUS. Nie wspomne o tym, że jako PC nowa płyta głowna z magistralami PCI Express. Proszę zacznij myśleć, zrób to nie dla mnie, ale dla siebie.

 

 

W tym temacie ludzie chcą się dowiedzieć rzetelnych informacji na temat linuxa... Każdy niech sam oceni moją rzetelność... ja tylko dodam że według mnie Ps3 jest dobrą alternatywą wobec PC składaka jeśli ma spełniać zadania biurowe(office,GG,emule..itd.). Działą znacznie napewno szybciej niż PC z min. 2gh taktowaniem procesora... ram również jest ZNACZNIE wydajniejszy - polecam.

 

Aby unaocznić kto tu "się zna" i ma doświadczenie a kto pieprzy totalne bzdety że aż żal .... ściska :D

http://www.ladujfotke.pl/34477-Screenshot.png.html

 

Kilkanaście stron www, w tym czasie odtwarzający player, kadu(GG), monitor systemu, menadżer...

 

Jaki jeszce program miałem odpalić? O ile nie byłby to duży plik graficzny... to nie wpłynełoby mocna na zmniejszenie wydajność systemu.

Nie trzeba nic wyłączać... nic konfigurować specjalnie... wystarczy korzystać z interfajsu graficznego XCFE.

RAM w ps3 jest wydajny... a np. takie operacje jak kopiowanie, rozpakowywanie czyni wyrażnie(kilkukrotnie) szybciej niż laptopy z VISTĄ znajomych.

 

Powtórze dla zainteresowanych jeszce raz... PS3 jest dobrą alternatywą dla PC (dla przeciętnego użytkonika) - gdyby ktoś MNIE pytał o zdanie... korzystam od marca 2007 i nigdy wczesniej nie miałęm do czynienia z LINUXem... wersja YDLinux nie wymaga zaawansowanej wiedzy gdyż obsluga jest banalnie uproszczona.

Taka wypowiedz mi się podoba. Ale jak czytam o jakimś śmieciowym PC, to reakcja może być jedna. Strasznie mocno jest obciążony CPU przy jedynie jednym filmie... Rozumiem, że ta wersja Linuxa tak naprawdę korzysta jedynie z głównego rdzenia PPC. Czy już trwają pracę nad bibliotekami itp żeby skorzystać z SPU?

 

Może byś napisał własny wątek z takim podsumowaniem: co i jak. Jak wygląda instalacja.

Edytowane przez ArturNOW
Odnośnik do komentarza

Panowie... ale pisząć śmieciowy hardware to chodziło mi o te wszelkie składaki z róznych marketów... a takich jest ponad 90%.

Oczywiście jak ktos dysponuje HARDCOROWĄ wiedzą to sobie może złożyć mały prom kosmiczny PC.

 

Co do Youtube... to musze przyznać że faktycznie... mocno obciąża YDLinux ale wynika to z bardzo słabej optymalizacji... i z czasem bedzie lepiej... nie jest to wina zbyt małej MOCY itd...

Odnośnik do komentarza
Panowie... ale pisząć śmieciowy hardware to chodziło mi o te wszelkie składaki z róznych marketów... a takich jest ponad 90%.

Oczywiście jak ktos dysponuje HARDCOROWĄ wiedzą to sobie może złożyć mały prom kosmiczny PC.

 

Co do Youtube... to musze przyznać że faktycznie... mocno obciąża YDLinux ale wynika to z bardzo słabej optymalizacji... i z czasem bedzie lepiej... nie jest to wina zbyt małej MOCY itd...

No tak to są śmieci. Najtańsze części, kiepskie zasilacze. Mi się raczej wydaje, że problem z youtube to cache'owanie danych przez przeglądarkę.

Odnośnik do komentarza
Co ja poradze jak masz byle jaki głośny komputer. Mój jest cichszy niż PS3 i w ładnej obudowie. Ale jak się kupuje byle co byle było, to tak patrzy na PC.

Oczywiście, ja kupuję byle co. Weź ty się człowieku czasem puknij w główkę i zastanów nad tym co mówisz.

 

Kto ci powiedział, że ja negatywnie patrzę na PC? To ty jesteś zapatrzony w PC i Windowsa, jak w święty obrazek. Miałem wypisać plusy Linuxa na PS3, to wypisuję. To, że ty masz inne zdanie, to chyba normalne. Chcesz się kłócić o to, który komputer jest cichszy? Wiesz ilu ludzi ma głośne kompy? Naprawdę jesteś już takim fanboyem, że musisz na siłę pisać, że mam byle jaki komputer? Skąd ty to możesz wiedzieć?

 

 

 

O sorry, tego nie wiedziałem.

 

Ekspert się odezwał. Buhaha :lol: Czy ty nadal nie widzisz, że nasza "dyskusja" przypomina rozmowę ze ślepym o kolorach? Tylko ty jesteś tym ślepym. Dlaczego? Dlatego, że nie posiadasz nawet elementarnej wiedzy o Yellow Dogu, a próbujesz prawić morały, w dodatku podpierając się kolegą. Sorry, na takie teksty nabierałem się 10 lat temu.

 

Po pierwsze OpenOffice to jakaś upośledzona wersja pakietu biurowego. Ja rozumiem, że dla domowego użytownika jest to prawie to samo co MS Office. Tyle niestety wykorzystać skomplikowane makra, solvery itp to zobaczymy jak przy generowaniu danych finansowych da sobie rade PS3 już nie mówiąc o tym OO, który jest prawie jak żywiec.

 

Moment, skoro mówimy o MOICH zastosowaniach do Linuxa, to będę chyba pisał o moich zastosowaniach, czyli "Prawie Word dla zwykłego użytkownika". Dotrze wreszcie do tej twojej zakutej pały, że do tego co potrzebuję, wystarczy mi YLD?

 

Chcesz się teraz licytować, co potrafi PS3 pod Linuchem, a czego nie w porównaniu do PC? Otóż, jakbyś umiał czytać, to byś wiedział że w tej dyskusji chodziło o coś innego.

 

 

Jak ci zamula to nie skomentuje :D Mi na PS3 standardowa przeglądarka niepozwoliła na otwarcie 5 okna, gdy we wcześniejszych miałem youtube z filmikiem wgrany :D

LOL przez duże L. Naprawdę jesteś taki głupi, czy tylko udajesz? Co ty w ogóle porównujesz? XMB z jednym rdzeniem, 30-ilomaś MB ramu i starą wersją flash playera, do Yellow Doga (który notabene nawet nie wykorzystuje 40% mocy PS3)?

 

To brzmi tak, jakbyś twierdził, że PS3 nie jest wstanie pociągnąć Youtube.

 

Cóż szkoda, że to ja jestem programistą nie ty. Ale LOL :D Prosta rzecz. Czemu na kompie z 256MB możesz uruchomić program który wymaga znacznie więcej? Virtual Memory czyli część dysku służy jako przestrzeń na pamięć operacyjna. Oczywiście zabrakło wiedzy...

Jesteś jasnowidzem. Nie zamieściłem żadnego tekstu. Dałem tylko emotikonkę. Ty natomiast wyciągnąłeś z tego całe zdania. Jesteś lepszy niż Gazeta Wyborcza. :spox: Chylę czoła.

 

O komforcie pracy wiem więcej niż ty, mój PC jest cichszy niż PS3 40GB, którego mam. A przecież PS3 jest bardzo cichy, dla przygłuchych niesłyszalny.

Heh, czyżby typowy tekst z cyklu - moja racja jest mojsza?

 

Człowieku czy ty w ogóle myślisz? Czy masz z tym problem. PS3 jest tak tani bo to PS3 nie ważne ile kosztuje jego produkcja. SONY jakby sprzedawała komputer na bebechach PS3 to by słono za to żądał. Zobacz ile kosztuje zwykłe PC SONY, a co dopiero coś na CELL i z pamięciami RAMBUS. Nie wspomne o tym, że jako PC nowa płyta głowna z magistralami PCI Express. Proszę zacznij myśleć, zrób to nie dla mnie, ale dla siebie.

 

Na razie mam wrażenie, że to ty nie myślisz. O marketingu nie masz bladego pojęcia. Mam myśl rozwinąć czy sam wreszcie przeczytasz to co tutaj wypisujesz i zgadniesz?

 

Btw. Dziwię się Maximmus, że jeszcze ci się chce coś temu trollowi udowadniać. Wyzywa cię od fanatyków, pisze, że nie ma kodeków na Linuxie (programista? :lol: ), a ty go dalej karmisz. Po co?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...