Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Milan_

Descent

 

 

no kur*a, to jest fajny horrorek na niedzielny wieczor, 6 glupich ci.p laduje sie do jaskini, co ma byc odzwierciedleniem wyzszosci ich pochw nad glupimi meskimi penisami, wiec laduja sie tam, i oczywiscie cos nie wychodzi.

Najpierw problemy geologiczne pozniej juz dochodzimy do wybrykow natury.

Stworki fajne, krwii duzo, cyckow 12, ale wszystkie w opakowaniu, kosci na wierzchu, kosci dookola, i fajne zakonczenie po ktorym az sie wzdrygnalem , no to jest dół kurfa xD

 

daje 7,5 /10 jak lubisz horrorki to masz 1,5 godziny milego ogladania.

Kobiety , pamietajcie, nie odbierajcie innym facetow, to tak a propo przekazu ;]

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza
Henry and June

Bardzo oniryczna opowieść o trójkącie pomiędzy tytułową parą Millerów oraz Anais Nin.Piękna muzyka , klimat Paryża lat 30 i dobra obsada(min.Thurman i Spacey) zachęcają do zapoznania się z fragmentem szalonego życia wielkiego pisarza.

Jak dla mnie to takie 4/6 ale mało obiektywny jestem w tej kwestii.

to jest o tym pisarzu co napisał Zwrotnik Raka ? Chyba będe musiał sprawdzić czy są jakieś książkowe naleciałości (wizyty w burdelu , kloc w hotelu i insze sprawy :blink:)

 

 

Mechanik - typek niespi od roku . Jest obrazem nedzy i rozpaczy a w jego łebku majączą się różne dziwne rzeczy . W tytułowej roli Christin Bale , który dość mocno zaangażował się w tę kreacje , sama skóra i kości , podkrążone oczka , zapadniete poliki , niezle niezle . Sama opowiesc jest tak psychologiczna gierka z widzem , ktorej rozwiazanie poznajemy na finiszu . Troche szkoda ,ze wszystko zostało podane jak na tacy .Gdyby reżyser zostawił troche niepewności bylbym sklonny wystawić wyższą note . A tak 7+

Odnośnik do komentarza
Henry and June

Bardzo oniryczna opowieść o trójkącie pomiędzy tytułową parą Millerów oraz Anais Nin.Piękna muzyka , klimat Paryża lat 30 i dobra obsada(min.Thurman i Spacey) zachęcają do zapoznania się z fragmentem szalonego życia wielkiego pisarza.

Jak dla mnie to takie 4/6 ale mało obiektywny jestem w tej kwestii.

to jest o tym pisarzu co napisał Zwrotnik Raka ? Chyba będe musiał sprawdzić czy są jakieś książkowe naleciałości (wizyty w burdelu , kloc w hotelu i insze sprawy :P)

 

 

O nim , o nim :blink: Film obejmuje okres kiedy własnie pisał Zwrotnik ale całość jest widziana bardziej oczami Anais Nin(film jest na podstawie jej wspomnień) więc to ona raczej jest na głównym planie chociaż wizyt w burdelu oczywiście nie zabraknie.Słynnej sceny Zwrotnika , o której wspominasz niestety nie ma;] . Całość jest bardzo oniryczna i przesycona erotyką własnie w takim Millerowskim wydaniu.W każdym razie polecam , strasznie za mną chodzi muzyka z tego filmu...

Odnośnik do komentarza

glengarry glen ross - swietny film, jeden dzien z zycia malego biura nieruchomosci, byc moze najlepsza obsada ever w jednym filmie, ocena 9

big fish - najlepszy jak dla mnie film burtona, swietny humor, 9

five easy pieces - nicholson, ciezka tematyka, porownalbym go do raging bulla, 8

tropa de elite - o specjalnej poicji w 'favelas' w Rio, jak dla mnie nawet lepsze od City of god jesli kogos interesuje tematyka, 9

raiders of the lost arc - tak tytulem przypomnienia przed 22 maja;];], film o archeologu;];];], i zabytkach;];];] ocena 17;];];]

Odnośnik do komentarza

Aż poleje sie krew - Bardzo dobry film, który można polecić ludziom dość cierpliwym (film długi i niekiedy się dłużący). Ale warto. 8+/10

 

3 - 10 to Yuma - Dobry film, tylko dobry. Nie ukrywam że trochę mnie rozczarował. 7+/10

 

Skazani na Shawshank - Świetne filmidło, polecam każdemu. 9-/10

 

Projekt: Monster -Boli głowa od tego kręcenia kamerą w na boki ale taki klimat. Film świetny, ściągnąłem ale w kinie pewnie 2x lepsze wrażenia. Kilka mankamentów typu czasem kiczowate dialogi w nie odpowiednim momencie, potwór nachodzi miast i sieje zniszczenie a ludzie zachowują się trochę zbyt... spokojnie? A i trochę krótko. Tak na 8/10

 

 

Teraz ściągam Persepolis, oglądał ktoś?

Odnośnik do komentarza
dzisiaj ''Pytanie do Boga'' - o tym, że pewna pani archeolog odnalazła podczas wykopalisk {kopanie piwnicy ^^} grób w którym znajdowały się szczątki Jezusa. ; oooo masakra.

 

 

i ''13 beloved'' o tym jak łatwo można zaślepić człowieka $$ :D

 

 

obydwie pozycję serdecznie polecam.

Pytanie do Boga bodajże z Banderesem? Fajny film , zmusza do myślenia co by się stało gdyby faktycznie odkryto szczątki Jezusa.

Odnośnik do komentarza
Clockwork Orange - stary film Kubricka (1971), wstyd mówić ale nigdy go nie widziałem. Teraz nadeszła okazja i... mistrz!!! Film wykręcony ale zdecydowanie świetny i nie dla każdego. 9/10 się należy...

 

Znaczy się Mechaniczna Pomarańcza , aj?

Odnośnik do komentarza

Ostatnio przerabialem Memoris of geisha( pl tyt to chyba Wyznania Gejszy) i szczerze film jest conajmniej warty nagrod ktore zdobyl( 3 oskary). Ot nie jest to ani romansidlo, ani kolejny dziw.karski film z masa cyckow i krwi tylko porzadna opowiesc w swietnie odtworzonych( jak na moj gust) klimatach japoni lat 40 ubieglego wieku. A co jest" w srodku"?

Dostajesz tutaj troche przykre( pewnie kilka dziewczyn spusculo lezke), troche tragiczne opowiadanie o dwoch siostrach plus dowiesz sie na jakich zasadach dzialal( dziala nadal? Ale nawet jesli to juz pewnie troszeczke inaczej to wyglada) caly ten biznes

polecam, polecam, a jak kogos kreca klimaty japoni to ZASUWAJCIE DO SKLEPU!

 

Odnośnik do komentarza

Czekałem długo na seans Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda ,bo aż do premiery w Polsce na DVD (kinowy seans przegapiłem) i co tu dużo mówić jestem w ch.uj zadowolony.Wszystko o filmie pewnie zostało powiedzane przy okazji jego premiery więc na jakieś wylewne opinie nie będe się silił.Co może się podobać to piękne zdjęcia (te "kwadratowe" ujęcie jak James jedzie do Millera to masterpiece) i świetna ścieżka dźwiękowa.Dwie wiodące postacie to role oszczędne wręcz minimalistyczne jak cały film mimo to daję się wyczuć ciągłę napięcie i długotrwały stres bandytów.Słuszne słowa o renesansie westernów napisał w jakimś temacie ep-l : trzy pogrzeby melquiadesa estrady teraz to na deser brokeback mountain;>

Odnośnik do komentarza
Czekałem długo na seans Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda ,bo aż do premiery w Polsce na DVD (kinowy seans przegapiłem) i co tu dużo mówić jestem w ch.uj zadowolony.Wszystko o filmie pewnie zostało powiedzane przy okazji jego premiery więc na jakieś wylewne opinie nie będe się silił.Co może się podobać to piękne zdjęcia (te "kwadratowe" ujęcie jak James jedzie do Millera to masterpiece) i świetna ścieżka dźwiękowa.Dwie wiodące postacie to role oszczędne wręcz minimalistyczne jak cały film mimo to daję się wyczuć ciągłę napięcie i długotrwały stres bandytów.Słuszne słowa o renesansie westernów napisał w jakimś temacie ep-l : trzy pogrzeby melquiadesa estrady teraz to na deser brokeback mountain;>

jeden z najlepiej obsadzonych filmów ostatnich lat . Pitt wiadomo , Affleck zadziwiajaco niezle za to Sam Shepard .. genialnie wpasował sie w role medrca . Spokoj , pewnosc siebie i przenikliwe spojrzenie to cechy brata Jessego . Kwestie ''maybe i'll be selling shoes ''powtarzam co pare dni :) . Szkoda ze tak malo go w filmie bo moglby powstac klasyk .

 

Odnośnik do komentarza

Rendition (Transfer). Myszaq przyznał temu filmowi 7 z minusem. Moim zdaniem jest to o wiele za nisko. Film jest naprawdę świetny (by nie powiedzieć:genialny). Historia rozpoczyna się w Egipcie w momencie gdy zamachowiec-samobójca odpala ładunek wybuchowy. Zamach miał na celu wyeliminowanie szefa egipskiego wywiadu jednakże skończył się fiaskiem. Dlaczego?. To okaże się na jednej z końcowych scen filmu (spore zaskoczenie). Jako drugi aspekt filmu reżyser serwuje nam obraz w jaki sposób USA walczą z terroryzmem. Zostaje pojmany pewien Egipcjanin, zdolny chemik, co do którego istnieją podejrzenia, że konstruuje bomby dla zamachowców. Gość właśnie wracał do Usa (gdzie ma żonę i dziecko) ale na lotnisku został przechwycony przez CIA, i poddany serii brutalnych "przesłuchań". Tyle, ze "dowód jego winy" to raczej poszlaki. Pokazana jest również jego żona- kobieta usiłuję odnaleść mężą (wg lini lotniczych wsiadł na pokład jednakże w USA nie wylądował) jednakże drzwi kolejnych instytucji do których się udaje z prośbą o pomoc zamykają się w okamgnieniu. Tyle o fabule by nie zaspojlować.

 

Realizacja? Wyborna. Reżyser umiejętnie żongluje trzema wątkami filmu. Dodajmy do tego świetnie nakręcone sceny okrazsone muzyką hmmmm "arabską" pasujące jak ulał do ciasnych i krętych muzełmańskich uliczek Kairu. Delikatna ingerancja w chronologę wydarzeń dodaje lekkiego kopa tej pozycjii. Na plus zaliczam również tematykę (fanatyzm religijny i sposoby walki z nim...często równie bezwzględne).

 

Dla mnie 9/10 (jak prawie zawsze zgadzam się z Myszaqiem co od oceny-kolo ma podobny gust do mojego-to tym razem Myszu się pomylił :P )

 

 

 

Solaris- kto nie czytał powieści Lema (podobno film się chowa), ani rzecz jasna nie widział jeszcze filmu powinien niezwłocznie sprawdzić ten tytuł. O so biega? Ludzie wysłali statek badawczy w kosmos. Zadaniem załogi była obserwacja nowo odkrytej planety- tytułowej Solaris właśnie. Jednak coś się stało- jeden członek z załogi zniknął, drugi popełnił samobójstwo. A najciekawsze jest to, że załoga nie chcę wrócić na Ziemię. Pewien psychoterapeuta (w tej roli George Clooney- nawet niezła rola) zostaje wysłany na ten ów statek by sprawdzić o co kaman. Czego się dowiaduje? Malutki spojler

członków załogi odwiedzają "goście"- ludzie z kjtórymi zetkneli się w swym życiu na Ziemi (niektórzy nie żyją jak żona Clooneya)

Jak to się wszystko skończy? Hmm dość dużym zaskoczeniem. Polecam. 8 (z małym +)/10

Odnośnik do komentarza
Czekałem długo na seans Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda ,bo aż do premiery w Polsce na DVD (kinowy seans przegapiłem) i co tu dużo mówić jestem w ch.uj zadowolony.Wszystko o filmie pewnie zostało powiedzane przy okazji jego premiery więc na jakieś wylewne opinie nie będe się silił.Co może się podobać to piękne zdjęcia (te "kwadratowe" ujęcie jak James jedzie do Millera to masterpiece) i świetna ścieżka dźwiękowa.Dwie wiodące postacie to role oszczędne wręcz minimalistyczne jak cały film mimo to daję się wyczuć ciągłę napięcie i długotrwały stres bandytów.Słuszne słowa o renesansie westernów napisał w jakimś temacie ep-l : trzy pogrzeby melquiadesa estrady teraz to na deser brokeback mountain;>

jeden z najlepiej obsadzonych filmów ostatnich lat . Pitt wiadomo , Affleck zadziwiajaco niezle za to Sam Shepard .. genialnie wpasował sie w role medrca . Spokoj , pewnosc siebie i przenikliwe spojrzenie to cechy brata Jessego . Kwestie ''maybe i'll be selling shoes ''powtarzam co pare dni :) . Szkoda ze tak malo go w filmie bo moglby powstac klasyk .

Może najmocniej obsadzony od paru lat film to nie jest ,bo Affleck pierwszy raz się tutaj objawił więc nikt nie wiedział na co go stać ( bardzo podobny do prawdziwego Forda) a Shepard raczej top nazwiskiem nie jest ale fakt faktem wszyscy tutaj zagrali na wysokim poziomie.W ogóle dzień przed obejrzeniem tego filmu oglądałem...Sexipistols z Penelope Cruz i Salmą Hayek i Shepard grał tam podobną rolę do tej z Jesse Jamesa czyli spokojne pewnego siebie mędrca.Śmieszny zbieg okoliczności.Napewno zapamiętam te nazwisko.

Odnośnik do komentarza
We Own The Night - w sumie to się troche zawiodłem, spodziewałem się czegoś znacznie mocniejszego, trzymajacego w napieciu, a dostałem kolejny film powielajacy dość popularne schematy, jakis taki troche nudny, jest w nim zbyt mało dynamiki, pomysł na fabułe moze i był, ale realizacja wypada nie za ciekawie. Najlepszym co ten film ma do zaoferowania jest chyba kreacja Phoenix'a (nic szeczególnego, ale mimo wszystko wyróżniajaca sie na tle reszty) i goły cyc Evy Mendez (troche reka jednak zasłoniety...). Do 'Departed' temu filmowi bardzo daleko. 6/10
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...