Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

cerb: king w opowiadaniu nie podawał takiego wyjaśnienia pochodzenia mgły, historia z wojskowymi prowadzącymi badania po drugiej stronie jeziora była jedynie lekko nakreślona. plus zakończenie jest zupełnie inne i nie ma tyle akcji.

 

little miss sunshine bardzo dobre - ciepły i przyjemny, tak to chyba najlepsze słowa na określenie tego filmu. brokeback pomijają całą wartość artystyczną tego filmu zawsze będzie mi się kojarzył z dwoma ciepłymi dającymi sobie po mordzie z rańca po upojnym ruchanku w namiocie. beke z tego miałem nieziemską.

Edytowane przez tk
Odnośnik do komentarza
Jay & Silent Bob Strike Back

Najlepszy film świata. 10/10.

Najlepsza rola żeńska - Shannon Elizabeth (przy okazji nagroda dla najpiękniejszej panny w głupich komediach)

 

Obejrzyj sobie Dogmę dla mnie drugi najlepszy film Kevina Smitha z Jayem i Cichym Bobem.

Możesz dorzucić jeszcze Clerksów, Mallrats, Chasing Amy też tam są.

Odnośnik do komentarza
Gość Beka Wnusiu

Poranek kojota po raz dziesiąty ale i tak niektóre teksty niszczyły

,,... ktoś komu mozna ugotowac kolacje...

Stary! Masz mnie! Ja zawsze chętnie opier,dole coś na ciepło" xD

Edytowane przez Tommo
Odnośnik do komentarza
Gość MasterShake

breed-mial byc horror, ale ten film nawet zabawny nie byl ;f. Ot suchar o psach ktore sa niby genetycznie zmodyfikowane (lol, sorry za spoiler XD), chyba jedyne co bylo fajne to michelle rodriguez xd

Odnośnik do komentarza

Wiosna Lato Jesień Zima i ... Wiosna

Epicka opowieść o mistrzu i jego uczniu zamieszkujący pewna chatę a środku jeziorka . Co ciekawe warstwa wizualna zeszła na dalszy plan bowiem pierwsze skrzypce gra tu fabuła , która powala prostotą . Nie żeby była prostacka , ale nadziwić się nie moge w jak prosty sposób reżyser przedstawia relacje dziadka i jego pupila . Uczeń jak to osoba młoda popelnia w zyciu błedy przez co jest nalezycie karany . Wraz z wiekiem (i kolejnymi porami roku symobolizujacy poszczegolny etap zycia tego malca ) wymiar tych tych błędów jest coraz cięższy . Dopiero na starość czlowiek się reflektuje jak glupio postepował a swe winy chce odkupic uczac kolejne pokolenie prawideł , które kiedys mu były mu wpajane . Świetnie się to ogląda , wastwa wizualna mogla by byc ,tak jak wiekszosc dzisiejszych filmów , wyniesiona na piedestał zakrywajac tym samym cały urok tego dzieła . Ale to raczej zabieg celowy byskupic sie bardziej na osobowosci człowieka nizli podziwiac widoki . Bardzo mi sie spodobała także muzyka , cicha , spokojna , bez wokalu , idelanie komponujaca sie z realiami zycia na odludziu . Dopiero pod koniec , gdy scena potrzebuje dramaturgi pojawia sie wokal , wielokrotnie spotegowany . To jest jeden z najlepszych filmów azjatyckich jakie to do tej pory obejrzałem . Maestria .

9-/10

Odnośnik do komentarza

Ostatnio oglądnąłem między innymi :

 

187

 

Samuel L. Jackson w roli nauczyciela po przejściach, w trudnej szkole. Mnie to zdanie by wystarczyło, żeby w ciemno oglądać. Założenia może troszkę przypominają Młodych Gniewnych, ale klimatycznie jest trochę ciężej, no i koniec trochę dramatyczny (pomijając, że trochę przesadzony mi się wydaje). Polecam.

 

Evan Wszechmogący

 

Po recenzjach i opiniach nie spodziewałem się, żeby był to film bardzo śmieszny, od początku podchodziłem do niego jako do luźnej "bajeczki", i taki jest w istocie. Znany z Bruce'a Wszechmogącego dziennikarz zostaje kongresmenem, zaczyna mu się coraz lepiej powodzić, ale w tym wszystkim traci czas dla rodziny, ogólnie : znana sprawa. Bóg (Morgan Freeman, jak zawsze dobry) każe mu zbudować arkę. Założenie wydaje się trochę mniej sensowne, niż w prequelu (chociaż powody są wyjaśnione). Humoru nie za dużo (w sumie głównie związany z metamorfozą Evana), a jak już to średni, obraz amerykańskiej rodzinki i społeczeństwa trochę do wyżygania, ale tak czy inaczej jest miło. Przyjemne widoczki, luźny filmik, można dla relaksu oglądnąć.

 

Powtórzyłem sobie Star Wars : Nowa Nadzieja. Po raz pierwszy oglądałem z 3 lata temu, chyba niedokładnie, bo nie wiele pamiętałem. W każdym razie : nie jest to dla mnie seria kultowa, ale na pewno ją cenię. SW:E4 jest taki bajkowy i kiczowaty ogólnie, E5 raczej lepiej kojarzę. Nie zmienia to jednak faktu, że naprawdę dobrze się to ogląda (efekty nadal można docenić), postacie można od razu polubić.

Odnośnik do komentarza

Cleaner

 

Samuel L. Jackson, Ed Harris, Eva Mendes, ciekawy i zwiastujacy cos oryginalnego poczatek. Zapowiadalo sie naprawde niezle, ale juz po kilkunastu minutach bylo wiadomo: kto zly, kto dobry, o co tak z grubsza w tym wszystkim chodzi itd. Slabo zagrane, postaci bez wyrazu. Film krotki, ale szybko zaczyna wiac nuda i schematami. Nedza.

Odnośnik do komentarza

man behind the sun

 

opinie o tym filmie nie były przesadzone, konwencja fabularyzowanego dokumentu idealnie pasuje do podejmowanego tematu, jedyny zgrzyt to drewniane dialogi

 

polecam nie jeść przed

 

 

scena ze zwierzętami jest ostra, podobno były prawdziwe, prawda to?

 

Odnośnik do komentarza
man behind the sun

 

opinie o tym filmie nie były przesadzone, konwencja fabularyzowanego dokumentu idealnie pasuje do podejmowanego tematu, jedyny zgrzyt to drewniane dialogi

 

polecam nie jeść przed

 

 

scena ze zwierzętami jest ostra, podobno były prawdziwe, prawda to?

Chodzi Ci o biednego kiciusia? Podobno to bylo 100% real.

Odnośnik do komentarza

Withnail & I - film jest moze i o aktorach ale i tak jest to zdecydowanie najlepsza komedia studencka jaka kiedykolwiek widzialem - wyobcowanie protagonistow przypomina akcje z akademikow;];];] ocena - 9

 

saints & soldiers - taka sobie opowiastka o zolnierzach, II ws, bardzo standardowe, ocena 5

Odnośnik do komentarza

-Run fat boy run - po filmie z Simonem spodziewalem sie ciut wiecej... typowa "komedia" romantico ...slabo na maxa

-Michael Clayton - na wpol pijany podbilem, troche ciezki film jak na taki stan, ale ...ma w sobie to cos co trzyma przy ekranie-ogolnie polecam

-Cleaner - kolejny film z Samuelem L. Jacksonem i kolejny raz moge z czystym sumieniem powiedziec "lipa"...nawet boska Eva Mendes i Ed Harris w niczym tu nie pomoga

-No Country For Old Men - kompletna masakra, dawno tak dobrego filmu nie widzialem, trzyma w napieciu (nawet gdy teoretycznie nic sie nie dzieje) pokłony i czapki z glow dla tej pozycji

-Jumper ....Haydena mozna spuscic w kiblu, zostawic tylko slodka Rachel Bilson i zapomniec o reszcie

Odnośnik do komentarza

przed chwila wrocilem z Mgly no i troche zaluje ze nie graja teraz nic lepszego, na szczescie bilet dostalem za darmo i jakos wysiedzialem ;]

 

rozpisywac mi sie nie chce bo nie ma o czym, film jest zwyczajnie sredni, chociaz dla samej koncowki warto bylo go obejrzec (niestety przewidzialem to pare min wczesniej, takze jakos specjalnie mnie to nie zaskoczylo, ale pomysl i tak fajny), koles mial niezla jazde:P

 

a gorszej muzyki do koncowki juz po prostu nie mogli wybrac, tego sie nie dalo sluchac.....

 

no i watek z ta fanatyczka byl z deka przesadzony, troche mnie to irytowalo

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...