Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Z dwuletnim opóźnieniem wszedł u nas na ekrany

 

Alpha Dog

 

i zastanawiam się czemu ja wcześniej nic o tym super filmie nie wiedziałem. Historia jest dramatyczna i osadzona na faktach. Nie znam szczegółów tej sprawy, ale reżyser chyba solidnie przeniósł akcenty z dramatu na komediowy obyczaj. Pewnie celowo. Nawet najbardziej dramatyczna scena jest jakaś odrealniona jakby z komiksu. Na ekranie śmietanka: Bruce Willis, Sharon Stone, Justin Timberlake (uwielbiam go jako aktora) czy genialny jak zawsze Ben Foster (chociaż za mało wykorzystali jego szaloną postać). W filmie o młodzieży i przemocy najbardziej szokuje luksus i styl życia tych ludzi i ich rodziców. Jedna wielka niekończąca się impreza, luksusowe rezydencje, wydawałoby się że raj na ziemi.

 

Technicznie film na medal. Fajny soundtrack, zdjęcia, montaż. Aktorsko też wporządku. Nie do końca mi się wszystko podobało ale oglądałem jednym tchem i dlatego

 

9/10

 

PS: Fajne laski występują w tym filmie.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

"8 części prawdy".

 

Podczas wystąpienia w Hiszpani w wyniku zamachu ginie amerykański prezydent. I to właściwie koniec filmu :P (bo de facto wydarzenia obejmują 30 min- od przyjazdu głowy państwa na plac, wejście na podium i bang bang).

 

O co więc chodzi? Film przedstawia wydarzenia, jake zaszły podczas tego dnia gdy prezydent USA poszedł do piachu

(really????)

- z perspektywy 8 osób. Znacie ten motyw- widzimy np. turystę. Gość kameruje przemówienie prezydenta. Nagle jakoś tak nienaturalnie zagaduje do niego jakiś kolo. Czemu? Tego dowiemy się gdy reżyser zafunduje nam epizod tegoż właśnie.

 

Jasne, że są ambitniejsze filmy. Ale ten naprawdę ogląda się świetnie.

 

8+/10. Z mocnym plusem.

Odnośnik do komentarza

Świt Żywych Trupów - rimejk bodajże z 2005 roku. Niezłe, nie powiem. Od razu widać, że robota Snydera - bardzo teledyskowa produkcja, ale w zasadzie nic do zarzucenia. Ogolnie film jedzie na schemacie bezsensownych filmow zombie z idiotycznymi akcjami

zombie bez nóg, który porusza się podczepiając się do rur rotfl.gif ; laska wyruszajaca na ratunek dla psa i ogolnie sam motyw z tym, ze zombie na psa nie reaguja no k.uuurwa xD

. Całość jest niezle naciagana, ale mozna milo spedzic seans bez zgrzytania zebami a nawet wyjsc z odrobina radochy

akcja z pila w opancerzonym samochodzie xD

. Ving Rhames w roli madafaki słodziutki jak zawsze, pozytywnie zaskoczyl mnie za to Roth ze swoja kreacja bohatera i w zasadzie jego postac jest chyba najlepsza z calej tej zgrai. :miner: Szacuneczek za to.

Odnośnik do komentarza
Skarb Narodów 2 - ODDAJCIE MI MOJE 2 GODZINY ŻYCIA!!!!!!! co za szajs

Wpis. Zuzylem pol worka jamajki zeby to jakos przetrwac, film dla dzieci albo dla ludzi ktorzy potrafia calkowicie wylaczyc myslenie na czas seansu. Naiwnosc niektorych scen zwyczajnie drazni. Jedyny plus to ten ze na sam koniec nabralem niesamowitej checi zeby juz zagrac w Tomb Ridera (tego nowego), jak dolacze seans z nowym Indiana Johnsem to pewnie i TB : Aniversary jeszcze raz zalicze.

 

5/10

 

One Missed Call - kolejna tragedia jak The Eye z J.Alba.

 

4/10

 

The Bucket List - no tu juz zdecydowanie lepiej, w sumie to nawet nie wiedzialem czego sie spodziewac bo recenzji nie czytalem (tylko krotkie wzmianki) ale film naprawde dobry i wart obejrzenia. Chociaz byly momenty (zwlaszcza na poczatku) ze troche sie dluzyl.

 

7/10

Odnośnik do komentarza

21 - młody matematyczny geniusz wraz ze swoim profesorem i reszta ekipy jada do Vegas zarabiać pieniadze. Fajny, przyjemny film. Nie ma się do czego przyczepić. Fajna rola Kevina Spacey'a. 8/10

 

 

Sierociniec- horror z niego żaden ale trzyma w napięciu. Zaskakujące zakończenie i niezły klimat, jednak do Labiryntu Fauna w aspekcie "fajności" to mu daleko.

Odnośnik do komentarza
"W dolinie Elah" - bardzo dobry film, nie będę nic opowiadał, bo film dopiero dotarł do Polski i pewnie niewielu ludzi go do tej pory widziało. W każdym razie jak komuś się podobało "No country for old men" to i ten się spodoba. Tematyka zahacza o podobne zagadnienia (amerykański sen, pozory szczęścia, ideału) aczkolwiek historia zupełnie inna.

No właśnie to mnie nieco w nim irytuje, to podobieństwo do "To nie jest kraj...". Wiem, że to raczej nie wina autorów, ale tak wyszło - ten film robiłby dużo większe wrażenie, gdybym go oglądał przed dziełem Coenów. Wtedy pewnie uznałbym go za wybitny, za nowego "Łowcę Jeleni". A tak - po prostu dobry. Bo przesłanie jest bliźniaczo podobne, choć zrealizowane w nieco inny sposób. No i Tommy Lee Jones naprawdę gra niemal identyczną postać, tylko że Coenowie tą postać lepiej zrobili, i okrasili Bardemem oraz Brolinem.

 

Mimo wszystko ostatnia scena nadrabia wszystko i stoi na poziomie "To nie jest kraj...". Choćby dla niej - warto.

Dzis zrobilem sobie seans z tymi dwoma filmami, na pierwszy ogien poszedle NCFOM a przed chwila skonczylem ogladac "W Dolinie Elah", i ten drugi zdecydowanie bardziej mi sie podobal. Oba filmy sa dobre, nawet bardzo ale klimatem wedlug mnie nadrabia wlasnie "W Dolinie Elah", ciezki film, przytlaczajacy ale na pewno wart obejrzenia, chocby wlasnie dla ostatniej sceny.

Odnośnik do komentarza
Gość Siwy_

ciezkie czasy/harsh times - jak zwykle swietny christian bale, scenariusz niestety nienajwyzszych lotow (ratuje go przede wszystkim postac jima [bale to mistrz]). i film ma mocna koncowke, polecam

 

8/10

Edytowane przez Siwy_
Odnośnik do komentarza

Indiana Jones "cztery"

 

Kurna, fajny film. Byłem bardzo sceptycznie do niego nastawiony, a okazał się zaskakująco dobry. Jest oczywiście kilka słabszych stron jak choćby za mało "ivil" Cate Blanchett(nie mogli dać po prostu jakiejś rosyjskiej aktorki?), parę umowności (część wątków potraktowano po macoszemu) czy już mocno niesławna scena z małpami(niestrawna, czuć "nowego" Lucasa :/ ). Film wydawał mi się też za bardzo stonowany, za bardzo familijny. Ale Kryształowa Czaszka to zaskakująco udany powrót do Indiego, prawdziwego bossa filmów przygodowo-archeologicznych :) , warto zobaczyć na scen akcji i wciąż rześkiego Forda. Na pewno przebija wszystkie marne podróby jak Sahara(fujfuj), Skarb Narodów(Cage to kloc drewna) czy Mumia dwa(a teraz kręcą trójkę, trailer taki że ratunku).

Odnośnik do komentarza

Doomsday Neila Marshalla (Descent, Dog Soldier). Tym razem w klimatach Sci-fi action fuckin blood n gore stuff :] Rewela. Czego tam nie ma? Jest twarda laska, morderczy wirus, rycerze na koniach (wtf lol), Malcolm McDowell, poyebane swiry, kanibalizm, ucinanie konczyn, szalone poscigi niczym w Mad Maxie i krew krew flaki krew i troche flakow. Polecam goraco. Doskonala rozrywka :) Kolejny udany film Neila

8/10

 

 

Odnośnik do komentarza
Na pewno przebija wszystkie marne podróby jak Sahara(fujfuj), Skarb Narodów(Cage to kloc drewna) czy Mumia dwa(a teraz kręcą trójkę, trailer taki że ratunku).

Sam jesteś podróba, Mumia 2 to jeden z lepszych filmów tego typu i wara mi od niego. A nowego Indiego chętnie bym sobie obejrzał, ale mam uczulenie na gre Forda i nie lubie rzygać podczas seansu.

Odnośnik do komentarza

Prince Caspian - (reż Andrew Adamson) Byłem wczoraj na pokazie przedpremierowym. Ogólnie nie moje klimaty, skorzystałem z darmowej wejściówki. Nigdy nie byłem fanem Narni, a po filmach na pewno nim się nie stanę. Film powtarza schemat pierwszej części (nagłe przeniesienie do Narni, bla bla bla, uratowanie Narni - to raczej spoilerem nie jest), starano się wprowadzic wątki humorystyczne, efekty specjalne nie są jakieś rewelacyjne a wątek batalistyczny to już po prostu śmiech na sali :) Cóż, mix filmu dla dzieci z wątkim politycznym i większym "przesłaniem" wg. mnie nie wyszedł. Ale pewnie fani Narnii powiedzą cos innego.

5/10

Odnośnik do komentarza

Przed chwilą skończyłam oglądać Shrooms/Lęk i jestem pod wielkim wrażeniem. Nie łatwo mnie wystraszyć, a teraz leżałam iiii w pewnych momentach miałam ciarki. ^_^

Tylko nadal nie wiem czy to ta laska zabijała czy to ten koleś w kapturze - bliźniak o.O

Motyw z grzybkami bardzo pozytywny xD W każdym bądź razie polecam ten film na nudny wieczór. ; ]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...