Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

ogólnie zayebiście, że jesteś silny i wogle.......ale nie mogę patrzeć na podnoszenie dupy przy wyciskaniu. no nie mogę. jak widzę tych samców alfa ryczących jak na rykowisku z podniesiona dupą, to poważnie myślę na zmianą siłki. jako urozmaicenie treningu to jest zrozumiałe, bo większy ciężar. ale to nie jest wyciskanie klatką i nie może być traktowane poważnie jako wynik.

 

to wyciskanie klata/barki z ominięciem dołu, czyli strefy decydującej o tym, czy ciężar pójdzie, to też lipa. przynajmniej w kontekście chwalenia się wynikami

 

wrzuć filmik z poprawną formą, z ciężarem na jaki cię stać i spoko. to i tak będzie sporo  

Odnośnik do komentarza

Co z barkami nie tak?Wyciskając hantle niżej opuszczasz je niż ja gryf?Chyba do linii uszu styka?A doopa faktycznie czasami skoczy,ale nie była podnoszona poza ostatnim ruchem,chyba nie liczysz na całkowity brak ruchu ciała przy wyciskaniu?

 

ja barki robię na większym kącie, żeby wyłączyć klate. tyle o ile mówimy o stricte barkach i wyciskaniu NA BARKI. twój kąt angażował juz klatę na tyle mocno, ze trudno jest mówić, że bierzesz tyle i tyle na barki.

 

dupa była podnoszona przy każdym powtórzeniu, a przy ostatnim to już serio wysoko. jak nie będziesz wciskał doopy w ławkę, to klatki nie wyizolujesz. to jest odwrotna sytuacja niż to, o czym mówię wyżej. taka już jest synergia miedzy klatką i barkami, że pomagają sobie wzajemnie jak mogą.

 

 

Przeca to są takie ciężary, że ciężko jest to ogarnąć z idealną techniką, bo tak jak mówicie. Nie robi tego co trening

 

idealną technika to jest po prostu punkt odniesienia dla znalezienia własnej techniki, albo kilku technik to przerabiania na różnych treningach. można zrobić wydajny trening łamiąc technikę na różne sposoby, ale nie mówi się wtedy, że biorę tyle na klatę, kiedy unosisz dupę i/lub odrywasz stopy od ziemi. po to sa zasady w danych dyscyplinach, żeby każdy startował na tych samych.

 

w takim przysiadzie, czy w martwym, to już nie oszukasz i nie pomożesz sobie w żaden sposób, bo albo wstaniesz, albo nie.  

 

 

 

Przeca to są takie ciężary, że ciężko jest to ogarnąć z idealną techniką, bo tak jak mówicie. Nie robi tego co trening

Kazub podnosi 2 x tyle co Litwin na śniadanie na luzie. :obama:

 

 

spyerdalaj pajacu  

Odnośnik do komentarza

Liti sorki ale piszac "biore na bary" to raczej albo żólnierskie a jak na ławce to siedząc. 

 

U ciebie to zahacza serio o skos dodatni na klate. 

 

No ale tak czy siak niezle wyniki

Na 60 stopniach skos w gore robisz? ;) i opuszczasz do linii uszu? Sprawdź sobie na spokojnie na siłce jak ten ruch idzie i co czuć,gwarantuje że nie klatę,którą wcześniej na filmiku zrobiłem i nie miałbym siły na 100 kg na serię.

Odnośnik do komentarza

ja tam sie nie znam, ale robiac klate nie trzymam stop na podlozu, tylko nogi mam uniesione w gorze (uda - lawka 90st., lydki - uda tez 90 st.), zeby minimalizowac wyginanie plecow w luk.

Z kolei bary na siedzaco (oparcie mniej wiecej w pionie), sztange opuszczajac za glowe.

 

W ogole pytanie:

rotujecie rodzajami treningow (sila, hipertrofia, wytrzymalosc)? W jakiej kolejnosci najlepiej wrzucac je w makrocykl? Ma to w ogole jakies znaczenie, czy po hipertrofii robie sile czy wytrzymalosc? No i ilutygodniowe cykle robic (koncentracja na hipertrofii)?

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

ja tam sie nie znam, ale robiac klate nie trzymam stop na podlozu, tylko nogi mam uniesione w gorze (uda - lawka 90st., lydki - uda tez 90 st.), zeby minimalizowac wyginanie plecow w luk.

Z kolei bary na siedzaco (oparcie mniej wiecej w pionie), sztange opuszczajac za glowe.

 

W ogole pytanie:

rotujecie rodzajami treningow (sila, hipertrofia, wytrzymalosc)? W jakiej kolejnosci najlepiej wrzucac je w makrocykl? Ma to w ogole jakies znaczenie, czy po hipertrofii robie sile czy wytrzymalosc? No i ilutygodniowe cykle robic (koncentracja na hipertrofii)?

Był filmik fizjoterapeuty że nogi powinny mocno przywierać do ziemi,bo masz lepszą podstawę i powinien być lekki łuk(mostek) gdyż to zmniejsza przy klacie ryzyko nieprawidłowych naprężeń w kręgosłupie.Pamiętaj tommi że kręgosłupa naturalna krzywizna to lekki mostek a nie prosty,leżąc płasko osłabiasz go.

Odnośnik do komentarza

ale ja nie mowie, ze staram sie go prostowac z jego naturalnej krzywizny (troche nieprecyzyjnie sie wyrazilem)- chodzi wlasnie dokladnie o to, zeby byl w swojej naturalnej pozycji, ale zeby unikac nadmiernego wyginania w luk, czyli tej, no, lordozy, bo wtedy nacisk na dyski przez kregi nie jest rownomierny, tylko bardziej jednostronny, co np. do ich wypadniecia moze prowadzic.

 

Cos jak cykle na krecie.

na jakim znowu krecie?

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

moge tylko powiedziec, ze moje subiektywne odczucie jest takie, ze z nogami w gorze trenuje mi sie lepiej, a kregoslup jest faktycznie mniej obciazony. Trzeba sie co prawda chwile przyzwyczaic, bo lezac tylko na samej lawce bez podparcia nogami trzeba dodatkowo jeszcze ciagle kontrolowac rownowage w trakcie cwiczenia (ale tez jestem zdania, ze to dodatkowo poprawia koordynacje ruchowa).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...