Skocz do zawartości

Co męczycie na kompie


BieŃ

Rekomendowane odpowiedzi

warhammer 40k dawn of war 2 - ta gra się kiedyś kończy?? mega powtarzalność i wielka nuda w całkiem ok grze.

 

dragon age: origins - dobra gra, ale jakoś nie mogę znaleźć czasu żeby ją skończyć.

 

starcraft2 beta - obecnie głównie to jak tylko któryś ze znajomych nie gra:) - czekam nadal na swój klucz...

gra jest świetna, dużo jeszcze do zbalansowania, ale i tak wygląda że wypchnie całkowicie ze sceny sc:bw.

Odnośnik do komentarza

King's Bounty: Legenda - dowiedziałem się o tym zupełnie przypadkiem a wciągnęło niesamowicie. Nie jest to gra idealna, gdyż niektóre rozwiązania potrafią frustrować, ale ciekawa alternatywa dla HoMM. W Wirtusie i Ultimie można wyrwać bardzo fajne wydanie z artbookiem i soundtrackiem za jedyne 19zł.

 

Unreal Tournament III - na razie single kampania, która mnie strasznie denerwować zaczyna. Trudność polega nie na dobrej grze przeciwnika (AI jest raczej nędzne, szczególnie sojuszników), a jego liczebności i nieuczciwej przewadze (dostęp do lepszych pojazdów).

 

I jeszcze Devil May Cry 4, chwilowo odstawiony na rzecz powyższych pozycji.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Bardziej frustruje raczej ograniczenie ilościowe jednostek do kupienia. O ile o te podstawowe nie ma co się martwić, tak o te lepsze należy dbać. Zdaję sobie sprawę, że takie dbanie o armię także wpływa na taktykę, ale jednocześnie irytuje w przypadku starcia z nieco silniejszym wrogiem, podczas którego nie zdąży się wskrzesić wszystkich poległych. Tacy Arcymagowie czy Okrutni Obserwatorzy to świetne jednostki, ale na chwilę obecną nie mogę ich nigdzie więcej zrekrutować.

 

Tak czy inaczej, gra się póki co świetnie. Za taką cenę polecam każdemu miłośnikowi RPG i strategii, a w szczególności fanom Heroes'ów.

Odnośnik do komentarza

Resident Evil 5 , bardzo ładnie wygląda. Spadki do 40fps przy największych zadymach ale nie odczuwa się tego za bardzo. Ciekawe jaki framerate był na konsoli? Stałe 30fps?

 

Skiepszczone QTE , ciężko na kalwierce trafić w te kombinacje, za to myszką się dobrze celuje.

 

Podsumowując gram na kompie ale wolałbym na konsoli rozwalony swobodnie na łóżku ; )

 

 

 

PS : W ogóle gry na kompie mi się coś nudzą , a te same na konsoli nie :)

 

 

Odnośnik do komentarza

kup sobie jakiegoś porządnego pada i QTE przestaną być katorgą + będziesz mógł walnąć się na łóżku i grać ;]

 

Oki czyli muszę kupic super wypaśny bezprzewodowy pad bym mógł rozłożyć się na tym łóżku +  nowy wielki monitor bym coś widział z takiej odległości; ) Lecę jutro do sklepu, thx za radę ;)

 

A tak bardziej serio, mam już tą grę na kompa to chcę ukończyć a te QTE mogli lepiej dostosować ,hmm np pod przyciski myszki, teraz na konsolę nie będe już RE5 kupował.

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

kup sobie jakiegoś porządnego pada i QTE przestaną być katorgą + będziesz mógł walnąć się na łóżku i grać ;]

 

Oki czyli muszę kupic super wypaśny bezprzewodowy pad bym mógł rozłożyć się na tym łóżku +  nowy wielki monitor bym coś widział z takiej odległości; ) Lecę jutro do sklepu, thx za radę ;)

 

A tak bardziej serio, mam już tą grę na kompa to chcę ukończyć, teraz na konsolę nie będe już jej kupował.

Możesz też siedzieć na krześle, lub przysunąć sobie fotel pod biurko ;)

 

Pierwzy Stalker pękł, teraz biorę się za Fallout 3.

 

PS co do tego pada, mam takiego jednego, podróbka tego z XO. Jest z nim problem, w większości gier w prawej gałce są pozamieniane kierunki. Pamiętam, że kiedyś próbowałem coś z tym zrobić, jednak bez powodzenia. Przyznam szczerze, nie chce mi się szukać po necie, może ktoś z Was już to rozgryzł? Jakieś linki?

Odnośnik do komentarza

Oj tam , jak juz gram na tym kompie to chcę sobie trochę dla odmiany pomacać i pocelowac myszką :D Tak czy siak mogli lepiej dostosować QTE pod klawierkę i myszkę ( np pod przyciski myszki ) bo jak gram na weteranie to praktycznie niemożliwe jest zdążenie z odpowiednią kombinacją podczas walk z bossami. Ale żeby nie robić offtopu to polecam na PC grę najlepiej oddającą realizm zmagań podczas IIWŚ : Combat Mission ( są 3 części + 1 w czasach współczesnych ).

Odnośnik do komentarza

No ja przeszedlem RE5 na padzie a potem z ciekawosci odpalilem combo klawa+mysz. I stwierdzam, ze w ta giere najlepiej grac wlasnie w ten sposob. Precyzja i szybkosc sa nie do porownania. A z QTE nie bylo zadnych problemow. Z tego co pamietam gra wyswietla jaki konkretny klawisz masz wcisnac.

 

@lmz - rusz tylek i wygooglaj. jest programik, ktory w niektorych gierach pomaga (chyba w re5 tez). dalbym ci namiar ale dawno w to gralem i nie mam nawet na dysku. ale ogolnie jesli idzie o pady do pc to tylko oryginalny od microsoftu nie ma spier.dolonej prawej galki (i pewnie niektore nowsze logitechi). straszna chu.jnie odwalili chlopaki z redmond.

 

Obecnie na PC gram w gg i firefox. Kupilem ps3 a mam fch.uj zaleglosci na ps1 i ps2. Na pc poza tym posucha w nowosciach. Nawet Bioshocka 2 nie chce mi sie ruszyc :/

Odnośnik do komentarza

kup sobie jakiegoś porządnego pada i QTE przestaną być katorgą + będziesz mógł walnąć się na łóżku i grać ;]

 

Oki czyli muszę kupic super wypaśny bezprzewodowy pad bym mógł rozłożyć się na tym łóżku +  nowy wielki monitor bym coś widział z takiej odległości; ) Lecę jutro do sklepu, thx za radę ;)

mam Rumblepada 2, przewodowego (a jak ktoś płaczę nad długością to są przedłużacze USB zawsze) i ch'ujowy 19' CRT. i wystarcza.

a jak nie to podłączam pod projektor i mam 100 cali w bardzo przyzwoitej jakości. nie trzeba od razu wydawać całego hajsu jak można inaczej.

 

 

 

 

@Mejm istnieją takie dwa pliki .dll (można nawet konfigurować przyciski z poziomu explorera i przypisywać PAD OD XBOXA->SWÓJ PAD), które u mnie jak na razie we wszystkich grach się sprawdziły i gram jak na padzie od Xa. a jak nie działa to jest Xpadder zawsze.

Odnośnik do komentarza

No ja przeszedlem RE5 na padzie a potem z ciekawosci odpalilem combo klawa+mysz. I stwierdzam, ze w ta giere najlepiej grac wlasnie w ten sposob. Precyzja i szybkosc sa nie do porownania. A z QTE nie bylo zadnych problemow. Z tego co pamietam gra wyswietla jaki konkretny klawisz masz wcisnąć.

Są problemy i to duże, nie ma możliwości by na weteranie ( może na normalu jest dłuższy czas na to ) wcisnąć w 1 s np f+v gdy jednoczesnie biegasz lub strzelasz, po prosty nie zdążysz z przycisków którymi chodzisz przesunąc palce np na f+v a w wielu miejscach kombinacje są losowe. Nie ta precyzja na klawierce , czyli do QTE pad , do celowania myszka :P . Na szczęście nie jest to gra gdzie liczy się ogromna precyzja, nie jest też za szybka ( ah te celowanie z miejsca) wiec granie na padzie nie jest złe. Ale jak już mam ta grę na kompa to również miło ją ukończę, bo bądź co bądź na kompa prezentuje się równie wybornie a wymagania sprzętowe nie są tragiczne.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

@Mejm istnieją takie dwa pliki .dll (można nawet konfigurować przyciski z poziomu explorera i przypisywać PAD OD XBOXA->SWÓJ PAD), które u mnie jak na razie we wszystkich grach się sprawdziły i gram jak na padzie od Xa. a jak nie działa to jest Xpadder zawsze.

Wiem, ze w kazdej gierce gdzie sa problemy z prawa galka jest opcja grzebania w plikach (glownie sa to giery oparte o unreal engine 3). Ale one (pliki) sa tak skomplikowane, ze ja np. nie ogarniam. Jakbys mogl troche wiecej swiatla na te 2 pliki dll rzucic. Byc moze mowimy o tym samym tylko mi brakuje wiedzy jak to go.wno skonfigurowac albo jest to inna opcja, o ktorej chetnie cos wiecej sie dowiem.

 

 

 

ps. stona czemu odlepiles ten temat? ;)

Odnośnik do komentarza

kup sobie jakiegoś porządnego pada i QTE przestaną być katorgą + będziesz mógł walnąć się na łóżku i grać ;]

 

Oki czyli muszę kupic super wypaśny bezprzewodowy pad bym mógł rozłożyć się na tym łóżku +  nowy wielki monitor bym coś widział z takiej odległości; ) Lecę jutro do sklepu, thx za radę ;)

 

A tak bardziej serio, mam już tą grę na kompa to chcę ukończyć a te QTE mogli lepiej dostosować ,hmm np pod przyciski myszki, teraz na konsolę nie będe już RE5 kupował.

Granie na kompie to wieczne problemy z padem(niezależnie od tego jaki to pad) i nie tylko. Dwa lata grałem tylko na PC i nabawiłem się wstrętu do tego sportu.

Odnośnik do komentarza

@Mejm istnieją takie dwa pliki .dll (można nawet konfigurować przyciski z poziomu explorera i przypisywać PAD OD XBOXA->SWÓJ PAD), które u mnie jak na razie we wszystkich grach się sprawdziły i gram jak na padzie od Xa. a jak nie działa to jest Xpadder zawsze.

Wiem, ze w kazdej gierce gdzie sa problemy z prawa galka jest opcja grzebania w plikach (glownie sa to giery oparte o unreal engine 3). Ale one (pliki) sa tak skomplikowane, ze ja np. nie ogarniam. Jakbys mogl troche wiecej swiatla na te 2 pliki dll rzucic. Byc moze mowimy o tym samym tylko mi brakuje wiedzy jak to go.wno skonfigurowac albo jest to inna opcja, o ktorej chetnie cos wiecej sie dowiem.

 

 

 

ps. stona czemu odlepiles ten temat? ;)

 

Ja sam nie bawiłem się w konfigurowanie tego - a teraz w dodatku widzę, że to 1 plik .dll, jeden do konfiguracji i jeden do testowania. Zawsze prawa gała mi chodziła dobrze. Wrzucam więc moją paczkę, która działa mi bezbłędnie przy m.in. Just Cause 2 i GTAIV na Rumblepadzie 2. Mam nadzieję, że pomożę:

EDIT: Jak coś jednak by nie hulało, to ten plik config jest banalny z tego co widzę i wszystko jest wytłumaczone - styknie, że wstawisz minusik przed odpowiednimi parametrami i podmieni w drugą stronę.

A Tobie mogło chodzić o xinput czy jakoś tak - to były 2 albo 3 .dll, które wrzucało się do system32 afair.

 

Jak zainstalować? Wrzucić wystarczy samego .dll i config do katalogu z .exe gry, test jest potrzebny tylko żeby sprawdzić.

 

 

http://www.speedysha...Rip.UNRATED.rar

Edytowane przez LegionPolski
Odnośnik do komentarza

 

Granie na kompie to wieczne problemy z padem(niezależnie od tego jaki to pad) i nie tylko. Dwa lata grałem tylko na PC i nabawiłem się wstrętu do tego sportu.

 

Bo na kĄpie na ogół gra się na klawie/myszce. A gry które obsługują pada nie sprawiają problemu. ja przynajmniej na padzie zawsze gram w ścigałki i jakoś żyję.

 

Mejm, coś mi się źle klikło ;)

Odnośnik do komentarza

@Mejm istnieją takie dwa pliki .dll (można nawet konfigurować przyciski z poziomu explorera i przypisywać PAD OD XBOXA->SWÓJ PAD), które u mnie jak na razie we wszystkich grach się sprawdziły i gram jak na padzie od Xa. a jak nie działa to jest Xpadder zawsze.

Wiem, ze w kazdej gierce gdzie sa problemy z prawa galka jest opcja grzebania w plikach (glownie sa to giery oparte o unreal engine 3). Ale one (pliki) sa tak skomplikowane, ze ja np. nie ogarniam. Jakbys mogl troche wiecej swiatla na te 2 pliki dll rzucic. Byc moze mowimy o tym samym tylko mi brakuje wiedzy jak to go.wno skonfigurowac albo jest to inna opcja, o ktorej chetnie cos wiecej sie dowiem.

 

 

 

ps. stona czemu odlepiles ten temat? ;)

 

Ja sam nie bawiłem się w konfigurowanie tego - a teraz w dodatku widzę, że to 1 plik .dll, jeden do konfiguracji i jeden do testowania. Zawsze prawa gała mi chodziła dobrze. Wrzucam więc moją paczkę, która działa mi bezbłędnie przy m.in. Just Cause 2 i GTAIV na Rumblepadzie 2. Mam nadzieję, że pomożę:

EDIT: Jak coś jednak by nie hulało, to ten plik config jest banalny z tego co widzę i wszystko jest wytłumaczone - styknie, że wstawisz minusik przed odpowiednimi parametrami i podmieni w drugą stronę.

A Tobie mogło chodzić o xinput czy jakoś tak - to były 2 albo 3 .dll, które wrzucało się do system32 afair.

 

Jak zainstalować? Wrzucić wystarczy samego .dll i config do katalogu z .exe gry, test jest potrzebny tylko żeby sprawdzić.

 

 

http://www.speedysha...Rip.UNRATED.rar

 

Dzieki za info. Poki co nie mam na czym przestestowac ale zassalem sobie plik na pulpit. Bedzie na zas :)

 

EDIT: teraz widze ze mowilsmy o tym samym. tzn to jest wlasnie ten "programik" o ktorym pisalem lmz. z tego co pamietam sa jeszcze 2 pliki xinput1_1 i xinput1_2 i w zaleznosci jaka giera to dobiera sie dll'ke. ale nie zawsze one dzialaj, np z tego co sie orientuje to zadna nie zadziala w Gears of War.

Edytowane przez Mejm
Odnośnik do komentarza

Bardziej frustruje raczej ograniczenie ilościowe jednostek do kupienia. O ile o te podstawowe nie ma co się martwić, tak o te lepsze należy dbać. Zdaję sobie sprawę, że takie dbanie o armię także wpływa na taktykę, ale jednocześnie irytuje w przypadku starcia z nieco silniejszym wrogiem, podczas którego nie zdąży się wskrzesić wszystkich poległych. Tacy Arcymagowie czy Okrutni Obserwatorzy to świetne jednostki, ale na chwilę obecną nie mogę ich nigdzie więcej zrekrutować.

 

Tak czy inaczej, gra się póki co świetnie. Za taką cenę polecam każdemu miłośnikowi RPG i strategii, a w szczególności fanom Heroes'ów.

 

Sprobuj rekrutowac zaleznie od krainy, w ktorej sie znajdujesz wraz z postepem fabularnym. To Ci nie powinno zabraknac wojsk. Acrymagow w dalszej fazie gry jest pelno ale wywalilem ich z teamu dla elfich lucznikow na 3 i 4 lvlu z czego pamietam :)

Odnośnik do komentarza

Tyle, że ja polegam przede wszystkim na strzelcach. Obecnie jestem w krainie krasnoludów a moja armia składa się z Arcymagów, Inkwizytorów (mają wskrzeszenie), Okrutnych obserwatorów (uśpienie, szczególnie przydatne przy zrobieniu widma jednostki), Kanonierów (o nich już nie trudno) oraz Zbrojnych (cannon fodder do walki w zwarciu). Jakoś tak zawsze grałem w Herosów i inne gry, że całość chcę przechodzić z jak najmniejszymi stratami. Takie zboczenie.

 

No ale chwilowo grę odstawiłem na rzecz konsol i dwóch odsłon Shin Megami Tensei, które chcę ukończyć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...