Skocz do zawartości

Pomoc


papi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Chyba tu bedzie miejsce dla mojego pytania - czy to normalne, że mięśnie nie rosną równo? ćwicze sobie juz z 3/4 miesiąc i zauwazyłem ze prawy bark szybciej urósł - jak napne to widać i czuć go bardziej w porównaniu do lewego. Bez napinania właściwie nie widać różnicy, ale zastanawiam się czy tak dalej nie będzie . a wolałbym symetrycznie wyglądać ;] 
może za dużo kłade ciężarów i mi moja mocniejsza ręka (prawa właśnie) wyciąga za bardzo? Czy sie z czasem wyrówna?
Może oczywiste dla Was, ale noobem jestem.

Odnośnik do komentarza

Na na początku też miałem drobną różnicę między lew, a prawą łapą (na niekorzyść tej drugiej). Jednak z czasem różnica zaczęła się zmieszać , więc może u Ciebie będzie podobnie. Możesz na pewien okres dodać np jedno powtórzenie do każdej z serii na wybrakowany mięsień.

Może to też być wina genetyki.

Odnośnik do komentarza

w ogóle to sorki, walnąłem sie i nie chodziło o barki tylko kaptury ... w zasadzie nie mam żadnego ćwiczenia stricte na ten mięsień (bo z tych gdzie uzywam rąk to mam mc, podciaganie, uginanie ramion ze szt. łamaną, wyciskanie na prostej, dipsy na tri i te żołnierskie). Tak pomyślałem, że sobie w jeden dzięń treningowy (pull?) dołoże szrugsy - ciężarem i powtórzeniami będę równał do słabszego mięśnia więc powinno sie "ułożyć". Wolałbym zadbać o to teraz niż jakbym miał potem jakiś rozjazd duzy ;)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli szukasz ćwiczeń na konkretny mięsień, to w tym poście pisałem o specjalnym programie na telefon http://www.psxextreme.info/topic/96698-offtopic/page-32?do=findComment&comment=2837472

Co do samych rozjazdów to obejrzyj filmik, który ostatnio wklejał Yeti do tematu trening

chodzi mi o ten

Edytowane przez Grzesiek570
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

mam pytanie :)

 

co lepsze dla zrzucenia paru kg i utrzymania jako takiej formy - rower czy bieganie?

 

ważę 80kg i mam 182cm - 9h siedze w biurze przed komputerem, 3 razy dziennie spacer z psem (2x około 15minut i 1x około 45minut), do pracy i z pracy rower 10minut w jedną stronę, raz/dwa razy w tygodniu 2h tenisa - staram się nie jeść za wiele syfu, gorzej z regularnością posiłków, a i czasem jakieś piwko ;) więc pomału odkłada się conieco na burzuchu.

 

jak rower (szosówka, tylko i wyłącznie po ulicy) to jaka odległość i jak często (średnio z 2x w tygodniu latam 20km), jeśli bieganie to podobną radę poproszę? nic pro, ot tak dla utrzymania się jako tako, bo kondycję to raczej jakąś tam mam, nie dyszę po wyjściu schodami na 10 piętro ;)

Odnośnik do komentarza

Spalanie kalorii na rowerze trwa dłużej niż bieganie, a skoro siedzisz 9h w biurze to czasu wolnego raczej za wiele nie masz. Jak zaczniesz od biegania po 30-40 min 3 razy w tygodniu to szybko będziesz zaskoczony efektami ;) A jakiego masz psa ? Może z nim biegaj w ramach spaceru ?

Edytowane przez krupek1
Odnośnik do komentarza

Owczarek niemiecki/belgijski - ciężko stwierdzić, spróbuję go dzisiaj wytargać na taką półgodzinną przebieżkę wieczorem ;)

 

Kolacja jakaś lekka przed czy po? Bo leciał bym koło 20.00-20.30, więc potem jeszcze z 2-3h spokojnie przed snem.

 

Po. O 21:00 zjesz sobie po bieganiu posiłek i będzie git.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...