Skocz do zawartości

Odżywki, Gainery itp.


Andżej

Rekomendowane odpowiedzi

U nas w tym roku na siłowni założyli klime, czuje się jakoś dziwnie kończąc trening, a przy tym nie wyglądając jakbym wyszedł z wanny. ;)

 

PS. Siłke mamy na poddaszu, więc jak nagrzeje się dach przez cały dzień, to jest miodzik ;) Na dole fitness i mega chłód z klimy, grube baby zamiast się pocić, to marzną. ;)

Odnośnik do komentarza

Wzialem te z Treca na miesiac

 

A teraz pytanie bardziej o suplementacje. Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad kupieniem jakiegos wspomagacza, ktory przyspieszyl by moje postepy na silowni. Nie mam pojecia w zasadzie co by mi bylo potrzebne, bo nigdy sie tematem suplementacji nie interesowalem. Jedni znajomi mowia, zebym rozgladal sie za gainerem, inni za kreatyna, a jeszcze inny zebym bral bialko. Inni natomiast mowia, ze suple sa spoko, dopoki sie cwiczy, a w przypadku jakiejs przerwy moze juz nie byc tak kolorowo i miesnie beda spadac o wiele szybciej, niz gdybym robil mase opierajac sie tylko na normalnym jedzeniu. Diety jako-takiej nie mam, chociaz planuje sie za to powaznie zabrac i ulozyc cos sensownego z tym kalkulatorem kalorii (no i oczywiscie z wasza pomoca), ale zawsze przed i po treningu jem ryz z kurczakiem / lososiem i warzywami i ogolnie staram sie unikac gown.ianego zarcia. Slyszalem tez opinie, ze przez kreatyne, albo gainer (nie pamietam juz) moze mnie bardzo podlac tluszczem, co w ogole nie wchodzi w gre, bo i tak jest go o wiele za duzo. Jak to w koncu jest - suplementy sa ok, czy moze lepiej ich unikac? Fajnie by bylo poznac opinie osob, ktore cos biora i tych, ktore sa raczej przeciwne. Ja sam jestem posrodku, bo z jednej strony przyspieszenie budowania masy miesniowej i sily to super sprawa, a z drugiej czulbym mniejsza satysfakcje, wiedzac ze uzywam wspomagaczy. A i te odzywki mozna sobie wybrac czy beda w formie proszku do rozpuszczenia w wodzie / mleku, lub w tabletkach? Bo mam lek przed lykaniem tabletek (te witaminy-czopki z Olimpu to byly najwieksze tablety, jakie kiedykolwiek lykalem i przy kazdym lyknieciu cale zycie przelatywalo mi przed oczami) i zdecydowanie wolalbym opcje nr 1.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście że suplementacja jest dobra. Ale dla tych którzy naprawde tego potrzebuja i potrafią wykorzystać. Co z tego ze bedziesz brał kreatyne (genialny specyfik) skoro nie masz diety i jedyne co zyskasz to puste miejsce w portfelu. Najpierw musisz zobaczyc co to jest gainer, co to jest WPC i co to jest kreatyna. Bo każdy z tych suplementów jes przeznaczony w innych celach. 

Odnośnik do komentarza

Z tym tłuszczem to pewnie chodziło o gainera. Składa się z białka i węgli w różnych proporcjach, ale chyba zawsze z przewagą tych drugich i to znacznie.

Wcześniej sam pisałem w tej sprawie i za radą kanabisa i Yetiego na razie dałem spokój z takimi wynalazkami. Póki co tradycyjnie podbije, jak nie będzie już efektów na bazie jedzenia to może sięgnę po chemie

Odnośnik do komentarza

Gwarantuje ci że nie ma lepszej odrzywki niz piers z kurczaka i ryż i efekty beda na 100%. I moze to głupie ale każdy gram jest wazny. Ci co mowia ze nie trzymaja diety bo to dla kulturystow gadaja brednie. Jesli bez diety wygladaja dobrze , to zapewniam ze z dieta wygladali by jeszcze lepiej. I mowie to z wlasnego doswiadczenia. Teraz trzymam diete niemal na 100%, wymaga to poswiecenia ale efekty sa naprawde tego warte. 

 

Co do gainera to polecam go tylko 50 kilogramowym szkapom ktore naprawde maja trudnosci z przytyciem i musza szamac 4000 kcal zeby przytyc. Białko, raczej tylko dla heavyweight bo sam waze 80 kilo i zapewnienie organizmowi przynajmniej tych 2g protein na kmc to zaden problem. 

 

A kreatyna? No cóż moje zdanie jest takie, na poczatku  przygody z silka miesnie dostaja i tak takiego szoku ze rosna jak glupie wiec proponowalbym dopiero po tym okresie sie za to brac bo to naprawde świetny suplement. W sumie to chyba obok bcaa najlepszy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...