Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 4


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Akiba jest

podobny do Snake'a, ponieważ był genetycznie modyfikowany, tzn. wstrzykiwano wszystkim żołnierzom komórki Big Bossa, by polepszyć ich możliwości. Było to za czasów tworzenia przez BB słynnego OH. Tak przynajmniej tłumaczył to koleś na youtube, bzdura czy fakt?

 

No raczej bzdura. W tym wypadku kazdy ludek z czasu OH i shadow moses musialby wygaldac jak Snake.

 

Odnośnik do komentarza

Metal Gear Akiba? Nah. Nie gralem w poprzednie czesci ( zamierzam to nadrobic !! ;p ), wiec moze to dlatego, ale uwazam, ze zakonczenie historii jest godne, a ciagniecie tego, i tworzenie nowego konfliktu nie bedzie mialo sensu, bwehehehe, jesli pojda na kase, to zrobia MGS- simsy. Bedzie sie gralo Akiba i Johnem w simsowym stylu ;p hehehe <zart> ;) Zamierzam przejsc poprzednie czesci, zaczne chyba od 2giej, bo tak sie sklada, ze ja mam, a po zagraniu w MGS4 strasznie polubilem raidena, wiec bedzie super sie gralo ;). Po przejsciu poprzednich czesci 2gi raz zabiore sie za 4ke ( tym razem na Boss Hardzie, bo przechodzilem na Solid Normalu, zajelo mi to 19godzin 59min, ciekawe ile zajeloby mi to na Hardzie ) .

 

Zaspojleruje to, co teraz napisze, chociaz nie dotyczy to fabuly, odradzam czytanie tego osobom, ktore jeszcze nie przeszly gry, bo sa to zabawne momenty, jednak bawia one tylko, gdy sie je przezywa grajac, a nie czytajac o nich ;p.

 

Strasznie spodobalo mi sie to puszczanie oka przez tworcow. Momenty : kiedy jestesmy proszeni o zmiane plytki, albo kiedy ten duch bossa ( nosz kurde, zapomnialem jak sie nazywal ;)) chce kontrolowac Snake'a, ale nie moze, bo nie ma karty pamieci strasznie mi sie podobaly.

Mam nadzieje, ze bedzie wiecej takich gier. Gier odwolujacych sie do ludzkich emocji. Ta gra, jest niesamowita, potrafi wzruszyc i rozsmieszyc; wywolac usmiech, jak i jego przeciwienstwo. Niesamowite dzielo.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
Akiba jest

podobny do Snake'a, ponieważ był genetycznie modyfikowany, tzn. wstrzykiwano wszystkim żołnierzom komórki Big Bossa, by polepszyć ich możliwości. Było to za czasów tworzenia przez BB słynnego OH. Tak przynajmniej tłumaczył to koleś na youtube, bzdura czy fakt?

 

No raczej bzdura. W tym wypadku kazdy ludek z czasu OH i shadow moses musialby wygaldac jak Snake.

 

 

Nie byłbym tego taki pewny. Wszyscy Genome Soldiers z SM byli poddawani terapii genowej. Wstrzykiwano im geny BB (cokolwiek to znaczy xD)

 

Odnośnik do komentarza

Mi się wydaje,że Kojima (o ile on będzie tworzył dalej) na potrzeby kolejnych Metal Gear(już bez Solid) stworzy jakąś nową postać jako grywalnego bohatera.Przynajmniej tak sugeruje w filmie dokumentalnym dołączonym do LE,przecież wszystkie historie tych bohaterów się pokończyły,pewnie zobaczymy ich w jakiejś scence,rozmowie przez codek itp ale w grywalnego Akibę,Raidena,Rat Patrol czy nie daj Boże zapomniane dawne misje Snake'a nie wierzę

Odnośnik do komentarza

O 5:00 i w koncu udalo mi sie oderwac od gry :) Polowa 2 aktu a na liczniku 13.5 h :P trza sie delektowac bo takie dziela nie czesto powstaja...Jedno mnie tylko irytuje- dotarlem do miejscowki w 2 akcie gdzie bylo 4 zolnierzy, akurat tam rebelianci nie atakowali, bylo cicho i spokojnie. Chcialem ich wszystkich po cichutku zamordowac i w spokoju pozbierac fanty ale sie nie dalo.

Zabijalem jednego bez wszczynania alarmu, czailem sie do drugiego a w miedzyczasie na miejsce zabitego z du.py przybiegal kolejny i widzac cialo jesli go nie schowalem oczywiscie caution :/ Po 15 min. w domku w ktorym sie zasadzilem lezal stos trupow a oni ciagle tak samo nadbiegali z takim samym tekstem po zobaczeniu trupa...respawny w takiej grze to nieporozumienie. Gram na hardzie, na normalu jest tak samo?

Odnośnik do komentarza

Jestem wielkim fanem MGS od zawsze,jest 8 rano a ja wlasnie skonczylem gre,czas gry ...jakies 30h ,zawiodla mnie troche ostatnia lokacja a konkretnie jej design'e i bosowie(super walki ale bez charyzmy i na jedno kopyto,nie ta klasa co sorrow czy end) ale finalowa potyczka RAZI wykonaniem,szok poprostu,jakby postacie mialy z 3xTyle szczegolow co w pozostalych miejscach,swietna fabula,kojima swietnie ja wyjasnil ale przegiol z raidenem(przerysowany ale i tak git)Niektore dialogi za dlogie.Ocena....9,7

 

Czy snake umarl???Powiedzmy ze kojima nie sklamal mowiac ze to koniec old snake'a ale napewno sie zdziwicie na koncu na plos

ps.nie bierzcie moich slow zbytnio serio,sio grac bo warto,trzyma poziom poprzednikow.

Odnośnik do komentarza
Jestem wielkim fanem MGS od zawsze,jest 8 rano a ja wlasnie skonczylem gre,czas gry ...jakies 30h ,zawiodla mnie troche ostatnia lokacja a konkretnie jej design'e i bosowie(super walki ale bez charyzmy i na jedno kopyto,nie ta klasa co sorrow czy end) ale finalowa potyczka RAZI wykonaniem,szok poprostu,jakby postacie mialy z 3xTyle szczegolow co w pozostalych miejscach,swietna fabula,kojima swietnie ja wyjasnil ale przegiol z raidenem(przerysowany ale i tak git)Niektore dialogi za dlogie.Ocena....9,7

Z tego co piszecie oprawa w nomym MGS jest strasznie nierowna. Pierwsza lokacja podobno najslabsza- chyba dlatego, ze tworzona byla zanim Konami dostalo Dev-Kity (identycznie jak w Resistance). Kolejne wygladaja znacznie lepiej (dajcie mi jakis filmik z gameplay'u, w dobrej jakosci, z ameryki pd.). Ale to co dziwi, to podrasowane cut-scenki (no tak, film musi wygladac lepiej, niz gameplay <_< ) No i to co pisze powyzej VeluriaN- postacie maja 3x wiecej polygonow (poziom pierwszego trailera?)??

 

Ps. Mozna przeladowywac magazynek klikajac 2x R1 (jak w starych mgs'ach)?

Ps.2 Jestescie rozczarowani, jesli chodzi o techniczny aspekt gry?

Ps.3 Czy mechanika gry ulegla duzym zmianom, czy po prostu grajac w MGS4 macie uczucie de-javu (stary dobry mgs, z dodatkowa kamera zza plecow)

 

Z gory dzieki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza

Przeszedłem grę trzy razy, ale od samego początku mnie cos zastanawia.

Po pokonaniu Screaming Mantis kontrolę nad jej "zbroją przejmuje na chwilę nie kto inny jak stary znajomy z Shadow Moses. I jak za dawnych czasów próbuje skanować kartę a także sprawić ze pad bedzie sie przesuwał na podłodze. I tu pytanie. Nie mam DS3 wiec wibracji nie znajde, więc Mantis mówi "no vibration either!?" czy jak ktoś miał Dual Shocka3 z wibracjami to mówił co innego? :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
ja mam pytaneczko inniejsze. czy ma ktos gdzies zlokalizowany na necie filmik (akt 3) jak

liquid miesza na rzece? :D guns of the patriots itp :D bo w pracy siedze i bym se obczail jeszcze raz, bo zapadl mi cholerka w pamiec hehe

 

Tutaj masz

 

http://pl.youtube.com/watch?v=qBp0UwgEqOA

 

Użytkownik Hcloud13 już zuploadował całego MGS 4, można sobie obejrzeć wszystko w jeden dzień. Teraz wrzuca filmy z limitowanej edycji -> Making Of MGS4

 

http://pl.youtube.com/user/Hcloud13

Odnośnik do komentarza

 

Z tego co piszecie oprawa w nomym MGS jest strasznie nierowna. Pierwsza lokacja podobno najslabsza- chyba dlatego, ze tworzona byla zanim Konami dostalo Dev-Kity (identycznie jak w Resistance). Kolejne wygladaja znacznie lepiej (dajcie mi jakis filmik z gameplay'u, w dobrej jakosci, z ameryki pd.). Ale to co dziwi, to podrasowane cut-scenki (no tak, film musi wygladac lepiej, niz gameplay <_< ) No i to co pisze powyzej VeluriaN- postacie maja 3x wiecej polygonow (poziom pierwszego trailera?)??

 

Ps. Mozna przeladowywac magazynek klikajac 2x R1 (jak w starych mgs'ach)?

Ps.2 Jestescie rozczarowani, jesli chodzi o techniczny aspekt gry?

Ps.3 Czy mechanika gry ulegla duzym zmianom, czy po prostu grajac w MGS4 macie uczucie de-javu (stary dobry mgs, z dodatkowa kamera zza plecow)

 

Z gory dzieki za odpowiedzi :)

 

ad1 Nie, wystarczy nacisnąć O

ad2 Nie nie jestem rozczarowany. Grafa jest nierówna ale nie aż tak strasznie, wierz mi nie będziesz miał  momentu w którym powiesz bleeee :). Cała gra (jeśli chodzi o grafę) jest solidną, rzemieślniczą robotą. Cieszy dobry AA, brak problemów z v-sync i chrupiącą animacją.

ad3 Z jednej strony to stary, dobry mgs a z drugiej to gra która oferuje dużo nowości jeśli chodzi o gameplay. Co powiesz na licznik zabitych przeciwników wskazujący np 490 trupów pod koniec aktu ? W poprzednich mgs-ach misje były aczej "kameralne", tu mamy i duże bitwy i klimatyczne misje skradankowe. Cieszy bardzo rozbudowany arsenał a octocamo i robocik mkII sprawdzają się w akcji wyśmienicie.

 

Kupuj gre w ciemno. To jakie ta gra wywołuje emocje to małe mistrzostwo świata. Jak powiedział Ficuś - "lepsze niż film i w dodatku w to się gra" :)

Odnośnik do komentarza

Juz jestem po... i cos niesamowitego... najlepsza gra w jaką grałem.. odważe sie stwierdzć ze lepsza od MGS ale nie wiele... więcej razy doprowadziła mnie do "łzy". Końcówka jest piekna... walka, muzyka no i końcowe cut-scenki.

 

Bardzo mi żal Otacona..

zawsz jego "dziewczyny" giną i zostaje zawsze sam... ;(

 

I uśmiałem sie jak dowiedziałem sie kim jest Johny :) ... bohater z MGS'a :P

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy wy też tak macie ale ja po skończeniu MGS-a 4 czuje jakąś taką pustkę, jestem smutny i nawet hit z Xboxa360 czyli Ninja Gaiden 2 juz mnie tak nie cieszy jak wcześniej. Ehh Kojima coś ty narobił:)

 

PS: Dlaczego nikt nie chce pójść w ślady pana Hideo i zrobic gry z genialną fabułą i wyciskaczem łez na końcu? Tylko te FPSy i FPSy ciągle. Szczerze? Mam gdzieś te wszystkie Killzony i Halo ja chcę następnego MGS-a!!!

Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy wy też tak macie ale ja po skończeniu MGS-a 4 czuje jakąś taką pustkę, jestem smutny i nawet hit z Xboxa360 czyli Ninja Gaiden 2 juz mnie tak nie cieszy jak wcześniej. Ehh Kojima coś ty narobił:)

 

PS: Dlaczego nikt nie chce pójść w ślady pana Hideo i zrobic gry z genialną fabułą i wyciskaczem łez na końcu? Tylko te FPSy i FPSy ciągle. Szczerze? Mam gdzieś te wszystkie Killzony i Halo ja chcę następnego MGS-a!!!

 

Akurat Halo tez ma konkretna fabule... nie gramy o pietruche jak prawdopodobnie dzis polacy, tez dobrze przedstawiona.

Nie tak jak w MGS, ale jest to kolejna gra z genialna fabula...

 

NG2 tez ma fabule dosyc dobra... nie wiem czemu ludzie sie jej czepiaja.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy wy też tak macie ale ja po skończeniu MGS-a 4 czuje jakąś taką pustkę, jestem smutny i nawet hit z Xboxa360 czyli Ninja Gaiden 2 juz mnie tak nie cieszy jak wcześniej. Ehh Kojima coś ty narobił:)

 

PS: Dlaczego nikt nie chce pójść w ślady pana Hideo i zrobic gry z genialną fabułą i wyciskaczem łez na końcu? Tylko te FPSy i FPSy ciągle. Szczerze? Mam gdzieś te wszystkie Killzony i Halo ja chcę następnego MGS-a!!!

 

Akurat Halo tez ma konkretna fabule... nie gramy o pietruche jak prawdopodobnie dzis polacy, tez dobrze przedstawiona.

Nie tak jak w MGS, ale jest to kolejna gra z genialna fabula...

 

NG2 tez ma fabule dosyc dobra... nie wiem czemu ludzie sie jej czepiaja.

Gdyby wszystkie gry mialy taka fabule jak Ninja Gaiden 2 to najprawdopodobniej dzis w ogole nie interesowalbym sie grami video... ;)

Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy wy też tak macie ale ja po skończeniu MGS-a 4 czuje jakąś taką pustkę, jestem smutny i nawet hit z Xboxa360 czyli Ninja Gaiden 2 juz mnie tak nie cieszy jak wcześniej. Ehh Kojima coś ty narobił:)

 

PS: Dlaczego nikt nie chce pójść w ślady pana Hideo i zrobic gry z genialną fabułą i wyciskaczem łez na końcu? Tylko te FPSy i FPSy ciągle. Szczerze? Mam gdzieś te wszystkie Killzony i Halo ja chcę następnego MGS-a!!!

 

Akurat Halo tez ma konkretna fabule... nie gramy o pietruche jak prawdopodobnie dzis polacy, tez dobrze przedstawiona.

Nie tak jak w MGS, ale jest to kolejna gra z genialna fabula...

 

NG2 tez ma fabule dosyc dobra... nie wiem czemu ludzie sie jej czepiaja.

Gdyby wszystkie gry mialy taka fabule jak Ninja Gaiden 2 to najprawdopodobniej dzis w ogole nie interesowalbym sie grami video... ;)

 

Hehe mistrz tekst od mnie masz oskara:)

Co do mgs to przed chwilą skóczyłem 2 akt no i uczucia mieszane niby dynamiczna końcówka, ale [

u]motyw ala RE nie przemawia jakoś do mnie... normalnie zombiaki w mgs kto by pomyślał?[

 

Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy wy też tak macie ale ja po skończeniu MGS-a 4 czuje jakąś taką pustkę, jestem smutny i nawet hit z Xboxa360 czyli Ninja Gaiden 2 juz mnie tak nie cieszy jak wcześniej. Ehh Kojima coś ty narobił:)

 

PS: Dlaczego nikt nie chce pójść w ślady pana Hideo i zrobic gry z genialną fabułą i wyciskaczem łez na końcu? Tylko te FPSy i FPSy ciągle. Szczerze? Mam gdzieś te wszystkie Killzony i Halo ja chcę następnego MGS-a!!!

 

Dokladnie. Po ukonczeniu MGSa 4 te cale GTA IV wydaje mi sie takie puste, prostackie. Cale szczescie, ze nie przeszedlem poprzednich MGSow ;), bede mial w co grac :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...