Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 4


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Gra jest rewelacyjna i spokojnie można ją postawić obok poprzedników a nawet nad nimi. Jednak ponownie mam pewien niedosyt związku z zawartością gry w grze, podobny do tego jak w przypadku mgs2. Fabularnie czwarta część w pełni mnie satysfakcjonuje – całość sklecona jest świetnie i dobrze się to przyswaja. Nie wyciąłbym żadnej scenki, żadnej rozmowy w codecu, retrospekcji, tekstów itd. Wszystko jest dostatecznie długie i wciągające – brawa dla Hideo. Ale odczuwam niedosyt samej gry, czystego mgs’a – skradanki, „zabawy z przeciwnikami” – nie zrozumcie mnie źle bo wszystko wykonane jest dla mnie na 10. Gameplay w nowej postaci sprawdza się mega grywalnie tylko że zbyt krótki czas dał nam się nim Hideo nacieszyć. Nie miałem nawet za bardzo okazji sprawdzić wszystkich „smaczków”, broni itd. Dlatego uważam że niektóre akty powinny być dłuższe – dać nam większą swobodę – więcej rozgrywki. Tak naprawdę swobodny gameplay mieliśmy tylko przez dwie godziny pierwszego aktu oraz cały akt drugi. Pozostałe akty to według mnie trochę wolnej rozgrywki przeplatane świetnymi pojedynkami z bosami oraz przerywniki fabularne lecz za mało w tym było gry. Można powiedzieć że grę powinno się ukończyć kilkakrotnie (to zrozumiałe), spróbować wyższych poziomów trudności jednak nie zmienia to faktu iż niektóre akty mogły być dłuższe pod względem rozgrywki. W mgs1 wszystko było zbalansowane. Mgs3 był bardzo długi i choć podobnie zawierał masę scenek fabularnych to jednak tam było według mnie więcej swobody i czasu przeznaczonego na samą grę. Miałem czas nacieszyć się wszystkimi elementami związanymi z rozgrywką, poznać wszystkie smaczki. Hideo stworzył nie tylko wspaniałą historię ale także świetną grę zręcznościową z grywalną rozgrywką dlatego powinien dać nam więcej czasu aby się nią pobawić.

Wybaczcie przydługie i chaotyczne wypociny – fani mgs’a powinni mnie zrozumieć.

Składam pokłon dla Hideo i jego zespołu w podzięce za tak wspaniałą grę – moja prywatna ocena to 10- (minus wiadomo za co). Mam nadzieję że jednak pojawią się kolejne części

 

Odnośnik do komentarza

Grę ukończyłem na drugim poziomie normal i jak pisałem wcześniej podejdę do gry po raz kolejny na trudniejszych poziomach, będę miał więc więcej możliwości na zabawę gameplayem. Nie zmienia to jednak faktu że wszystko już znam i jednak samej rozgrywki czuje niedosyt. Brakuje mi więcej rozgrywki takiej jak w akcie pierwszym ( przez który przebiłem się z prędkością światła) oraz zdecydowanie takiej jak w akcie drugim. Samej gry w mgs4 nie jest mało ale w dalszej części są to głównie pojedynki z bossami oraz liniowe momenty przeplatane wątkami fabularnymi lub naskryptowane akcje. Wciąż jednak powtarzam że gra jest genialna i warta każdych chwil z nią spędzonych. Brakuje mi tylko więcej czasu spędzonego na wolnej rozgrywce bo rozwiązania zawarte w mgs4 starczyłyby na kilka innych gier.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy mi się wydaje a być może grac nie umiem ale gra się w tą część zupełnie inaczej! Na pewno ciekawiej i trochę trudniej tak jakby! Wczoraj pograłem troszkę i przyznam szczerze że się gubiłem zawodowo ^_^ Grafioza postaci pierwsza klasa! Przywiązanie do budowy broni i jej ogólnego odwzorowania jak dla mnie imponujące!

Odnośnik do komentarza

Już nie raz było wspominane,że w MGS4 trzeba grać na hard jeśli chce się poczuć klimat skradanki i poprzednich części-wtedy jest wymagająco i alrm często oznacza konieczność oglądania ekranu z napisem game over.I wcale ten poziom nie jest jakiś mega ciężki-większe kłopoty na nim miałem tylko w dwóch miejscach-w 4 akcie w walce z

samobójczymi Gekko

i na początku 5 aktu

 

Kto chce się poczuć jakby grał w skrzyżowanie Residenta/Gyrosów z odrobiną skradania gra na normalach lub easy z racji tego,że wtedy skradanie nie jest konieczne

Odnośnik do komentarza

Gralem sobie od czwartku w nowego metala w poniedzialek gra mi sie zawiesila w trakcie walki z wampem ,gdy wchodzilem w "meni" wiec zrobilem restart i ponownie odpalilem znowu w trakcie walki gra sie zawiesila i pojawil sie komunikat w lewym gornym rogu plytka a w niej znak zapytanie konsola pracowala ,ale caly czas to samo i przy nastepnych odpalaniach tez .Postanowilem sprawdzic inne gry asasina,gta czy pesa gry dzialaly poprawnie znowu odpalilem konsole i tym razem pojawil sie napis playstation 3 ,a pozniej czarny obraz .Doszedlem do wniosku ,ze musze zrobic format (3,5 godz) Gra zaczela sie intalowac i przy 7% zznowu ten komunikat w lewym gornym rogu.Zadzwonilem na infolinie i tam powiedzieli ,ze moze byc uszkodzony dysk ,laser lub gra przy wypalaniu ma wade i prosili przed oddaniem konsoli sprawdzic gre na innej konsoli wiec poszedlem do kolegi i u niego nie moze jej wczytac :huh: .Dzisiaj zznowu wgralem Metala zainstalowal sie ,ale po chwili na fimikach znowu ten komunikat zrobilem restart i wlaczylem gta ,a tu nic wrzucilem pesa i tez nie moze wyszukac plytki.Konsole ponioslem do empiku ,a z gra musze isc do kilku sklepow i zobaczymy jak bedzie .Jak Metal jest wydany na dwuwartstwowej plytce blurej wiec moze laser sie uszkodzil ,a moze plytka przy zgrywaniu na dys uszkodzila go???

Na forum gameonly tez to kilka osob ma ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Ha ha Konami jest niezłe zakazało nawet po premierze ! wrzucania na youtube filmików z zakonczenia MGS4 !

Zawieszono konta m.in uzytkownika Hcloud13 :lol:

 

hehehe jeszcze zeby to zaskoczenie bylo jakies zaskakujace...czy tez dawalo 100% sadysfakcji i spelnienia...:P

wtf ja by sie w(pipi)ił jak by mi youtube na polecenie Konami zbanowało TAKIE konto, Konami powinno sobie naskoczyć i tyle w temacie, gra wydano to dlaczego zakazuja uploadu endingu, chca naciagnac jeszcze wielu ludzi na te gre :P :P ;)

Odnośnik do komentarza

Kurde, jako że jestem biednym graczem z PS2 i TV za 600zł (full wypas cH&D), to oglądałem sobie cutscenes z MGS4 na koncie tego typa. Byłem chyba na Part 25-26 jak miał miejsce szturm PMC i ucieczka na Triumphie, szczęka mi opadła od tej dynamiki i ujęć kamery. Wbijam dziś co by obejrzeć z 5-6 następnych filmików i (...), nie ma ktoś linka do innego profilu kogoś kto te filmiki powrzucał? Ponoć nie ma opcji jak w MGS3 żeby to sobie oglądać do woli, więc rewelacyjnie by było gdyby ktoś "stracił kupę czasu" i pozgrywał te filmiki (znaczy się "FILMY" ;)) z gry i wrzucał na jakieś serwery lub torrentem aby to zassać w dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza

Jakis Big Boss sie tutaj znajdzie? By zdobyc octocamo face Big Boss'a wystarczy przejsc gre na najwyzszym poziomie trudnosci bez zadnych alertow, continue, nie uzywajac zadnych Ration, nie zabijajac bossow(nie uzywajac zadnych "special items") i to wszystko przechodzac gre w czasie ponizej 5 godzin... nice :)

 

Gdy zalozymy "maske" BB wrog widzac nas bedzie kulil sie ze strachu lub uciekal krzaczac ze strachu :)

Odnośnik do komentarza
No wiem. Mi to w zasadzie chodziło o możliwość grania BB w misjach VR lub może takich na bazie lokacji w grze (jak misje alternatywne w MGS2:S). No i jakiś tryb z robieniem zdjęć (jak w MGS: Special Missions) by się przydał, tak żeby porobić też zdjęcia Naomi, Mei Ling czy Meryl :), a nie tylko kobietom z B&B.

 

Ja pare zdjec mam Naomi(z Sunny), ale chodzi ci pewnie o jakies perverted photos :twisted:

Odnośnik do komentarza

wyjaśnienie dlaczego Snake używa CQC: "Zaraz po wstąpieniu do FOXHOUND, Big Boss przekazał tę technikę Solidowi. Jednak, po wydarzeniach które miały miejsce w Outer Heaven, Snake przestał jej używać. Jednak pomiędzy MGS2 a MGS4, rząd ujawnił kartotekę Big Bossa. W efekcie, żołnierze na całym świecie zaczęli jej używać, Instynktownie więc także i Snake."

 

To prawda? Jeśli tak to słabe to :(

Lepsze już by było ze jest to zapisane w genach Solida, który tak jak ojciec zaczał uzywac tej techniki.....................

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...