Skocz do zawartości

Przeczytałem i polecam!


epl

Rekomendowane odpowiedzi

Braci mam na liście most wanted za sprawą Kurta Vonneguta, a co do "Buszującego..." to zgadzam się w 100 procentach. Jak stary was kocha inaczej to polecam.

Masz mocny język jak na kolesia który musiał się dowiadywać o Dostojewskim od pisarzy popularno-kiczowatych. Stary cię do szkoły nie wysłał?

Odnośnik do komentarza
Braci mam na liście most wanted za sprawą Kurta Vonneguta, a co do "Buszującego..." to zgadzam się w 100 procentach. Jak stary was kocha inaczej to polecam.

Masz mocny język jak na kolesia który musiał się dowiadywać o Dostojewskim od pisarzy popularno-kiczowatych. Stary cię do szkoły nie wysłał?

Stary mnie do szkoły nie wysłał bo już wtedy nie żył.

Nie wiem po co to w ogóle napisałeś, żeby pokazać że wiesz kto napisał "Braci Karamazow"? Czy może żeby pochwalić się wyszukanym gustem literackim?

Ja pewnie w przeciwieństwie do Ciebie nie przeczytałem jeszcze i nigdy nie przeczytam wszystkich książek świata, a czytając Vonneguta stwierdziłem że "Braci..." akurat warto. Przepraszam że dowiedziałem się o tej książce (a nie o Dostojewskim jak sugerujesz) tak późno, i to od pisarza popularno-kiczowatego.

 

(pipi) ci w dupe.

 

Odnośnik do komentarza

Jaki bulwersant. Nie wiem, jakiego responsu oczekiwałeś, obrażając ludzi, którym się podoba "Buszujący w zbożu", książka uważana za jedno z arcydzieł XX wieku. Swoje zdanie warto mieć i nikt ci nie każe znać wszystkiego, ale szacunku trochę możnaby okazać.

Odnośnik do komentarza
Henry Miller - Nexus

 

Przeczytałem i polecam.

 

A czytałeś Sexusa i Plexusa?

 

Nope, w bibliotece natrafiłem przypadkiem i mieli tylko to. Co prawda pare wątków było przez to niejasnych, ale ogólnego odbioru nie zepsuło. Teraz czytam "Rok 1985" Burgess'a i polecam gorąco wszystkim wielbicielom wiadomego tytułu Orwell'a.

Edytowane przez tk
Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
Henry Miller - Nexus

 

Przeczytałem i polecam.

 

A czytałeś Sexusa i Plexusa?

 

Nope, w bibliotece natrafiłem przypadkiem i mieli tylko to. Co prawda pare wątków było przez to niejasnych, ale ogólnego odbioru nie zepsuło. Teraz czytam "Rok 1985" Burgess'a i polecam gorąco wszystkim wielbicielom wiadomego tytułu Orwell'a.

 

Ale wiesz, że to tak jakbyś zaczął oglądać Gwiezdne Wojny od Powrotu Jedi ? ;-) Różoukrzyżowanie jest za.j.ebiste. I tak u mnie +5 do respektu, bo Miller to mój ulubiony pisarz.

Odnośnik do komentarza

Ruiny - Coz, swietny survival horror, swietnie pokazae jak przez glupote ludzka mozna nawet i umrzec, jak durnie wpada sie w klopoty, a jak ciezko sie z nich wykaraskac. zakonczenie oczywiscie nie zaskakuje, chociaz

portugalczycy i brazylijczycy dalej wpadaja w sidla 'Ruin' i wiadomo, historia powtarza sie :]]

 

Mi preszkadzało troche to, ze ksiazka nie jest podzielona na rozdzialy, nie wiem, zawsze jakos tak lepiej mi se czyta.

I za mało przeklinaja :(

4/6

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ręcząc głową polecam każdemu powieść Jamesa Clavella "Król Szczurów". Książka, która spokojnie może ubiegać się u mnie o tytuł "życiówki", gdybym kiedyś taki ranking chciał przeprowadzić, a czytam generalnie bardzo dużo.

 

Uwielbiam również cykl Patricka O'Briena o kapitanie Jacku Aubrey. (na jego podstawie powstał film "Pan i Władca na krańcu świata".

Dla wszystkich lubiących mocne książki - cykl "Amerykański Spisek" James Ellroya. 1300 stron i ANI JEDNEJ pozytywnej postaci. Z ostatnio przeczytanych zwrócić uwagę trzeba również na Dennisa Lehane'a, pisarza bardzo poczytnego w USA, u nas na dorobku.

Odnośnik do komentarza

Wbij się na forum serialu, tam opinie dotyczące serialu są przeplatane porównaniami z książką (bez spoilerów oczywiście). Tam też prędzej otrzymasz opinie, bo nie każdy kto przeczytał książkę o Dexterze zagląda na forum o książkach. Proponuję w ogóle tam założyć nowy temat o knigach.

 

Ja nie czytałem, dlatego bez odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Książki są chu.jowe - strata pieniądzorów. Jedynka jeszcze ujdzie, ale już przez kontynuacje przebrnąłem z niesmakiem. Serial poszedł zdecydowanie lepszymi torami.

 

Za to wczoraj jakimś cudem dorwałem "Udław się" w bibliotece także pochwale się przy okazji, a co!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Polecam, jak diabli powieść Antoniego Libery, Madam. Cholera, od naprawdę dawna żadna powieść nie wciągnęła mnie tak, że musiałem ją skończyć za jednym posiedzeniem ograniczając sen do absolutnego minimum. Historia przedstawia się banalnie: dzieje maturzysty i jego nauczycielki języka francuskiego; fascynacja i marzenia związane z kobietą, która jest nieosiągalna. Powieść, która można czytać wielokrotnie, za każdym razem odbierając ją inaczej: dramat, sensacje, romans. ABSOLUTNA R E W E L A C J A

Edytowane przez Guts
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Polecam ksiazke Majii Lidii Kossakowskiej pt: "Siewca Wiatru" Ksiazka (chyba) bardzo orginalna ze wzgledu na swoja tematyke i zarazem bardzo ciekawa historia oraz bohaterowie. Troche dluga ale czyta sie ja dosyc szybko i przyjemnie. Nie czytam duzo i nie znam sie tak bardzo na ksiazkach bo niemam na to zbyt wiele czasu ale mysle ze ta ksiazke naprawde warto przeczytac. PS: Polecam tez Warcrafta "Ostatni Strażnik"

Odnośnik do komentarza
Przenajświętsza Rzeczpospolita Jacka Piekary - brudna, brutalna i pozbawiona jakichkolwiek hamulców moralnych opowieść o życiu w Polsce roku 2040 gdzie korupcja i zgnilizna sięga apogeum a wszysko jest dozwolone... gdy jesteś wysłannikiem stolicy piotrowej.

 

podpinam się pod to :)

Choć samo zakończenie nadeszło zbyt szybko i trochę mnie ono rozczarowało.

Odnośnik do komentarza

Martin Lindstrom Zakupologia

jeśli interesuje was jak za kilka lat producenci i wydawcy będą wpływali na waszą świadomość 5-10% i podświadomość 90-95%, w celu zaprogramowania nam potrzeby zakupu. Jeśli uważacie że reklamy na was nie wpływają i czujecie że jesteście inaczej skonstruowani mentalnie to dajcie się wyzwolić z tego błędnego przekonania. Wyzwolenie przez samoświadomość wpływu jaki wywierają na nas marketerzy, na to może wam pozwolić przeczytanie tego tytułu napisanego przez gościa który uważa nasz kraj za najszybciej przyjmujący nowe drogi dotarcia do naszych umysłów.

Edytowane przez ziemia1
Odnośnik do komentarza
Polecam ksiazke Majii Lidii Kossakowskiej pt: "Siewca Wiatru" Ksiazka (chyba) bardzo orginalna ze wzgledu na swoja tematyke i zarazem bardzo ciekawa historia oraz bohaterowie. Troche dluga ale czyta sie ja dosyc szybko i przyjemnie. Nie czytam duzo i nie znam sie tak bardzo na ksiazkach bo niemam na to zbyt wiele czasu ale mysle ze ta ksiazke naprawde warto przeczytac. PS: Polecam tez Warcrafta "Ostatni Strażnik"

 

 

siewca wiatru od 58 strony się rozkręca, czy dalej jest do dupy? [bez obrazy]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...