Skocz do zawartości

Pytania na temat X360


Rekomendowane odpowiedzi

sznurek: Skoro nie wycofali Arcade to znaczy, że musi być spory popyt na taką konsolę bez dysku.

 

Pewnie popyt jest, bo to w końcu najtańszy nextgen. Jednak myślę, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i w miarę odkrywania nxe czy liva wiara pragnie mieć też i dysk, na który sobie demka posciąga czy grę zainstaluje. W moim przypadku tak było.

Odnośnik do komentarza
tylko pamiętaj też że sporo arcade idzie w sytuacji kiedy pada konsola, gwarancji już nie ma, kupujesz arcade, przekładasz dysk i jedziesz dalej.

 

o, właśnie ten motyw też jest zapewne dosć popularny. cena dysków jest zadziwiająco duża, myślę, że jest na nie dobry popyt. to tak jak z wii, konsola wcale nie tanieje, bo luizie i tak i tak ją kupią. konsole taniały już kilkakrotnie ale dodatki do nich takie jak akcesoria czy dyski już nie. pamietam, że przy ostatniej obniżce, czy jakimś nowym planowanym posunięciu m$ spekulowano już o obniżkach dysków, a jednak pozostały w takiej samej cenie. Jedyne co było to wyjście 60 i 120 gigowych wersji. I tak myślę, że producent postępuje wg schematu - obniżymy cenę konsoli to chociaż na dodatkach, czy grach sobie odbijemy.

Edytowane przez sznurek
Odnośnik do komentarza

MS zadnych kokosow na dyskach nie zarabia bo te dyski to praktycznie nie schodza

a dyski stanialy, kiedys za 100Euro mozna bylo kupic 20GB, teraz 80Euro 60GB dyski ze sluchawka + 1 (lub 3) miesiace XBL

 

jak ELITE wskoczy na cene premiuma to tym samym dysk 120GB wskoczy na cene 60GB dysku, jak nie nizej...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

w brew waszym opinia i przypuszczenia, najmniej sprzedaja sie ELITE i ARCADE, najlepiej wlasnie sie sprzedaje premium i tak od zawsze bylo

teraz jak za cene premiuma dostaneimy elite to zapewne elite bedzie ta najlepiej sie sprzedajaca, arcade jak nie obniza ceny to bedzie zalegac polki,

a moze to specjalne posuniecie i MS dazy do tego by byla tylko jedna wersja X0 i to byla wlasnie wersja ELITE, czyli da ELITE w takiej cenie zeby zakup innych wersji byl po prostu bezsensowny, tym samym nie likwidujac oficjalnie wersji ARCADE ale sama z siebie bedzie "martwym" zakupem...

 

dyski wszedzie sprzedaja sie podobnie, czyli jak krew z nosa, polki sie od tego uginaja

 

nie wiem jak mozna zlozyc taniego ELITE z Arcade?

po pierwsze to sam dysk oryginalny zeby dokupic do Arcade to juz zjada roznice cenowa miedzy arcade, a elite (tak samo jak chciec zrobic z arcade premiuma to cena dysku kupowanego osobno zjada na sniadanie roznice cenowa, lepiej od reki kupowac premiuma)

a jak niby zrobisz z arcade konsole czarna?

z zadnego arcade, zadnego elite sie nie zrobi

 

jedyne kombinacje jakie mozna robic aby miec hdd duzy jak najtaniej to zakup arcade i dorobic do tego dysk podrabiany z pctowskiego, ale to nic wspólnego z elite nie ma...

 

Odnośnik do komentarza
Ale rozwiazanie Arc + Elite wydaje mi sie dobrze, jedna dla casuali czy osob malo grajacych, drugi zestaw dla gracza w pelnym tego slowa znaczeniu.

Generalizujesz - sporo casuali to osoby po trzydziestce (jak ja :D ), ustawieni już finansowo, dla których cena nie jest jedynym wyznacznikiem kupna. I to oni kupują raczej premium czy elite, nie idąc na żadne ustępstwa w jakości.

Odnośnik do komentarza

tez nie wiem skad te opinie ze casule kupuja najtansze

z praktyki wychodzi na odwrot, casule kupuja to co im sie podoba, pasuje mi czarne biore czarne bo ladnie bedzie wygladac z zestawem HIFI

 

oczywiscie jest grupa osob ktore beda Arcade kupowac, np. na prezent czy to swiateczny czy komunijny, oni nie kupuja tego dla siebie, dla nich tylko liczy sie fakt zakupu

casul ktory bedzie kupowal dla siebie i chociaz pobieżnie bedzie znal temat kupi Elite bez wahania (do tej pory kupowali premium) nawet nie myslac o Arcade...

 

to wlasnie gracze ktorzy sie znaja na konsoli kombinuja jak kon pod gore bo wiedza co zakombinowac by bylo taniej i czesto wlasnie kupowali teraz Arcade, dysk podrobka, jakies kabelki chinskie, sluchaweczka od premiuma i jazda...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
nie wiem jak mozna zlozyc taniego ELITE z Arcade?

po pierwsze to sam dysk oryginalny zeby dokupic do Arcade to juz zjada roznice cenowa miedzy arcade, a elite (tak samo jak chciec zrobic z arcade premiuma to cena dysku kupowanego osobno zjada na sniadanie roznice cenowa, lepiej od reki kupowac premiuma)

Masz rację, jeżeli ktoś chce mieć wszystko pachnące świeżością to patrzeć na ceny dysków to rzeczywiście nie ma to sensu. Jeżeli jednak ktoś ma podejście mniej burżua ( ;) ) to spokojnie znajdzie oryginalną 60tke za 160-200zł albo 120tke za 260-300zł.

 

a jak niby zrobisz z arcade konsole czarna?

No nie zrobisz ale nie jest chyba aż tak dużo ludzi (nie mówię, że nie ma) kupujących konsolę jedynie jako mebel ;) Poza tym niektórym może akurat bardziej pasować biały kolor.

 

Co do składanego Elite albo może "Elite" wyrażam opinie i odnoszę się do swojego doświadczenia gdzie kupiłem dwumiesięcznego Arcade za niecałe 500zł do tego oryginalny dysk ok.300, head set, kable HDMI i optyk już były od PS3 i bynajmniej nie uważam żebym poszedł na jakiekolwiek ustępstwo w jakości i do tego w skarbonce zostało blisko 400zł ;)

 

Peace

Odnośnik do komentarza

ok. ale nazywajmy rzeczy po imieniu, masz arcade ze 120GB dyskiem, a nie ze z arcade uzyskales elite

do tego takie glupoty piszesz ze dyskusja staje sie bez sensowna z Toba

z jakiej to racji porownujesz koszt uzywanych rzeczy do nowych i cieszysz sie jak dziecko ze za uzywane dales mniej niz za nowe?

za tyle mozna kupic uzywanego elite w idealnym stanie i to jeszcze z grami http://www.allegro.pl/item676139371_xbox_3...owy_5_gier.html

 

dla mnie to straciles na tym zakupie, dales 800zl za aracde ze 120GB hdd, a za 900zl masz pelnego elite z grami, ponad to co miales masz kable, komponent, hdmi, optyczne wyjscie, headset i niezaprzeczalnie wszsytko w kolorze czarnym czego inna droga nie uzyskasz, i jak w tym przypadku gry

mozna to co nie potrzebne sprzedac i ten Elite wyjdzie o wiele taniej niz ta Twoja kombinacja, wiec nie wiem gdzie Ty zarobiles? straciles jak nic, jedynka z matmy i rachunkowosci dla Ciebie :)

 

a co na zakonczenie mozna dodac, na tego Elite masz pelna gwarancje producenta na wszsytko co bylo w zestawie, a ten Twoj zestaw skladak nie ma....

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
ok. ale nazywajmy rzeczy po imieniu, masz arcade ze 120GB dyskiem, a nie ze z arcade uzyskales elite

do tego takie glupoty piszesz ze dyskusja staje sie bez sensowna z Toba

z jakiej to racji porownujesz koszt uzywanych rzeczy do nowych i cieszysz sie jak dziecko ze za uzywane dales mniej niz za nowe?

za tyle mozna kupic uzywanego elite w idealnym stanie i to jeszcze z grami http://www.allegro.pl/item676139371_xbox_3...owy_5_gier.html

 

dla mnie to straciles na tym zakupie, dales 800zl za aracde ze 120GB hdd, a za 900zl masz pelnego elite z grami, ponad to co miales masz kable, komponent, hdmi, optyczne wyjscie, headset i niezaprzeczalnie wszsytko w kolorze czarnym czego inna droga nie uzyskasz, i jak w tym przypadku gry

mozna to co nie potrzebne sprzedac i ten Elite wyjdzie o wiele taniej niz ta Twoja kombinacja, wiec nie wiem gdzie Ty zarobiles? straciles jak nic, jedynka z matmy i rachunkowosci dla Ciebie :)

 

a co na zakonczenie mozna dodac, na tego Elite masz pelna gwarancje producenta na wszsytko co bylo w zestawie, a ten Twoj zestaw skladak nie ma....

 

Dokładnie mój Arcade z dyskiem 120GB wyniósł mnie 760zł + memorka (40zł in plus) + gry (zupełnie zapomniałem, że były bo poszły tego samego dnia - 70zł in plus).

 

Jak na ironię konsola z Twojego linku była zakupiona w tym samym miesiącu co moja, więc z gwarancją nie ma jeszcze problemu ;) Na dysk nie ma gwarancji, przyznaję ale chyba nie są aż tak zawodnym akcesorium? Myślę, że powinieneś to wiedzieć lepiej niż co niektórzy tutaj (włączając mnie).

 

Aleś się przyczepił tego czarnego koloru, aż tak się Tobie podoba? Elitarna czerń ;)

 

Bynajmniej, pomijając ten mały offtop przedostatnia wypowiedź Juchego trafnie podsumowuje ostatni temat, a pod ostatnim akapitem podpisuję się moimi ostatnimi wypowiedziami - chociaż kombinowaniem jak koń pod górkę bym tego nie nazwał ;)

Odnośnik do komentarza

uswiadamiam tylko ze chcac miec zestaw Elite (pomijajac kolor) to najtaniej wychodzi zakup od reki takiego zestawu (to co z niego nie potrzebne sprzedac), a nie kombinowanie z zakupem wszystkiego oddzielnie

jesli ktos chce miec podobny zestaw jak Elite ale wszsytko w kolorze bialym, wyjscia nie ma ma musi kombinowac z bialymi czyli np. z arcade...

 

kiseki: co bys nie napisal i jakich bys obliczen nie zrobil ten zestaw z linku przebije cenowo Twoj w kazdym aspekcie, do tego wzialem pierwszy lepszy przyklad z allegro bez wyszukiwania jakis specjalnych atrakcji cenowych...

 

PS.

tak z ciekawosci mojej, masz mozliwosc zrobienia zdjecia swojego dysku? tak z gory jak jest w konsoli by bylo widac napis na górnej jego obudowie o pojemności

 

PS.

Arcade od 2008 pazdziernika maja wbudowana memorke, nie mozna tego sie pozbyc nawet jakby sie chcialo cos na tym zarobic.....

Dyski sa zawodne tak jak w kazdym innym urządzeniu, to zwykly dysk jak do laptopow 2.5", wystrzegać sie wstrzasow w czasie pracy czy jakis uderzen, to mozna zalatwic dysk na amen...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
kiseki: co bys nie napisal i jakich bys obliczen nie zrobil ten zestaw z linku przebije cenowo Twoj w kazdym aspekcie, do tego wzialem pierwszy lepszy przyklad z allegro bez wyszukiwania jakis specjalnych atrakcji cenowych...

Nie zaprzeczam, że Twój link był trakcyjny, szkoda, że nie było go, albo nie widziałem podobnej aukcji, kiedy kupowałem swój sprzęt. Nie mniej uważam, że mogłem gorzej trafić ;)

PS.

tak z ciekawosci mojej, masz mozliwosc zrobienia zdjecia swojego dysku? tak z gory jak jest w konsoli by bylo widac napis na górnej jego obudowie o pojemności

Zbytnio nie mam dostępu do konsoli (w końcu urlop) ale jest to dysk od Elite, który padł i jakiś koleś sprzedawał na części.

PS.

Arcade od 2008 pazdziernika maja wbudowana memorke, nie mozna tego sie pozbyc nawet jakby sie chcialo cos na tym zarobic.....

Dyski sa zawodne tak jak w kazdym innym urządzeniu, to zwykly dysk jak do laptopow 2.5", wystrzegać sie wstrzasow w czasie pracy czy jakis uderzen, to mozna zalatwic dysk na amen...

Nie miałem o tym pojęcia, moja jest z sierpnia 2008, więc memorka osobno.

 

Co do dysku to wiadomo żeby nim nie trząść. Poza tym, jak często rusza się konsolę, nie mówiąc już o rzucaniu.

Odnośnik do komentarza

Memorki i dyski to chyba najmniej wadliwe akcesoria ;) pady kiedys sie "uszkodza". Z reszta trzeba uwazac przy transporcie konsoli, u niektorych to ona ciagle stoi wiec obawa ze padnie jest bardzo niska. Z reszta jak padnie to dysk sie wysyla, przyjdzie nowy to sie go znow przerobi, szkoda tylko ze traci sie zawartosc ale lepsze to niz byc z 200zl w plecy

Odnośnik do komentarza
Memorki i dyski to chyba najmniej wadliwe akcesoria ;) pady kiedys sie "uszkodza". Z reszta trzeba uwazac przy transporcie konsoli, u niektorych to ona ciagle stoi wiec obawa ze padnie jest bardzo niska. Z reszta jak padnie to dysk sie wysyla, przyjdzie nowy to sie go znow przerobi, szkoda tylko ze traci sie zawartosc ale lepsze to niz byc z 200zl w plecy

memorki moze i tak, nie spotkalem zadnej z awaria jeszcze

dyski nie, spotkalem wiele awarii dyskow, pamietam taka historie ze dostalem z hurtu 10 konsol w tym od reki po sprawdzeniu 3 dyski byly niesprawne...

najbardziej awaryjne dyski w X0 to byly dyski 20GB...

 

"to sie go znow przerobi," ze co?

o jakich przerobkach mowa?

wysylasz przychodzi sprawny, wkladasz i grasz dalej, (zawartosc oczywiscie tracisz)

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...