Skocz do zawartości

Pytania na temat X360


Rekomendowane odpowiedzi

Czy jezeli kupie samego Jasper to moge podlaczyc do niego zasilacz z Falcona ? bo kurde na allegro same 175/203 W :(

 

Nie, nie możesz. Musi być zasilacz do Jaspera (150W).

 

Na pewno? Czy to nie Juchy pisał, że konsola i tak i tak będzie pobierać tylko tyle ile pobiera? W końcu jak się reklamują serwisy na allegro to chcą aby im samą konsole przesłać bez kabli i zasilaczy.

 

 

No nie jestem do końca pewien, tak przeczytałem na jednym forum. W sumie po zastanowieniu wydaje mi się, że nie powinno być problemu z zasilaczem o większej mocy. To chyba konsola wysyła sygnał do zasilacza ile mocy chce pobrać, ale najlepiej niech Juchy się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo
Mam pytanie, jestem na kupnie Xbox 360. Zastanawiam się nad wersja Elite, jednak Arcade kusi cenowo. Czy gry wymagają dysku twardego?, czy jest on tylko potrzebny do ściągania z Live?

 

Jeżeli chodzi o sam single-player to jak na razie żadna gra poza nadchodzącą Forza 3 nie wymaga dysku do pełnego korzystania z gry. Ale ja bym jednak skierowal się w stronę Elite po nowej cenie, pewnie będzie można po 900-1000zł spokojnie kupić nowego Elite.

 

Odnośnik do komentarza

Plusy dysku

- cicha konsola (inaczej wyje ciagle)

- szybsze loadingi (na 99,9%)

- stuff z marketu (demka, darmowe DLC)

- dluzszy zywot konsoli (czyt. naped)

- pewne gry wymagaja dysku np. Burnout do multi, Crackdown do Coopa czy Halo 3 by ogladac powtorki meczy

 

Jesli zamierzasz grac normalnie to lykaj wersje z dyskiem, jesli masz zamiar zagrac pare razy na tydzien po 2-3h to lepiej odpusc sobie wersje z dyskiem. Takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza

Na dniach planuję zakup 360tki, męczy mnie jednak kilka kwestii i niejasności.Ogólnie na Xa zdecydowałem się z kwestii finansowych, chciałbym pograć sobie w nowe gry z przyzwoitą grafą, bo mój laptop już się do tego od ponad roku nie nadaje. Jestem studentem bez możliwości poważniejszego zarobku bo studia zżerają mi masę czasu, dlatego policzyłem sobie, że obecnie najbardziej opłaca mi się kupić Xboxa Arcade, po jakimś czasie dokupić dysk i drugiego pada. Wypada to taniej niż PS3, na dodatek same gry na Xa są tańsze, zarówno nowości jak i używane, mam wrażenie, że w Polsce więcej osób ma 360tki, stąd dużo dobrych ofert na allegro. Wiem, że lada chwila konsole w wersji Elite mają stanieć, ale niedługo mam urodziny i nie chce mi się zbytnio czekać, poza tym w Polsce wszystkie takie zmiany pojawiają się z wielkim opóźnieniem. Biorąc pod uwagę mój zawężony budżet zastanawiają mnie poniższe problemy:

 

1)Awaryjność konsoli - wiem, że ludzie piszą raczej gdy mają problem a nie chwalą się gdy wszystko działa bezproblemowo (stąd ogólnie net jest przesiąknięty czarnowidzeniem w możliwie każdym możliwym temacie) jednak jak to statystycznie jest z żywotnością Xów? Planuję zakup Arcade Jaspera ponieważ słyszałem, że napędy Liteon są jak narazie najlepsze do Xów a i sam Jasper ma dużo mniejsze prawdopodobieństwo ROD. Naczytałem się natomiast o E71. Pytanie w sumie do Juchego - często się trafiają Jaspery na serwis? Czy jednak zła fama 360tki pochodzi głównie od starszych modeli?

 

2)Flash napędu - ogólnie planuję raczej kupować używane oryginały bo pomijając kwestie prawne czy moralne nie będę miał za dużo czasu na przechodzenie gier jedna po drugiej. Chciałbym jednak mimo wszystko mieć możliwość odpalania kopii, choćby po to by móc sprawdzić czy jakaś gra której nie wydano demka jest warta tego bym ją kupił i czy ją po prostu "czuję" czy znudzi mnie po godzinie. Poza tym, dobrą opcją byłoby posiadanie kopii swoich oryginalnych gier by zminimalizować ryzyko porysowania. W czasach PS2 kupowałem tylko oryginały i kilka płyt ucierpiało po graniu na imprezkach i ludziach rzucających je potem byle gdzie a nie do pudełka, więc chciałbym zminimalizować ryzyko takiego problemu. Nie będę się pytał o bany - bo wiem, że kwestia ta sie zmienia i jest lekko zagadkowa ale ogólna rada jest taka by nie grać bez stealth-patcha. Zastanawia mnie natomiast kwestia utraty gwarancji, konsole mają jednak famę awaryjnych więc z oczywistych względów chciałbym gwarancję zachować. Jestem z Warszawy i znalazłem jedną ofertę flashu napędów bez utraty gwarancji która mogłaby tu się odbyć na miejscu, jednak napisano że w 90% przypadków udaje się zachować plomby i zastanawia mnie skąd to 10%. Jak to z tym naprawdę jest? Plomby gwarancyjne na Xach są przyklejane zawsze w tym samym miejscu czy mogą być trochę przesunięte i stąd wspomniane problemy? Poza tym intryguje mnie kwestia tzw. Liteon v2. podobno wyprodukowane od marca 2009 konsolki mają jakiś nowy nieprzerabialny napęd, jednak nie przeczytałem o żadnym takim przypadku w Polsce. To prawda czy mit? Nie chciałbym mimo wszystko na taką trafić :P

Odnośnik do komentarza

To wiec tak. Jak chcesz dokupywać dysk i drugiego pada to naprawde polecam kupno jakiejś wersji premium, albo czychanie na promocje. Ewentualnie elite. Naprwde nie warto kupić arcade a potem dysk. Sam "dorobiłem" sobie dysk to aż tak na tym nie ucierpiałem finansowo, ale jak chcesz kupować oryginał z m$ to trochę przepłacisz. Sam mam arcade falcona i póki co chodzi jak złoto. Szczególnie, że nie gram zbyt często, a Ty chyba też nie masz czasu grania 24\h na dobe. Ponadto brat ma jednego z pierwszych ixów, a lubi czasem nocke zarwac a jednak konsola chodzi nadal bez zarzutów. Zależy jak się trafi i pewnie też od intensywności grania.

 

Flash. Jak przerobisz konsole to pewnie nie będize Ci się chciało kasy na piraty wydwać ;) Z tego co wycztlaem to jak chesz grać też po sieci to niewolno grać w gry pirackie przed premiera bo ban jest z miejsca. Tak, tracisz gwarancje po przerobieniu konsoli ale widzialem na tym forum, ze ktos przerobil konsole, odeslal do serwisu i mu ja naprawili lol :)Co do plomb to byc moze czasami nie uda sie zrobic tego tak idealnie jak bysmy chcieli. Liteony byly kiedys nieprzerabialne, ale zostaly w koncuy zlamane. jak teraz wyszedl jakis taki nowy wypust to pewnie za jakis czas tez je przerobia. Moja rada taka - jak chcesz przerabiac, ale jeszcze boisz sie o roda etc to pograj torceh na iryginalach a potem przerob, choc z drugiej strony skoro i przerobione naprawiaja, to nie wiem czy ma to sens ;)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź :) Ogólnie chodziło mi o to, że jeśli nie uszkodzi się plomb to podobno można odwrócić przeróbkę wgrywając z powrotem do napędu oryginalny klucz i firmware, ale podobno właśnie w Liteonach można tylko klucz wgrać a firmware już nie więc zastanawiam się, czy taką konsolę dałoby się w razie czego odesłać na gwarancji do serwisu.

Odnośnik do komentarza

podobno owinięcie kocem - przyblokowanie wentylacji go przyśpieszy, ale nie wiem czy cos innego się nie zniszczy wtedy. btw po co Ci rod?

 

Próbowałam i nic :/ Tylko sie nagrzewa skubany tak że nie idzie go trzymać...

 

Mam klocka premium 20GB jeden z pierwszych modeli jakie wyszły na rynku. Głośny jest strasznie, a wiem że tego jak padnie wymienią mi na nowy model

Odnośnik do komentarza

Jesteś tego pewien? Bo kupiłem bratu w promocji ten sam model - długo na magazynie leżał i chciałem zrobić to samo, aby w okresie gwarancyjnym padł i by wymienili na tą nową płytę główną. Wtedy dostałem info, że póki co to nadal wsadzają te stare więc lepiej na tym nie wyjdę :/ Myślę, że to dobrze, że jest jakiś odsetek modeli co trzymają poziom. Znów ta nowa płyta jak się okazuje wcale nie zapewnia lepszej ochrony przed rodem... Choć Tobie to w sumie o wentylacje chodiz, nie wiem jak z tym jest. Możesz spróbować jeszcze właczyc konsole by chodziła kilka dni non topa w takim kocu (uważaj na pożar, albo lepiej w miejscyu bez wentylacji) i załaczyć jakąś grę z konkretną grafiką i akcja by się ciagle coś działo.

Odnośnik do komentarza

Mam klocka premium 20GB jeden z pierwszych modeli jakie wyszły na rynku. Głośny jest strasznie, a wiem że tego jak padnie wymienią mi na nowy model

a kto takie bzdury Ci mowil?

 

zadnego nowego modelu nie dostaniesz, a taki sam jak miales, a w tej chwili zapewne jeszcze nie po wymienie bebechow, a po naprawie

 

jakies kombinacje z kocem to ludzie robia zeby naprawic konsole (chociaz to tez brednie), a nie zeby ja popsuc :)

wymyslacie juz takie bzdury ze glowa boli i pierniczycie sie z banałami

 

wez zdejmij jeden z boczkow szarych (wtedy jest dobry dostep do plyty przez duze otwory i np. srubokretem przejedz po nozkach jakis elementow na plycie i gotowe (oczywiscie na chodzacej konsoli), albo strzykawka i wlej jej troche wody do srodka to ja uzdrowi, a woda i tak wyschnie i sladu nie bedzie....

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Eee, to na co jest 2 lata gwary? Bo na RoDa są 3 o ile dobrze zrozumiałem.

 

Drugie pytanie, jak wygląda sprawa z przeróbką? Trzeba montować jakiegoś chipa? Da się odpalać z dysku, czy z płyt? Jak się otwiera konsolę to rozumiem, że traci się gwarancję? Nie ma czegoś takiego jak Swap, nie? ;p

 

 

Odnośnik do komentarza

Z tą gwarancją to dziwna sprawa. Myślałem, że na całym świecie jest 2 lata + 1, a okazuje się że wyspy są oczywiście inne ;)

 

Odnośnie przeróbek to ja się w ogóle nie znam. Na razie chciałem się dowiedzieć czy da się przerobić bez utraty gwarancji (coś ala Swap), a w szczegóły zagłębię się później, już z Xem na kolanach.

 

Na PS3 zainstalowanie gry nadal wymaga, aby płyta z grą była w napędzie. W przypadku Xa można sobie zainstalować szpila i grać bez płyty?

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...